Skocz do zawartości

Khaz


KhazadThard

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To tak jak Ice napisał fajnie się zapowiada, ale po pierwsze kadr jest okrutnie ciasny, oddechu!! ;| poza tym nad sylwetką popracuj, główniejsze elementy bym na osobnych warstwach zrobił(hełmo-czaszka,staff,no i może skrzydła).

No i więcej pracy z referencjami, osobiście do konceptu wybrałbym jakieś zdjęcie referencyjne (ew można sobie przypozować) w którym poza najbardziej mi odpowiada i na niej opierał anatomie i konstrukcje postaci. No i spójrz jak różni się walor czaszek z staff'a a z naszyjnika, straszny rozstrzał jest,no i głowa chyba jakaś mała jest.

Trochę się poczepiałem, ogółem fajny efekt i klimat jest.

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy, w kolejności:

1.

poza tym nad sylwetką popracuj

a jakiś konkret co nie styka?

 

2.

główniejsze elementy bym na osobnych warstwach zrobił(hełmo-czaszka,staff,no i może skrzydła)

skąd wniosek że tak nie jest? bom ciekaw po czym się poznaje na ilu warstwach ktoś pracuje;)

 

3.

No i więcej pracy z referencjami, osobiście do konceptu wybrałbym jakieś zdjęcie referencyjne (ew można sobie przypozować) w którym poza najbardziej mi odpowiada i na niej opierał anatomie i konstrukcje postaci

 

(bez ref jeszcze, dopiero jutro mam zamiar poszukać czegoś co mi pomoże z czaszkami, zbroją, no i tymi krowimi nogami....)

 

4. Z resztą się zgadzam w 100% i jako że to nadal wip to coś zadziałam żeby było lepiej. Może się przyczepiam, ale lubię konktret. Nie odbieraj tego jako wrzut, albo co;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy, w kolejności:

 

4. Nie odbieraj tego jako wrzut, albo co;)

Nie no spoko,w tym to ostatnio bardziej moja dziewczyna się specjalizuje.

 

Mógłbyś lepiej zbroje dopasować do ciała bo wygląda jak kloc, poza tym śmiesznie ma rozstawione nogi,mógłby mieć bardziej naturalną pozę.

Ręka przy wilku jakoś śmiesznie wykrzywiona (tak po kształcie), no i ten staff jakby znikał za skrzydłami,to jak on musi mieć wykrzywioną rękę żeby go tak trzymać.

Co do kwestii krojenia konceptu na warstwy,to nie wiem na ilu pracujesz,po prostu zasugerowałem.

Co do pracy to nie pomyślałem że to nadal WIP skoro już kolor wprowadziłeś.

 

Go ahead! byleby był efekt i pracki coraz lepsze były.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szkic z bloga bardzo fajny,taki komiksowy ;))

Postać pacnięta bo pacnięta, bez większego przemyślenia chyba,

prawie jak postać z potwory i spółka ;d

Fajnie bo widać że coraz lepiej Ci technicznie idzie.

Cholera ja to nie wiem jak będzie z moim dp na razie, przez tego psującego się tableta, chyba usiądę i poczekam aż zarobie na nowego ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajnie sobie radzisz ze światłem i kolorem, za to kształty i ogólna stylizacja w tyle. nie mam czasu sie przekopywać przez całą tekę teraz, ale ostatni obrazek na duży plus, tylko dizajn mi osobiście nie robi ;d pozdrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak liczny odzew :D

 

Faktycznie dizajn do bani, poniosło mnie trochę, na jedyne usprawiedliwienie mam temat: przerażająca krzyżówka minimum z 3 zwierząt (parafrazując). Mogłem z tego zgrabniej wybrnąć, może następnym razem będzie lepiej.

 

Cieszę się, że samo wykonanie jest w miarę git, bo sporo zabawy mi dał ten obrazek:D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem czach i kurde muszę się do nich przyczepić zero bryły w nich,a same kształty są tylko czaszko-podobne, weź refke do nich i uprość adekwatnie do potrzeb konceptu(tak żeby nadmiernie nie odwracały uwagi od samej postaci).

Samo myślenie koncepcyjne spoko, tylko anatomicznie i przestrzennie upadło.

Za mało ćwiczysz,a jak rysujesz np. chociażby głowę tego druta, staraj się konstruować twarz, myśl o bryle głowy.

No ale to z czasem przyjdzie, na plus to że dociągasz projekt do końca, kwestia ćwiczeń,ja to chyba ostatnio na odwrót mam,ale jeszcze to zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem ostatnio sporą przerwę i spadek formy jakiś, mam wrażenie jakbym cofnął się z rok... masakra jakaś. Większość to starszawe już, ale zaśmiecę forum, co mi tam że wiocha będzie w porównaniu do tego co ostatnio zarzucane tu jest

1.szkic33.jpg

2.szkic11.jpg

3.szkic30.jpg

4.szkic28.jpg

5.szkic27.jpg

6.szkice2.jpg

7.szkic7.jpg

8.szkic9.jpg

9.szkic17b.jpg

10.Bez-nazwy-1.jpg

11.szkic22.jpg

12.

szskic9.jpg

13.szkic10.jpg

14.szkic12.jpg

15.szkic13.jpg

16.szkic18.jpg

 

wrzucam tyle, ponieważ sterczę w miejscu(o ile nie pocinam radośnie na wstecznym) co oznacza iż coś robię źle i sam tego nie widzę. Może ktoś coś zauważy i poradzi.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja śledziłem Twojego bloga i tak jak mi się przypomni to zaglądam jest progres i fajny klimat u mnich.

Rozumiem to ostatnie to autoportret, wyszedł bardzo fajnie.

Rada którą zapamiętałem z filmiku gnommona to "Clear Edges!" , właśnie przy nr 14.

Misie bardzo fajnie wyszły, pierwszy wilk genialnie i w sumie on byłby lepszy u boku druida niż ten spłaszczony futrzak. ;)

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzięki Swiezy

z misiami to tak, że pierwszy jest zerkany z refki, a drugi po jakimś czasie z głowy

niestety to nie autoportret ;) tylko eksperyment z lasso toolem

może i lepszy od tamtego ten wilczek w sumie to jedyna rzecz z jakiej jestem zadowolony z tej wrzuty, tak z perspektywy czasu

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 3 bardzo fajny, reszta moglaby byc na jego poziomie, bo juz widac ze mozesz ^^

 

P.S Tylko nie popadnij w zgubny nawyk cieniowania oczodolow tak za kazdym razem w pracach z wyobrazni. ( tylko ostrzegam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarniałem już go (a nawet ich bo i loomisa i fixlera i jeśli mam wybierać któregoś z nich to wybieram... mattesi), ale chętnie ogarnę jeszcze raz, chociaż jestem na etapie próbowania różnych rzeczy i najczęściej z baniaka ostatnio jadę bo mi daje to zabawy sporo;)

co do błędów to może over albo chociaż napisz w którym miejscu coś nie gra:D to wprowadzę poprawki*

pozdro

 

 

*jeśli będzie to ciekawsze od wiedźmina2 którego już całkiem niedługo zakupię xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zajrzałem wcześniej, ale jakoś nie miałem czasu napisać.

Oświetlaj martwą, nie licz na światło naturalne bo w studiowaniu bryły, światła etc można się przeliczyć, dajesz direct light z lampki i ogień.

Masz wyraźniejsze kontrasty, czuć bryłę i dopiero można mówić o rysowaniu inaczej to tak mdło jest, jak z tamtym dziadkiem, jakieś dziwne oświetlenie, jakby w ogóle nie imało się bryły, a światło i cień wędrują po formie, to jakbyś chciał malować po tej bryle, głaszczesz ją pędzlem i tak powstaje forma, spróbuj sobie pudełko po herbacie pomalować farbą akrylową czy jakąkolwiek i pomaluj te pudełko, potem je oświetlaj rysuj, maluj etc ale tak jak je malowałeś, czując kierunek pociągnięć plam czy kreski, inaczej nie będzie zgodności z formą.

Ponad to kolory, ciemno zimno, staraj się ustawiając szukać tych kontrastów żeby nie była nudna ta martwa.

ew jeśli to w&b ustaw zarówno skrajne walorowo jak i podobne dla ćwiczenia szukania różnic pomiędzy nimi. ( może potem jakiś edit jeszcze zrobię bo muszę spadać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim zabrakło większej konsekwencji w blokowaniu wartości waloru. Brakuje mocniejszych cieni i wyraźniejszych higlightów. Po prostu skala waloru jest stłumiona :D

 

W tłumieniu skrajnych wartości waloru jestem mistrzem, prawie za każdym razem tracę punkt odniesienia podczas malowania :D Pomaga 2 minutowa przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał być progres, ale chyba wyszedł był gdzieś:P

szkic7.jpg

 

edit.:

przypomniałem sobie po co ogólnie posta zamieściłem, mam pytanie: odpala mi się w fotosklepie zawsze podgląd kolorów w cmyku, da się to jakoś przestawić? bo zapominam często o odhaczeniu tego i potem wali mi się kontrast i jasność niemiłosiernie jak przestawię na widok rgb, a suwakami nie idzie poprawić tego żeby jakoś wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nomp, tylko chodzi mi o przestawienie żeby przy starcie automatycznie było w rgb, bo właśnie zapominam wyłączyć próbę kolorów czasami, co mnie irytuje niemożebnie jak zauważam pod koniec rysowania że jest w cmyku:)

 

w momencie tworzenia nowego pliku wybierasz tryb koloru. Ewentualnie image -> mode i zmieniasz na to na co chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Florian, ano walor trzeba. to w sumie powinienem być zadowolony, bo na fakturach mi zależało głównie:)

 

plik jest w rgb, tylko podgląd automatycznie wskakuje cmykowy przy tworzeniu/otwieraniu pliku, chyba będę musiał trenować pamięć i cierpliwość i ręcznie odznaczać zawsze:) bo w preferencjach nie widzę opcji żeby zmienić to. dzięki chudek za próby pomocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały up, coby porządek był

szkic14.jpg

szkic12b.jpg

a tu się zepsuło i widzę błędy, ale może coś jeszcze się znajdzie czego nie widzę

scaled.php?server=811&filename=szkic17cmale.jpg&res=medium

 

tsp

szkic16-80.jpg

 

z foty

szkic19b.jpg

 

pierwsze próby z akrylami, jakieś dwa miechy temu, teraz poprawki lekkie robiłem (kolory są inne niż w rzeczywistości, ale nie szło złapać ich w miarę podobnie)

zdj1mae.jpgscaled.php?server=17&filename=zdj1mae.jpg&res=medium

te same farby

scaled.php?server=191&filename=p1020970male.jpg&res=medium

 

a teraz zawijam prażyć się na plażach (o ile w ciągu moich wakacji zawita słońce)

pozdro

p1020970male.jpg

Edytowane przez KhazadThard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrast, ręce, perspektywa ?

zobacz dokąd by mu sięgały dłonie po wyprostowaniu łokci i jakbyś mógł cienką czerwoną kreską jakiś prosty schemat kości lub brył tworzących postać rzucić z linią środkową to by ułatwiło analizę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności