Skocz do zawartości

Czemu max 2009 tak zamula ???


klikus1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Zainstalowalem z ciekawosci maxa 2009 + vray SP2, ( wczesniejsza wersja, to Max 2008 + Vray RC4 ) wszystko x64 ku mojemu zdziwieniu program strasznie zamula, np material editor, doslownie paranoja jakas , znalazlem na cg architect http://www.cgarchitect.com/vb/30620-slow-material-editor-max-2009-64-a.html?=

topic i tam opisuja problem, ale wydaje mi sie ze nikt nie znalazl jeszcze rozwiazania.

Jezeli chodzi o vraya, to zwolinil poteznie !!! nie wiem dlaczego , ale light cache chodzi w porownaniu do RC4 strasznie wolno.

Moze to wina jakis ustawien, jezeli chodzi o vryja, ale nie wydaje mi się mam mniej wiecej :

 

Adaptive DMC + Catmull-rom

Irr ( medium ) + Light cache sub. 1200

Adapive DMC max 4, min 1; Adaptive Amount 0,86; Noise Trsh 0,001 ; min samples 16, global subdivs 2

 

Dodam, ze ta sama scena z tymi samymi ustawieniami liczy sie duzo szybciej na RC4, o ile szybciej, to nawet nie wiem, bo tak zamulalo na SP2, ze wylaczylem.

 

KOMP:

Q6600

6 GB ramu

GeForce 7600GS :\

 

MIeliscie podobne problemy ?

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może masz tak "zasyfionego" kompa , że to jest właśnie twój problem . No i oczywiście viruski:)

przecie pisze ze na innym maxie mu dobrze chodzi. Virusy wybiorcze? :)

 

Nie wiem jak ci pomoc bo siedzie na Max 9, ale z wielka checia poslucham co z tego problemu wyniknie, bo wlasnie w firmie planujemy przesiadke na 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szybkosci material edytoru to tak juz musi raczej zostac, chociaz u mnie tak ostro az nie muli a co do renderingu to poprostu SP2 sie rozni od RC i trzeba od nowa ustawienia ustawiac, szczegolnie dmc sampler gdzie doszla opcja schlick sampling :)

U mmie zwolnienie renderow bylo spowodowane wlasnie tym samplingiem :]

pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale x64 czy x32 zależy chyba od sprzętu a nie od opragramowania

 

jesli tak to pomysl po co tworzone sa wersje programow pod 64bity?

 

 

Co do tematu

 

pamietam jak kiedys na maxie 64bity material editor bardzo wolno dzialal, nawet ze standartowymi shaderami, nie wiem jak to sie stalo ale po jakims roku zauwazylem ze tego juz nie mam, a systemu nie przeinstalowywalem, moze tylko maxa. To jezeli chodzi o material editor.

A co do vraya nie wypowiadam sie, nigdy takiego czegos nie mialem, z wyjatkiem ze wczytywalem starsze z sceny z ustawieniami wczesniejszej wersji Vraya, ale to chyba chyba wina samplera, czy cos.

Edytowane przez JunioR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do vray'a to jesli masz wersje "testowa" z internetu to kiedys mialem taki przypadek ze rendering wydluzyl sie kilkukrotnie (nie tylko sam rendering ale i przeliczanie IR i LC).

scena byla przygotowana pod ta wersje na innym kompie gdzie renderowala sie o wiele szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam viste x64 i system chodzi bardzo sprawnie, wszelkie wirusy wykluczone, jestem po prostu zdziwiony tym material editorem, standardowe materialy, bez zadnych map wczytuja sie abrdzo dlugo :\ problem chyba istnieje, skoro na cgarchitect jest tez poruszany :) vray chodzil szybciej, jak stworzylem scene od podstaw, coz poczytam o tych nowych opcjach w manualu chaosa i zobacze co z tego wyniknie.

 

Jedno jest dla mnie bolesne, jezeli tworzy sie Nowe poprawione oprogramowanie, ze wszelkiego rodzaju SP2, szmery bajery, to uwazam, ze powinno chodzic wydajniej, szybciej i niezawodniej. Niestety moje pierwsze odczucie co do Maxa 2009 jest takie, jakbym mial do czynienia z Mułem, a nie KOniem wyscigowym :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też po przesiadce na 2009 odczuwał jakby spowolnił i do tego jest masa niedoróbek. Robie model i scena ma około 20000 trisów i wszystko chodzi jakby było ze 3-4mln. Sam max otwiera mi się masakryczne długo, a nie wspomnę już o wczytywaniu sceny (normalnie można pójść po herbatę). Często podczas przechodzenia pomiędzy oknami znikają obiekty i muszę ruszyć kamerą by znowu się pojawiły. Kolejnym irytującym bugiem jest samoistne, chwilowe przełączanie się niektórym obiektów na widok siatki, albo w ogóle zastępowane są boksami. Ogólnie chyba wrócę do 3dsmaxa9 bo ten 2009 mnie już porządnie irytuje. Tylko nie wiem czy przeniesienie modelu w formacie 3ds nic mi w nim nie zmajstruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności