Skocz do zawartości

Teczka3D: Meble


adam_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otwieramy wspólnie ze Scatmax'em teczkę, gdzie będziemy umieszczali modele/sceny mebli. Zaczynamy od sofy znanej zapewne wielu z tutoriala z cgarena, ćwiczenie na teksturowanie i render w Blenderze. Ponieważ zaczynamy przygodę z wnętrzami to krytyka/podpowiedzi mile widziane.

 

sofarender1.jpg

 

screensofa.jpg

Edytowane przez adam_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o projekt to nie wiem ale jakoś tak mało zachęca do siedzenia. Modeling dobry, ale za to materiał powoduje uczycie twardości i sztywności. Ja bym zaokrąglił te pufy, popróbował leciuteńkiego SSS i trochę oddalił kamerę bo rozciąga kadr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mapka koloru jest albo zbyt małej rozdzielczości, albo masz dla niej ustawioną za wysoką wartość Filter. Być może przydałaby się mapka bump (o ile jej nie ma) albo mapka odbić (na Twoich ustawieniach masz wyłączone RayMirror, ale domyślam się, że to tylko tak do obrazka). No i snuję domysły, co za urządzenie jest za tą sofką (prowadzi tam kabel z gniazdka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze trochę zboczę z tematu ale tak mnie to uderzyło że muszę :P ten kontakt jest bezsensowny wygląda jakby sofa była podłączona do prądu... bo ani w listwę nie wchodzi kabel ani nie wychodzi po drugiej stronie sofy... :P

 

wiem wiem czepiam się nie zwracaj uwagi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tym razem meble kuchenne (model). Mam pytanie do Blenderowców (cały czas uczę się tego programu). Dlaczego siatkę raz widać tylko od frontu (czajnik) a raz całą (z dwóch stron- krzesła)? Pozdrawiam.

 

kuchnia1.jpg

 

kuchnia2p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być meble a zaczynają się pojawiać wizki. Wiem dlaczego tak się robi z siatką, ale nie będę pisał na forum bo znowu mnie zjadą że się wymądrzam więc tylko napiszę że w widoku perspektywicznym całkowicie tego zjawiska nie zlikwidujesz, co najwyżej trochę zmniejszysz ustawieniami ograniczeń widoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bardzo proszę - siatka:

 

92741865.jpg

 

Edit:

Siatka bez MS. Jak ktoś ma pomysł lepszej jej prezentacji to chętnie skorzystam. Zauważyłem, że w Blenderze wpływ na widok siatki ma parametr ZTrans>Zoffs (materiału siatki). Przy wyższym niż .05 widać edge z tylnej strony obiektu.

 

61585355.jpg

Edytowane przez adam_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maestro101, chyba nie masz racji z tym paskiem pixeli, bo z tego co widzę to ściana ma taką texturke, popatrz na ścianę po lewej.

A co do kolorów to rzeczywiście przydałoby się bardziej skontrastować. Ogólnie mam pozytywne odczucia.

 

powodzenia dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności