Skocz do zawartości

[Architektura wnętrz] Biuro


Dynamico

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To mój pierwszy post i widzę, że przesłane jako załączniki pliki tracą sporo na jakości w stosunku do pierwowzoru.

A klient płaci słabiutko. Do tej pory robiłem projekty wnętrz biurowych w kresce (AutoCAD) ale "oddech konkurencji na plecach" wymusza pozyskiwanie nowych umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Mentalray bo taki jest wbudowany w 3d VIZ. A z tym światłem to porażka. Dziś w nocy "męczyłem" koncepcję sali konferencyjnej i za "chiny" nie udalo mi się zrobić czarnej wykładziny podłogowej. Właśnie cały czas jet szaro-niebieska.

Oryginalny plik ma 1,1 M dlatego ten jast trochę kiepskiej jakości. Ale mimo dosyć brązowego sufitu ta skichana podłoga dalej jest niebieskawa.

Podglądam inne rendery wnętrz na forum i najczęściej oświetlenie jest dosyć ciepłe. A ja nie wiem jak się do tego dobrać.

 

A przy okazji i nie w temacie - jak wklejać większe obrazki niż 100K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mieli chyba mentalem drogi hcpiterze ;P

Jeśli to mental to zmniejsz nasycenie sky'a chociaż niebieskie światło jest dość pożądane w celu podniesienia "realności" sceny.

 

Oooo no to widzisz Pionix to byl komplement dla MR`a ;)

Tak to jest jak sie odpowiada na ostaniego posta nie czytajac pierwszego :p

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

- po pierwsze edytuj posty zamiast pisac 3 pod rzad.

- masz bardzo slabe slonce, w dodatku wpadajace z drugiej strony, prawie nie widac ze tam jest.

- W mentalu mozesz bardzo ladnie zmieniac balans bieli (tam gdzie exposure ustawiasz), to taki pierwszy krok do zrobienia z tego czegos cieplejszego.

- Nie zapominaj o postprodukcji, tam chyba najlatwiej poratowac obrazek z zimnego na cieply, chociaz czasem wychodzi Czerwiec zamiast Lipca ;)

- Daj jakies tlo za oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich świateł użyłeś ? Kontrola ekspozycji Ci pomoże ale gdy światełka będą dobrze ustawione. Sufity systemowe trochę inaczej wyglądają - tu wydaje się jakby to była tekstura - a powinien być "ruszt" a w nim poszczególne moduły. Krzesła lekko bym zróżnicował ustawieniem bo widać jak chamsko były kopiowane :-P Masz pomieszczenie przeszklone na przestrzał,więc możesz ze światłem zrobić ciekawe rzeczy. Ja w mentalu używam zawsze daylight + photomeryczne prostokątne w oknach - przy odpowiednim ustawieniu i podkręceniu w kontroli ekspozycji będzie git !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem kilka dostępnych książek, tutoriali i helpa z Maxa. Każdy ma ine podejście względem oświetlenia. W tej chwili do projektów wstawiam Daylight który jest ustawiony jako mr Sky i mr Sun a za okna wstawiam mr Sky Portal. I to tyle. Nie wiem czy to optymalne rozwiązanie (chyba nie bo spróbowałem wstawić za okno płaski box z "widoczkiem" i dosyć "zamglony" przez światło wychodzi).

Do niedawna "szczytem" w firmie było robienie "wizualizacji" za pomocą Arcona. Teraz pokazałem właścicielom to co widzicie a i tak są "zachwyceni". Natomiast mnie nie za bardzo zadowala. Poza tym w firmie jest VIZ no i trochę mniejsze możliwości niż pełny 3D Max (chyba).

 

No i jeszcze jedna informacja. Od klientów nie bierzemy kasy za projekty - sprzedajemy meble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy też był Arcon... śmieszny program. Daylight mr sky i mr sun plus sky portal albo photometryczne jak pisałem to praktycznie to samo. Tylko powiedz mi gdzie to słoneczko Ci wpada przez okna do wnętrza poza rozproszonym... wygląda to blado i chłodno. Jakie masz cienie ustawione ? Jaki mnożnik mr sun i mr sky ? Bawiłeś się cokolwiek w kontroli ekspozycji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiplier = 1 dla wszystkich świateł ; mr Sun cienie softnes =1, samples =8.

Na "zabawę" nie za bardzo miałem czas - termin trzy dni na 3 koncepcje + bieżące drobniejsze prace :( - jak dla mnie mało czasu. Nie jestem jeszcze zbyt biegły w MR i jak na razie kontrola ekspozycji ograniczała sie tylko do zmiany EV. Efekty mizerne. Na tej wizualizacji jeszcze jkoś to wygląda. W drugiej koncepcji gdzie sufit i ściana jest wykończony materiałem (panele akustyczne) imitującym aluminium tragedia i "plastik".

 

A słoneczko jest, tylko za ścianą z małymi oknami - południowa elewacja. Tu to lepiej widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności