Skocz do zawartości

Pojazd 3D: ConceptCar2


GrześDuro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

IMO:

-proporcje są kozak

-"wgniecenie" na dachu aż do końca wywal

-dodaj szybę do tyłu

-wgłębienie na masce zrób bardziej na wzór tych przy przednich światłach

-światła z tyłu za małe i oklepane -> zaszalej tam :)

 

poza tym fajnie, bardzo mi sie podoba na 2 ujęciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu Mazda [z tych nowych] z tylu BMW Z4. Wglebienie na masce mi sie podoba, ale na dachu jest wezsze i juz sie nie ima, po za tym brakuje tej tylnej szyby. Tyl jest zbyt obly w porownaniu do przodu. Ale ogolnie ma spore szanse wyjsc super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d00b - przy szybie dojdzie jeszcze uszczelka i ta otoczka ktora jest pomalowana na czarno wokół krawedzi, no i wewnatrz bedzie obicie slopka wiec szyba bedzie wydawala sie mniejsza niz teraz. A przejscie na dachu to miejsce na wlot powietrza do silnika ktory dopoiero robie.

 

jawor - jw. dojda uszczelki do szyb i tapicerka

 

Fargate - "wgniecenie" bedzie tylko do konca dachu bo tam konczy sie wlot do silnika, a jesli chodzi o szybe z tyłu to nie daje z kilku powodow. po 1sze przez srodek bedzie szedl wlot wiec i tak nic nie bylo by widac, a po 2gie nie obchodzi mnie kto jedzie za mną. On bedzie na mecie 2gi;) nad tylnymi swiatlami jeszcze pracuje. a to przetloczenie na masce tak jak swiatla znaczy jak?

 

pecet - kilka bumpów ktore widze poprawie ale czy mogl bys wskazac, bo jako rookie nie duzo ich widze(3 góra 4ry)

 

Morphe - no bardzo to konstruktywne xD

 

Kr3tz - dzieki;) tyl jest obly bo jeszcze bardziej go jeszcze "zdefiniuje" wglebienie na masce musi byc szerokie bo innaczej wygladalo by dziwnie, a na dachu musi byc wezsze bo nikt nie ma metrowego wlotu do ukladu dolotowego(as far as I khnow;)

 

M4kus - znaczy takie chromowane listwy? czy to przypadkiem nie jest domena limuzyn a nie grantourismo?

 

Robertus - oj R8 brzmi swietnie i przedewszystkim jest to dzielo inzynieryjne. Podobna koncepcja co w R8 masz racje. silnik centralnie i quattro. Nie bedziesz musial dlugo czekac mam nadzieje;)

 

dzieki wielkie za komentarze, staralem sie na wszystko odpowiedziec a na reszte odpowiem nastepnym renderem;)

****************************************

 

napodkalem na problemy, po uzyciu kilku modyfikatorów jak zmieniam na editable poly to wszystkie werteksy mają swoje wlasne axisy i nie da sie ich w zasadzie przemieszczac bo kazdy idzie gie mu sie podoba. Jak zresetowac te osie??

 

gdzies mam włączone force2sided ale nie w preferences'ach ani nie w ustawieniach viewportow. Gdzie jeszcze musze sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 to już dużo ;) najgorsze te przy lampach przednich

 

co do problemów z vertexami, zobacz to: kliknij na narzędzie "move" a potem z tej listy, która jest za "rotate" wybierz "view"

 

force2sided możesz mieć jeszcze zaznaczone w renderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dzis właczylem maxa to problem sam zniknął:) ale mysle ze tam wlasnie tkwil problem, natomiast force2sided w renderze nie wplywa na to co widac w wiev porcie, a tam tez mam 2sided wymuszone. Straszny problem to nie jest, poprostu referki raz na jedna raz na druga strone fury daje.

 

a tak... tyci upik:

 

probny57gw5.jpg

 

probny58qm3.jpg

Edytowane przez GrześDuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja pecet wlasnie do silnika, zastanawialem sie czy dodać spojer tylko nie taki wysoki jak są w D1, a raczej jak w dragsterach funny cars. Swoją drogą roofscoops w autach na codzien a nie typowo wyscigowych to wiocha, tak jak pasy słoneczne xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kilka propozycji :)

przesun wlot bardziej w przód... zrób z tyłu szyby po bokach ;) kierowca musi chyba coś widzieć ? :) do tego daj jakiś ładny felunek... może jakieś 5 ramienne ;)

a jeśli chodzi o spojler to może coś takiego jak w porche carrera gt ? :) albo mały, ale "zaokrąglony" tak jak tył idzie ;) wiesz o co się rozchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą boczne lusterka. Jak zrobie szyby po bokach to bedą w lini zagłówów foteli a to sie mija z celem. Mam pomysl na to zeby kierowca widzial ale teraz go nie zdradze;P z felami to myslalem nad czyms w stylu koenigsegg'a tylko bardziej szczególowe. Wiem wiem o co sie rozchodzi tylko teraz jeszcze to zrobić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też się wypowiem, ale chyba sie nie spodoba...

wiem, że concept nie musi być super innowacyjny, ale też nie za dobrze chyba gdy połowie ludzi sie z czymś kojarzy, a druga połowa zmieniła by go w 80%...

mnie ta wizja się po prostu nie podoba (szczególnie proporcje), ale cóż może efekt końcowy będzie miażdzący - tego Ci życzę - dopracuj każdy szczegół i może okaże się, że wszystkim szczęki opadna, he he

Powodzenia!!! Keep going ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kazdym aucie mozna powiedziec ze jest podobne do ktoregos innego. Samochody mają to do siebie ze nie wszystkim sie podobają. "Jeszcze sie taki nie urodzil co by kazdemu dogodził". Dopoki kazdemu kojarzy sie z czyms innym jest dobrze;) a te antenki to mial byc dyfuzor jak z mistubishi evo mr fq-400 tylko ze jakos mi nie pasuje. Raczej wywale. Jesli chodzi o to zmienianie... To wlasnie dlatego robie concepta bo inne auta mi sie podobają, ale cos zawsze bym w nich zmienił. Ten robie pod siebie + wasza pomoc;) Dzieki za zagrzewanie do walki, teraz biore sie za detale i wnetrze. Bedzie jeszcze jedna niespodzianka, same niespodzianki XD

 

a tu macie to EVO

http://www.autogaleria.pl/fotografie/mitsubishi/mitsubishi_lancer_evo_viii_mr_fq-400_2004_05.jpg

Edytowane przez GrześDuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem sie pojawił. Próbuje zrobic grill z 6cio kątnymi oczkami. Zrobilem powieszchnie nurbs a potem ulozylem tyle nurbsowych 6cia kątów ile trzeba i po kolei biore create vector projected i trim zeby po uzyciu shella wyszła ładnia siateczka, ALE! jak juz wyciąłem 15scie to max sie scina i zwalnia ostro:| chyba procek za slaby albo cos. Macie na to jakąś rade:| Moze jest prostrzy sposob

 

dsc00999qd3.jpg

Edytowane przez GrześDuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj inną metodą. Zwykły plane, odpowiednio ukształtowany, cylindry z 6 ścianami i boolean. Potem shell i gotowe. Ja tak robię i wychodzi ok :)

 

Reflektor wygląda miodzio, chociaż w rogach górnej krawędzi coś nie za idealnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna uslyszec jakis wiekszy komplement? nie sądze:D dzieki bardzo. Ale mysle ze to raczej przypadek byl niz moj skill. A przynajmniej okaze sie niedlugo, jak skoncze ta prace. Niestety jak chce dac te ustawienia rendera po dodaniu wnetrza itd to sie komp zamula i zdycha:( dopoki nie bede mial czegos mocniejszego to stoje:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności