Skocz do zawartości

Komp sie wiesza :) fast help


TrojkaT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

albo wytłumacz mu że zycie wcale nie jest takie ciężkie, że są i jasne strony, może się wtedy nie bedzie wieszał :|

 

a tak apropos i bardziej serio, chce zadac pytanko w dosyć podobnym tonie, chcialem nagrac pare video tutków, ale za każdym razem gdy włączam jakiś screen recorder (camtasia, fraps) komp poprostu sie resetuje, wymienialem stery, kodeki reinstalowalem, nadal to samo :| może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamięci tylko przełożyłeś, czy też wyciągałeś każdą kość i sprawdzałeś? Ja stawiam na pamięci. U mnie kiedy padła jedna kość działo się to samo. Komp się restartował, aplikacje się wieszały. Przetestuj pamięci jakimś programem, na przykład Memtest86+ 2.01 albo GoldMemory 5.07. Warto też zainteresować się pakietem Hiren's BootCD 9.5. Od groma programów diagnostycznych między innymi. Bardzo praktyczna rzecz.

 

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wieszaniu występuje jakiś blue screen? A może jakieś artefakty na ekranie przed wieszaniem? Te drugie by wskazywały na winę GPU. Póki co ciężko odgadnąć gdy jedynym symptomem jest "zwis". Może napiszesz coś o komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Vistę i podejrzewasz problem z pamięcią to przy odpaleniu płyty jest coś takiego co się nazywa Test Pamięci czy coś w podobie// z reguły zwiechy przy odtwarzaniu filmów, mogą powodować niezgodności Instalowanych Kodeków.

Pisz co i jak masz.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałem ze konkretne piski oznaczają awarię czegoś. Ja stawiam na gpu. U mnie komp się wieszał przez kartę wifi (mam desktopa). Ale nie wiem czy piszczał bo nie mam glosniczka podłączonego :) Był kompletny freeze i musialem resetować, ale czasem też się odwieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałem ze konkretne piski oznaczają awarię czegoś. Ja stawiam na gpu. U mnie komp się wieszał przez kartę wifi (mam desktopa). Ale nie wiem czy piszczał bo nie mam glosniczka podłączonego :) Był kompletny freeze i musialem resetować, ale czasem też się odwieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecia mierzone programami i w biosie mozna sobie o kant ..... rozbic. Znajmemu tez sie wieszal komp. Raz zaraz po wlaczeniu, czasami potrafil dzialac normalnie przez tydz. i po wylaczeniu juz sie nie chcial wlaczyc itp. Wymienil zasilacz i wszystko wrocilo do normy ;] Wiec popros jakas dobra dusze niech pozyczy Ci zasliacz na pare dni i ta czesc tez wyeliminujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No wiec narazie bez zmian. Wrzucilem Linuxa przy odlaczonych dyskach, komp sie nie powiesil ale wyskoczyl jakis zamazany ekran i tzreba bylo restart. Postanowilem postawic od nowa system, zawiesza sie przy ustawieniu nazwy komputera czasu itd. ( koncowej czesci instalacji systemi) i to za kazdym razem.

Poszedlem porzyczylem dysk postawilem system i w tym samym miejscu sie powiesilo jak na moich poprzednich dwoch dyskach.

Poszedlem porzyczylem zasilacz podlaczylem i znow to samo w tym samym miejscu sie wiesza jak wyzej pisalem.

System Linux nie wiesza kompa ale wyskakuje zamazany ekranik i trzeba restart.

Pozostalo do sprawdzenia Karta graficzna i plyta glowna ??

Co o ttym myslicie ??

 

Siedzie wlasnie na linuxie dziala ale jak go zostawie na dluzszy czas to sie pwoiesi ( bedzie zamazany obraz na erkanie )

 

Porczye jutro od kuzyna karte graficzna i monitor bo ma jeszcze taka z przed 5 lat bo ja mam u siebie w monitorze torche inne wejscie i zobaczymy czy to jest przyczyna ;(

 

Czemu nie wiesza sie komputer tak jak pod windowsem ?

Edytowane przez TrojkaT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na kartę grafiki...

tylko martwię się czy niedługo nie będziesz musiał wymienić płyty głównej. takie zawiechy nie dzieją się bez powodu... czasem to reakcja ochronna przed zniszczeniem podzespołów. :/

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z dyskiem twardym? A może to kontroler na płycie? Ja w zeszły piątek składałem kompa z kur*ami na ustach i co się okazało? 1 dysk od WD robił konkretną borutę aż w końcu w ogóle się nie załączał, a na drugim zdrowym WD nie dało się postawić systemu :) Pożyczyłem seagate'a i wszystko bangla - wszystko na sata2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności