Skocz do zawartości

Teczka 2D : Varmer


Varmer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

yarosh, karola-j, kamesanin, WojtekFus - dzięki ludzie

 

w ramach pracy nad 'więcej i częściej' postaram się co tydzień wrzucać jakieś nie koniecznie porywające ćwiczenia, szkice itp.

 

kadry z filmów (kompozycja, uproszczenie; trochę takich potrzaskam bo myślę że taka technika przyda się do robienia szkiców pod ilustracje)

 

moviescreen1.jpg

moviescreen2.jpg

 

i tradycyjnie trochę tradycji (początek walki z conte, węglem)

 

szkicownik3.jpg

 

szkicownik5.jpg

 

pozdrawiam

Edytowane przez Varmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Drugie podejście do starego speeda. To chyba mój pierwszy tak wysiedziany art. Mam zamiar jeszcze nad tym posiedzieć (przede wszystkim przydałoby się bardziej zdefiniować człekokształtnego przyjaciela) także będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

9aHQkur.jpg

 

I jeszcze taka zabawa kolejnym starym speedem

 

Jg7TPeZ.jpg

 

Jak zwykle trochę szkicowania

 

Y6IVolh.jpg

 

JQdHgim.jpg

 

cBXuJHa.jpg

 

cienkopis

 

YL3l2lD.jpg

 

ZkE4Qdo.jpg

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Varmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpu - Dzięki. Walka z kolorem trwa :)

 

 

Taki mi się koncept urodził po obejrzeniu tutoriala Sławomira Maniaka

 

Qsj13er.jpg

 

Trochę szkicownika

 

TBy79CB.jpg

 

3JDQetv.jpg

 

 

I jeszcze się podzielę nowym sposobem sprawdzania waloru podpatrzonym u Alexandre Zedig Diboine

 

Wchodzimy w View/Proof Setup/Custom...

 

Wybieramy 'Working Gray - Dot Grain 20%' i zapisujemy jako np.'walor'

 

Teraz za pomocą skrótu Ctr+Y możemy w dowolnym momencie zmieniać tryb pomiędzy kolor/walor

 

>>Screeny

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

 

Zrobiłem Ci taki szybki nieudolny overpaint. Mam nadzieję że się nie obrazisz.

Generalnie widać, że w ogóle nie odbijasz sobie obrazka w trakcie malowania. Co w przypadku malowania portretów jest czynnością strategiczną i kluczową, żeby zachować symetrie twarzy. U Ciebie po odbiciu wyłażą od razu wszystkie babole, których sie można było wcześniej tylko domyślać.

Krzywo usadzone oczy i usta. To po pierwsze. W oku nie czuję się przestrzeni. Nie czuję że znajduje się na frontalnej płaszczyźnie czaszki a rozlewa się na twarzy. Przestudiuj też jaki kształt ma żuchwa.

Na obrazku zaznaczyłem pare pomocnych w nawigacji linii dzięki którym będziesz mógł łatwiej zawsze sprawdzić czy poszczególne elementy twarzy są w harmonii i na odpowiednim miejscu.

Generalnie jeśli puścisz linie wzdłuż nosa od brzegów nozdrz w górę to pokaże Ci ona w którym miejscu zaczyna się powieka oka. ( u Ciebie oko jest zbyt blisko centrum twarzy ).

Druga linia to linia środek źrenicy - kącik ust. Wiem, że u Ciebie chłopak się uśmiecha jedną stroną ust, ale i tak kącik ust nie poleci nigdy tak daleko. Te zmiany są o wiele bardziej subtelne.

Mam nadzieję że jakoś udało mi się pomóc. Dzięki za tipsa ze skrótem - nie znałem tego.

 

tbeyapB.jpg

 

Pzdr

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzPrzybys - Dzięki! Odbicie lustrzane stosuje cały czas (przypisane do F1) Prawda jest znacznie bardziej okrutna - leciałem bez refki, a jeśli chodzi o twarze i dłonie to jak widać ciągle u mnie słabo :)

Edytowane przez Varmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie na żywo z warsztatów cyfrowego malarstwa organizowanych przez Polską Grafikę Cyfrową. Pierwszy test niedawno kupionego Surface Pro 2, nawet dał radę.

 

EbrDfLg.jpg

 

P4fGZke.jpg

 

Trochę studiów postaci ołówkiem Conte

 

5nWPmfC.jpg

 

DQZAk0O.jpg

 

1ridUhz.jpg

 

0xeYs24.jpg

 

oOBbaO5.jpg

 

JtLE78x.jpg

 

12QBWpR.jpg

 

cVQINI1.jpg

 

bDFobZD.jpg

Edytowane przez Varmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przylaczam sie do achow i ochow nad olowkami, wysmienite! mam nadzieje ze niebedziemy musieli czekac na kolejna porcje dlugo :)

studia na surface pro tez bardzo przyjemne dla oka, strasznie podobaja mi sie kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ludzie! Miło że te bazgroły zmierzają w dobrym kierunku.

 

DPFantasy - Jeśli chodzi o papier to ja po prostu kupiłem ryze papieru gazetowego na allegro za grosze, starczy ci na miesiące. Chodzi o to żeby papier był gładki, bez faktury. Można na amazonie dostać 'newsprint paper' przeznaczony specjalnie dla artystów, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić czy jest jakaś wielka różnica.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności