Skocz do zawartości

Kompresja video


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Dla przykładu mam animację loga do zrenderowania w 3ds maxie, są fefekty świetlne (glow)

 

Jakich najlepiej używać kodeków i jak je ustawiać?

Kodeki - takie aby nikt nie musiał doinstalowywać ich, ani żeby miał problemy z wgraniem pliku avi do softu od montowania wideo.

Zależy mi na minimalnej utracie jakości i tym samym małym rozmiarze, zwłaszcza dla 300 klatek animacji. Tak na potrzebę wysłania to do kogoś przez neta.

 

Jakieś rady?

Pozdrawiam.

Dunablaster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

WMV 9 jest dosyć dobrym kodekiem, animka na nim odpali się na gołym windowsie.

 

A jeżeli ktos ma to dalej pakowac do softu od montowania to najlepiej jest dac mu to w wersji nieskompresowanej .avi lub gołe klatki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avi ? chyba jezeli ktos nie ceni wlasnych nerwow ;)

 

wszystko na jpg, albo tiff jezeli w gre wchodzi alpha, nie raz mam 4000 klatek w tifie czy jpg, trzeba tylko doinwestowac w dysk albo pare bo sporo zajmuje. ale nie ma za to problemow w dorenderowywaniu kawalkow w ktorych sa bledy ani w renderowaniu dodatkowego pass'u z alpha

pakuje sie tak samo dobrze jak avi, weic z przenoszeniem nie ma problemow

 

jezeli nie a material ma isc do dalszej obrobki to tylko quicktime z kompresja jpg, tez ma obsuge alphy

 

jezeli ma nie isc do dalszej obrobki to flv, najlepiej sie kompresuje i mozna latwo wrzucic na stronke zeby pokazac KLIENTOWI (dzieki sly, swiat jest lepszy bez tego bledu ortograficznego)

 

ale tak naprawde zalezy wszystko od specyfiki pracy, odradzalbym tylko korzystanie z avi

 

pozdro

Edytowane przez ttaaddeekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być 50zł... :/ chyba.

 

Avi Dv - to wyjściowa kompresja - do tego robi poważne straty w czerwonym i niebieskim. A logas miał iść na stronę internetową.

 

Jak pisał ttaaddeekk - JPG albo TIF tudzież PNG (można przeplot zapisać i Alpha Ch.), (jedna klatka [PAL] to 0,7 - 3 MB)

 

Pokaż "Logo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

20-30 zł?? !!! ;p

 

Poradziłem sobie innym kodekiem.. nie pamiętam, chyba Intela czy co ;/ i nie mam jak sprawdzić bedąc obecnie w innym stanowisku pracy. Ale za to jest 8 MB i fajnie wychodzi. Logo to rzecz której nie ujawnię póki nie sprzedam.

 

20-30zł?? !!! ;p Znacznie, znacznie więcej.

 

Wcześniej miałem coś takiego - skompresowałem w tandetnej jakości poniżej 1 MB 2 klipy a potem je zmontowałem w VirtualDubie a potem wyszło 300 MB. LOL :D

 

Czekajcie na edit, to powiem jakiego uzyłem kodeka i jak go ustawiłem.

 

EDIT: BTW, cholera, dałem mu na poniedziałek i klijęta nie ma. Wysłałem mu kilka pak, na PM na max3d.pl a i na gg też mu dałem przypomnienie o towarku. O kurczę pieczone ranne...

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonre: Z jpg bym uwazal, bo mozna sobie sprawic malo przyjemna niespodzianke. Kiedys znajomy nagral w jpg prezentacje dla Idei. Material mial isc do montazu, przy ktorym niestety mial brac udzial klient. Jakie bylo jego zaskoczenie gdy zamiast loga ujrzal tylko pare zoltych kwadracikow. Myslalem ze gosciowi zylka peknie:) Rowniez calkowicie fatalnym pomyslem, z uwagi na sposob dzialania kompresji w jpg jest nagrywanie materialu z przeplotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem o co Ci chodzi. Klijęt - to ksywa klienta dla żartu.

 

Tłumaczenia nie mają sensu. Popełniłeś dwa błędy w jednym wyrazie - po prostu się przyznaj, przecież zrozumiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenia nie mają sensu. Popełniłeś dwa błędy w jednym wyrazie - po prostu się przyznaj, przecież zrozumiemy...

 

daj spokój.ja nie popełniam żadnych błędów ortograficznych, chyba ze dla żartu.

 

Nie ma o czym dyskutować, wracamy do tematu.

 

Pamiętajcie czekajcie na info o kodeku ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

duna, mi sie wydaje ze Ty caly jestes dla żartu. I to nie żart.

 

 

pozdrawiam i zycze smacznego :)

 

Czekamy niecierpliwie... to jedyne co pozostaje.. rozłozyć ręce i czekać.. aż światłość nas olśni..

 

Lol... po co mi takie komentarze? Do zobaczenia :) będę później :P Sly i kannu możecie juz nie pisać o mnie.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie koledzy wasze komentarze mnie rozwaliły, ile zrozumienia dla początkującego, żal wam dupę ściska i chcecie się wyżyć za własne błędy które popełniliście w przeszłości, czy to po prostu kryzys wieku średniego? Wybaczcie za ostre słowa, ale rozwaliliście mnie na łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakies moze konkrety ? wszyscy koledzy z watku popelnili bledy w przeszlosci albo maja kompleks wieku sredniego?

n-pigeon jak atakujesz bezimiennie to zdaj sobie sprawe ze ktos sie moze wkurwic jak mial gorszy dzien, tymbardziej ze Twoj komentarz nie wnosi zrozumienia dla poczatkujacego ani nie odpowiada na pytanie zadane w 1szym poscie

 

a tak wogole to sie nie dziwie, bo jezeli kazdy napisal swoje doswiadczenie, nie raz wieloma godzinami zdobyte, a tworca watku odpisuje, ze zrobil inaczej i jak poczekamy to nam pokaze jak uzyl kompresora indeo to trzeba znalezc ujscie dla frustracji

 

albo

"EDIT: BTW, cholera, dałem mu na poniedziałek i klijęta nie ma. Wysłałem mu kilka pak, na PM na max3d.pl a i na gg też mu dałem przypomnienie o towarku. O kurczę pieczone ranne..."

 

od poczatku bylo wiadomo ze to nie watek o rzeczowych sprawach tylko do "popostowania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Już wiadomo. Post ttaaddkkaa - ocenię negatywnie. Jednak sprawdziłem że był to Intel Indeo Video 4.5 z quality nastawiony na maxa i Keyframe Rate 15. Jakość pewnie nie jest doskonała, ale przyjemnie mi się ogląda skończoną animację (300 klatek to niestety 9 MB ;/ ). Tylko że na innym komputerze otworzyłem to w najnowszej wersji WMP i procesor.. to był Intel Pentium 4 2,50 GHz i się zacinało. Co sądzicie o kodeku Intel Indeo Video i wydajności?

 

BTW kto mi zabrał repa to niech mi go z powrotem odda bo nie miałem na celu nabijania postów. CZYTAJCIE TO, co na górze jest! Jak myślisz, Tadek, to tylko po to by postować?? Cholera, grubo się mylisz!

Edytowane przez Camel
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakies moze konkrety ? wszyscy koledzy z watku popelnili bledy w przeszlosci albo maja kompleks wieku sredniego?

n-pigeon jak atakujesz bezimiennie to zdaj sobie sprawe ze ktos sie moze wkurwic jak mial gorszy dzien, tymbardziej ze Twoj komentarz nie wnosi zrozumienia dla poczatkujacego ani nie odpowiada na pytanie zadane w 1szym poscie

Nie odpowiedziałem na pytanie bo nie było to moim zamiarem, na resztę każdy może sam sobie odpowiedzieć.

 

a tak wogole to sie nie dziwie, bo jezeli kazdy napisal swoje doswiadczenie, nie raz wieloma godzinami zdobyte, a tworca watku odpisuje, ze zrobil inaczej i jak poczekamy to nam pokaze jak uzyl kompresora indeo to trzeba znalezc ujscie dla frustracji

Jeśli frustrują cię takie rzeczy, to lepiej się nie dziel swoim doświadczeniem, ponieważ szkoda twojego zdrowia.

 

albo

"EDIT: BTW, cholera, dałem mu na poniedziałek i klijęta nie ma. Wysłałem mu kilka pak, na PM na max3d.pl a i na gg też mu dałem przypomnienie o towarku. O kurczę pieczone ranne..."

Wiem mnie też to dobiło, ale pamiętaj że jak człowiek trochę spanikuje to robi dziwne rzeczy, na pewno sam jak każdy kiedyś coś takiego przeżyłeś. Zamiast się naśmiewać lepiej poradzić, początki są trudne, tym bardziej że niektórzy zaczęli żartować o projekcie za 20 zł.

od poczatku bylo wiadomo ze to nie watek o rzeczowych sprawach tylko do "popostowania"

 

Tak samo w średniowieczu niektórzy dowcipnisie wieszali ludzi na drzewie za pomocą lin, przypiekali pięty pochodnią i rzucali kamieniami, uważali że to świetna okazja do pośmiania się.

 

Ale po kiego ja się produkuje wątpię żeby ktoś to zrozumiał. Powinienem słuchać własnych rad.

 

@Dunablaster

Też trochę zrozumienia i nie gorączkuj się tak, to tylko rep na forum internetowym nic wielkiego.

Edytowane przez n-pigeon
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, Duna. Żaden z nas nie robi zwykle loga za mniej niż 1000. Wygłupiasz sie na każdym kroku, porywasz sie na projekty których nawet nie umiesz wykonać, popełniasz absolutnie elementarne błędy i jeszcze potrzebujesz pomocy przy iskończeniu projektów jakich się podjąłeś. Oczywiście kazdy ma tak, że liczy na pomoc gdy się na czymś zatnie, czasem nawet starym wygom zdarza się zaciąć na czymś prostym, ale Ty się zacinasz na wzystkim bez przerwy i nawet nie raczysz skorzystać z google.

 

A co do kompresji to flv, skoro to na stronę.

 

EDIT: faktycznie, zasugerowałem się ostatnimi postami.

WMV9 lub DIVIX proponuję.

Edytowane przez Shogun 3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, Duna. Żaden z nas nie robi zwykle loga za mniej niż 1000. Wygłupiasz sie na każdym kroku, porywasz sie na projekty których nawet nie umiesz wykonać, popełniasz absolutnie elementarne błędy i jeszcze potrzebujesz pomocy przy iskończeniu projektów jakich się podjąłeś. Oczywiście kazdy ma tak, że liczy na pomoc gdy się na czymś zatnie, czasem nawet starym wygom zdarza się zaciąć na czymś prostym, ale Ty się zacinasz na wzystkim bez przerwy i nawet nie raczysz skorzystać z google.

 

A co do kompresji to flv, skoro to na stronę.

 

Co Ty gadasz. Projekt juz został wykonany i wysłany. Klient wyjaśnił że jest to nie tylko na stronę ale też do filmików.

Spodobało się bardzo klientowi a teraz tylko muszę trochę zmienić koncept, z czym na pewno nie bedę miał problemu. Więc stary, nie będę słuchać Twoich komentarzy w sprawie moich projektów.

 

Ja tylko dyskutowałem na temat kompresji, bo chciałem na przyszłość coś wiedzieć. A Ty po prostu moje sprawy traktujesz bardzo bezczelnie. WSTYD!

 

Co do ceny - klientowi nie opłaca się mieć animacji do zastosowań niekomercyjnych za 1000 zł i do tego jak to jest 300 klatek i średni poziom techniki animacji a nie jakieś Mega Uber Hiper Pro! Więc 10x mniej od kafla.

 

Wracamy do tematu albo proszę moderatora o usunięcie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duna, nie chodzi o to co sie klientowi oplaca. Chodzi o to by sie to oplacalo Tobie. Mnie na Ferrari nie stac wiec go nie mam. Klienta nie stac na animowane logo to tez go miec nie bedzie. Proste jak konstrukcja cepa. Sam sobie klody pod nogi podkladasz. Taka moja mala dygresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duna, nie chodzi o to co sie klientowi oplaca. Chodzi o to by sie to oplacalo Tobie. Mnie na Ferrari nie stac wiec go nie mam. Klienta nie stac na animowane logo to tez go miec nie bedzie. Sam sobie klody pod nogi podkladasz. Taka moja mala dygresja.

 

"opłaci się" komuś kto zaczyna i ma w ten sposób pole do nauki. tu chodzi o satysfakcję. a jeśli będę kimś na poważnie - poważnym freelancerem, co sie zdarzy po ukończeniu nauki w szkole, to pomyślę o znacznie większej kasie.

 

już dosyć czczej gadaniny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz. Projekt juz został wykonany i wysłany. Klient wyjaśnił że jest to nie tylko na stronę ale też do filmików.

Spodobało się bardzo klientowi a teraz tylko muszę trochę zmienić koncept, z czym na pewno nie bedę miał problemu. Więc stary, nie będę słuchać Twoich komentarzy w sprawie moich projektów.

 

Ja tylko dyskutowałem na temat kompresji, bo chciałem na przyszłość coś wiedzieć. A Ty po prostu moje sprawy traktujesz bardzo bezczelnie. WSTYD!

 

Co do ceny - klientowi nie opłaca się mieć animacji do zastosowań niekomercyjnych za 1000 zł i do tego jak to jest 300 klatek i średni poziom techniki animacji a nie jakieś Mega Uber Hiper Pro! Więc 10x mniej od kafla.

 

Wracamy do tematu albo proszę moderatora o usunięcie wątku.

 

shogun ma sporo racji , chodzi o całokształt - "wizek nie umi ale się podejmie ale zasypie nas pytaniami ...."

już inna sprawa to chwalenie się mega cennikiem ala student i skilem ala pro ;)

strasznie sie rządzisz i to jest najgorsze ..piszesz coś ,potem jedni atakują inni bronią ,a potem znowu swoje : "już dosyć czczej gadaniny"

to jest forum ,piszesz ,jest odpowiednia reakcja ..

jak chcesz żeby nikt nie odpowiadał na Twoje pytania to jesteś na dobrej drodze ;P

pzdr

peace..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-gołąbku - nawet nie wiem co napisać... Co niektórzy popełnili chyba błąd (w tym ja) pisząc pod wpływem nie tylko tego wątku, ale innych postów napisanych przez Duna.

Niepotrzebnie go bronisz... nikt nie ma zamiaru zniszczyć chłopakowi psychiki, wiadomo. Ale tyle razy dostawał do zrozumienia że jego "podejście" do spraw zawodowych jest błędne, ile razy wypowiadał się jako "ekspert" w każdej dziedzinie. Proste - dajesz do zrozumienia komuś że chcesz mu pomóc, napotykasz ścianę.

 

Duna - radziłem Ci już kiedyś, jeśli masz napisać coś głupiego na Forum to zanim to zrobisz - zapisz treść sobie na kartce i przeczytaj na głos.... powieś na lodówce i czytaj to codziennie... jeśli przestanie głupio brzmieć.. zapostuj to na forum. Jeśli nie masz głupich komentaży, tylko potrzebujesz pomocy, to koniecznie sprawdź regulamin Forum, w którym jasno mówi się że w dobrym tonie jest uprzednie sprawdzenie czy temat nie był poruszony - przynajmniej ostatnio.

 

Co do Kodeka IndeoVideo - nie będę się powtarzał, wczoraj albo przedwczoraj ten temat był poruszony. Napiszę tylko, bo wiem że nie znajdziesz -poza tym że version 4.5 to zabytek z Win98, to nie opłaca się teraz go stosować.. bo "klijęt" nie otworzy klipu na Viście, raczej.

Animację logo dajesz w sekwencji wysokiej jakości JPG i klient może zrobić z tym co zechce (wrzucić na stronę, zrobić podgląd WMV/Divx, albo przygotować DVD na plazmę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunablaster, kiedyś będziesz się wstydził swoich wszystkich 650 postów... zobaczysz ;]

No pewnie już paru więcej bo podejrzewam, że tam natrzaskałeś pare podczas mojego pisania tu.

Kurde, rzadko się spotyka ludzi jak Ty z takimi zaślepkami na oczach.

Co do tego całego tematu to pieprzysz rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DunaOpis:

"Głupcem jest ten, kto będzie myślał, że ja tutaj piszę i zakładam wątki żeby "popostować". Przykro mi. Nie istnieję po to żeby sobie liczbę postów nabijać. Ja widzę w tym sens. A poza tym należy być CIERPLIWYM."

 

Każda cierpliwość kiedyś się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupcem jest ten, kto będzie myślał, że ja tutaj piszę i zakładam wątki żeby "popostować". Przykro mi. Nie istnieję po to żeby sobie liczbę postów nabijać. Ja widzę w tym sens. A poza tym należy być CIERPLIWYM.

 

Wobec pewnych zachowań i najbardziej cierpliwy człowiek się przełamie i rzuci kamieniem.

Masz energię, to zogniskuj ją na nauce, a nie na nauczaniu.

Wracając do zagadnienia. Nic innego poważnemu klientowi nie trzeba jak sekwencja jpg,RGB + monochromat. Jak zleceniodawca nie wie co z tym zrobić to poważnym nazwać go nie można. Pozdrawiam i zapraszam na irc'a.

 

// jak widzę redundancja lekka nastąpiła, ale to potwierdza stronniczość wypowiadających się.

Edytowane przez BizU
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupcem jest ten, kto będzie myślał, że ja tutaj piszę i zakładam wątki żeby "popostować". Przykro mi. Nie istnieję po to żeby sobie liczbę postów nabijać. Ja widzę w tym sens. A poza tym należy być CIERPLIWYM.

 

Wobec pewnych zachowań i najbardziej cierpliwy człowiek się przełamie i rzuci kamieniem.

Masz energię, to zogniskuj ją na nauce, a nie na nauczaniu.

Wracając do zagadnienia. Nic innego poważnemu klientowi nie trzeba jak sekwencja jpg,RGB + monochromat. Jak zleceniodawca nie wie co z tym zrobić to poważnym nazwać go nie można. Pozdrawiam i zapraszam na irc'a.

 

// jak widzę redundancja lekka nastąpiła, ale to potwierdza stronniczość wypowiadających się.

 

Szczere poparcie dla BizU.

 

Reszta: dziękuję za krytykę i obiecuję najszybciej się poprawić.

tadek: usuń ten swój podpis a ja swój. Bo ... !!!

 

Koniec wątku! Proszę moderatora o jego usunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek zamknięty, kilka kartek by się przydało wlepić za spam, ale póki co traktujcie to jak warning :P

 

n-pigeon: owszem krytyka jest ostra ale niestety w świetle ostatnich wydarzeń na forum trochę usprawiedliwiona.

ttaaddeekk: sprawa podpisów: sprawdź PM'a

Dunablaster: sprawy ogólne: sprawdź PM'a

 

Pozdrawiam i czill out panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności