Skocz do zawartości

Postać3D: Twarz optymistki :)


kingwins

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

PICsell - ona tak często robi i pełno zdjęć takich z nia mam :) więc to zostało ujęte, akurat na tym co pokazane tak moze nie robi - o ile chodzi Ci o to :D mam na myśli że ma dolną wargę bardzo wysuniętą w stosunku do górnej

Edytowane przez kingwins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny wątek, bardzo dobrze Ci idzie :) trochę trudniej tak od podstaw organikę modelować, lepiej i szybciej wyrzeźbić :) Będę tu częściej zaglądał, bo sam jestem na etapie MODELOWANIA twarzy, przydadzą mi się rady, które tutaj zbierasz od doświadczonych kolegów.

Powodzenia w pracy i dużego zapału :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga Ania, poprawiłem trochę te kąciki, ale mała różnica jak dla mnie, a teraz oczka, trochę dopieszczałem tam tearline i te zaślepki różowe w kącikach

 

oczy2.jpg

 

Tutaj model po małych zmianach, jak ktoś dalej ma pomysły co jest nie tak to poproszę o jakieś wskazówki (a może retuszyk w PS na tym co daję)

 

tescik12.jpg

 

ps

 

Jakieś czary się dzieją, nic nie zmieniam a rendery mają różne kolory czasem, np na poprzednim oczy były bardziej niebieskie :) to samo się dzieję z tymi zaślepkami w kącikach oczu, raz są jaśniejsze raz ciemniejsze - w obu przypadkach to materiały MR fast skin

Edytowane przez kingwins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello again,

 

Robienie włosów tak mnie zmuliło że strugałem sobie jeden kosmyk dziennie i jest ;)

Trochę zmieniłem początkowy koncept i jest wersja z kucykiem.

 

Teraz proszę o jakieś komenty i rady jak to zrenderować, bo mi to się renderuje tylko w Scanline, jak dodam cokolwiek do tego to się max wywala, więc muszę renderować na passach a nigdy tego nie robiłem. Marze o czymś takim żeby np wyrenderowały mi się same włosy do jakiegoś pliku nie renderując reszty (głowy i swetra) ale uwzględniając to że one są i nie renderowac tam gdzie głowa i sweter zasłaniałaby włosy, dodatkowo żeby cień się wyrenderował jako półprzezroczystość, czy coś takiego jest możliwe?

 

hairandfur_wip_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij "8" w na zakładce effects zaznacz hair&fur i w opcjach renderingu(rendering methods chyba) zaznacz "none". Tym sposobem wyrenderują się same włosy tak jak pisałeś. Co do samego renderingu to włosy bez cieni będa wyglądały tak płasko, jednolicie i sztucznie jak na Twoim renderze. Musisz więc ustawić jakieś światło i opracować materiał włosów. Czasami defaultowe reflection i glossines dają zbyt połyskliwy efekt, jak z reklam szamponów ;) Kolejna sprawa to typ cieni. Raytraced shadows się renderują bardzo długo a i cienie tak cieńkich elementów jak włosy wychodzą poszarpane. W scanline możesz renderować z shadow map ale ja preferuję mentala i jego "mentalray shadow map". W opcjach mentalray shadow map jest też opcja advanced shadows albo transparent shadows, już nie pamiętam bo dawno maxa nie używałem w tym celu. W każdym razie daje to lepsze, wyraźniejsze cienie przy odpowiednich nastawach ale też wydłuża czas renderu. Ponieważ cienie włosów(na innych obiektach) i tak nie będą renderowane, dałbym sobie z tym spokój.

Z własnych doświadczeń wiem że włosy z takimi samymi ustawieniami i światłami renderują się w scanline troszeczkę inaczej niż w mentalu więc będziesz musiał to też oblookać.

Twoje włosy są bardzo płaskie na górze głowy i to też trza by poprawić. Dodać trochę nieregularnych, takich bardziej odstających włosów. Niektóre mogą być krótsze bo przecież włosy cały czas wypadają i odrastają. Co do materiału, ustaw jakiś mutant kolor i daj parę procent tych mutantów to też może poprawić ogólny wygląd. Np jakl masz włosy ciemno brązowe to daj mutan color na wyraźnie ciemniejszy albo wyraźnie jaśniejszy i tak z 10-15% tych mutantów ustaw na start. Reszta to testy i próby które przy włosach trochę zajmują ;) Jeżeli chcesz skrócić czas renderingu to dodatkowo używaj jak najlżejszej siatki i wywal wszystko co nie zasłania włosów i nie dostaje cieni od włosów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala jak zwykle najkonkretniej ;) Ale dzięki za wszystkie posty. Ucha już raczej nie zmienię a włosy się obrobi i nie będą tłuste. Trzeba faktycznie trochę je napuszyć, dodać cień i będzie.

Yeah, testowałem z tym renderem samych włosów i wychodzi super, dzięki wielkie jak zwykle :) Biorę sobie do serca wszystkie uwagi i jak będzie postęp to za jakiś czas pewnie postnę znowu jotpega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz v-raya to w najnowszych wersjach jest obsługa hair&fur. Nie testowałem tego ale może być ciekawie. Może się szybciej włosy renderują niż w mentalu, może ładniej? Trzeba sprawdzić :)

Dodatkowo v-ray ma teraz materiał fastsss2 który z tego co widziałem daje jakoś radę bo poprzedni sss to był mega shit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaką masz wersję maxa?

2. W mentalu używasz shadow map czy mentalray shadow map?

3. Pokaż ustawienia h&f najlepiej na screenie, Jeżeli masz np kilka splien'ów z tym modyfikatorem to podaj przybliżoną ilość włosów dla całej sceny. W multi strand na ile masz ustawiony count? Ile passów? Bo u mnie już w okolicach 3(hair pass) crashowało maxa 2008.

A o wersję się pytam bo pamiętam że w maxie 9 nie raz miałem takie akcje że po zmianie renderera np ze scanline ma mr i z powrotem na scanline włosy się renderowały w jakiś kosmiczny sposób, np robiły się bardzo jasne albo coś w tym stylu i trza było od nowa dodawać mod h&f i wszystko ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

ja juz nie mam do tego siły ale proszę:

 

Max 9

Ustawienia skopiowałem w większości od Viki Yeo z tutoriala ale pozmieniałem potem, tip splay jest bardzo mały bo chciałem zeby wszystko było wzdłuż linii (splines)

W zasadzie tak jak u Vikiego jest tylko materiał ustawiony (kolorki zmienione)

wklejam obrazek z ustawieniami.

 

150 włosów na jedno pasemko składające się z dwóch splinów o szerokości około 2cm

 

hnf.gif

 

ps

niektóre włoski są ciensze (np te pejsy)

 

ps2.

 

Cholernie mi brakuje jakiejs globalnej edycji wszystkich tych pasemek, tak zeby np zrobic materiał i wrzucic go na włosy jak na kazdy inny obiekt i tak samo globalnie ustawic np ilosc wlosow albo jakos dla grupy

Edytowane przez kingwins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholernie mi brakuje jakiejs globalnej edycji wszystkich tych pasemek, tak zeby np zrobic materiał i wrzucic go na włosy jak na kazdy inny obiekt i tak samo globalnie ustawic np ilosc wlosow albo jakos dla grupy

 

Nawet nie wiesz jak mi tego brakowało jak niedawno musiałem robić 12 zestawów fryzur i niektóre składały się z ładnych kilkudziesięciu pasemek dwuspline'owych.

 

Co do Twojego problemu to by się przydały jakieś ustawienia świateł i dobrze jakbyś pokazał render.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz nic pokazać nie mogę ale kiedyś będzie to można zobaczyć na jakiejś stronie. W każdym razie przydało by się jakieś narzędzie, skrypt czy coś co pozwoliłoby na edytowanie parametrów modyfikatora h&f dla wielu obiektów na raz. W sytuacji gdzie fryzura składa się z wielu spline'ów i nagle musisz zmienić jakiś parametr albo kilka robi się niewesoło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mentalu jak używasz mentalray shadow map z opcją transparent shadow czy jak to się tam zwało możesz podrasować cienie kosztem czasu oczywiście ;) Powinno się i tak renderować szybciej niż z raytraced. Wystarczy się pobawić rozdziałką shadow mapy i samplingiem. I tak będziesz chyba renderował włosy na osobnym passie więc o cień nie ma się co martwić na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tylko jak użyję Mentala to momentalnie mam krasza :( A te opcje Shadow Map ze scanlina to nic nie dają, zmieniałem :

Bias - nic nie daje (co to w ogole ma robić?)

Sample rate - coś chyba zmieniło - mniejsze ziarno powstaje

 

I to tyle :/

Bedę renderował na osobnym passie więc mogę wrzucić raytraced o ile nie krasznie to

mam tylko 2gb ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cienie włosów na włosach nie ma się co martwić bo one powinny wyjść dobrze nawet z shadow mapą. Tych cieni które rzucają włosy na inne obiekty i tak nie będziesz mógł zapisać na osobnym passie.

Ja proponuję wyrenderować włosy na osobnym passie a model wyrenderować z raytaced shadow ale z opcją bez renderowania włosów żeby były tylko ich cienie. Jak będziesz miał model wyrendrowany z cieniem to wtedy włosy na osobnym passie(można już z shadow mapą żeby było szybciej) możesz testować żeby znaleźć najlepsze ustawienie materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wygląda jak by to były cienie pod włosami. Nie takie bugi się widziało ;) Czasami jak się taki problem pojawia to po prostu się zwala winę na mentala albo maxa :D

Możesz dać więcej włosów żeby zasłoniły te cienie, o ile to cienie pod włosami. Dla pewności możesz zaznaczyć opcję off w rendering methods dla h&f i zobaczyć czy to cień tak wygląda czy włosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle wersja djuda lepsza że na oryginalnej teksturce to ona prawie ma wąsa ;] wybacz ale jakaś taka brudna się wydaje. Ucho jak mafida mówił gliniane ale djud przesadził w drugą stronę;] W wersji djuda apetyczna. W twojej trochę brudas ;p ale potencjał ogromny i wiem że koniec końców go wykorzystasz. Czekam na ten front ;]

 

A i djud całkowicie spaprał włosy. Błagam nic w swoich nie zmieniaj ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc, faktycznie wersja Djuda śliczniutka, aczkolwiek mi zależy na osiągnięciu realizmu bardzij niż wzbudzeniu zachwytu urodą pracy :) może kiedyś się pobawię w robienie tego bardziej pod kątem estetyki.

 

O co chodzi z frontem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc, faktycznie wersja Djuda śliczniutka, aczkolwiek mi zależy na osiągnięciu realizmu bardzij niż wzbudzeniu zachwytu urodą pracy :) może kiedyś się pobawię w robienie tego bardziej pod kątem estetyki.

 

O co chodzi z frontem?

 

Rozumiem ale wciąż uważam że możesz poprawić teksturę i to realizmowi nie zaszkodzi. Istnieją kobiety bez wąsa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale właśnie na texturze wąs jest :) to już lepiej zrobie to najlepiej jak potrafię pod kątem realizmu i będzie wersja "real" a potem jeszcze w PS już pousuwam to i owo i będzie wersja "epic"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności