Skocz do zawartości

Pojazd 3D:Bmw E36


daniel1540

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wybierz auto ze sceny. Nastepnie z narzedzi po prawej stronie wejdz na zakladke Modify i wlacz tryb Polygon. Wybierz Polygony tworzace maske. W zakladce Modify masz sekcje Edit Geometry. Jest tam opcja Detach. Wybierz ja i wcisnij OK. W ten sposob masz juz wycieta maske. Musisz ja tylko nieznacznie zmniejszyc by porobic przerwy miedzy elementami karoserii. Nastepniezaznacz krawedzie maski i wyciagnij je nieznacznie w dol. Pozniej zaznacz krawedzie maski i uzyj Chamfera. I juz masz ladna maske :)

 

Mam nadzieje,ze troche to wyjasnilem. Proponuje rowniesz poszukac tutoriala o modelowani auta. Tam na pewno znajdziesz jak to zrobic.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze jest krzywa to prawda, ale prosba byla o technike wiec napisalem to czego sie dowiedzialem po przerobieniu tutka :) Ja dopiero zaczynam wiec jeszcze sie nie orientuje dokladnie, wiec daniel1540 sluchaj sie profesjonalisty :)

 

@pecet mam w takim razie do Ciebie takie male pytanko o ten open chamfer - czy on Ci lekko zmniejszy wyciety obszar tak, ze bedziesz mial przerwe miedzy blachami, czy sam musisz skalowac? I czemu najpierw chamfer a pozniej wyciaganie z Shiftem, a nie na odwrot? Jest jakis widoczny efekt w jakosci?

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robisz open chamfera, to odrazu "pomniejsza" maskę, skalowanie po detachu to niezbyt dokładny sposób, jeśli już chcesz pomniejszyć maskę to lepiej używać outline

co do "chamferowania przed" to dla mnie tak jest wygodniej i szybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię tak:

Układam sobie te linie na prost jak ma iść cięcie, biorę na nich chamfera 1,0 następnie środek wyrzucam, potem linie zewnętrzne dzióry przedłuzam do środka i na róg nakładam chamfer 0,01 ale nie mogę Ci podrzucić fotki bo nie jestem u siebie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ze mna ale nie moge sie pozdbyc trojkatow w okolicach tylnej szyby

 

proponujecie ulozenie inaczej siatki? jezeli tak to byl bym wdzieczny za pomoc

a po co usówać, przecież tam bedziesz wycinał szybę to siatka Ci się jeszcze zmieni, nie wszystkie trójkąty są złe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajj... chwila nie uwagi i znow mi sie siatka schrzanila... nie wiem co jest nie tak narazie model pozostawiam w takim stanie... za jakis czas do niego wroce... Nauczylem sie czegos o modelowaniu aut i teraz bede wiedzial jakich bledow unikac

 

w modelu jest wiele bugow jak np przy tylniej szybie jakies antenki nie wiem z kad sie wziely... szyba przednia tez jakies bugi ma.... no i m.in brak swiatel i kol po drugiej stroniee :P

lastonehi6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

No no no, wedlug mnie jest znacznie lepiej jesli mam porownywac z tym co bylo na poczatku. Blacha nie jest pofaldowana i wyglada znacznie lepiej. Nie zostawiaj tego modelu!! Dzialaj, dzialaj inaczej nigdy go nie skonczysz. Co do tych antenek, to czy nie masz tam jakichs swobodnie wiszacych vertexow?

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tragicznie :) Wywal ten spojler bo zabije ;) Szczególnie rzuca się w oko słabo wymodelowany tył . Przód ma drobne nierówności ale da się je poprawić. Natomiast tył potrzebuje chyba lekkiej przebudowy.

Pozdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej!!

 

Najladniej z tego wszystkiego to Ci skrzydlo wyszlo :) Jak juz chcesz zeby juz tam bylo to zlacz je, aby bylo w tych dwoch kawalkach bo dziwnie to wyglada. Musisz jeszcze troche nad tylem posiedziec.

 

Dobrze,ze widzisz,ze na takim bialym modelu bledy wychodza. Mam nadzieje,ze teraz bedziesz czescie sprawdzal w ten sposob jak Twoj model wyglada i bedziesz go poprawial na bierzaco.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia w dalszej pracy,

 

xaoo,

 

P.S.

 

Tylko sie nie poddawaj, bo nie jest zle! Zacisnij zeby i wyprowadz ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudniejszego samochodu nie mogłeś wybrać. Jeszcze ten odpustowa, tandetna lotka jak z NFS-a xP

Ale jak to mawiali starożytni de gustibus non est disputandum.

 

Troche wychodzi plastelina. Na drzwiach, tych pionowych cosiach na lotce brakuje chamfera. Miejscami krzywo, ale pracuj i dłub, to coś może jeszcze z tego wyjdzie. A następnym razem weź jakiś fajny samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz... na swoim pick-upie ;]

pickup.jpg

nie koniecznie tobie ma sie podobac wiec nie krytykuj w ten sposob...

 

hehe ale co ma zwiesniaczone bmw do concepta pickupa?

Ty (wedlug mnie) zrobiles temu bmw agrotuning, a ja nie przerobiłem żadnego samochodu tylko go wymyśliłem w mojej bujnej wyobraźni :)

 

I raczej dajesz tu swoj projekt pod ocene, wiec nie wiem czemu denerwujes zsie gdy ocena jest negatywna...

Troche samokrytyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności