Skocz do zawartości

Scena 3D: Stare obrazki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przypadkowo trafiłem na to forum i bardzo mi się podoba:) Grafiką 3D nie zajmuje sie już od wielu lat, ale chciałbym tu pokazać kilka prac, które wykonałem jakieś 9 lat temu (o ile pamietam) za pomocą 3DS max R3 (o ile pamiętam). Wiem że nic specjalnego, ale proszę pamietać że 9 lat temu nie było ani takiego wsparcia internetowego jak dzisiaj, ani nawet porzadnych książek (do wszystkiego dochodziło się metodą prób i błędów:). Nie zajmowałem się tym także profesjonalnie, a raczej jako zabawa na własny użytek. Jeżeli będziecie chcieli, pokażę następne. Dzisiaj taka scenka, inspirowana przeprowadzonym kiedyś testem porównawczym kilku programów 3D, przez nieistniejace już czasopismo "GFX". Przepraszam tez za ramkę - ale tylko taka wersję jeszcze mam.

Edytowane przez dziechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajne:) pamietam te czasy, tez robilem takie scenki, szkoda ze juz zadnej nie mam...tzn technicznie wiadomo ze slabo ale jak na tamte mozliwosci programu to chyba spoko...mi sie podoba, przypominaja sie czasy wrath of god etc i poczatki max3d.pl, jeszcze jak bylo cos takiego jak ring 3d czy jakos tak:

 

to teraz bierz sie za nowe wersje programu i wracaj do gry:)

 

wszystkie te przedmioty lewituja ale to chyba kwestia braku gi w tamtych czasach - trudno mi ocenic, moze wszystkie wtedy tak wygladaly tylko ze wzgledu na czas jaki uplynal pamieta sie to inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to szacunek za ten render bo nawet jak na ten czas nie ma sie czego powstydzic.

9 lat temu nawet 5 lat temu dostep do neta byl ograniczony i sam wiem co to znaczy wiec tymbardziej gratulacje :)

A pytanie mam, zajmujesz/zajmowales sie dalej 3d moze zawodowo ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zawodowo zajmuję sie projektowaniem elektroniki, ale fotografia, grafika komputerowa itp. zawsze mnie pociągały. Pamietam wtedy pierwsze opisy mental-ray'a, oczywiście nie miał nic wspólnego z 3DSmaxem, w 3DSMax tylko standardowy renderer, nawet porządnego raytracingu nie było, no i takie uproszczone cieniowanie. Przynajmniej tyle wiem, moze mozna było kupić jakieś dodatkowe pluginy... Ale siatki, materiały (chyba oprócz drewna stołu) były moje. Chyba wrócę do tej zabawy, choć widzę że jestem daleko w tyle - jeżeli moge liczyć na pomoc, to może jeszcze coś fajnego zrobię. Tym bardziej że i moja żona jest zainteresowana, a jest z zawodu grafikiem-animatorem (ale 2D, tradycyjnie, stół, ołówek itd...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys to bylo 3d ! Bardziej podchodzilo sie do tego jako sztuka i wszystkie rendery byly artystyczne, olewalo sie realistyke a liczyl sie pomysl, teraz tez jest fajnie ale juz nie ma takiego klimatu jak kiedys :) Ja tam mloda dupa znam maxa od 4 a tu wszyscy 2,3 itp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a mnie na świecie nie było jak tu takie cuda leciały ;) Ale respekt, ja z pełnym dostępem do Internetu i jego wszystkimi dobrodziejstwami jak i postępem techniki nie miałem takich początków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie kumam mr, ale jeżeli jest dobry (a chyba jest), chciałbym 'zakumać':) Myślę że warto poświęcić trochę czasu i nauczyć się go. Najgorsze są zawsze początki, kiedy już coś sie zacznie sensownego robić, dalszy rozwój umiejetnosci jest łatwiejszy i ciekawszy. Czy są może gdzieś do pobrania tutoriale, scenki przykładowe dla mr w DSMax? Cos od czego można zacząć. Kupiłem Biblie 3DSMax 8, ale jest tam bardzo niewiele o mr. Poza tym mam sentyment - dawno temu marzyłem o zabawie z mr, teraz moge sie trochę tym pobawić ;)

 

Dwa dalsze.

 

Właściwie wszystko (czy prawie wszystko) ustawiłem dla mr, ale ciągle dostaje komunikat przed renderem "There are no caustic generators in the scene" - i nie bardzo wiem jak i gdzie włączyć ten generator.

Edytowane przez piksar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do autora

Przypominam o regulaminie - temat wątku ma być zgodny z regulaminem

I prosze nie pisać post pod postem tylko edytować wypowiedzi jeśli następują po sobie.

Jeśli po raz kolejny nie podejmiesz działań w w/w sprawach wątek zostanie usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam GFX; to jak dobrze sobie przypominam miesięcznik wydawany przez ludzi z Bydgoszczy. Kiedyś byłem w siedzibie tego wydawnictwa i zakupiłem kilka archiwalnych egzemplarzy. Do dziś pamiętam okładkę jednego z numerów z postacią jakby chromowaną i z tymi fantastycznymi odbiciami na niej. Ech to były czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fragment ktory znalazlem przez google:

Na podstawie art. 10 ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 1996 r. Nr 10, poz. 55, z późn. zm.3)) zarządza się, co następuje:

-

-

-

-

1. Na jednostkowych opakowaniach papierosów, cygar, cygaretek, tytoni fajkowych, tytoni przeznaczonych do skręcania papierosów oraz innych wyrobów tytoniowych przeznaczonych do palenia, a także na zbiorczych opakowaniach tych wyrobów, występujących w handlu detalicznym, umieszcza się:

1) ostrzeżenie powszechne o treści: „Palenie zabija” albo „Palenie poważnie szkodzi Tobie i osobom w Twoim otoczeniu”;

2) jedno z następujących ostrzeżeń dodatkowych:

  a) „Palacze tytoniu umierają młodziej”,

  b) „Palenie tytoniu zamyka naczynia krwionośne i jest przyczyną zawałów serca i udarów mózgu”,

  c) „Palenie tytoniu powoduje śmiertelnego raka płuc”,

  d) „Palenie tytoniu w czasie ciąży szkodzi Twojemu dziecku”,

  e) „Chrońcie dzieci – nie zmuszajcie ich do wdychania dymu tytoniowego”,

  f) „Twój lekarz lub farmaceuta pomoże Ci rzucić palenie”,

  g) „Palenie tytoniu silnie uzależnia – nie zaczynaj palić”,

  h) „Zaprzestanie palenia zmniejsza ryzyko groźnych chorób serca i płuc”,

  i) „Palenie tytoniu może spowodować powolną i bolesną śmierć”,

  j) „Dzwoniąc pod nr telefonu 0801108108 uzyskasz pomoc w rzuceniu palenia”,

  k) „Palenie tytoniu może zmniejszyć przepływ krwi i powodować impotencję”,

  l) „Palenie tytoniu przyśpiesza starzenie się skóry”,

  m) „Palenie tytoniu może uszkodzić nasienie i zmniejszać płodność”,

  n) „Dym tytoniowy zawiera benzen, nitrozoaminy, formaldehyd i cyjanowodór”.

 

Ferni - poza paleniem zajmij sie także np. czytaniem;)

tob01 - jezeli zaczynamy znajomość od oskarżania się o kłamstwa, to gratuluje poziomu:)

 

 

Do moderatora Piksar: Byłbym wdzięczny gdyby moderator poza pilowaniem porządku także czytał w całości posty autorów którym wysyła ostrzeżenia. Napisałem kilka postów wyżej że chętnie zmienię temat na poptawny, ale nie mam pojecia jak to zrobić. Czasem fajnie jest jak moderator np. pomoże nowemu userowi zamiast straszyc od razu banem:)

 

Szanowny Uzytkowniku - nikt o banie nie mówił - pisałem, że wątek zostanie usunięty a to nie to samo. Zarzucasz innym że nie czytają właściwie, sam też widzisz to co chcesz zobaczyć.

I prosze więcej luzu w podejściu do komentarzy innych. To nie jest forum detekktywistyczne, kryminalne ani dotyczące progamu "przepros mnie"

 

Jakoś zrobiło się mniej sympatycznie...

Edytowane przez piksar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kliment za pomoc:) Zostawiłem w tytule 'stare obrazki' bo wątek dotyczy kilku obrazków, myślę że moderator bedzie bardziej zadowolony z takiego rozwiązania, niż gdybym dla kazdego obrazka zakładał nowy wątek;) Nie jestem bywalcem wielu forów, a każde ma nieco inne rozwiazania techniczno-użytkowe, wiec najpierw trzeba nauczyć się, zanim bedzie sie w 100% poprawnym userem. Troszkę tolerancji dla nowych nie zaszkodziłoby;) Smutne jest tez to, że chociaż na wielu forach nie bywam, to jednak zawsze znajduja sie osoby, które z przyjemnoscia starają się znaleźć coś czym można podważyć wiarygodność 'nowego', wykazać że kłamie, albo że prace nie są jego, albo w jakikolwiek inny sposób 'dokopać' dla samej przyjemnosci. Ot taka nasza, ojczysta mentalność - smucimy się jak sąsiadowi sie powodzi, mamy radochę jak go wyprowadzają w kajdankach:)))) nawet piosenki o tym napisano.

 

Dorzucam nastepne. To wnetrze 'klasztorne' to moja pierwsza pełna praca w 3dmaxie (pelna scenka), wczesniej ćwiczylem tylko metody modelowania, oświetlania, mapowania itd...

Edytowane przez dziechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem twojej rady no i sobie poczytałem.

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA1)

z dnia 24 lutego 2004 r.

w sprawie badania zawartości niektórych substancji w dymie papierosowym oraz informacji

i ostrzeżeń zamieszczanych na opakowaniach wyrobów tytoniowych2)

 

I masz rację cytując "Na podstawie art. 10 ustawy z dnia 9 listopada 1995 r." bo żeby zmienić jakąś ustawę trzeba oprzeć ją na podstawie poprzedniej.

 

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20040310275&type=2&name=ATTY3XBX

 

P.S I jak już coś cytujesz to nie omijaj najistotniejszych fragmentów.

 

a teraz idę zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawa została zmieniona w 2004 roku, ale obowiązywała od 1995 roku łacznie z obowiazkiem umieszczania ostrzegajacych napisów. Każdy kto ma wiecej niż 16 lat doskonale wie, że napisy na papierosach są znacznie dłużej niż od 2004 roku. Jeżeli tak bardzo Ci zależy to poszukam wiecej. Co do omijania - wybacz, ale pewnie nie byłoby mile widziane wklejenie tekstu A4 jako jeden post.

 

http://www.ensp.org/files/pl_law_protection_public_health_pl.pdf

 

To link do oryginalnej ustawy z 1995 roku. Wybacz ze nie wkleje calej ustawy ale jej fragment:

Art. 9.

1. Na każdym opakowaniu jednostkowym papierosów wprowadzanych do obrotu

handlowego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej powinny być w sposób widoczny,

czytelny i trwały umieszczone:

1) dwa różniące się treścią ostrzeżenia przed szkodliwością używania tytoniu,

jedno powszechne i jedno dodatkowe,

2) informacje o zawartości substancji smolistych, nikotyny i tlenku węgla w

jednym papierosie. itd..

 

P.S. jest prosta zasada - kiedy chcesz kogos oskarżyć o klamstwo, kradzież itp. - najpierw sam sprawdz żeby mieć 100% pewnosci. Tak jak w realu - tyle ze w necie łatwo rzucać oskarzrnia bez sprawdzenia, bo nie oberwie sie po twarzy. Kiedy skończysz palić, mam nadzieję że przeprosisz, jeśli masz odrobinę godnosci;)

Edytowane przez dziechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytam dokladnie i Ty przeczytaj dokładnie mój link - napis ostrzegajacy powinien mieć nie mniej niz 30% najwiekszej powierzchni opakowania itd... Robiliscie bez? To sie nie przyznawaj, bo jeszcze nie uległo przedawnieniu. Wiec jednak nie przeprosisz za brzydkie sugestie? A niby jaki miałbym interes w zmianie daty?

 

Co do GFXa - chcieli opublikować kilka moich prac, niestety, nie zdążyli... Mam gdziś ich wszystkie numery.

 

Też przepraszam że dałem się wciągnąć w pyskówki.

 

P.S. Znowu zrobiłem cos nie tak i zamiast dołączyć do poprzeniego postu wyszedł nowy - przepraszam moderatora.

Edytowane przez piksar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA 1)

 

1) Minister Zdrowia kieruje działem administracji rządowej

— zdrowie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa

Rady Ministrów z dnia 28 czerwca 2002 r. w sprawie

szczegółowego zakresu działania Ministra Zdrowia (Dz. U.

Nr 93, poz. 833 oraz z 2003 r. Nr 199, poz. 1941).

 

w sprawie badania zawartości niektórych substancji w dymie papierosowym oraz informacji i ostrzeżeń zamieszczanych na opakowaniach wyrobów tytoniowych 2)

 

2) Rozporządzenie dokonuje transpozycji dyrektywy 2001/37/WE z dnia 5 czerwca 2001 r. w sprawie dostosowania ustaw, rozporządzeń i przepisów administracyjnych

państw członkowskich dotyczących produkcji, prezentacji i sprzedaży wyrobów tytoniowych (Dz. Urz. WE L 194 z 18.07.2001, str. 26 i n.).

 

Na podstawie art. 10 ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 1996 r.

Nr 10, poz. 55, z późn. zm. 3)

 

3) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 554 i Nr 121, poz. 770, z 1999 r. Nr 96, poz. 1107 oraz z 2003 r. Nr 229, poz. 2274.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferni, nie wiem o co chodzi - dalem linka do oryginalnego tekstu ustawy z 1995 roku (nie 2004 albo 2002) gdzie artykuł 9 wyraźnie mówi o obowiazku umieszczania napisów ostrzegawczych i okresla wielkość napisow, ich umieszczenie itd... Wiec od 1995 roku musiały być takie napisy - o co Ci jeszcze chodzi? dajmy juz spokój.

 

 

Pracy w tej dziedzinie nie szukam, ponieważ taka praca jakkolwiek bardzo satysfakcjonujaca i popłatna, jest jednak bardzo czasochłonna. Poza tym rece by mi opadły gdybym mial robić coś co mi każe jakiś prezesik w białej koszulce, krawaciku itd. (czyli w mundurku) a nie mógłbym robić to co sam chce:) Dlatego pozostane w kręgu sztuki a nie komercji ;)

Edytowane przez dziechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

niezly klimacik. pamietam , jak z 10 lat temu kupowalem gazete GFX, i wlasnie wtedy takie panowaly trendy. Niezle to jest :)

Wlasnie sie zastanawiam i chyba doradzalbym robienie czegos od nowa. Te prace i obiekty sa w tamtym klimacie, wykonane tamtymi mozliwosciami i ograniczeniami technologiczno-hardwarowo-softwarowymi -> i to jest ok. - lacznie ze sposobem budowania siatki, iloscia polygonow itp. I tego bym nie ruszal. wydaje mi sie , ze to stanowi pewna , zwiezla pasujaca do siebie calosc, i tamte modele niekoniecznie pasowalyby do dzisiajszego renderingu, GI, AO, normali itp.

Tak mi sie wydaje :) W kazdym razie fajnie Ci to wyszlo , i troche lezka sie w oku kreci :D heheh

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kannu - masz 100% racji. Własciwie to tak z ciekawosci chciałem przepuscic te stare scenki przez nowe programy, ale nic z tego nie wyszło i niech tak zostanie. Teraz zaczne od nowa, tylko musze poczekac na wene ;) Z tym najgorzej....

 

Widze Adam_m że robisz kościół:) Ja kiedyś takie coś wymodziłem, tez jeden z wcześniejszych (trzeci albo czwarty moj obrazek).

 

 

Do MODERATORA:

Na wielu forach, w celu utrzymania porzadku nazw tematów, stosuje sie prosty mechanizm - przy zakladaniu nowego wątku należy wybrać prefix (np. scena 3d, obiekt 3d itd.) z listy wyboru - inaczej nie da sie założyc nowego watku. W ten prosty sposób wymusza sie prawidłowość tytułów.

 

Do USERA (edit by piksar)

Zapewniam Cię, że nasza metoda mobilizująca do przeczytania regulaminu jest równie skuteczna. W ten prosty sposób wymusza sie prawidłowość tytułów.

Edytowane przez piksar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności