Skocz do zawartości

Scena 3D: Moje pierwsze prace \'TechnoOn\'


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!!!

 

Chciałbym pochwalic sie tym co udało mi sie stworzyc w 3d studio 4.0....

 

kiedys bawiłem sie w 3DSmax2 ale miałem powazna awarie komputera i wszystko to zrobiłem szlag trafił i troche mnie to zniecheiło....:((

 

ale teraz po kilku latach znowu zaczynam tworzyc:))

 

 

prosze o ocene moich prac... rady, itp...

 

 

pozdrawiam i życze przyjemnego ogladania:))

 

 

 

Technoon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ojeeejjj liczyłem na chociaz 1 pozytywna ocene:)

 

 

no szkoda ale czy naprawde w tych pracach nie ma nic co by sie mogło podobac??? Moze dostane wskazówki co robie żle i co mam zrobic zeby było lepiej??

 

 

Tylko prosze nie pisac złosliwie \" wszystk ojest zle zajmij sie uprawa kukurydzy a nie rysowaniem\" :))

 

pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej - no ten ostatni obrazek moze byc - wreszcie jakies normalne kolory - jeszcze ten biurowiec w bramie portowej tez niezly

 

generalnie - pracuj pracuj :D - kolory/textury popraw i te modele niektore naprawde pojechane sa

 

ps. poogladaj sobie inne obrazki :D - chociazby tutaj ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, czy tez w pracy \"Wiezowiec na Bramie portowej w Szczecinie\" umieściłeś na budynku render Piotra Kosińskiego (czerwona supra)? Jeżeli on o tym nie wie, to na przyszłość radzę uważać z takimi motywami, gdyż mozna przejechać sie na prawach autorskich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

 

 

 

najpierw do lobohome: sam rysowałem wszystko!! nie sciagnąłem zadnych modeli!!! po prostu chciałem w prracy urzyc czegos na bilbord i dałem rysunek innego autora, z tym ze to nie ten rysunek był głównym obiektem na pracy mozna powiedziec ze go ledwo było widac!! wiec prosze nie osadzac mnie o jakeis oszustwo!!

 

 

a co do ostatniej odpowiedzi..... swiatło jest do bani... co to znaczy?? bo naprawde nie wiem ?? prosze o jakies dokładniejsze uwagi... wystawiłem prace zeby sie czegos nauczyc a nie po to zeby mnie strasznie krytykowac..... wiec prosze jak ktos pisze ze cos jest zle to prosze powiedziec dokładnie co i co mozna zrobic aby to poprawic???

 

 

bo chyba na tym to polega....

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie zadziwiajaco dobre wkomponowanie budynkow w zdjecia. A tak poza tym juz samo przygotowanie prac do prezentacji nie zacheca do ich ogladania - FATALNA JAKOŚĆ OBRAZKÓW i miniaturowa rozdzielczosc! Kulki to pewnie mialo byc \"remake\" na podst. okladki Magazynu 3D autorstwa T. Czarneckiego. Mapowanie posadzki katastroficznie sie rozjechalo!

 

Podsumowujac - vizka z budynkiem \"kukurydza\" i Dom2 wygladaja jako-tako zjadliwie... Pojdz moze w tym kierunku, bo cos z tego wyjdzie! Tak czy inaczej duzo pracy przed Tobą!

Takim sobie optymistycznym akcentem koncze:)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie do konca na tym polega. jak chcesz sie uczyc maxa, to masz dział VIP, ludzie co sie znaja na w te klocki, poprowadzą Cie od podstawm i zrobisz dobrą, prackę, ktorą umiescisz w galery, proste, to co pokazujesz to jest najnizszy poziom, jestes poczoątkujący a te \"rederery\" są początkojące rowniez, nie widze sensu zamieszczania czegos takiego w galerji. hyba ze jestes masohistą i lubisz słuchac jak ludzie krytykują to co robisz.

 

Dirty: z całym szacunkiem, ale prosze ogranicz uzycie zwrotow typu \"wstrętne\" do absolutnego... ZERA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jej, będzie cięzko ci to wszystko wytłumaczyć w kilku zdaniach. Mogę cię jedynie naprowadzić, a dalej sams obie musisz pomóc:

 

1. Jeśli chodzi o światło to sprawdź w necie co to znaczy np Brazil R/S (www.splutterfish.com tutaj masz ver RIO demo :)) ewentualnie Mental Ray, Vray, Final Render itp.

 

2. Modelwanie no cóż, to troche inna historia, hmm, oglądaj pracki na forum, szczególnie te gdzie jest siatka widoczna, no i TUTORIALE!!! może się czegoś nauczysz.

 

3. Jeszcze inna sprawa to kadrowanie, odpowiedznie ujęcie, odpowiedznie modele wizualizowane!! (np wizualizacja jakiejś opery to chyba sam przyznasz nie jest najlepszy pomsł, mi się takie coś nie podoba nawet jak jest realne!!! :] - arch w Krakowie:]) Zrób sobie wizualkę prostego fajnego domku, z płaskim stropodachem i ładnymi oknami.

 

4.Zdjęcia do wizualizacji jako tło MUSZĄ być w BARDZO DOBREJ jakości i gwarantuję że nigdy nie znajdziesz takich jak sobie sam zeskanujesz w TIFie!!

 

To tyle odemnie, może ktoś jeszcze coś powie.

 

Acha jeszcze jedna sprawa ------> zanim cokolwiek zamieścisz obejrzyj najpierw poziom na forum a dopiero potem się zastanawiaj, bo widzisz ja np musiałem sporo pracować żeby raptem być w stanie cokolwiek dać do oceny, bo inaczej wiesz, takie niemiłe opinie :] Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian->z calym szacunkiem, ale chyba nie do konca rozumiesz znaczenie slowa wstretne. otoz slowo wstretne w odniesieniu do tych prac oznacza przede wszystkim paskudne, skwaszone badz oblesnie jaskrawe kolory, beznadziejne wkomponowanie w tlo wiekszosci pracek noi straszne rendery. do prac bedacych totalnym zerem uzylbym slow typu: beznadzieja, dno wklesle, porazka przez duze P, itp itd. wstretne oznacza cos co odrzuca, przede wszystkim ze wzgledu na potworne kolory itp. mysle, ze gdyby technoon uzyl rendera z GI, dobrych textur i porzadnych zdjec do tla to pracki te wygladalyby ZUPELNIE inaczej...

 

pzdr

 

ps.sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Modelowanie mi się nawet podoba

2. Idź bardziej w kierunku \"Dom2\" niż \"Dom1\"

3. Twoje pracki są w większości na poziomie e booka w pdf dostępnego na max3d.pl

4. Na twoim miejscu wykonywał bym non-stop tutoriale z 3dtotal.com o texturowaniu.

5. Zobacz sobie jakieś tutki do renderowania, jak chociażby jakiś do v-raya, zobacz różnicę między GI, a standardowym oświetleniem w Scanline.

6. Z całym szacunkiem, ale ja takich prac nie zamieszczam na forum - ale nikt ci tego nie zabrania. Chociaż spotkałeś się w tym topicu z ostrą krytyką, to jest ona po to byś zobaczył swoje błędy i chyba o to ci chodziło.

7. Tak jak Damian polecam ci dział WIP.

 

Ps: trochę się to kupy nie trzyma, ale chyba jest czytelne. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO.... musiałem wysłuchac tyle nie[przyjemnych rzeczy na temat moich prac zeby wreszcie uzyskac jakas informacja na temat co robie zle!!

 

 

Wielki ukłon w strone : ftorek, MareG, Damian, giegu, Kłobuc, Dor

 

za dobre słowo i za powiedzenie mi (choc mniej wiecej) w czym problem....

 

 

nastepn prace powala was na kolana:)) juz ja sie postaram:)) a zaraz pedzie do działu vip.....

 

 

(acha juz mam tego brasila tylko mam problem z instalacja... mam 3d studio 4.2 i robie wszystko tak jak w opisice i nie ma tego rendera:( a sciagnąłem go ze str 3d... moze ktos mi pomoze... Vray dział:))

 

 

pozdrawiam i dziekuje za wytkiniecie moich błędów.....

 

 

 

Technoon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazil działa jak zwykly plug-in, kopiujesz po prostu do maxroots...../plugins, a potem w maxie wybierasz curent renderer (w zakladce render). Ale jak ktoś już zauważył może lepiej naucz się dobrze modelować i renderować standardowym scanlinem :)

 

Acha, jeszcze jedno, jeśli masz możliwość to postaraj się o maxa 5.0 ze względu na Editable Poly (uniwersalna opcja modelowania której nie było wcześniej - no chyba że E mesh :)) pozdr i właź na vipa!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena prac:1+

 

Moja rada.

Rób w maxsie ile się da!

Tutki, książki....

 

Zawsze stawiaj krok o jeden dalej.

Nowa praca niech będzie zdobyciem nowych doświadczeń.

 

Moją pierwszą pracą był samochodzik.

Jeden prostokąd + 4 koła :D

Cały świat uważał że to badziew, a mi się podobał

 

 

Grafiką 3d zajmuje się juz 4 lata :)

I wiem że tym więcej robie w maxie tym lepiej mi to wychodzi :)

 

Najważniejsze żeby tworzenie sprawiało przyjemność!

 

technoon: następne prace napewno nie powalą nas na kolana :(

 

Z maxem jest jak z grą na pianinie- lata grania:D

 

 

Zobacz jaki badziew robi człowiek(ja) po 4 latach...:Dwww.seros.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widac to jakies przygotowanie juz masz ... co nieco trzeba powycinac z szescianu zeby wyszedl taki o ... na przyklad bloczek ...

 

pierwsze co ... to 3D studio max to nie jedyny program do modelowania \"poly\" moze powinienes sprobowac czegos bardziej jak truespace ? (www.caligari.com)

 

jedno co moge ci poradzic na poczatek ... to nie pchaj sie odrazu we wstawianie swoich modeli w zdjecia ... fotorealistyczne odwzorowanie zeczywistosci ... to juz kolejny ...kolejny ... no ... i moze jeszcze kolejny krok w zabawie z grafika 3D ;)

 

pozdrawiam ... i zycze powodzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tyle juz tu uwag bylo ze chyba nie da sie juz niczego odkrywczego przekazac. Ja moge poradzic Ci od siebie tylko tyle:

- rozpocznij nowy projekt przemyslany od poczatku do konca i umiesc go w WIPie . Niech to bedzie cos co juz istnieje (jakis przedmiot, pojazd etc. ) dzieki temu bedziesz dokladnie wiedzial do czega dazysz i czy cel osiagnales

- renderuj np w Brazilu dzieki temu opinia publiczna bedzie patrzec laskawszym okiem :D

- nawet jesli tworzysz cos absolutnie nierzeczywistego (roboty,anioly itp) pamietaj aby oswietlenie i tekstury byly jak najbardziej realne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności