Skocz do zawartości

Scena3D: Parabolowy Świat


kubeczek77

Rekomendowane odpowiedzi

O to mój obecny wip

b8daa2038e27058dmed.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b8daa2038e27058d.html

^^Klikajcie na link, żeby większe zobaczeć, bo na fotosiku widzę, że już nawet nie można na forum max rozdzielczości wsadzić...

--

Do wymodelowania jeszcze lampka, chodzi mi o taką ze sprężynkami, srebrną, taką techniczną taki styl jak to:

http://www.abledata.com/product_images/images/02A0667.jpg

http://www.heals.co.uk/content/ebiz/heals/invt/636316/636316_m.jpg

http://www.heals.co.uk/content/ebiz/heals/invt/711633/711633_m.jpg

Bardzo prosiłbym o kontakt jeśli ktoś mógłby mi dostarczyć dokładniejsze zdjęcia takiej lampki, głównie dołu bo góry nie przewiduje w kadrze.

 

Brakuje jeszcze przy cyrklu lin, na których te parabole go utrzymują.

Po prawej stronie zamierzam zrobić takie coś jakby koloseum z gumek, nie będzie całe widoczne of course.

Krzyż zniknie, możliwe, że tak trochę to będzie widoczne przez "ściany" koloseum.

Z tyłu scena ograniczona jest ścianą. Oprócz tego ten papierowy samolot będzie przyczepiony na jakichś nitkach na lampce prawdopodobnie.

 

Proszę o komentarze i jakieś sugestie co do zagospodarowania terenu:P

Pozdro.

---

PS. jakby ktoś nie wiedział, to parabola jest wykresem funkcji kwadratowej (ax^ + bx +c) Od parametru a zależy jak skierowane są ramiona paraboli, jeśli a dodatnie to w górę, gdy ujemne to w dół. Dlatego też gonią tą parabole itd. Są mniejszością w tym świecie, hehe.

Edytowane przez kubeczek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Praca kojarzy mi się z jakąś inną, w której ludziki były wydarte z papieru. No, ale zobaczmy jak się to rozwinie.

 

Korzystając z okazji pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź mojego wykładowcy analizy mat. z pierwszego roku studiów:

"Parabola jest kształtem świętym.

Na jej podobieństwo zbudowany jest kieliszek." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusta praca i jakoś dziwnie sztucznie to wszytko wygląda. Ja osobiście zmieniłbym kompozycje i dodał więcej obiektów (książki, jakiś widelec, butelkę ).

To moje zdanie i nie każdy może się z nim zgadzać, ale ja tylko chciałem pomóc.

 

pozdro snajper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusta praca i jakoś dziwnie sztucznie to wszytko wygląda.

 

A jak uciekające parabole mogą być realistyczne? :P

 

Co do pracy, pomysł fajny, domodeluj jakieś pierdoły,

może jakiś most z książek a na nim parabola na "bandżi" :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b14551adedaccfff.jpg

Update: kartka, tex gumki, gumkowe koloseum.

Co sądzicie o koloseum i jego wykonaniu (materiał gumki?)

--

pressenter: Co do tytułu, to jest on taki dlatego, że chodzi mi raczej o to kogo ten świat jest a nie jaki. Więc tak jak np. Tomkowy świat, tak się mówi potocznie chyba. Wiem, że w sumie na pewno dobrze byłoby tak:Świat parabol, ale jakoś fajniej Parabolowy świat.

tob01: hehe, no fajnie na by było, ale musiałbym podwyższyć bardzo kadr, a nie planuje tego xDD

indian: no muszę pogrubić troszkę.

Nvidia: tak, ta praca z bitwy miała duży wpływ:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł.

 

WIdziałem filmik nawiązujacy do tego na YouTube.. >> "parabole tańczą" :D

Jeśli chodzi o tą parabole co zrzuca gumkę na linijkę która jest katapultą :D to zmienił bym jej układ.. to znaczy zeby ta parabola trzymała tą gumkę w rękach i była lekko przygarbiona pod Cięzarem gumki. :D i dać tą parabole na krawędz koszyka.. a przy koszyku jeszcze parę muzynow parabol. co podają materiał do zrzutu :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rudylew: hehe, śmiszny pomysł, ale raczej pozostane przy tym. Ciężko byłoby w tej technice zrobić mi te parabole przygarbione i podające gumki, a to co jest teraz nie jest chyba takie złe :P

infected: dzięki, ale zrezygnowałem w końcu z tego pomysłu na rzecz czego widać w update.

--

UPDATE:

da0238115f7342f3.png

Dodany monitor, głośnik, liny. Do modelowania pozostał kabel od głośnika:P, zaokrąglenie rogów monitora i prawdopodobnie w miejscu obecnego "magazynu"(prawy dolny róg) będzie trochę podkładki pod myszkę i myszki widoczne.

Biegające parabole polecą w dół co by zapełnić względnie lewy dolny róg.

Teraz muszę powalczyć z oświetleniem i zabieram się za resztę materiałów.

Komentujcie :)

Pozdro.

Edytowane przez kubeczek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie fajnie tylko żeby było to biurko było bardziej "realstyczne" usunął bym te wszytkie gumki po prawej stronie...nie widziałem nigdy w życiu tyle gumek...a co dopiero na jednym biurku...w zamian za to jakiś "stojący" kalendarz ktory może spełniać również funkcje magazynu :) samolot leci?nie widać tego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako magazyn miałem na myśli te leżące gumki i korektor na dole po prawej stronie. Ale co do koloseum to faktycznie muszę jeszcze przemyśleć czy nie lepiej byłoby usunąć bo chyba masz rację, że psuje to realizm.

Samolot nie ma lecieć, leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne podejście do tematu. Sądzę, podobnie jak Kolega "rudylew", że korektor i gumki leżą w niewłaściwy sposób. Rożrzuć je gdzieś. A może warto, żeby jeden "parabol" wyciskał korektor na drugiego?

Druga sprawa to chyba rozmyta kartka ze sprawdzianem. Możliwe, żebyś zapomniał zwalczyć blur na materiale?

Trzecie. Wydaje mi się, że siatka Ci "pęka" w okolicach małego otworu otworu na głośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: lampka na monitorze, tekstury glosnika, brak ukrzyżowanej paraboli na rzecz paraboli na stosie, książki.

--

4f614de2386c3258.png

--

Myślałem o takiej małej animacji związanej z tymi parabolami. Zastanawiam się na jakiej zasadzie animuje się takie obiekty płaskie, np. żeby parabola biegła. Chciałbym to mniej więcej zrobić tak: http://www.blendernation.com/2008/10/11/video-mikrobitus-lovely-mama/

Mile widziane rady, linki itd. (w animacji jestem zielony, zrobiłem tylko animowanego GUSa)

--

Komentujcie bo to już prawie koniec, wszystko jest już na moje oko ostateczną wersją oprócz obszaru na książkach, gdzie pojawi się albo zszywacz albo kubek albo nożyczki i wraz z nimi scenka z ucinaniem glowy paraboli dodatniej.

Pozdro.

ps. widzę, że mi się zmiana tekstury tej na stosie nie zapisala=> będzie wyraźniejsza czyt. czarniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy ponownie, a już myślałem że sobie odpuściłeś ;p

ładne teksturki, oprócz bumpa na ścianie, ale ogólnie to jest GiT

trzymam kciuki i pozdrawiam

p.s jakieś dziwne te cienie

Edytowane przez indian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej indian, bump na ścianie jest za ostry. Nie podoba mi się mapowanie książki od fizyki i ta kartka ze sprawdzianem dalej "przybloorowana". Reszta bardzo ładna. Gratuluję udanej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności