Skocz do zawartości

Model3d: Deinonychus


gollum

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio naszła mnie ochota na zrobienie sobie sobie jakiegoś stworka, no i mój wybór padł na Deinonycha. Dinuś wielkości ok 2m, polował w watachach na roślinożerców.

 

Jest to mój pierwszy model organiczny więc, jak coś jest żle będe wdzięczny za uwagi.

Metoda: splajny

Czas: 0k 7h

Program: max5 (of cors)

 

Nie patrzcie póki co na stopy, ulegną zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich zainteresowanych.

 

Splajnami robię go dlatego, że chce opanować dobrze chociaż jeden typ modelowania, a poly zazwyczaj wychodzi mi dość kanciaste.

 

 

A w poly też się coś wyskrobie =)

 

Jak się patrzy na teropody, to one wszystkie są podobne :)

 

Pozdro

Gollum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesli zalezy Ci na jednej technice to podszkol poly bo naprawde warto :). A fakt ze wszyscy praktycznie uzywaja POLY nie oznacza ze i Ty nie mozesz :) Ja kiedys tez uwazalem to za fajna technike ale POLY daje Ci o wiele wieksze pole do manewru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy walki z siatką (kocham splajny, jak się sypie, to się sypie wszystko :) ), Wsumie nie ma dużego postępu, ale coś już zaczyna widać.

 

mocowanie przednich łapek ulegnie zmianie, bo mi się niepodoba a i anatomicznie raczej jest niemożliwe.

 

Kulexy: tam będzie ten duży pazur do rozrywania, kaleczenia, wypruwania flaków i innych rzeczy w tym klimacie :)

 

Ok na dzisiaj wystarczy

 

pozdrawiam

gollum

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle, niezle.

Dziś jest chyba dzien prehistoryczny - najpierw amonit, teraz dinozaur :)

Uwagi : ręce mam nadzieje będą muskularne, szpony ciut bardziej zakrzywione. Deinonych miał spore oczy, poszukaj zdjęć w internecie. Zwęż mu pysk, popraw ogon- za cienki i za krotki, nie moglby zlapac rownowagi.

Aha, i daj pare zdjec z profilu i od frontu, wtedy wszystkie braki w proporcjach wyjdą.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjecia powinny Ci pomoc - przedluz ogon, moze byc nawet jeszcze o polowe dluzszy niz teraz. Popatrz na tylne lapy - muskularne jak cholera, ale nie zapominaj o przednich - też musialy być silne.

Powodzenia! :)

 

deinonychus.jpg

 

 

deinonychus-skull-lg.jpg

 

 

dinodeino.gif

 

deino001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male ale dainonych nie ma tak luku brwiowego wysunietego az do nozdrzy jak to masz na modelu.Spojrz na refery od rouge.Lapy tylne wyjatkowo masywne, byl bardzo skoczny. Z pazurem do rozcinania(ten najwiekszy) przegioles, jest tak samo ustawiony jak normalne pazury, tylko wiekszy, a nie umiejscowiony jakos dziwnie od gory, on nim ciol a nie sie obrzezal. Palce \"dloni\" sa nierownej dlugosci, nozdrza sa na gorze pyska a nie od strony zebow. Gdyby tak mial w rzeczywistosci to zakarzdym razem gdy zaglebialby pysk w scierwie krew by mu sie wlewala i moglby sie utopic. Co do ogona, rowniez byl masywny i jedynym dobrym referem( tak w miare ) jest pierwszy. Postaram Ci sie cos znalez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto kilka referow dla \"strasznego szpona\". Mozesz zamiennie uzywac referow od velociraptora. Ta sama rodzina, ta sama morfologia. Roznia sie tylko umaszczeniem i terenem gdzie zamieszkiwaly. Z tego co sie orientuje velociraptor na terenie mongolii a deinonych stanow, ale glowy nie dam, z reszta jest to malo istotne. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak ładnie się zrobiło, witam wszystkich zainteresowanych, to po pierwsze.

 

Po drugie, jak już pisałem nad głową jeszcze posiedzę, teraz jest tylko po to aby ogólnie uchwycić proporcje i zobaczyć co i jak.

 

Po trzecie, co do wykorzystywania refów z velociraptora, to wydaje mi się, że nie jest tak do końca. Naoglądają się ludzie parku jurajskiego a potem jak widzą zakrzywiony pazur to odrazu - velociraptor. Potem wychodzą takie bugi jak to było przed premierą 2 części JP, kiedy to w stanach odkryto wielkiego \"velociraptora\" warzącego 6 ton, jak nie trudno się domyślić był to deinonych. I tu chciałem nawiązać do kolejnej sprawy, one owszem były do siebie podobne (zakrzywiony pazur, teropody, itd.) ale też sporo je różniło, jak choćby wielkość: o ile raptory były małe, max to 2,5 m długości, przy 1-1,5 m wysokości (o ile dobrze pamiętam), o tyle deinonychy były dość wielkie o czym może świadczyć wyżej wspomniana masa (3-4 na 2-3). Związane było to również z radiacją adaptatywną czyli dostosowaniem się do środowiska, raptory żyły w lasach natomiast deinonychy wolały otwartą przestrzeń... hmm czy wolały tego nie wiem, wiem natomiast że w okresie kredowym na terenach dzisiejszej ameryki było dość sucho co nie sprzyjało rozwojowi benetytów, sagowców i roślin szpilkowych, które tworzyły lasy kredowe, natomiast powoli zaczynały tu dominować rośliny okrytozalążkowe.

Kolejna sprawa, odnośnie umaszczenia, możemy tylko przypuszczać jak było, bo skóra i jej kolor się w skałach nie zachowały, a szkoda :( .

 

Po czwarte, chciałęm podziękować za referki, na ich przykładzie możemy zaobserwować jak różnie są przedstawiane te gady na jednych są umięśnione jak Arnold, na innych są dość anorektyczne, cóż ja zdecydowałem się na najbardziej odwzorowujące rzeczywistość według mnie, jak widać nie był to dobry wybór co wyszło w praniu, dzięki za zwrócenie uwagi na bugi i licze na Was na przyszłość.

 

\"Z pazurem do rozcinania(ten najwiekszy) przegioles, jest tak samo ustawiony jak normalne pazury, tylko wiekszy, a nie umiejscowiony jakos dziwnie od gory, on nim ciol a nie sie obrzezal.\"

Por@szek bardzo obrazowo to ująłeś, podoba mi się :D, pazur porawię.

 

Weekend za pasem więc koło niedzieli powinno się pojawić coś świeższego,

pozdrawiam

Gollum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznice w rozmiarze nie maja w ogole wplywu na proces modelowania. W JP raptory wygladaja dobrze a jesli sie roznily od deinonychusow rozmiarem i w sumie niczym wicej wiec czemu nie uzyc tych refek. Nie wiem czy widziales ale tu

 

raptor_04.jpg\"

 

jest raptor ktorego zrobilem na bitwe poprzednia i uzywalem wielu refek i to przeroznych ale chyba z JP mi posluzyly najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru a czemu nie użyjesz do wymodelowania passata referek z octavi czy Bory?? Różnią się? mało ale się różnią.

Tu jest tak samo tylko, że poszczególnych modeli aut w necie jest na pęczki, a z dinusiami jest tak że ktoś kto jako tako umie rysować szkrobnie sobie dinusia, inni go przerysuje i viola, od koloru do wyboru. Popatrz powyżej, aż trudno uwierzyć że to ten sam gatunek.

A uwierz mi, różnice są, skombinuj sobie zdjęcia szkieletu deinonycha i velo... i porównaj.

 

Dobra, to nie ma sensu bo się OT zrobi i moderatorzy będą mieli używanie, jak są chętni to zapraszam na priv\'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zamiast szukac refek w necie sam je sobie zrob. Skombinuj szkielet i go obrysuj na podstawie jakichs tam zasad. Pozniej tylko daj jakies delikatne tchnienie z np JP i juz.

 

Passat i Octavia w ogole nie sa podobne.

A poza tym samochod a wymarle zwierzeta to nie cos co mozna zestawic ze soba bo nikt nie wie jak te dinusie wygladaly w rzeczywistosci. Jeszcze nawet sam napisales ze roznily sie tylko waga i rozmiarem. Wiec ide w slad Twoich slow i dlatego to pisalem (dorzucajac cos nowego na obalenie tezy z samochodami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh długo mnie tu nie było, miałem nawał pracy, jednak prace nad modelem bynajmniej nie ustały :) o czym można przekonać się poniżej.

 

Wracając do naszej dyskusji, Leru jak dla mnie waga i rozmiar to dużo, co byś wolał? Małego (relatywnie) raptora czy 6 tonowego deinonycha, teraz to sobie pomnóż dajmy na to przez 6 :).

A na poważnie rozmiar oraz waga ma bardzo duże znaczenie, i nie jest to tylko moje widzimisie ale czysta biologia a raczej fizjologia. Ciężar pociąga za sobą różne przystosowania, od budowy kości poczynając kończąc na ilości pokarmu i sposobie zabijania.

Co do aut to jestem kompletnym laikiem na tym polu, może nie dałem najlepszego przykładu ale... trochę podobne to one są. ;)

 

A jakby ktoś chciał to chętnie posłucham propozycji/komętarzy/uwag/konstruktywnej krytyki, na temat ustawienia modelu.

 

Pozdro for all

Gollum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności