Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 366
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej mało mam czasu na rysowanie ostatnio, ale dziś znalazłam 2 godzinki na taki speed. Jeśli chodzi o anatomię, to ona ma być taka nieproporcjonalna, ale być może znowu nie ma dobrze pokazanej budowy twarzy itp - nie mam po prostu czasu, żeby to poćwiczyć... mam nadzieję, że się spodoba, ale krytyka też się przyda ;)

harlequinforest.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przypisac sobie akcje odbij obszar roboczy w poziomie pod jakis klawisz np F1 i od czasu do czasu rysowac na odbitym obrazku, wtedy niewiedziec czemy wyskakuje wieksszosc naszych bledow, a takie klimaty zawsze lubilem, +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem fajny pomysł ;}. Podoba mi się pomysł na ciało, takie niby z metalu.

Jeżeli chodzi o proporcje i anatomię, to mimo tego iż miało to być pewnie takie "nie ludzkie" a bardziej w stronę jakiegoś potworka leśnego, to powiem, że za bardzo mi to ucieka w stronę jakiegoś anime/mangi niż realistycznej ilustracji.

Osobiście zmienił bym kolorki na bardziej czarniejsze aby było widać że jest to las nocą, a jedynym źródłem światła jest jakiś księżyc i te czerwone ślipka :). I przy tych oczach też bym dał takie żywsze, czerwieńsze kolorki.

 

Co do skrótów...

Edit -> Keyboard Shortcuts... -> z listy shortcuts for wybierasz Application Menus -> potem na dole Imge -> Flip Canvas Horizontal i tu przypisujesz dowolny klawisz :)

 

Pozdrawiam,

SeBeL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek - ja wiem... tylko czasu mi brakuje, żeby nad tym przysiąść... dobrze wiem, że moja anatomia mega kuleje :/

sebel - dzięki ;) z tymi proporcjami, to chyba trochę wyszło, jakby nie wyszły mi po prostu, a nie jak świadomy zabieg :p dzięki za pomoc ze skrótami...

 

obiecuję nie namalować żadnej postaci póki anatomii nie poćwiczę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalas ogladac swoje prace na innych monitorach?

Bo masz chyba ten sam problem jak i atheg , taka bladosc prac.

Winnym tego moze byc monitor, albo ustawienia wyswietlania( jakby za duzo gammy), sproboj zkalibrowac swoj monitor i ew pogrzebac w ustawieniach wyswietlania, moze pomoze, a prace zyskaja na soczystosci.

 

Ja niestety jeszce sie niewiele o onvirkach moge wypowiedziec, dopoki sam nierozpracuje, ale generalnie te skalki w prawym dolnym rogu niepotrzebnie takie naciupane, zgeneralizowal bym troche do wiekszych bryl.

Ale musze cie bardzo pochwalic za te dzrewa, bije od nich realizmem, a to z lewej przedstawia swoja rozpaczliwa opowiesc walki z zywiolem, bomba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeee to jest blade? to chyba faktycznie wina monitora... rysuję na acerze i ten monitor nie jest jakiś mega... tyle że na moim drugim monitorze jest taki kontrast i saturacja że szok O_O i oba były kalibrowane niestety ;p więc pozostaje mi tylko zbierać na lepszy....

rozpaczliwa walka z żywiołem dobre xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jameli, bardzo dobre w rozsadnej cenie sa iiyamy ProLite maja profil wyswietlania sRGB czyli ten docelowy ktory ma byc widac jako norme.

Ja osobiscie pracuje na takim:

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/490111

A widze ze kosztuje juz nawet 300zl mniej, i jestem naprawde zadowolony, chodz moglby byc troche wiekszy przyznam szczerze, ale ogolnie goraco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek - racja trochę nie czuć planów...

icecold - planuję eizo kupić jak odłożę ;)

A że gazetka wyszła właśnie, to mogę obrazek pokazać :] Wykonałam tą pracę już jakiś czas temu na okładkę do magazynu PSD. W środku jest tutorial do tej i jeszcze jednej pracy jeśli ktoś jest zainteresowany ;) Choć osobiście uważam, że mogliby jakiś lepszy układ wymyśleć, bo z tego mało co można skorzystać...

uhuha idzie zima zła :p

 

panizima.jpg

większa wersja dla detali: http://img253.imageshack.us/img253/3262/panizima.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostrzegam pewną niekonsekwencję. Na tułowiu i ramionach wyraźnie widać zaznaczoną kreskę, która znika np. na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, ja tak jak Wish dostrzegam pewną nienaturalnośc i dziwnośc tej ciemniejszej linii którą obrysowane jest jej ciało. Myślę że obrys powinien byc raczej jasny, bo teraz psuje to realistycznośc pracy, przypomina bardziej bajkową ilustrację. Wiem że w żadnym wypadku nie jestem dosyc kompetentny by poprawiac Ciebie, jednak mimo to pokusiłem się na mały overpaint by zobrazowac swoje myśli.

overpaintjameli.jpg

 

Aaa no i oczywiście całokształt wykonania jak dla mnie miodzio. Gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullseye Mariossan ;) Over, według mnie lepszy i pokazuje , to o czym mówiłem. Nie wiem, według mnie pracka odstaje od poprzednich (na znaczną korzyść poprzednich). Cóz w każdym razie, gratuluję okładki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obrazka z lodową fruźką ;d jest bardzo jasnoniebieska pani na białym tle - w tym wypadku źle, tło powinno być ciemne, więcej tych choinek tam za nią dać! za mały kotranst ogólnie, przez co zatracają się szczegóły ;d

 

na grinchu jest niekonsekwencja w świetle: czapa jasna a czoło już ciemne. trochę hajlajtów jasnożółtym by się tam przydało na tych bruzdach na czole. za to ładny charakter pisma :d wesołych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeden z tych reniferow kona? :

 

Zielony bubek jest fajny :) Mysle ze bylby jeszcze fajniejszcy gdybys konsekwentniej korzystala z koloru w cieniach, rejony oczu sa zrobione bardzo fajnie i bez grama czerni, a paluchy juz pojechane rowno czarnym, przy czym tez wygladaja swietnie. Moze tylko mi to przeszkada, ale mysle ze obrazek moglby sporo zyskac na spojnosci gdybys zastosowala jedna metode :) Mowie, to moja osobista opinia ;> A, i speculary wydaja mi sie troche przepalone.

 

Gratuluje PSD! Dopiero wczoraj mialem okazje przejrzec w empiku, niestety jeszcze nie przeczytalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe - no mnie rozwaliły te kocyki na "reniferu" :) mocno przez nie masy mięśniowej nabrały :) sympatyczna karteczka świąteczna - kliamtyczne :)

a zieleniec, super ma paluchy :) tylko nie wiem czy robienie zielonego tła, to był dobry pomysł, może jakby coś się tam działo kolorystycznie, to by paszczur bardziej się wybijał, ale to takie moje marudzenie - a pismo faktycznie pikne, od razu widać, że kobieca ręka :P najlepszego i pozdrowiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysz - ja specjalnie taką kolorystykę zrobiłam, żeby ona jakby wyłaniała się z tego tła... jak jest zamieć śnieżna to jest wszędzie biało i nie widać wszystkiego dokładnie... może to i źle ale taki zamysł po prostu ;)

urbanboogie - Ty sam konasz chyba :p renifer ma się dobrze :p niektórzy to mają wyobraźnię.......

dzięki za gratulacje :) nie wiem czy jest tam co ciekawego do czytania bo te artykuły mają tak tragiczną formę że nie wiem czy ktoś może się z nich coś nauczyć...

kubasa - dzięki ;) ale coście się tak tego pisma uczepili :p nie umiem pisać na tablecie to kośluny są w porównaniu do tego jak piszę ręcznie xD hahahahaha

 

dzięki za komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe - no mnie rozwaliły te kocyki na "reniferu" :)

 

No jak na reniferu, to rozwaliłu. Zdecydowanie. Czyli to takie post-renifer-beingsy. Wirtualne renifery znaczy. Przepraszam, reniferu.

 

Pierwsza praca wygląda na zwyczajną pozytywną, klasyczną kartkę świąteczną i gdybym taką dostał to zaakceptowałbym ją jako normalny element popkultury, nie wyróżniający się ani pozytywnie ani negatywnie. Kartka jak kartka.

Druga mniej klasyczna, ale też i mniej przekonująca.

Może zaczynam myśleć schematami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuczaki Amelko zapomnailem pogratulowac okladki, a na zywo prezentuje sie jeszcze lepiej. Fajny gobbo!

 

Jeszce sporo przed nami bo ja takze mam zamiar spelnic sie jako ca ^^, ale zycze samych sukcesow na drodze, tobie takze Wesolych swiat i hepi niu jer!

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dawno mnie tu nie było. Zaczęłam współpracę z wydawnictwem Nowa Era i praktycznie nie miałam czasu na prywatne ilustracje, a te komercyjne wydawały się dosyć długo.

Wrzucam kilka prac z tego roku i mam nadzieję, że coś przypadnie Wam do gustu... Komentarze i konstruktywna krytyka jak zwykle mile widziane :) Pozdrawiam!

na początek 2 prywatne, które udało mi się w międzyczasie dokończyć:

shadsankhmorpork.jpg

daenerys6.jpg

dla Nowej Ery promocyjne i dla dzieci:

30436050128340321803215.jpg

more_than_textbook__by_jameli-d4tcr99.jpg

87796833.jpg

18971916.jpg

68210244.jpg

17804740.jpg

88906240.jpg

60869404.jpg

28758127.jpg

dziewczz6ksiyca3.jpg

elektrosmok5.jpg

i na koniec okładka książki dla dzieci, która wyszła w tym roku :)

okladkapoprawiona.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolory, podobają mi się wszystkie, ta twarz na drugim tak przyciągnęła moja uwagę, że tego smoka na ramieniu zauważyłem dopiero po dłuższej chwili:), dodałbym więcej szczegółów temu koniowi, bo jakoś tak nie pasuje do tej panienki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolory, podobają mi się wszystkie, ta twarz na drugim tak przyciągnęła moja uwagę, że tego smoka na ramieniu zauważyłem dopiero po dłuższej chwili:), dodałbym więcej szczegółów temu koniowi, bo jakoś tak nie pasuje do tej panienki.

Pozdrawiam

 

myślałam o tym... ale w końcu stwierdziłam, że skoro chcę na niej skupić uwagę, to lepiej rozpuścić trochę resztę... dzięki za komentarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dużo tego, pracowita kobitka :)

 

co do czepialstwa często ucieka perspektywa przesadzasz z światłem odbitym i światłem konturowym a uciekasz od mocnych cieni wszystko jest lekko rozmyte. Czasem przydało by się mocniej zróżnicować plany.

np w tej babie na koniu powinno być dużo cienia rzuconego od skrzydeł smoka a jest bardzo płasko.

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czepialstwa często ucieka perspektywa przesadzasz z światłem odbitym i światłem konturowym a uciekasz od mocnych cieni wszystko jest lekko rozmyte. Czasem przydało by się mocniej zróżnicować plany.

np w tej babie na koniu powinno być dużo cienia rzuconego od skrzydeł smoka a jest bardzo płasko.

hmmm chyba masz rację z tym światłem odbitym i konturowym ale używam go do ilustracji dziecięcych, bo przez to wszystko jest bardzo kolorowe i baśniowe, ale faktycznie dużo tego u mnie. Ale nie wiem gdzie by miały skrzydła smoka rzucać cień skoro światło pada zza jej lewego ramienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Long tajm noł sii jameli! :) Wielkie gratulacje za arty dla Nowej Ery, gdybym był w wieku potencjalnych odbiorców to sikałbym po nogach ze szczęścia patrząc na tego mechanicznego smoka, w dzieciństwie miałem strasznego wkręta we wszelkie robo-dinozaury i tym podobne (po tym jak mi trochę przeszła fascynacja śmieciarkami).

 

Jeśli natomiast chodzi o wspomniane cienie rzucone, to myślę że warto je jak najbardziej eksponować, bo imho mało co potrafi tak podkreślić oświetlenie sceny i warto to brać pod uwagę już na etapie planowania pracy i ustawiania światła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj urbanboogie! mam nadzieję, że znowu będę zaglądać regularnie, bo już mnie wykańcza trochę zero konstruktywnej krytyki na digarcie i same lajkowanie na deviancie, a w nowej erze nie mam za bardzo komentarzy od ilustratorów, więc mam wrażenie, że stoję w miejscu :/ Co do cieni, to znowu siedzę na książkach i tutorialach pomiędzy rysowaniem i biorę sobie wasze komentarze do serca i mam nadzieję się ulepszyć w tej kwestii ;)

a co do tutoriali to jeden wczoraj znalazłam interesujący i może komuś coś się przyda: http://www.youtube.com/watch?v=omEe1U46fnw&feature=BFa&list=HL1353488326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak już tu zajrzałam to wrzucę dwa ćwiczenia sprzed kilku dni (ćwiczyłam twarze kobiecie, żeby mi wszystkie takie podobne nie wychodziły i starałam się ulepszyć wiedzę anatomiczną przy okazji...)

dcdek.jpg

10908387.jpg

i dorzucę kilka robionych do multibooka do matematyki dla Nowej Ery (postaci do minigier itd - nie wiem kto wymyśla takie dziecinne gry dla dzieciaków w 4 klasie :/ )

3slajd.jpg

dziewczynkadomszkola2.jpg

2slajdgotowy.jpg

slajdzchlpcem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz klient nasz pannnn... sami chcieli czarne kontury, a jak panie redaktorki siądą, to ciężko je do czegoś przekonać. Ostatnio siedziałam z nimi godzinę i przekonywałam je razem z menedżerem, że to czy ufo istnieje czy nie, nie ma znaczenia dla dzieci, które grają w te gierki. A już na pewno mają gdzieś co się dzieje z krową, którą zieloni porywają i że co by się nie działo na pewno nie przestraszy 11 latka -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa pracuje - freelancerka to taka robota, że raz nie ma w co ręce włożyć a potem 3 miesiące na chlebie z ketchupem :p Nie wiem jakie inni mają doświadczenia, ale jak dla mnie polski rynek szału nie robi... Staram się podszkolić i wyjść na zagraniczny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja ostatnio zrobiłem ilustracje i klient mnie Wyruchal. Jedynie co mnie cieszy to ze jakieś doświadczenie zyskałem, kasa wiadomo by się przydała, miała być na internet a teraz to bieda eh szkoda gadać ale powiem ci ja nie przestane rysować to jest jak nałóg .Zycze ci jak najlepiej oby sie udało zagadaj do Telthony może cos ci doradzi . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie można napisać znasz jakieś , bo ja nie mogę nic znaleźć. Chodziłem po księgarniach i spisywałem wydawnictwa z książek, wysłałem maila ale zero odzewu być może mam za słabego skilla na ich wymagania nie wiem .Mam nadzieje ze spadnie snieg bo wtedy bede mial prace .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję dla Nowej Ery i dla Damidosa. Ale też w swoim czasie napisałam do 100 i zero odzewu. Ciężko się dostać, bo wydawnictwa nie lubią brać niesprawdzonych osób - tylko z polecenia, albo znane nazwiska. Ci co biorą każdego przeważnie nie płacą. Do Nowej Ery trafiłam przypadkiem - okazało się, że obcy gość, któremu kiedyś bardzo podobały się moje prace (z digarta) został tam menedżerem i sobie o mnie przypomniał i chciał moje rysunki... Dziwne są sploty losu... :/ A do Damidosa napisałam odpowiedź na ogłoszenie i odpowiedzieli, ale ich nie mogę polecić bo mam z nimi trochę jazd - jak coś się wyjaśni to wtedy powiem czy lepiej tak czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nowa Ery Napisze do niech , spróbuje gdzie sie da.Mialem styczność z wydawnictwem, robiłem obrazki za 30 zł i im podziękowałem bo to było nie opłacalne .Zastanawiam sie czy nie dac ogłoszenia na digarcie możne się uda.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności