Skocz do zawartości

Pojazd3d:SZD-22 Mucha Standard


KrzysiekB.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym otworzyć nowy temat związany z moim nowym projektem;), mianowicie zabrałem sie za wymodelowanie jednego z polskich szybowców SZD 22 Mucha std. Z racji, ze jestem jeszcze poczatkujacym uzytkownikiem maxa licze na wasza w miare mozliwosci pomoc w tym temacie :)

 

Tyle udalo mi sie do tej pory zrobic (2 dni modelowania):

 

00d4f3a3788a6ba1m.jpg

 

 

Pozdrawiam serdecznie!.

Edytowane przez KrzysiekB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

OK, wracając do modelu :)

 

Przeczytaj kilka tutoriali o modelowaniu, bo to jest prosta bryła, a szczerze mówiąc widać, że dopiero zaczynasz. Na pewno nie znasz wielu narzędzi, które znacznie ułatwiłyby Ci pracę, a tutoriale pomogą Ci poznać wiele z nich. Tutaj jest ich sporo, poświęć im troszkę czasu, a na pewno nie będziesz żałował :)

Nie używaj TurboSmooth ani MeshSmooth kiedy prezentujesz prace na forum (WIP), bo będzie łatwiej o jakieś wskazówki dla Ciebie.

 

Na razie tyle, w razie problemów - pytaj. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylna lotka (mam nadzieje ze to tak sie nazywa...)...ta na ogonie ;p ma strasznie gęstą siatkę i niczemu to nie służy. samo zaokrąglenie jej na dole możesz zrobić używając o wiele mniejszej ilości loopów.

 

to jest ster kierunku:), lotki są na skrzydłach:)... właśnie nie wiedziałem jakim sposobem wymodelowac ten element, ale juz prawie to zrobiłem, jutro pokaze jak;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...update nr. 3

 

poprawiony ster kierunku, niestety, jak użyje funkcji smooth dla poszczególnych polygon'ów, to dzieją się z nimi dziwne rzeczy..., może wykąbinuje jak to naprawić, a narazie jest bez żadnych upiększaczy:

 

95c2941bba97787bm.jpg

 

---------

 

tak wygląda wstępny model;)

 

f1616a31ae49c2b9m.jpg

 

18104754faccd68fm.jpg

Edytowane przez KrzysiekB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się domyslam to wyłączyłeś sobie tzw. gizmo, czyli te kolorowe strzałki.

Można je włączyć na 2 sposoby:

Sposób 1. menu Customize --> Preferences..., wchodzisz w zakładkę Gizmos i zaznaczasz On w górnym lewym rogu

Sposób 2. naciśnij X

 

EDIT: mała poprawka...

Edytowane przez goran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się domyslam to wyłączyłeś sobie tzw. gizmo, czyli te kolorowe strzałki.

Można je włączyć na 2 sposoby:

Sposób 1. menu Customize --> Preferences..., wchodzisz w zakładkę Gizmos i zaznaczasz On w górnym lewym rogu

Sposób 2. naciśnij X

 

EDIT: mała poprawka...

 

i jeden i drugi sposob działa;), dzieki!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byś chyba zrobił robiąc kabine jako osobną bryłę, nie musiałbyś uzależniać siatki od siatki kadlub

 

I tak właśnie robie;), zaznaczyłem wszystkie polygony w srodku, potem dałem Detach jako osobny obiekt i dopiero to modyfikuje;).. Narazie to co mam wygląda jak gole drewno;p, aaaale bedzie lepiej!;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie!. Niestety.. Ta moja w zasadzie pierwsza większa praca nie ruszy ani kroku dalej... Podczas mojej nieobecności w domu komputer przeszedł totalnego formata.. i w związku z tym, wszystkie pliki związane z maxem poszly z dymem.. nie udało mi sie ich juz odzyskac przeroznymi programami.

 

Tak więc dziękuje za podpowiedzi, i jak sie zmotywuje na nowo, to umieszcze w tym dziale forum jakis nowy początek pracy;)

 

Pozdrawiam!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności