Skocz do zawartości

Teczka 2D: Joel Farby joelne


Joel

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się kiedyś nad kupieniem np. takiego artrage'a, a co do Liceum, to jest to ogólniak, tylko jest jedna klasa plastyczna :) o, zapodam wam linka http://www.cervantes.edu.pl/index.php?go=start. Szkoła w sumie nie daleko, napiszę na pewno jak się dostanę.

Co do obrazka, zgadzam się z uszami, przyznam się, że nie byłem pewien jak je wykonać i ciągle zdaje mi się, że do prawidłowego ich wykonania zgodnie z referencją musiałbym zrobić podobne tło.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wrzucę coś, co zaniedbałem, lub czego nie robiłem z braku czasu, a mianowicie ćwiczenia.

Jakaś stopa, jakaś ręka, dawno nie rysowałem kończyn w close up'ie.

dscf0605nd.jpg

dscf0606w.jpg

 

pozdrawiam

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi to słyszeć, sam muszę się za tekę do przyszłej szkoły zabierać - SSzewczyk.

Ogólnie mam pytanie ( o ile ktoś się orientuje), bo wydaje mi się, że farby powinny być, tylko czy na przykład opłaca się malować akrylem na jakimś grubszym papierze, czy coś żeby do teki wrzucić. Może macie inne pomysły? Bo ja jestem zielony, przyznaję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś zabieram się again za digital i powracam po niepamiętnych czasach do B&W.

Będę stepy poszczególne uploadował. Rycerze, honor, chwała. No, ale cóż, nikt nie jest doskonały :). A wojna bywa czasem męcząca.

 

Jeśli chodzi o nogi, to nie martwcie się teraz od nieproporcjonalność, jadę z refinem z góry na dół :).

 

Step 1:

drunkb.jpg

 

pozdrawiam

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta poza troche, wyglada to tak jakby zostal postrzelony i tak go wykrzywilo. Pozatym sprobuj przy podobnym ulozeniu ramienia i dloni zlapac za kij od szczotki; bedzie to strasznie niewygodne, dlatego tez miecz powinien byc pod katem i mimo wszystko szyja powinna byc nieco dluzsza.

Aha, jak juz zrobiles gore to zrob takze nogi, zawsze mozesz traktowac to jako cwiczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (doświadczeń w tym zakresie nie mam :) ), facet jak się upije różne przyjmuje pozy, jeśli chodzi o miecz, to szczerze powiedziawszy, tak zostało z lenistwa, uznałem, że go sobie postawił i się na nim opiera. Poza tym on nie stoi ciągle w tej pozycji, może dopiero w tej chwili jest w trakcie odchylania. Mimo to, mogę powiedzieć, że domyślnie też go pod kątem ustawiałem, ale chcesz, to dla ciebie je zmienię :). Może po prostu wyglądał jakby żebrał i nie udało mi się przedstawić pijaństwa ? Jeśli o szyję chodzi, to nie wiem, nie zastanawiałem się, może masz rację.

W każdym razie, jeszcze będę dziada robił i go chcę trochę poprawić, wezmę do serca twoje rady.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem niedawno na konsultacjach plastycznych w moim przyszłym liceum i zabrałem się do ćwiczeń. Od tej pory dałem sobie siana z rysowaniem ze zdjęć, teraz tylko z natury. No to zacząłem rysować w domu i w szkole - na przerwie, czy na lekcji( na lekcjach najfajniej, bo cicho i nikt się prawie nie rusza :D). Wrzucę więc pare bazgrołów z bloku a4.

Są to raczej takie ćwiczenia, każda postać była rysowana najdłużej 3 minuty. Prawie zawsze w ruchu, nigdy świadomi mojej złowrogiej działalności :). Nigdy bym się nie domyślił, że to tak dobrze ćwiczy.

 

z domu:

brotha2.jpg

 

brotha3.jpg

 

brotha.jpg

 

dadz.jpg

 

dogzb.jpg

 

mirrore.jpg

 

momrn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmilius - dzięki, tradycyjne metody najlepsze.

 

SBT77 - dzięki, miło czasem usłyszeć coś dobrego, wiedziałem, że jeśli się ruszę i zacznę ćwiczyć coś z natury, będzie to bardzo pomocne.

 

Im dalej w las tym więcej drzew:

 

drewniany lud A3

ludv.jpg

Pan Chopin na plakat A3

chopinb.jpg

martwa naturka min. 1h A3 niestety to A3, więc musiałem ją "sklejać" w fotosklepie, bo 2 połówki zeskanowałem

butla.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch, kolejna kartka szkiców, tak jak to Icecold świetnie ujął - a la paparazzi :).

Niestety dziś miałem 4 kartkówki, więc nie mogłem tak na luzie sobie na każdej przerwie rysować. Jednak na matmie szybko po napisaniu zacząłem mazać :D.

school5a.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akrylowy jeszcze nieskończony landszafcik z głowy, na aukcję. Niestety jakość zdjęcia jest fatalna (telefon ;p), ale jest to przedsmak, lub może przestroga przed obejrzeniem skończonej pracy, gdy wbiję na zajęcia z cyfrówką :). Stay tuned.

 

EDIT: zgadnijcie co przedstawia xD(nie wiem, czy jestem czytelny)

zdjcie0298o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Icecold, ciężko powiedzieć :). Jednym się podoba, innym nie. Może w nowej szkole mi wybiją ją z głowy kto wie. Mandarynkę (:D) i luda rysowałem u kolegi w domu.Szczerze powieidzawszy na biurku kolegi nie chciało mi się z tym bawić, ale dobrze wiem co masz na myśli i z tego często korzystam.

W tej chwili jestem w trakcie robienia autoportretu, ale całego mnie :).

Stay tuned.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zbyt chaotyczna, ogarnij ją. Zwykle w szkołach pozwala się, a wręcz zaleca taką krechę żeby nabrać swobody w rysunku, odważniej stawiać kroki, ale po nabyciu umiejętności pewnej obserwacji trzeba zmieniać charakter, działać bardziej świadomie. Mówię to z własnego doświadczenia bo też jestem na etapie opanowania linii, tak aby każda była umotywowana i przemyślana, ale namalowana równie szybko i pewnie - po prostu szybko podejmowanych trafnych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szybkich decyzjach też się ciąglę uczę - rysuję z natury, w ruchu, ale nie wiem czy to mi pomoże w ogarnięciu kreski. Macie może panowie starsi koledzy jakieś dla mnie rady tudzież ćwiczenia, na ujarzmienie kreski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym już ktoś wspominał niedawno, częściej sięgaj po cienkopis, jakiś żel pen, niż ołówek. No i polecam tusz i piórko. Te techniki mają to do siebie, że ciężko poprawić coś co się nie uda bo nie ma gumki, a linia jest jednolita, jak się cieniuje to kilka kresek w nieodpowiednią stronę i cała forma padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie wrzucam swoją skończoną akrylową pracę - landscape z głowy... jak już uprzednio powiedziałem koncepcją była rzeka w tropikalnym otoczeniu (jakieś wysokie skały/ dno urwiska), niestety chyba nie jest do końca czytelna, jedyne co mi pozostaje to cieszyć się, że ją skończyłem ;p.

hmm... enjoy (err ;/) zdjęcie fatalne niestety

dscf0617b.jpg

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Emmilius. Ogólnie to maluje na zajęciach dodatkowych - przychodzę biorę sobie najlepszą sztalugę :) farb ile chcę, ustawiam się i maluje. Ale już w lutym kupuję sobie własne farby i będę malował w domu. Do przyszłej szkoły trza teczkę szykować, a same ołówki nie wystarczą :).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błotko troche wyszło, ale to możliwe ze wina zdjęcia. Rób zdjęcia na dworze, najlepiej lekko w cieniu wtedy najlepsze i najbardziej prawdziwe w kolorach zdjęcia obrazów wychodzą.

może spróbuj jakąś martwą :)

jakie farby masz zamiar kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, choć widziałem takie http://www.sklepplastyczny.pl/acrylic-338_183/ i pociągają ceną, aczkolwiek boję się, że to może być jakiś szit. Wy się już pewnie znacie, jakie mi radzicie farby? Najlepiej żeby zachować balans cena/jakość :), bo biorę sobie 100pln i co ja za to kupię. A co do martwych, to właśnie planuję, ustawię sobie jakieś dzbanki, owoce i będzie git.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kiedyś Urbanboogiemu robiłem zdjecia mojego sprzętu

pyndzle

http://img97.imageshack.us/img97/7370/zdjcie068q.jpg

http://img17.imageshack.us/img17/8076/zdjcie069d.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/8413/zdjcie070.jpg

http://img17.imageshack.us/img17/3471/zdjcie071y.jpg

 

Farby(u góry akryle na dole oleje)

http://img22.imageshack.us/img22/4854/farby.jpg

 

efekty widać w teczce

co do akryli nie kupuj gotowych zestawów, tylko 5 podstawowych barw całą resztę można namieszać a i ćwiczysz kolor

 

pozdro i udanych łowów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote - Dzięki wielkie, to bardzo miło z twojej strony :). Powiedz jeszcze gdzie i za ile kupiłeś. I ew. czy farba którą zlinkowałem jest warta zakupu. Co do zestawów, to wiem i zgadzam się z tobą, zawszę sam mieszam kolorki od podstaw :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem za swoje 11zł za tubkę ale sklep nie równy sklepowi. Mam znajomą która będzie mi farby kupowała które kosztują 14 zł za wielką tubę 500ml

 

nie znam się na tyle na farbach żeby ci powiedzieć co i jak. Idź do jakiegoś plastycznego może ktoś będzie na tyle miły i nie będzie cie chciał naciągnąć, ze ci powie, albo poszperaj w google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności