Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Bombowiec B-2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przerwie nad innym modelm zrobiłem sobie ten dziwny bombowiec. Modelowanie trwało jeden dzień, a materiały i render to jakieś 2-3 dni, 3ds max + V-Ray + Photoshop. Render można by było dopracować, ale to model "na szybko" i nie chciałem na niego poświęcać zbyt dużo czasu.

1294642f4a5056fb.jpg

 

06a5d888e958bfd4.jpg

 

daca2c1bfb54bb31.jpg

 

f093fa8cf8b7d218.jpg

 

c69d777a7bf38a1f.jpg

 

 

a1a5077024aa3e0c.jpg

 

7594484be9ffcb12.jpg

[EDIT]

Oto kilka renderów z matowym lakierem:

868fbbdeb5bb5618.jpg

 

1e8f5b38e74b3c25.jpg

 

8bd3682bfc4b5ad5.jpg

 

7d9f14646a18ec56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rendery ładne ale on nie może mieć połysku - ma być absolutnie matowy - głęboka czerń

 

Absolutnie NIE. Ma być półmatowy. Odbicia powinny być rozmyte ale stosunkowo mocne:

 

b2_6.jpg

b2.JPG

B2%20over%20Forbes.jpg

 

Malowanie farbą matową zwiększałoby sygnaturę cieplną podczas lotu. To że modelarze tak zazwyczaj go malują, nie znaczy że tak jest w rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kimmi... widzę cały czas Twoje postępy, dużo się uczysz ostatnio i bardzo dobrze. Widząc to co robiłeś przez ostatnie pół roku myślę, że masz spore szanse w przyszłości dołączyć do tych najlepszych.

Jakbyś poprawił jeszcze filmik z dominem, to bym Ci to wyrenderował w porządnej jakości... byłoby na prawdę czym się chwalić.

 

A co do realizmu to szczerze, ale daleko temu modelowi do realizmu. Szczególnie szyby wyglądają nienaturalnie. Ale całościowo pozytywne wrażenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrąbiłem taką szybę, bo była na kilku referkach np:

b807f03f77ce63c0.jpg

Co do fotorealistyczności to wiem, że nie jest za dobrze, a szczególnie te 4 ostatnie matowe rendery. Nie jestem najlepszy w materiałach, ale jak kupię sobie kompa to poświęcę więcej czasu na próbne rendery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol ma rację co do lakieru: nie używa się matowych farb w lotnictwie. Natomiast co do integracji z tłem, to albo mam inny wzrok niż pozostali albo co, ale uważam, że nie jest dobra. Tylko na pierwszym renderze wygląda to w miarę; na pozostałych model odcina sie od tła. Nie ta ostrość, nie to nasycenie barw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności