Skocz do zawartości

Maya 2010 i Softimage 2010


Nezumi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie nastwiałem się nigdy przeciwko AD, ale czy ktoś inny ma wrażenie, że XSI zostało w głębokiej ***ie przy okazji tego update'u? Face robot?Znależli sposób aby go opchnąć, bo nikt go nie kupił(no może kilka firm, visual performance monitor dla ICE?wow!. Nic o MR(albo innych rendererach), dodatkach do ICE, itd. Mnie to wygląda dziwnie. Gdybym był na subskrypcji to bym się wkurzył.

 

Z Mayą to też przegięcie{bundle z toxiciem + matchmover do tego} Zakładam że firmy używające Mayi mają lepsze rozwiązania od tych które sprezentuje im Autodesk. Podobają mi się również te braki obrazków na oficjalnej stronie AD w zakladce Softimage 2010, mega profesjonalnie, teraz już iwem czego się bali ludzie jak płakali gdy Softimage'a kupił AD:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat.

 

Ale wiecie co, panowie? Nie ma co narzekac, bo przeciez NIKT nas nie zmusza do kupna nowych wersji. To opcja dla tych, ktorzy soft dopiero kupuja. Jeden ch**.

 

Byc moze maja w strategii wydanie co roku kolejnej wersji, zeby nie bylo, ze sprzedaja stary soft. Z punktu widzenia marketingowego chyba dobre posuniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator - no ale jak ominiesz ten 'update' to pozbawisz się możliwości ugrade'u do 2011 (o czym już pisałem przy w wątku o mudboxie).

 

A biorąc pod uwagę ceny ich update'ów - jeśli za upgrade 7->2010 policzą sobie jak za dwa numerki (bo 7.5 jeszcze było), to jeśli pominę jeszcze 2011 to przy 2012 za zaoszczędzoną kasę będę mógł kupić drugą licencję (pełna licencja to 2995$, każdy upadate to 780$, czyli pomijam 7->7.5->2010->2011->2012 co daje 4x780$ = 3120$) i mam dwie licencje - na 7 i 2012 i 125$ w kieszeni

 

I się jeszcze spytam co z nodami do ice'a z serii ice unleashed ? Rozumie, że przy 7.5 się nie wyrobili, ale teraz to obowiązkowo miały być... ŻAL

 

No i dalej, pozwolę sobie skomentować niektóre pozycje z 'New features' :

- GigaCore III - to wydaje się być jedyną konkretną rzeczą z całości, choć oczywiście nic nie można nic powiedzieć przed przetestowaniem - jak się będzie w rzeczywistości spisywać

- Face Robot Toolset - klasyczna zagrywka ad - to co było plugiem wciągnąć do programu... szkoda tylko, że face robot będzie rzeczywiście przydatny bardzo małej grupie użytkowników

- Improved F-Curve editor performance - to chyba nie wymaga komentarza, żart jakiś...

- Layer group feature - opis pełna profeska, będzie lepsze niż jest, to wszystko...

- New modeling features - kolejny żart, bo pierwszą pozycję z trzech to ja sam (nieznając się zbytnio na programowaniu) napisałbym w pół dnia (jako skrypt)

- UI improvement - i pierwsza pozycja (Autodesk Softimage 2010 viewport now supports the display of bones when you are working in shaded mode) - czyżby chodziło o X-Ray mode który jest conajmniej od wersji 6 ?

- Crosswalk - nie ma to jak chwalić się w new features czymś co od dawna jest dostępne, w dodatku ten opis - Page not found...

- Scintilla text editing - spóźnili się conajmniej o dwie wersje, bo jeden z userów zdążył napisać naprawdę świetny zastępnik script editora pod nazwą ScriptEd - polecam

 

dalej:

-ICE effects can be exported to Autodesk® Maya® software, enabling greater flexibility in the creation of complex simulations. - teraz też można, i to nie tylko do maya, ale do praktycznie każdego softu używając PC2.

-Geometry Accessors—ICE nodes can now query the geometric attributes of objects in a scene. For example, they can be used to create custom collision behavior based on the specific geometry of a given object. - z tym problemem też sobie userzy dawno poradzili rozbijając obiekt skryptem na części i wciągając do ice tree jako grupę (to w kwestii przytoczonego przykładu)

Edytowane przez streaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tylko, ze przy XSI pracuje caly czas ten sam sklad, wiec najwyrazniej to oni sie nie wyrobili ;P

Ten sam skład ? A ja słyszałem (czy bardziej czytałem), że część ludzi się pożegnała z pracą, a jeszcze inna część została przesunięta do pracy nad innymi projektami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam skład ? A ja słyszałem (czy bardziej czytałem), że część ludzi się pożegnała z pracą, a jeszcze inna część została przesunięta do pracy nad innymi projektami...

 

Dokładnie tak,z tego co wiem ponad połowa teamu poszła w rózne strony, reszta mniej ważna została jak napisał streaker rozdielona do R&D mayi i innego softu.

 

XSI się dopiero uczę mam dostę w pracy do 6.5 Ess, ale z tego co widzę, to ten soft się niewiela zmienia z wersji na wersje[pomijając ICE], wniosek: Jest tak samo dobry:d Po co zmieniać:D. Ale to już wersje 7.5 mogli nazwać 2010 bo tyle w nim nowości było. A że teraz że dodali facerobota za kilodziesiąt dolarów to powinni go nazwać Softimage 2144. Szkoda mi was Panowie i Panie(Ci co używają XSI) bo jesteście nieżłe pomijani. Dobra koniec solidaryzowania się z pokrzywdzonymi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze dziesiatki razy czytalem na forach "lepiej zeby poprawiali stare bledy zamiast bez sensu dodawac nowe ficzery!" a pozniej placz ze nie ma nic nowego -___- i tylko lacza z innymi programami.

 

Cytat postu z cgtalk

"Its to early to judge this version there are no comprehensive feature lists or any idea on performance improvements or bug fixes."

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi - a czy przypadkiem poprawianie błędów nie jest rolą service packów (czy w przypadku SI tzw. wersje bugfixowe z zmienioną drugą cyfrą po przecinku) ?

 

Bo moim zdaniem płacenie za to, żeby kupiony program zaczął działać jak należy to zwykłe chamstwo jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker - masz racje jesli chodzi o bugfixy. Ale tez nie przeginajmy w druga strone. Rok w rok placza ludziki na forach jaki to soft Autodesku jest do dupy i nic nie dziala, wiesza sie, wywala (na prezentacjach Siggraphowych jakos wszystko dziala...), jaki to nie jest nowatorski, jak tylko wykupuja pluginy i je integruja (tak jakby pisanie od poczatku czegos co juz jest i dziala mialo wiecej sensu :/ ) itd. Jednoczesnie wiekszosc filmow to Maya + Houdini, ogrom gier to max czy maya a ludziom jakos przesiadki sie nie widza. To samo pieprzenie z roku na rok - pardon my french.

 

Nie moge powiedziec zebym widzial poki co w tym updacie cos godnego uwagi (mowie o samym sofcie a nie o wartosci dodanej w postaci Toxic), ale tez nie zaczne plakac jak stara baba zanim nie pokaza porzadnego changelogu.

 

Koniec koncow - jesli nie odpowiada mi update to nie kupuje nowej wersji, prawda? Dopoki ludzie beda kupowac soft ktory nie oferuje im tego czego oczekuja - ta idiotyczna sytuacja bedzie miala miejsce.

Jeszcze inna sprawa to to, ze spory procent narzekaczy posiada "special torrent edition" a placze jakby AD zywcem obdzieral ich ze skory i nie mieli co jesc przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale czego oczekujecie? Autodesk ma monopol i po co ma sie starac ,ze niby jak sie nie postara. to wszyscy przesiada sie na blendera? To bylo do przewidzenia... Zrobmy protest i przesiadzmy sie wszyscy na "studentckie" wersje:D Ot co tak , dla zasady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z blogow TheArea, Maurice Patel (Product Marketing – Autodesk M&E) napisal wobec wszechobecnego jeku zawodu zwiazanego z Maya 2010 miedzy innymi:

 

"So what does this mean for the future development of Maya? – Well first, to be crystal clear – Maya is one of Autodesk’s top selling products and we are 100% committed to it. As Cory says, the development team is hard at work on what we feel will be some very compelling features – we’d love to share them with you to make our point but as a publicly traded company we cannot without then having to defer all Maya revenue until we ship the disclosed features (If you are interested in why I can tell you more) – and we are not ready to do that just yet. We wanted a slightly longer development cycle this time to get these features to where we feel they really need to be."

 

Moze wiec po prostu nowe ficzery wymagaja dopracowania a deadline zwiazany z cyklem wydawniczym jest nieublagany i nie udalo sie im skonczyc wszystkiego co maja w zanadrzu (cos jak Pixologic ze swoim Zbrushem 3.5, ktory zostanie wydany nim dopracuja wszystkie funkcje z 4ki). Nowosci moga przeciez ukazac sie jako service packi czy extension packi czy co tam jeszcze (jesli ktos ma subskrybcje to go to nie kopnie po kieszeni w zaden sposob).

Jak sie nad tym zastanowic to rok wcale nie jest jakims ogromnym czasem na dodanie nowych superfunkcji i ich przetestowanie. Tego ze doba ma 24h a ludzie musza czasem spac nie zmieni zadna kasa i nawet AD musi respektowac prawa natury :D Jesli to oswiadczenie nie jest sciema - a smiem przypuszczac ze nie jest - widze to tak: nie wyrobili sie ze wszystkim na Siggraph i pokazuja to co maja w tym momencie.

 

Poza tym podobno jutro ma byc wiecej szczegolow dotyczacych samej Mayi, ale wyczytalem to z niepewnego zrodla wiec.. pozostaje poczekac do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sie wczoraj urodzil? ;) Jak to kto im kaze? Zarzad, przyjeta polityka firmy i pewnie 1001 innych rzeczy.

Przeciez to nie kolesie faktycznie piszacy ten soft ustalaja terminy. Tak gigantyczny wydawca zwiazany jest umowami, wewnetrzna polityka firmy, nawet prawami okreslajacymi co i kiedy moze podac do opinii publicznej i diabli wiedza czym jeszcze.

 

Soft jest gotowy - ludzie sie oburzyli, ze znowu nie dodano przycisku "mejk osom 3d" wiec pan z AD wyjasnia ze pracuja nad nim, tylko jeszcze musza go zrobic bardziej blyszczacy :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma z uzytkownikami wspolnego? Zarzad, tworcy pracuja po to by zarabiac, to ich sprawa i ich interes. Zaden z nas w autodesku nie siedzi i na sprzedazy takiego np XSI nie zarabia wiec nie rozumiem czemu mamy sie nagle stac ambasadorami autodesku. W interesie konsumenta lezy kupno produktu jak najlepszego za jak najmniejsza cene i gdyby krytyki nie bylo, soft do 3d od lat stalby w miejscu. Nie mowiac juz o tym ze podejscie typu "przepraszam ze zyje, ciesze sie ze Ci sie powodzi" nikomu na zdrowie nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o bycie ambasadorem tylko zrozumienie sytuacji.

Forumowe teksty w stylu placzliwych emo tez niczego konstruktywnego nie wnosza a na pewno nie sprawia ze deweloperzy nagle zaczna miec 48 godzinne doby.

Gosc wyjasnia na blogu dlaczego sprawa wyglada tak a nie inaczej. Wyjasnia tez dlaczego nie moze podac szczegolow. Podpisuje sie pod tym imieniem i nazwiskiem - wiec osobiscie daje mu kredyt zaufania.

Nie chodzi o to zeby zachwycac sie byle ochlapem rzuconym przez AD - po prostu spojrzec realnie na sytuacje. Sprawa znowu sprowadza sie do tego - nie podoba ci sie to nie kupuj. Poczekaj sobie jedna, dwie wersje i jak uznasz ze juz jestes zadowolony z nowej wersji wtedy mozesz kupic. Nikt ci na sile pieniedzy nie wydziera z kieszeni a starsze wersje wciaz dzialaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sadze, ze upgrade Mai, ktory pozwala Ci na oszczednosci rzedu 10K$, to jest cos, na co trudno wybrzydzac, w kazdym razie uzytkownikom Mai na subskrypcji. Wszyscy inny (na przyklad the Foundry, eye-on, Maxon, Newtek, SideFx i ich klienci) moga sie zastanawiac nad znaczeniem terminu "dumping". Z drugiej strony ramolowata Maya juz od dawna nie byla warta swoich pieniedzy, wiec bonusy sa oczywiste.

 

Utrzymywanie (ang. maintaining) oprogramowania jest bodaj trudniejsze i kosztowniejsze niz rozwoj nowych technologii, dlatego jesli zapowiedzi o szlifowaniu softu sa prawdziwe, nie wybrzydzalbym, skoro nowa wersja kosztuje 500$ (subskrypcji).

 

Jesli chodzi o rozwoj opgrogramowania, warto zauwazyc, ze dawno skonczyly sie juz czasy sprzedazy softu na wiecznosc i wydawania nowych wersji, jak sie mialo cos nowego do pokazania. Zmienil sie po prostu model biznesu. Subskrybenci utrzymuja za pomoca roczej oplaty swoj produkt, a producent stara sie za te pieniadze utrzymac go w znosnej kondycji. Bardziej przypomina to wynajem mieszkania z meblami i AGD, niz kupno czego na wlasnosc.

 

Zdaje sie, ze ma to cos wspolnego z plynnoscia tego swiata. Wszystko w naszej branzy tak szybko sie zmienia, ze trudno jakis produkt uznac za skonczyny.

 

 

A ze od Autdesku, jak od kazdej innej korporacji, nie ma co sie spodziewac innowacji i najwyszej jakosci... no coz, widzialy galy, co braly ;)

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oni za szybko by chcieli. Po co zaraz to softimage 2010 jak tam nic praktycznie nie dodali, na ich stronie wydnieje ino doskonała propaganda na temat tego co w xsi 2010 jest a co najciekawsze ze bylo i to juz dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz to kontrahentom którzy wyślą Ci do edycji pliki w wersjach nowszych niż aktualnie posiadasz.

 

w majce jest szereg sposobów na zapisanie scenydla starszej wersji majki a ponadto jeśli już dostanie sie wersję nowszą niż tą z ktorej się korzysta to można ją otworzyć ignowyjąc wersję majki i jesli nie był uzyty jakiś features którego nie ma w starszej wersji to wszystko powinno hulać aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizz - jakbys zmarnowal troche czasu i obejrzal prezentacje Softimage 2010 moglbys sie przekonac jaka roznice w predkosci robi takie dodane "nic" jak gigacore3... FaceRobota tez jakos sobie nie przypominam w Softimage, za to pamietam ze kosztowal gruba kase. O ile FaceRobota uzyje niewielu o tyle ogolne przyspieszenie - i to na prawde znaczne (dzis maja podobno uploadnac jakies filmiki obrazujace o ile szybciej wszystko smiga) - calego softu przyda sie kazdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sadze, ze upgrade Mai, ktory pozwala Ci na oszczednosci rzedu 10K$, to jest cos, na co trudno wybrzydzac, w kazdym razie uzytkownikom Mai na subskrypcji. Wszyscy inny (na przyklad the Foundry, eye-on, Maxon, Newtek, SideFx i ich klienci) moga sie zastanawiac nad znaczeniem terminu "dumping"
Ciekaw jestem jak dlugo by przeżyli z takim nastawieniem sprzedawcy aut/domów/lodówek/czegokolwiek materialnego

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie FaceRobot jest juz dobrym powodem żeby zrobić upgrade do XSI, problem w tym ze mam wersję 7 i będę musiał zabulić za 7.5 i 2010 razem, bo nie ma opcji upgrade'u z wersji wcześniejszej niż 7.5 ... i to jest ból i żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności