Skocz do zawartości

Co nowego w 3ds Max Design 2010


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chyba, tylko jest to wiadome, że to nie takie proste.

 

Na co Autodesk wydaje cały szmal, na kawę? Mogliby w końcu wydać kasę na team rozwijający nowe technologie, a nie na garstkę programistów do wklejania kodu plug-inów, przejętych od innych firm.

Dla mnie cała ta sytuacja jest co najmniej dziwna. Czyżby AD czuł się tak pewnie na swoim tronie molocha, że ma w d*** swoich klientów, którzy wykładają naprawdę ciężki szmal na ich produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widze ze emocje opadly i zaczelo sie zwyczajowe narzekanie... Smutne to - jestem przekonany ze gdyby dali GPU render to by sie znalazlo kilku co by im zabraklo jakiegos toola z innego programu i zaczeliby plakac jaki to AD zly.

Moze nie - nie tyle to smutne co nudne juz po prostu. Zmian w cholere, ale "jak to - zintegrowali cos co bylo pluginem?". No jasne - a co mieli to samo drugi raz pisac? Wywazac otwarte drzwi?

Jeez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, te typ interfejsu został opracowany przez MS, tak samo jak jego poprzednik:) Jakieś badanie nawet udowodniły że jest wygodniejszy.

Jakie badania ? Pewnie badania przeprowadzone przez nich - badania przeprowadzone przez microsoft wykazały, że interfejs opracowany przez microsoft jest super, ekstra i wogóle hiper-mega-przyjazny-i-szybki ;)

Miałem okazje używać - i jakoś mnie nie podnieca... a cały szum wokół tego to zwykły marketingowy bełkot, że coś usprawinili, gdy tylko zmienili (jednym może pasować, innym nie) - a dodatkowo interfejs najbardziej rzuca się w oczy - więc już można reklamować produkt jako rewolucyjny.

 

A sama idea interface'u Graphical Modeling można powiedzieć, że powstała sporo wcześniej i MS ją rozwinął (a AD skopiował) - a znana jest sporej części z nas jako stary, poczciwy shelf. W mayi jest od niepamiętnych czasów i ma się dobrze, w xsi jest od tak dawna, że nawet go wycofali z defaultowego interface'u (jest jako opcja)

 

I choć chyba 3/4 zmian to załączenie wykupionych pluginów (charakterystyczne...), to trzeba przyznać, że jest tego sporo (nawet bardzo w porównaniu do tego, co AD nas przyzwyczaił w poprzednich dwóch wersjach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, nie poznaje kolegi :D Nie narzekam, że nie ma tooli, sam jestem zdania, że powinno się wykorzystać to co się ma, a nie na narzekać na to czego się nie ma, w końcu używam Blendera :P. Chodzi mi, i tu się pewnie zgodzisz, że tak wielka firma mogła by zatrudnić ludzi którzy będą rozwijać pakiet, a nie tylko dodawać to co już ktoś zrobił. Nie chodzi o wykorzystywanie technologi która jest, to naturalna i poprawna kolej rzeczy, tylko brak własnej inicjatywy i wkładu w rozwój 3D AD jest zaskoczeniem.

 

Po za tym nowe funkcje są bardzo fajne i od razu miałem zkojażenia z Blenderem :P

 

Nie mają sensu dywagacje na temat interfejsu, to nie problem, jeśli dobrze wszystko zorganizowali to będzie wygodny, wygląd znacząco wpływa na komfort pracy, ale musi być dobrze zaprojektowany by nie drażnił. Programy 3D są bardzo złożone i bogate w funkcje, trzeba być elastycznym i uczyć się funkcji nie gałkologi, do tego wystarczy wieczorek z dokumentacją, wygodny fotel i ulubiona lampka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieję na dwie niezmiernie zaawansowane rzeczy, i nie wiem czy obecne komputery są to w stanie udźwignąć ;P tj.:

- snapowanie do przecinających się krawędzi i powierzchni

- możliwość wpisania z klawiatury parametrów w trakcie rysowania (np.: długość lini !!!!)

Oby sie tym razem udało... a jak nie to możę do 2020 sie uda... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności