Skocz do zawartości

Teczka 2D: Joel Farby joelne


Joel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coyote - dzięki za spostrzeżenie, zgadzam się z tobą, za dużo szalonych kresek, trza będzie poćwiczyć.

 

Icecold - Dzięki wielkie za fatygę, teraz jest ostrzejszy, fajniejszy, bardziej poprawny anatomicznie, a nie wiem, czy chcę tego ostatniego. Choć widzę, że moja intencja dysproporcji nie została zrozumiana, to wrzucę jutro i do teki i do TSP "poprawna" wersję :D. Wydaje mi się, że fajnie będzie się za to zabrać jutro po szkole ze świeżym umysłem. Dzięki jeszcze raz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie zrozum mnie zle, ale zeby zrobic dobra stylizacje musisz bardzo dobrze znac anatomie, u ciebie wygladalo to po prostu koslawo i przez to obrazek byl malo atrakcyjny. Anatomia to podstawa o ktorej nie mozna zapominac, nawet projekty kosmitow maja swoje korzenie w anatomii ludzkiej badz zwierzecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym zgadzam i dzięki za poprawkę, jutro osobiście to zrobię, ale przyznam, że chciałem zrobić mu takie długie barki, prawego nie było widać, więc wyglądało to jakby jeden był za długi. Rozumiesz, o ile u człowieka jest linia barków, to ja chciałem u niego zrobić stożek, zamiast linii :). Ale widzę teraz wyraźnie, że nie ma to sensu, a czasem dobrze podpasować się publice :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej,a le zle zrobiles ucinajac to w ten sposob. Tzreba bylo zostawic wiecej miejsca z jednej strony ( najlepiej tej od kosmosu) by dac obrazkowi oddychac, teraz masz kompozycyjny scisk,a glowny punkt zainteresowania czyli postac stoi na nudnym srodku. No i prawde mowiac przestrzren za nim za slabo sie czyta, jeszcze lagodniej ja potraktuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za dobrze ze obcioles po bokach ... musi byc troche przestzeni w obrazku. Tak mysle ze fajnie by bylo gdyby rozszerzyl kadr z prawej strony i namalowal wiecej tego kosmosu + jakies planety czy spadajace gwiazdy. Co do anatomi to glowa za mala, lewa reka za dluga i dlon za duza o wiele za duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki madts, zastanowię się nad niektórymi rzeczami, ale jest to jednak tylko speed. Poza tym, za długich dłoni, za małych rąk, za małej głowy, czy braku ust można by się czepiać człowieka, ale nie... czegoś, co nawet nie wiadomo skąd jest i co idzie na konkurs, w którym temat to taki sam bigos ^^. Wiem oczywiście, że są pewne zasady nawet w tego typu pracach, ale zdaje mi się, że się ich trzymałem. Dzięki za spostrzeżenia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć, że coś u mnie działa ^^. Co do reszty, to chyba oprócz ewentualnego podkręcenia kolorystyki w środkowej części piasku, to nic nie zrobię, bo zapasik czasu się marnuje, poza tym trochę tak głupio przy speedzie siedzieć ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nie było mnie ze 200 lat, bo cisnę przedmioty w szkole ;/ i w ogóle na nic nie mam czasu, ale będę już niedługo bardziej wolny heh.

Wrzucam update'a obrazu, który zacząłem jakiś czas temu, kolejny piątek - kolejne zajęcia.

zdjcie0377.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, powiem ci, że dziś siedziałem głównie nad butelką, potem zabrałem się za owoce pod nią i trochę poświęciłem uwagi czerwonej materii. Japkuf i miskuf oraz całej reszty nie tykałem praktycznie. Ciężko dogodzić wszystkiemu naraz :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, panowie, postaram się was nie zawieść :).

Wierz mi THX, myślałem nad tym jak wróciłem do domu, bo jest to praktycznie czysta biel i przez to bliki wypadają słabo. Planuję jasne miejsca materiału zrobić mniej-więcej takie jak teraz są cienie. Kontaraścik fajny będzie, wiesz, ja czystych barw nie używam, a tak na dobrą sprawę, to ukazuję teraz workflow. Ale hmm, po co ja się teraz będę tłumaczył, że to nie jest takie jakie ma być, chyba to i tak wiecie xD.

 

EDIT: O, teraz zauważyłem, że na zdjęciu po lewej stronie widać kawałek martwej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, te kolorki, to są dla mnie, ja na początku daję mocne kolory, by nie było za mdłe, potem to koryguję. Tu działa takie coś, że jeśli danego koloru w danym miejscu nie będzie, to będę widział drugi kolor inaczej, to zasada podobnie działająca jak z kontrastem, albo na przykład ilością bieli - im więcej bieli i jasności, tym jest on słabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to ja też napiszę pierwszego posta po 200 latach nieobecności. Mi w przeciwieństwie do Coyota absolutnie pasi błekit na jabłku, fajnie sie to błyszczy ;]. Poleciłbym Ci chyba staranniej malowac kontury. Dla przykładu butelke dopieściłeś na krawędziach elegancko, jednak miska, owoce, obrus już są takie rozpackane. Panimajesz o co mi chodzi? Po prostu popraw kontury. Dodatkowo tło zbytnio chyba zlewa się z jabłkami.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariossan za rady, ale to naprawdę ciężko, robić materiał, miskę i jabłka, kiedy cały czas siedzi się nad butelką, zresztą chyba już o tym wyżej wspomniałem ^^.

A co do jabłek, to fajnie, że ktoś zauważył, że one mogą się błyszczeć :).

 

Dzięki wam za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, mi sie tez mega podoba ta martwa! Troche nie kapuje zarzutow, imo kolory na jablkach fpyte, fajnie widac relacje miedzy poszczegolnymi elementami i w ogole super postepy robisz. A moge z ciekawosci zapytac co to za zajecia na ktorych sie zajmujesz sie tak zajmujacymi martwymi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to ja też napiszę pierwszego posta po 200 latach nieobecności. Mi w przeciwieństwie do Coyota absolutnie pasi błekit na jabłku, fajnie sie to błyszczy ;]. Poleciłbym Ci chyba staranniej malowac kontury. Dla przykładu butelke dopieściłeś na krawędziach elegancko, jednak miska, owoce, obrus już są takie rozpackane. Panimajesz o co mi chodzi? Po prostu popraw kontury. Dodatkowo tło zbytnio chyba zlewa się z jabłkami.

 

pozdro.

nie słuchaj toż to herezje !!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zajęcia to zabawna sprawa. Odbywają się w pobliskim Ognisku Pracy Pozaszkolnej.

I są to zajęcia dodatkowe, jak ktoś chce mieć 6 z plastyki. Ja w tym semestrze niestety już plastyki nie mam. Ale zajęcia wyglądają tak - przychodzę, wyciągam sztalugę, farby i resztę stuff'u i robię co chce :D. Co prawda jest tam opiekunka (nauczycielka plastyki ze szkoły), ale ona tylko dogląda, tam się niczego nie uczymy. To jest po prostu poligon :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i git , teraz na takim poziomie warsztatowym myśl już tylko o sobie( oczywiście pamiętaj o tych bielach :) )

 

człeka byś tak sobie luźno może pomalował , tak jak te martwe..oczywiście tez z naturalu

 

 

P S:

zazdroszczę ja to bylem leń i chyba mi tak zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żebyś wiedział THX, że mnie naszła ochota na machnięcie jakiegoś kolesia, a najlepiej scenki. Jak to skończę i ogarnę się ze zleceń ;p. W tradycyjnych mediach lepiej mi wychodzi całość, dużo łatwiej mi stworzyć scenę niż w digitalu, ale będę się z tym bił, póki jedno w końcu nie wygra ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom digital jest trudniejszy ....oczywiście wtedy kiedy pracuje się bez refek (kontrola kompozycji jest "percepcyjnie" zachwiana-przynajmniej ja tak mam). Ale w zamian daje nieskończoność w pracy .

po wakacjach wracam do manualu do oleli, blejtramu etc., ale to po wakacjach...po co ? Nie wiem muszę spróbować ...po latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam sprawdzic swoje prace na jakims dobrym monitorzye, ale podkreslam slowo "dobrym" nie zadnym lcdku za 300 zl.

 

Generalnie kazdemu, kto chce zajmowac sie w miare powazniej CG, lub dla dobra i jakosci wlasnych hobbystycznych zapalow zainwestowal w porzadny monitor. Takie mdle, blade prace strasznie niekorzystnie wplywaja zarowno na poziom, jak i odbior pracy.

 

Od siebie polecam sprawdzona i niezawodna firme: http://www.iiyama.com/pl_PL/Home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam trochę bardziej skontrastowaną wersję. Z tym monitorem, to może i racja, mój akurat nie jest jakiś super. Jednak teraz mam inne zmartwienia, może kiedyś kupię sobie lepszy. Póki co wybaczcie, ale wy jesteście chyba najlepszymi indykatorami :D.

baldheadbetter.jpg

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie postaraj sie spogladac na levels i sprawdzac jak wyglada sytuacja... co do obrazka jest troche lepiej od poprzedniej wersji i wogole ci nie siadlo swiatlo. Generalnie nie mam pojecia gdzie sie znajduje. Patrzac na twarz to mysle ze punkt swiatla znajduje sie z jego lewej strony, patrzac na dlonie to swiatlo swieci z gory a jak patrze na jego element szaty na barkach to za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście zawsze właśnie sprawdzam levels i troszkę przekalibrowałem swojego 10letniego crtka ale wiadomo ze za dużo nie daje ale zawsze

 

co do pracy to ktoś mu zdrowo przywalił z patelni w łepetyne, to czoło nie jest najlepsze. Już w mlecznej wersji mocno odstawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na upartego wiele rzeczy można się czepiać Coyote :). Na upartego w speedach znajdziesz mnóstwo błędów. Formalnie, to nie ma takich kwadratowych łbów za bardzo. Światło, ok, nie zrobiłem idealnie :). Z rękoma też się zastanawiałem, ale zostawiłem. A z tymi levels, to dopiero teraz mi pokazaliście, że tak to może działać :). Ja się na Ps'owych funkcjach nie znam, raczej go używam jako kanwy i staram się wszystko robić naturalnie, ale, czasem i to jest przydatne. W sumie to fajnie, że nawet speedy mi korygujecie, nic się nie ostanie. Im większe cięgi tym wyżej pójdzie poprawa. Dzięki Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech wy, nie ma sprawy, ja nie piję i nie mam zamiaru, ale za takie rady to może kiedyś postawię :).

Od was to takie kopy dostaję, że mi zawsze zapewniacie darmowe przemeblowanie twarzy, ale o to chodzi, bo czasem niezły bajzel z tymi meblami :D. To jest właśnie fajne na tym forum. Wszędzie jak się pokażę, to ochy i achy, a tu wrzucam bazgroła i zamiast wychwalać, to co widać, że dobrze, szukacie błędu w zalążku, nawet jeszcze nie do końca popełnionego i nawciskacie :D. Taka szczerość przyczyniła się do mojego "rozwoju".

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie ma kwadratowy łeb =]. Nawet jeżeli wyszło niechcący to może być mały krok w poszukiwaniu własnego stylu i sposobu pokazywania świata.

Odnośnie pracy to oczywiście mi się nie podoba. Kolory, anatomia, proporcje, perspektywa, kompozycja, technika -> wszystko leży. Hehehe. Pozdrowionka od MAX3d!!! =]

 

A na serio to podoba mi się charakter postaci. Widzę w nim priesta który ma za sobą niekoniecznie duchową przeszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z niego cieszę, bo to pierwszy mój luźny nie męczony szkic od dłuższego czasu.

Jeśli chodzi o kolory, to dodam tylko, że bawiłem się metodą polegającą na tym, że tło robiłem zimne, chcąc tworzyć ciepłe światło, wyczytałem to z tego o tutoriala, którego chyba Silvanusowi z teki ukradłem :) http://www.gfxartist.com/features/tutorials/7714

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę na tydzień, więc nie będę przez ten czas nic uploadował, ale udało mi się skołować zdjęcie mojego obrazu akrylowego na zlecenie. Jak trochę się jeszcze z kolegą pobije, to dostanę w trochę większej rozdziałce :). Nie jest jakieś cudowne, ale cieszę się, że już skończyłem. Jak sobie naprawię skaner, albo dokupię baterie do aparatu, to wrzucę jeszcze najcieplejsze ołóweczki :). Ostatnio w ogóle byłem taki trochę nieobecny, ale mam dużoo na głowie, do tego tekę robię do liceum i jeszcze prace na mój vernisage.

Jak trochę spokoju i czasu będę miał, to trochę bardziej odkurzę teczkę. Rozmiar, to chyba z 50x40, albo 60x50 - coś w tym przedziale, nie pamiętam.

dsc01254y.jpg

 

Obraz na bazie zdjęcia z National Geographic, bo w miarę fajne foty tam mają ;p.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem w domu. Z prawej mdło kolego, bo jest w cieniu ;p.Jeśli spojrzysz trochę wyżej, to zobaczysz nieliczne oświetlone kawałki skały. Nie no dzięki panowie, postaram się zorganizować lepsze zdjęcie, bo niestety w tym nie miałem udziału, na następny raz, sam się tym zajmę :).

Niedługo zabieram się za kolejne zlecenie, w międzyczasie postaram się zabrać za niedziałający skaner, bo mam kilka ołówków, którymi bym się chętnie pochwalił.

Zobaczymy jak to będzie - stay tuned

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności