Skocz do zawartości

Big Buck Bunny


Rekomendowane odpowiedzi

przy blenderze to nawet ZBrush jest intuicyjny :-)

 

gadanie... :P

 

ludziom się wydaje że samo się zrobi...

 

ktoś mówiąc o tym że gdyby Blender kosztował nawet nie dużą kasę to wtedy by go bardziej szanowali, a tak to tylko narzekają...

 

przecież nikt nie zmusza do korzystania z niego... :)

 

kogoś kto jest zamknięty na jedno rozwiązanie nie da się przekonać do innego...

 

zamiast biadolić to może warto poświęcić czas na naukę... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chrupek - po 7 latach w Maxie przesiadłam się rok temu na Blendera i jestem zadowolona, powrót nie jest planowany. Taki ten pedał gazu :)

 

Mitologię uprawiacie z tym interfacem, nie jest zły, jest tylko inny. W Mayi i XSI też jest inny, i jakoś nikt tak nie narzeka.

 

edit:

akurat znalazłam jaki twórcy filmu napisali skrypt do drzew, od razu wypróbowałam, fajne.

Taki mój szybki teścik:

drzewora6.th.jpg

http://wiki.blender.org/index.php/Scripts/Manual/Wizards/TreeFromCurves

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwie rzeczy w blenderze absolutnie frustrujące - brak możliwości ustawienia skrótów klawiaturowych i skróty które prowadzą do menu z innymi skrótami - to jest tak nieergonomiczne jak to tylko możliwe. W czasie modelowania po prostu szlag trafia - przełączanie między vertami edgeami poly uff masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz przekonać kierowców z kilkuletnim stażem, że pedał gazu jest na miejscu hamulca :-) Powodzenia ;P

 

 

jestem bardzo ciekaw czy polskich grafików stać na maxa czy korzystają z piratów?

 

więc jazda kradzionym autem mnie nie interesuje i uważaj żebyś się nie rozbił jak pojedziesz zbyt szybko... ;)

 

a skoro ludzi stać na maxa to po co im Blender? Ktoś wykłada grubą kasę i ma pretensje że darmowy soft ma niewygodny interface?

 

sorry, nie kupuje tej filozofii...

 

Blender jest alternatywą w przypadku której nie inwestuje się kasy w soft tylko w sprzęt...

 

 

...

 

edit:

marcin wuu z tego co kumpel mi mówił to całkiem niedawno pojawiała się taka możliwość w maxie więc tak bardzo bym nie płakał...

co do konfiguracji skrótów to się zgodzę...

Edytowane przez floo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@floo - ja nie mówię o maxie tylko o blenderze. nie ma możliwości ustawiania skrótów i skróty klawiszowe prowadzące do skrótów klawiszowych - najbadziej frustrujące rzeczy podczas modelowania w blenderze. tyle.

 

edit: btw max też ssie przy modelowaniu, żeby ktoś nie pomyślał że go bronię ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz chwila, w Blenderze przecież nie trzeba ciągle przełączać się między vertami edges i face... ;)

 

kolejny mit... ;P

 

edit:

thumb_484041edc9dd7825155442.jpg

Edytowane przez floo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam w tym akurat przykładzie mam wspomnienia chyba z jakiejś starej wersji - w każdym razie są takie operacje które wywołuje się z menu wywoływanego ze skrótu i których nie da się wywołać bezpośrednio. to mi przeszkadza. i brak edycji skrótów mi przeszkadza. kształt interfaceu ani jego filozofia mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie jest elastyczny i łatwy do dopasowania. tylko te skróty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

na pocieszenie powiem że w kolejnej wersji 2.5 Blender ma mieć konfiguracje...

 

tak mi się przynajmniej wydaje...

 

sam miałem wiele problemów jak przesiadałem się z Mayki na Blendera...

 

Skróty ważna rzecz, ponieważ można dopasować program pod siebie, tak jest z Ps i Gimpem... człek szybko nabiera nawyków których ciężko się pozbyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interface - kwestia już szeroko gyskutowana i na tym forum i na innych - jedyna odpowiedź to: kwestia gustu. Mnie osobiście nie leży, ale jeszcze bardziej mi maya nie leży, max jest prosty, ale strasznie dużo się trzeba naklikać, xsi ok, innych nie miałem w łapkach.

 

Choć również z chęcią zajrzę do blendera (znowu) choćby z ciekawości co tam nowego. Ale poczekam do 2.50 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności