Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Porsche Carrera GT 2004


Pussik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 544
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sądzicie, że amortyzatory powinny być większe? ... macie racje. :)

 

Hehe, trudno sie robi ze zdjęć. Własnie sie męcze z dopasowaniem głębokości bagażnika do elementów układu zawieszenia. :| Horror. Ja chce blue printy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh - kuchnia - nie kumam, nie rozumiem po co sie to robi??

po co taka szczegolowosc ktorej i tak nie bedzie widac (na dokladke w samochodzie)??

 

ale kurcze no - nie rozumiem - ale mam bardzo duzego respekta - po prostu wymiatasz pussik

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a mówiłam, że się lenie.

 

Przez ostatnie 3 dni, jedyne co zrobiłam to przeskalowałam obiekty w tylnim zawieszeniu (aczkolwiek biorąc pod uwage ich ilość, jest to kilka godzin roboty).

 

Ponadto zrobiłam nową sprężynkę w amortyzatorze. Nie wiem co było nie tak z tamtą, ale mam nadzieję, ze ta sie wam spodoba.

 

 

469.jpg

 

 

468.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie zrobisz na koniec animy, która rozkłada auto na czści pierwsze to cię uduszę; zrób efektowną prezentację całego porschaka wyślij to do firmy i poproś o umieszczenie tego na ich oficjalnych stronach :)

 

później gdy będziesz szukała pracy to jeden link w portfolio rozłoży podejrzewam większość pracodawców w tym kraju :>

 

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nieźle, ale nie wiem jaki jest powód robienie tylu niewidocznych, przypuszczam, szczegółów!? Wykonanie nie jest złe - troszkę odbiega od tych częście ze zdjęcia, ale biorąc pod uwagę, że to \"na oko\" to jest to dopuszczalna granica błędu :)

Dość dużo czasu zabiera Ci wykonanie tego modelu, ale widzę, że przyłożyłaś się do neigo bardzo - uważaj, by w pewnym momencie nie zabrakło CI paty - postaraj się najpierw zrobić to, co konieczne i niezbędne, a dopiero później resztę tych pierdół!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez dzudzu

jak nie zrobisz na koniec animy, która rozkłada auto na czści pierwsze to cię uduszę; zrób efektowną prezentację całego porschaka wyślij to do firmy i poproś o umieszczenie tego na ich oficjalnych stronach :)

 

później gdy będziesz szukała pracy to jeden link w portfolio rozłoży podejrzewam większość pracodawców w tym kraju :>

 

powodzenia.

 

domyslam sie ze zartujesz ale ja tak sie zastanawiam jakby to np Pusik zrobil super extra i faktycznie wyslal to do nich czy to jest mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił, wysłał?

 

NIE PISZCIE, ŻE COŚ BĘDZIE NIEWIDOCZNE, BO TO NIEPRAWDA. JUŻ SIĘ POSTARAM O TO ABY NIE UKRYWAĆ EFEKTÓW SWOJEJ PRACY.

 

Juz dzis zamieściłabym rendery przedniego zawieszenia, jednak pewien problem mi w tym przeszkodził: \\

 

http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=12076&page=1#pid153834

 

M@Ti, skoro zauważyłeś coś niezgodnego z orginałem, prosze, podziel sie tym ze mną.

 

Ja wczoraj znalazłam złe proporcje jeszcze jednego obietu.. więc to odrazu poprawiłam.

 

 

Ps: Ustaliłam plan tworzenia tego Porsche, bo zbyt się opierdzielam. :| :| Wyszło na to, że skończe modelować 30 lipca, a przed końcem wakacji postaram się skończyć całość.

 

[Wyedytowany dnia 23-6-2004 > Pussik]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az mnie zatkało :o ... Totalnie Super nie mam watpliwosci co do detali ... hehe nie wiem czy w fabryce dbaja o takie detale :P ale to wielki plus ;-)

normalnie w tym aucie to widac ze mozna je postawic na droge i niech jedzie ;-)

Szacunek i powodzenia w dalszych pracach nad tym projektem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Plan mnie rozwalił... yyy.. ja mam pytanie - czy my bierzemy udział w jakichś badaniach psychologicznych?? Pussik wprowadza w życie conajmniej nowatorskie metody działania na polu CG!! :)

Co do błędów - nie chodziło mi o sposób wykonania, tylko o lekką dysproporcję, ale to chyba w tym moencie nieistotne - i tak nikt tego nie zauważy.

Marcin_ps - dziewczynę trzeba motywować... takie jest moje zdanie - sorki Pussik, ale jeśli wszyscy zaczną Cię chwalić to przestanie Ci się chcieć do niego przykładać - ktoś tu musi odwalać czarną robotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. Dysproporcje również trzeba zlikwidować. Kilka godzin wpatrywania się w zdjecia i będzie dobrze. o.o

 

Szczerze mówiąc to już tym zawieszeniem. :/

 

Mam nawet opóźnienie ^_^, miałam je już przedwczoraj wrzucić na forum. :/ Eh...

 

W zasadzie został tylko jeden element. Nawet mniej. Ale już ide spać. :| Cóż za plan roboczy,l cały dzień się opierdzielam, a w nocy haruje. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wszystko pięknie ładnie, szczegółowsc i pieczołowitość przede wszystkim! Mam jednak drobną uwagę...mianowicie karoseria wypada nędznie w porównainiu do wszystkich tych bajerków. Widać sporo krzywizn, niedociągnięć. Mam nadzieje ze to porpawisz, bo w końcu to WIP, ale chyba ktoś musiał zwrócić na to uwagę, bo tak mocno zachłysniesz się robieniem podwozia, silnika etc. (co bardzo pochwalam), że zapomnisz o karoserii :d.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy jacie krece!! kruca felek!!;) Pussik Ty normalnie podwyżyłaś poziom tego forum o conajmniej 2 stoipnie! jestem prawie pewny że dostaniesz sie do Złotej Galerii.

Ej a jakiego Ty ,masz kompa?? to normalnie musi być MACHINA.

I chopoki wyszło że płeć żeńska jest wytrwalsza w swoich postanowieniach :/

Pussik robi wszystko w szczegółach, ale wszyscy sie powinniśmy wstydzić: niektórzy nie umiąnawet auta zrobić (ja też;)), a inni robią też ale nie tak dokłądnie.

No nic tylko Ci Pussik pogratulować. I zrób jakąś animke ala NFSU że widać te wszystkie części któe modelujesz:)

pozdrawiam kłaniam się nisko pani mistrzyni;) i życze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

Właśnie po skończeniu zawieszenia wracam do karoserii.

 

Mówisz o krzywiznach. Gdzie są takowe nie patrząc na maske, rame szyby, podszybie i tylnie nadkole?? Narazie skupie się na wspomnianych miejscach, aby poprawić.

 

 

Gutek, ale słodzisz. ;D

 

Komputer zwyczajny: GF2 PRO, At XP 1700+ i 256MB DDR.

Dopiero po tych kołach i zawieszeniu odczuwam juz spadek fps w view port`cie ( te elementy są full low poly - bez felgi, która ma meshsmooth). Jak doładuje silnik to się zacznie... :|

 

 

 

[Wyedytowany dnia 26-6-2004 > Pussik]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się jednak zgodzę z Triple X\'em, takie błedy jak nierówności czy fałdy na karoserii napewno jesteś w stanie zobaczyć sama :) wystarczy tylko obracać kamerą w viewporcie we wszystkie strony a cień Ci wszystko powie :) jeżeli chodzi o szczegółowość to chyba nie ma drugiego takiego auta na forum, podziwiam :D

 

trzymaj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niech nie komentuje, w jego pracach też błędów nie będę wymieniała.

 

\"Obraca w viewportcie\" .. powoli zaczyna być z tym problem. :-) Aczkolwiek jak ukryje wszystkie zbędne elementy, jest wtedy płynnie. :)

 

Ok, zabieram się za format dysku i reinstall 3d maxa, bo mam virusa w kompie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pussik :) Jakby wyodrębnić w tym temacie posty typu \"jest extra, cooll etc.\" albo \"łał, naprawde jestes dziewczyną?\" tudzież inne tego typu pierdoły to by zniknęło sporo stron topicu. Chyba nie zrozumiałaś do końca moich intencji. Chciałem tylko zwrócć ogólnie uwagę na karoserie, a po drugie na to czy pamiętasz o tych błędach (skoro się tak obużyłas to chyba tak :p). Myślałem, że skoro mam do czynienia z takim car makerem to nie musze wytykać błędów. Kwestia interpretacji mojego postu...

 

P.s. Sorry za pedantke :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, ale wielce prawdopodobne, że o niektórych nie mam pojęcia.

 

Posty typu \"wow\" \"extra\" podnoszą moje morale, ale nie oddziaływują pozytywnie na model, negatywnie też nie.

 

Od czasu publikacji pierwszych elementów zawieszenie topic odwiedzono kilka tysiecy razy, a nikt nie zauważył pewnej rzeczy... ;P Skandal. :) Średnia czasu oglądanego rendera to pewnie kilka sekund ... ^_^

 

W zasadzie coraz bardziej odnosze wrażenie, że poprostu niektórzy nie potrafią wytykać błędów, albo pisać co im sie nie podoba.

 

Tak czy inaczej, to forum i tak ma lepszy poziom użytkowników niż, np. evermotion albo cg talk. Tam wszyscy słodzą, jaka by nie była praca. :| Załamać się można.

 

Jeszcze jedno... ja w tym 3d maxie to dopiero raczkuje i nie myślcie, że ja w 3d maxie jestem jak ryba w wodzie.

 

To tyle, czekam aż mnie zjedziecie i dostane kopa, aby bardziej się przyłożyć do tej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...pierwszy raz widzę na tym forum narzekanie autora na brak \"ostrej krytyki\" dla swojego dzieła...:P:D

Takie fora jak CGTalk i Evermotion to wielkie międzynarodowe fora, a nie wszyscy dobrze znają anigielski dlatego pozostaje im tylko słodzić...:P

No i nie mów, że jeszcze raczkujesz, bo inni przy Tobie to już kompletne dno...;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pussik jeśli ty raczkujesz w Maxie, to mi pod okiem jeździ czołg i jeszcze strzela do wszystkiego :) albo:

a) ze skromności nie chwalisz się że jesteś dobra w maxie

b) spędzasz ze swoim Porsche mnóstwo czasu

A tak poza tym czy coś nie dzieje się w modelu w między prawymi drzwiami a kadłubem? tam jakaś zbędna szczelina jest

 

3msie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbędne szczeliny są wykluczone. :-)

Bo ja je później wycinałam, po zrobieniu całości.

 

Ale możesz się przyjrzeć na tym renderze: http://www.members.lycos.co.uk/pussik/3200x2400.jpg

(lewa strona jest identyczna co prawa, więc to bez różnicy gdzie patrzysz)

 

... chyba, że chodzi Ci o taką jedną szczelinke, która jest za wąska (jak większosc chyba, więc potem będe musiała je poszerzać...) i nie widac ją na tamtym renderze. Proponuje jeszcze zajrzeć tutaj:

 

http://www.members.lycos.co.uk/pussik/element131.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusik wszytko pieknie ladnie , jedyna rzecz ktora mi sie nie spodobala to szyba przednia ma dziwne. no i jest tez taka szczelina :) ozatym perfecto.

 

Do Poprawy

 

TO tyle :) reszta wyglada bardzo dobrze.

 

Blędy widac doskonale w odnosniku do pligu w duzej rozdzialce.

 

 

 

 

 

[Wyedytowany dnia 28-6-2004 > Predator]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Predator.

 

Wczoraj akurat posiedziałam, nad bagażnikiem (całkowicie zmieniłam jego rozmiary i kształt), oraz nad elementami zaznaczonymi przez Ciebie.

 

Rama + szyba w tej chwili już nie należą do karoserii.. przyłącze je do szkieletu, tak jak jest to w orginale. :)

Zaoszczędziłam przy tym 2x 400 poly ;) i nie było problemów z łączeniem ramy u dołu. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności