Skocz do zawartości

Wip 2D: Szkice


Ricardov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym tableto maniakiem i ,że tak powiem zaczynam od szkiców podsyłam Wam jeden do oceny i w miarę możliwości sugestie kolorystyczne poprosiłbym:] Istnieje tez mozliwosc pozostania w wersji czern-biel

koles.th.jpg

Edytowane przez Ricardov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

... i w miarę możliwości sugestie kolorystyczne poprosiłbym:]

 

najpierw zrób moze dobry szkic, bo teraz mordka ma się nijak do reszty głowy, przede wszystkim jest za mała ;)

dalej zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co dokladnie miales na mysli piszac:

najpierw zrób moze dobry szkic
bo jeszcze nie zapoznalem sie z kryteriami co dla kogo jest szkicem...tym bardziej w grafice 2d, wiec przedstawim cos takeigo...moze udalo sie trafic :D

mordka.th.jpg

To jest szkic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maykowi nie chodzilo o to czym formalnie jest szkic i czy rozni sie czyms w tradycyjnych mediach i digitalu (2d czy 3d). chodzilo mu o to, ze szkic nie jest dobry, bo mordka, ktora sobie koles "zdejmuje" jest za mala w stosunku do reszty ciala- czyli chodzi o tresc, a nie o forme.....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie proporcji postaci , kadru i kompozycji do tego jest przydatny szkic i jak te sprawy są uchwycone prawidłowo a w tym wypadku nie są :)

można nakładać cieniowanie i detale .

 

Proporcje głowy , ucięta ręką , cała postać trzeba przesunąć bardziej w lewo albo zrobić szerszy format-kadr , ramię i plecy bardzo dziwnie wyglądają .

 

mordkacopy.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dodajesz kolor i cienie to staraj sie unikać zaczerniania, kazdy inny kolor bedzie dobry: granat, ciemny fiolet etc; zwykłe zaciemnianie kolorów zeby uzyskać cień to popularna pułapka na wszystkich, którzy zaczynają bawić sie kolorem w szopie.

Później można tez pomyśleć nad jakimś innym kolorem światła niż biel, ale wszystko po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:] za porade. Masz w sumie racje...przez to nie wydaja sie realistyczne te zaciemnione miejsca...jeszcze do tego dochodzi kolor odbity od sąsiadującej powierzchni iii jak to wszystko ogarnac:/..:D musze potrenowac te kolorki...a tak w miedzy czasie dorzucę szkic.

 

ziomekkopia.th.jpg

 

kotek2.th.jpg

Edytowane przez Ricardov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy to wszystko, to wip: Człowiek bez twarzy, czy twoja teczka? Bo nie wiem, jak mam się odnieść do nich w kontekście nazwy wątku... pozdrawiam. Co do słabości, to chyba wina, że rysujesz głównie z głowy, bez żadnych pomocy w formie zdjęć, czy też z natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo masz wyłączoną opcje w photoshopie albo talbet masz zle skonfigurowany bo rysujesz takimi plackami jak byś nie miał poziomu nacisku...

 

Przypuszczam że to nie szopa tylko GIMP. Przynajmniej wygląda na GIMPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy to wszystko, to wip: Człowiek bez twarzy, czy twoja teczka?...

To sa ogolnie moje prace rozpoczete..a ze nie mam pojecia jak zmienic nazwe watku:/... to nadal jest : Czlowiek bez twarzy

 

...Co do słabości, to chyba wina, że rysujesz głównie z głowy, bez żadnych pomocy w formie zdjęć, czy też z natury.

 

rysuje z głowy poniewaz stwierdzilem ze jakbym rysowal ze zdjecia to bylyby to prace malo autorskie...wrecz przerysowane...dobrym pomyslem by byl model..ale to nierealne. Chyba ze o inny sposob przerysowywania Ci chodzi?

 

..albo masz wyłączoną opcje w photoshopie...bo rysujesz takimi plackami jak byś nie miał poziomu nacisku...

 

z załozenia w tej pracy chcialem popracowac troche plama... z wyraznym zroznicowaniem poziomow szarosci...ale daloby i rade zrobic to tak zeby przjscia pomiedzy szarosciami byly delikatne i plynne.

 

Dzieki za zainteresowanie.

p.s. prosilbym o przyblizenie sposobu rysowania ze zdjec?? jakis tutorial?? bo trudno mi to jest wyobrazic sobie?? mialbym wrzucic zdjecie jako tlo i pracowac na warstwie wyzszej?? NIe ze bym byl jakis ciemny... ale non kapiszi..:d

 

 

pracuje w photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa ogolnie moje prace rozpoczete..a ze nie mam pojecia jak zmienic nazwe watku:/... to nadal jest : Czlowiek bez twarzy

wyślij zaawansowane w opcji edytuj poza tym jest to gdzieś opisane na forum

a co do tutków poszukaj na forum i guglu jest tego masa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności