Skocz do zawartości

Zwiastun Polskiego filmu S/F na podstawie opowiadania Janusza A. Zajdla


Z.F. Genom

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiastun krótkometrażowego, niezależnego filmu "Tam i z powrotem".

 

Scenariusz i reżyseria: Michał Baczuń

Zdjęcia: Jacek Drofiak

 

W rolach głównych występują:

Paweł Hajnos, Bożena Mrowińska, Michał Breitenwald.

 

muzyka: Mr.S, Michał Baczuń

 

(dostępny w HD 1280-720p bezpośrednio na youtube)

 

 

 

(dostępny w HD 1280-720p)

(w niewielkiej ilości przypadków, występuje przesunięcie dźwięku względem obrazu, zalecamy zainstalowanie najnowszej wtyczki flash do przeglądarki )

 

 

Pokaz przedpremierowy filmu: 27-30 sierpnia 2009 Łódź podczas konwentu Polcon. Scenariusz filmu „Tam i z powrotem" jest oparty na motywach opowiadania jednego z najlepszych polskich pisarzy S/F, nie żyjącego już - Janusza A. Zajdla. Jest to pierwsza ekranizacja twórczości tego pisarza a także jedna z niezwykle rzadkich produkcji filmowych Science/Fiction w polsce.

 

 

Specjalne podziękowania dla wszystkich osób z forum max3d, które dołączyły się do produkcji.

 

 

Pozdrawiamy

Michał Baczuń

Jacek Drofiak

 

 

tamizpowrotem01.jpg

tamizpowrotem02.jpg

tamizpowrotem03.jpg

tamizpowrotem04.jpg

tamizpowrotem05.jpg

tamizpowrotem06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chętnie bym to obejrzał, i może porozmawiał.... będzie jakaś inna okazja niż ta komercyjna karuzela.

Jestem z Łodzi i wszystko co tu się robi dobrego cieszy mnie podwójnie...

nie mówię tu oczywiście o karuzeli tylko o filmie i jego twórcach........:))

Pozdrowienia

 

ps. ...no tak nie doczytałem post był z W-awy......no to cieszę sie pojedyńczo.....:))

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na produkcje niezalezna calkiem niezle wyglada :D

Bardzo sie ciesze ze ktos ma i sile i checi zeby urzeczywistniac tego typu projekty.

Respekt i gratulacje!

 

P.S.

Pewnie mozna sie przyczepic do ujec i prowadzenia kamery, ale obiektywnie oceniajac,

to nie Holywood, nie ma nieskonczonych srodkow finansowych , nie ma duzo czasu,

ciezko jest w takim wydaniu o wieksza jakosc i dbalosc o szczegoly.

Powiedzmy ze jesli chodzi o gre aktorska jest duzo lepiej niz powiedzmy w

"Hunting for Golum" tam mnie to strasznie draznilo, tutaj co najwyzej powoduje lekki

usmiech. No nic, ale to tylko takie szybkie "wrazenia" na podstawie trailera, poczekajmy

az bedzie mozna zobaczyc calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mozna sie przyczepic do ujec i prowadzenia kamery, ale obiektywnie oceniajac, to nie Holywood, nie ma nieskonczonych srodkow finansowych , nie ma duzo czasu, ciezko jest w takim wydaniu o wieksza jakosc i dbalosc o szczegoly.

Powiedzmy ze jesli chodzi o gre aktorska jest duzo lepiej niz powiedzmy w

"Hunting for Golum" tam mnie to strasznie draznilo, tutaj co najwyzej powoduje lekki usmiech. No nic, ale to tylko takie szybkie "wrazenia" na podstawie trailera, poczekajmy az bedzie mozna zobaczyc calosc.

 

Jestem leniwy więc posłużę się tekstem kolegi z dalekich fiordów..

No właśnie nie chodzi o to żeby czepiać się szczegółów, że coś tam było gorzej niż w produkcjach za wielkie pieniądze realizowanych przez gigantyczne ekipy..

 

ALE O POMSTĘ WOŁA TO JAK TEN GOŚĆ WYGLĄDA W TYCH OBCISŁYCH KALESONO LEGINSACH!! Na przedostatniej focie - Czy nikt tego nie widział?? Chłopaki napracowaliście się ze światłem, efektami itp a przypuszczam, że w tej scenie to wszystko będzie przesłonięte przez polewkę na temat tych.. no właśnie tego tego;)

 

Wkłada się masę roboty w inne rzeczy a daje dupy przy takich pierdołach, które można by małym kosztem, czasu, pracy, finansowym itp pominąć.

 

Tyle odemnie co do filmu wygląda spoko a napewno zaciekawia (książki nie czytałem)

Szacun dla twórców za chęci!! Ja zobaczę z przyjemnością:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genom - Kalesony są O.K. - nie przejmuj się. - kwestia gustu. Ja zawsze uwielbiałem Balet.

Tak na serio to kalesony dodają klimatu, nie widzę w Trailerze niczego do czego możnaby się dopierniczyć...

Ta kwestia greenBoxa - dla mnie to wygląda jak szyba i tyle.

 

Ogólnie - WIELKIE oklaski i przytup. Mam nadzieję że na premierze sala projekcyjna zagrzmi.

 

Będziecie to pokazywać na innych Eventach..?

Jeśli coś wiesz to pisz koniecznie, bo termin o którym piszesz jest zbyt bliski-nierealny dla kilku osób Tu.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Tytuł kojaży mi się z Gajosem - nie wiem czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiastun niezly - nawet kalesony mozna jakos przezyc ;). Wyglada tez na starannie wykonany. Gratulacje.

 

Drazni jedna rzecz a dziwi inna. Osobiscie drazni mnie wymuszona, przesadna D-Y-K-C-J-A co przydaje sztucznosci. Kto tak mowi w rzeczywistosci? Klony profesora Miodka? ;)

To co dziwi, to ze z calego ogromu tematow siegacie akurat po ten ktory natychmiast kojarzy sie z seksmisja (za dluga hibernacja)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrażenie, że polscy aktorzy nie potrafią grać z blueboxami i manekinami ;)

brakuje mi w zwiastunie choćby krótkiej informacji, dlaczego "tu się nie da żyć".

Gra aktorow oraz iich facjaty nie sa najmocniejsza czescia filmu.

Osobiscie drazni mnie wymuszona, przesadna D-Y-K-C-J-A co przydaje sztucznosci. Kto tak mowi w rzeczywistosci? Klony profesora Miodka? ;)

Ogólnie mimo, iż mam świadomość trudu, potu i pieniędzy w tej produkcji to widać, że pieniądze mimo wszystko były za małe, słowem podsumowania nic nie zachęca mnie w tym trailerze do obejrzenia filmu który zresztą jest po prostu słaby(trailer)

Edytowane przez psdmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martw się , transformersi są jeszcze w kinach

to było "niskie", niepotrzebne i zupełnie nie w temacie. W moim odczuciu jeżeli mówimy o cg w filmach( bo to starałeś się w mniej bądź bardzej nieudolny poruszyć) to poruszone muszą zostać trzy rzeczy.1 dla tych którzy lubią oglądać efety dla efektów.2 kiedy efekty specjalne mają na celu pokazanie czegoś głębszego, wprowadzenie klimatu, ukazanie widzowi pełni tego co miał na myśli scenarzysta i reżyser(chociażby Lord of the Rings w rez. Peter Jacksona).3 ten najgorszy kiedy efekty zabijają klimat a widz myśli jak oni mogli to tak spartolić. Nie mówię, że "Tam i z powrotem" zalicza się do tego trzeciego gatunku, mówię za to że trailer mnie odrzuca a mam szczerą nadzieję, że to co zobaczę będzie conajmniej warte uwagi. Ostatnia moja konkluzja jest taka żebyś na przyszłość szczeniackie uwagi zachował dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttaaddeekk - no taaaak, bo jak cos jest polskie (tu rozbrzmiewa hymn, lany bialoczerwonych flag powiewaja na wietrze wiejacym od Litwy i grajacym na husarskich skrzydlach....) to od razu super, musi sie kazdemu podobac a komu nie pasuje to jest leszcz co nie rozumie SZTUKI, nie? Daj spokoj. Nie podobal sie mu trailer i ma do tego swiete prawo.

Fajnie, ze robi sie cos niezaleznego, ze powstaje w Polsce cos poza kolejnymi adaptacjami lektur i tragicznymi, szarymi pod kazdym wzgledem EMO opowiesciami czy niesmiesznymi komediami. Tym niemniej zauwazajmy slabe strony zeby autorzy przy okazji kolejnych produkcji (jesli takowe powstana) podniesli poziom a nie spoczeli na laurach bo oto "udalo sie skonczyc i to juz jest sukces!!!". Chyba ze to sukces na nasza miare -,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że wszyscy przyzwyczaili się do efektów za 1mld $ i jak cos jest zrobione dobrze a nie z gigantycznymi efektami to już nie zachęca, tym bardziej ze to jest film fabularny a nie demoreel.

 

psdmag-sory, nie było w tym nic osobistego, chociaż tak zabrzmiało.

 

Nezumi- co ?, jakie flagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sceny z teraźniejszości bardzo fajne.Podoba mi się gra profesorka. W momencie przejścia w przyszłość robi się sztywno i nienaturalnie, a poza tym design jakiś taki jak z lat 50. Jedyne co mi się tam podoba to ta scenka z kamienicami i podklejonymi statkami na niebie. Będę śledził ten film bo może być fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no i musieli moj pomysl na animowanego shorta podpierniczyc. Od jakiegos czasu myslalem nad animka na podstawie tego wlasnie opowiadania.
Hehe, obawiam się, że podpierniczyliśmy ci ten pomysł zanim zacząłeś planaować animację na podstawie tego opowiadania, my nie planowaliśmy tego film przecież od wczoraj :) tylko od jakiś 2 - 3lat

panowie... to jest trailer filmu. Obejrzyjmy to w całości, umówimy się na wódeczkę z reżyserem i operatorem i pogadamy o kondycji polskiego kina s-f.

:)

Jak będzie premiera w Warszawie dam znać, co prawda wódki na niej nie będzie, będzie za to okazja porozmawiać o Polskim S/F. Wódka będzie na imprezie popremierowej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że wszyscy przyzwyczaili się do efektów za 1mld $ i jak cos jest zrobione dobrze a nie z gigantycznymi efektami to już nie zachęca, tym bardziej ze to jest film fabularny a nie demoreel.

 

Chłopie - ty się naucz czytać ze zrozumieniem ;P

Specjalnie przeczesałem jeszcze raz cały wątek, żeby znaleźć słowo krytyki na CG w tym filmie. Wszelkie gromy spadają na drewniane aktorstwo, a nie warsztat techniczny.

Generalnie pewnie każdy tutaj, łącznie ze mną, trzyma kciuki za projekt i za kondycje,wyjątkowo mierną, polskiego kina SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od dziś, po kilkunastu emisjach na antenie Kino Polska, licznych festiwalach zwieńczonych nagrodami, film można obejrzeć w internecie. Produkcja filmu trwała 2 lata, zakończyła się w 2009. Tego filmu nie traktujemy jako dzieła życia, był to ważny krok na ścieżce naszego rozwoju. Dziękujemy wszystkim grafikom, którzy pomogli nam w tym projekcie. Zapraszamy do oglądania(ciekawe materiały na temat powstawania filmu http://www.drofiak.pl/node/274 )

Pozdrawiamy Michał Baczuń, Jacek Drofiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności