Skocz do zawartości

Raven - przeglądarkowy edytor wektorowy


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcam do zapoznania się z produktami firmy Aviary (aviary.com). Aviary wypuściło i udostępniło za darmo pierwszy przeglądarkowy edytor wektorowy - Raven.

 

Naprawdę warto sprawdzić jego możliwości. Zachęcam również do obejrzenia filmów wideo na blogu Aviary.com.

 

Warto przeczytać:

Wpis na blogu poświęcony edytorowi wektorowemu Raven

Oficjalna strona produktu na stronie Aviary.com

 

Zachęcam do przejrzenia pozostałych narzędzi tej firmy:

Peacock Visual Laboratory

Phoenix Image Editor

Toucan Color Palettes

 

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=512

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To prawda, że w tej chwili jeszcze narzedzie dostępne z przeglądarki nie zastąpi takiego Photoshopa czy Illustratora, ale to się naprawde może zmienić. Rozwój w tej kwestii jest dość duży.

 

Nawet Adobe przecież uderzyło w ten segment rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm po dłuższej chwili zastanowienia kiedy Firefox (zdaje się 3.2) będzie posiadać narzędzie do odpalania programów webowych jak normalne, to Peacock i Tukan mogą być bardzo przydatne :P Ciekawe czy po wersji beta,będą płatne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nie do końca widzę sens w robieniu tego typu aplikacji. Może to ma za zadanie dać narzędzia grafikowi nie zależnie gdzie jest i na jakim kompie siedzi (byle by był net)...innego wytłumaczenie nie widze...

Edytowane przez CzAk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zarówno i Google, i Microsoft zmierzają do tego, że programów się nie instaluje, tylko wszsytko uruchamia się on-line.

To jest idea systemu operacyjnego, który jest stale podłaczony do Internetu. Wygląda to podobnie, jak teraz google-docs. Wszsytko się robi on-line -- przez aplikacje internetowe. Może nie przez przeglądarkę, jak wspomniane google-docs czy ten program, ale od czegoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to nic dobrego (może poza "ceną" takiego softu. Przynajmniej nie w Polsce gdzie nie zawsze wiesz czy " zastaniesz" internet wtedy kiedy będziesz chcieć i druga rzecz to wielkie i nowe możliwości dla "miłych" którzy lubią Ci coś w kompie namieszać. Ja w każdym razie mówię dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos google-docs, to podobno idea na razie się nie przyjmuje. Jak google sprawdzało, średni czas pracy użytkownika to 15 min. Czyli odpala program, testuje przez 15 min. i już nigdy więcej do niego nie wraca. No chyba, że coś się ostatnio zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z technologii ktora sie probuje wprowadzic "BO MOZNA". Jedyne co gdzies tam mi swita to byc moze... pragnienie jakiegos konkretnego ograniczenia piractwa w przyszlosci? No bo wszystkie te aplikacyjki poki co to gadzety do zabawy jak sie komus nudzi. I to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie podoba mi się taka koncepcja "wszystko przez internet". Czasem wole miec jednak ta płytkę i sobie zainstalowac na kompie sam jak mi sie chce. Wydaje mi sie to bardziej materialne. Taka wizja systemu operacyjnego osadzonego na necie kojaży mi sie z Matrixem albo Skynetem z Terminatora....mówiąc wprost: nic dobrego. Może to być jedynie kolejny krok do szpiegowania uzytkowników...gdzie, kiedy, na jakie strony wchodzą, z jakich aplikacji kozystają...jak długo. No i kolejna furtka dla spamerów i hakerów...

 

;/ Jestem raczej pesymistą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nie bardzo ta idea podoba, ale nie piszcie, że to furtka dla hackerów(crackerów), bo niiby jak? Co do szpiegowania, to i owszem. ;) Ale i tak korporacje wiedzą, żę używasz ich softu, bo jest przecież dzisiaj tzw. rejestracja po zainstalowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności