Skocz do zawartości

Tani program do low poly?


Gość totutotam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość totutotam

Witam.

Poszukuję taniego (do ok 1500zł)/darmowego, przyjaznego w obsłudze i przyzwoitych możliwościach programu do modelingu. Czy możecie mi coś zasugerować? Ogólnie znam 3dsMaxa i mi się podoba ale nie odpowiada mi cenowo... Zależy mi głównie na modelingu (mesze low poly) i wygodnym teksturowaniu. Będę wdzięczny za wasze dobre rady:)

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość totutotam

dzięki mirach

Wings nawet fajny i prosty. Mirach a wiesz czy można tam definiować własne skróty lub ikonki, bo z tego co zauważyłem za każdym razem jak wykonuje operację na krawędzi,punkcie,scianie muszę wcisnąć prawy guzik,potem wybrać operację (np:move,rotate) a następnie oś (x,y,z,free,normal). Czy można to jakoś uprościć?

 

[np. wciskam m:move a potem np f5 i moge ruszać tylko po osi X...to chyba nie jest strasznie trudne programistycznie...dla kogoś kto juz zrobił program 3d..tak mi się wydaje)

 

P.S. A może Max mnie za bardzo rozpieścił?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość totutotam

Dzięki za odzew:)

arev - z tego co przeczytałem na stronie Autodesku: "As of October 6, 2005, Autodesk will no longer offer Gmax® software as a stand-alone product" czyli na polski rozumiem to tak: "walcie się i płaćcie nam za pełnego Maxa" :)

Natomiast jest pod wrażeniem BLENDERA - jest naprawdę fajny(jak już się załapie filozofię obsługi) i dużo może :D.

 

Apropos mam pytanie: jak w Blenderze włączyć coś co w Maxie nazywa się "Snap/Vertex", żeby np. dwa szczęściany ustawić obok siebie (ale nie Align'em)?

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrac gmaxa mozna ale juz z otrzymaniem od nich klucza aktywacyjnego mialem spory problem i ostatecznie mi go nie przyslali mimo wyslania 2 maili :)

 

edit:

 

mysle ze warto sie zainteresowac blenderem, z poczatku trudno sie przyzwyczaic do interface'u ale jesli chodzi o lowpoly to ma 80% potrzebnych narzedzi i naprawde mozna w nim sprawnie modelowac po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownujac ceny.. Modo jest nawet "tani" (kilka stow mniej niz 2k pln, chyba) i swietny.

To bylo najlepsze 30 dni mojego zycia (w sensie uzywania triala ofkoz;))

 

Carre mozesz miec za jakies 6 stow z daz3d.com, ale nigdy nie widzilem jej w akcji.

 

Oczywiscie za darmo tez bedziesz mial pelna satysfakcje - blender/wings.

Gud lak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności