Skocz do zawartości

euphoria - technologia animacji postaci firmy NaturalMotion


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Po premierze gry Grand Theft Auto 4 dużo o niej pisze, gra zbiera wyśmienite recenzje. Ja jednak chciałbym poruszyć temat nie tyle samej gry, ale związany pośrednio z nią pośrednio. Wiele osób zapewne zwróciło uwagę na rewelacyjną, naturalną animację postaci w tej grze. Gra GTA 4 jest pierwszą grą w której zastosowano technikę animacji postaci firmy NaturalMotion - euphoria.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=142

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niezgorsze efekty. Na GTA4 przyjdzie mi poczekac do wersji PC (miejmy nadzieje ze taka bedzie) - Nie kupi ekonsoli dla 1 gry ;)

 

Pytanie - czy ENDORPHIN to mniej wiecej ten sam system tylko do animacji, czy cos mi sie pomylilo? Jesli tak czy ktos z Was mial go okazje uzywac i moze skomentowac efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!

Od wczoraj troche pogrywam GTA4 i musze powiedziec, ze efekt poruszania postaci jest bardzo fajny, ogolnie czwarta czesc bardzo podniosla poziom, w poprzednich czesciach wiadomo, ludzie zombi, gdy udezyles w slup sypaly sie "serpentyny";) tutaj leca iskry, efekty rozbijania szyb, gniecienie sie aut robi wrazenie, jednak skakanie dalej wyglada smiesznie :)

Jedanak polecam bardzo- stare dobre gta jednak w zupelnie nowym "swiecie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie kiedys 'chwilke' endorphin'em i jest to super sprawa. Mylse ze kazdy animator chcialby moc z tego korzystac - a jeszce mozliwosc latwego polaczenia z engine'ami gier - rewelka - zaowocuje to jakoscia wielu produkcji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie kiedys 'chwilke' endorphin'em i jest to super sprawa. Mylse ze kazdy animator chcialby moc z tego korzystac - a jeszce mozliwosc latwego polaczenia z engine'ami gier - rewelka - zaowocuje to jakoscia wielu produkcji!

 

A ja myślę, że animator wolałby raczej nie widzieć tego programu na ziemi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę tego typu programów i animatorzy będą się przymierzać do zmiany pracy. Prawdopodobnie czeka ich (animatorów)to co animatorów lalek czy kukiełek kiedyś wykorzystywanych w filmach.

No może zostaną jeszcze do animowania stwory nie z tej ziemi, ale i na to się jakiś program prędzej czy później trafi, dodajmy jeszcze do tego bardziej zaawansowane SI i dojdzie do automatyzacji. Nie mówie że to sie stanie z dnia na dzień.. raczej wnioskuję, że potrwa to raczej dekadę może dwie.

Fakt że najbardziej zaawansowaną SI jaką do tej pory stwożył człowiek jest inteligencja równa pająkowi, nie znaczy, że z pająka zmieni sie w szczura, potem w pieska itd. :)

 

Co to euphori to jest to kolejny przełom... nie strasznie wielki ale jakiś jest :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, pojawi sie nowe narzędzie i od razu głosy, że to zastąpi człowieka. To samo przy mocapie i jak sie pojawiło endorphine. To ostatanie narobiło swojego krzyku, ludzie sie pojarali i usiadło w niszy, która mu sie należy. Żaden przełom, tylko narzędzie o bardzo ograniczonym zastosowaniu. Tu to samo.

Chłopaki w demku piszą, że nie ma animacji kluczowej, a to deczko nie prawda, bo cały system jest opracowany na jakiś podstawowych animacjach i te trzeba zrobić. Do tego zostaje poprawianie całego systemu jak to zacznie działać, a tu też (o dziwo) trzeba umieć animować.

Jako animator sie bardzo ciesze jak pojawia sie następne narzędzie, bo dla mnie poznać (jeśli jest taka potrzeba) takie coś to świetna zabawa :)

 

NaturalMotion ma bardzo dobry PR, dużo krzyczą i ładnie sie sprzedają.

 

Ogólnie robienie middlewaru staje sie całkiem potężną dziedziną i jak widać całkiem duże firmy dają rade za to wyżyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności