Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Porsche Carrera GT 2004


Pussik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 544
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Yyy.. no to po co ją robiłaś, skoro Ci się nie przyda?? ;)

Oj, nie rozumiem czasem kobiet... ale jak już jest to powiem, że ładna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

LOL - a na pierwszy rzut oka taka zorganizowana ;) :P

Btw. jakby się uprzeć to Facet wymyślił też kobietę... ;) Na szczęście kobiet nie segreguje się wg sportowości :P

Wiesz cio?? Zazdroszczę Ci cierpliwości z tym Porsche.. naprawdę, podziwiam Cię... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakrze chcialbym stwierdzic ze to nie pierwsze takie wycieraczki na tym forum, ktos je robil sikham czy botau nie wiem, ale sam tez zrobilem prawie identyczne i rownie dokladne. Moja renowka tez takie bendzie miala.

bo to jednak fajna sprawa miec dokladne rzeczy i to u pussika sie mie podoba, moze jak komp sie wyrobi to tez zrobie zawieszenie a moze nawet zanimuje na jakis filmik ok 30 sec.

 

Pussik pracuj tak dalej mnie osobiscie sie podob, jest rewelacyjnie ,

uwielbiam poly tak jak ty poniewaz przy niecalym 500 000 poly mozna zrobic cala furke : nadwozie, podwozie, wnetrze, kola a moze nawet starczy i na otoczenie. :)

Trzymaj tak dalej narqa... :)

 

 

 

 

ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA :

 

Móje WIP-y:

Renault 25 : http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=11479

Audi A8 : http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=9455&page=4

 

[Wyedytowany dnia 1-7-2004 > cine-FX]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było że wszyscy \"słodzą\" to ja sie wypowiem :P

to jest wycieraczka ?? kobieto!! ty chyba nigdy na oczy wycieraczki nie widziałaś!! to nie jest ani wycieraczka od porsche ani od passata ani nawet od syrenki!! bujną masz wyobrażnie że coś takiego wymyśliłaś ale lepiej zrób normalną wycieraczkę :)

pozatym niema podziału na sportowe lub nie, wszystkie są identyczne według patentu firmy BOSCH i różnią się tylko wielkością a co za tym idzie mają 4 lub 6 ramion.

 

a poza wycieraczką to całkiem nieźle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Javor. Teraz się własnie oczytuje o wycieraczkach.

 

Małe sprostowanie: ja jej nie wymysliłam, robiłam ją na podst. jakiegoś rendera z tego forum. :]

 

Patent firmy Bosch, No własnie, on stworzył wycieraczki Aerotwin, które sa montowane od 1999r. Ilosc fotek tych wycieraczek w necie na palcach można policzyć. :-) Ale spoko, znalazłam już wystarczajaco duzo. Takie też wycieraczki zamontowane są w nowym Porsche. Więc nie pozostaje nic innego jak robić AeroTwin.

 

Ps: Javor, TAK TRZYMAĆ!! Takie komentarze kocham. :D

 

[Wyedytowany dnia 1-7-2004 > Pussik]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu widzialem karte graficzna, kondensatorki i te sprawy i wiedzialem, ze z panny P. wyrosnie potwor. Mija ledwie kilka miesiecy i okazalo sie ze mialem racje :D RESPECT DO KWADRATU DZIEWCZYNO!!!

Oblukalem ten samochodowy watek, na przemian spadalem z krzesla ze smiechu (np przy harmonogramie prac) i zbieralem szczeke z podlogi (przy srubkach co to na renderku beda mialy 2 pix na krzyz) :). Coz, nie pasjonuje sie hiperrealizmem w grafozie, wole swoje nedzne szybkie-w-tworzeniu 3dniowe LowPoly, niemniej jednak po zapoznaniu sie z trescia topica moja samoocena (i tak ostatnimi czasy nadszarpnieta) przebila dno i puka teraz od spodu :) Zebym mial takie zaparcie, konsekwencje i inne takie pojmowane ogolnie jako zalety..... :/ Jedno jest pewne - chcialbym miec taka szefowa :) Moze jak dorosniesz i zakladalabys firme giercowa, to daj znac, moge za toba nosic bidony :D

 

 

Zeby nie bylo ze to kolejny bezproduktywny obrzydliwie przeslodzony post chwalacy panne P. pod niebiosa, to moja uwage zwrocil fakt ze na \'spawie\' polowek gorna krawedz szyby jest jakby niegladka - pochodna w tym punkcie nie istnieje :D. Nie wiem czy to w ogole blad, nie znam sie na rzezbieniu w karoseriach hi poly - moze po zweldowaniu vertow na spawie to cos by zniknelo :)

 

I druga rzecz - tez niekoniecznie blad: mam male zastrzezenia do krzywizny krawedzi machy. Nie bede o 6tej rano sie silil na szukanie refkow, ale po bokach ok 2cm od strony szyby jest odcinek o wiekszej krzywiznie, przez co moj zmysl harmonii jest zaalarmowany. Tak powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kryhas, długo się tam pomęcze... ^_^

 

Cóż moge powiedzieć, Vaphell, z tą szefową to już szok. :P

 

Połówki po zweldowaniu zmienią minimalnie kształt na środku, gdyż poligony się nie urwą nagle, lecz zostaną dodane nowe i się zaokrąglą przy meshsmooth.

 

 

Jaka pochodnia przy szybie?

 

Maska... tam przy szybie, rowki się zbiegają ku środkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wyspalem sie to i nabralem ochoty do lukania na refki, ktore utwierdzily mnie w przekonaniu ze bladzilem sromotnie miotajac kalumnie na to boskie dzielo A pochodna to takie cos z matematyki definiujace styczna do funkcji - jesli jest jakis kant na linii, niegladkosc to nie mozesz w tym miejscu stycznej okreslic -> pochodna niet :) Jeszcze troche pozyjesz i bedziesz miala pochodnych w szkole powyzej uszu hehe

 

A z szefowa to nie zartowalem az tak bardzo, trzeba mi kogos kto by mnie do roboty zagonil (mam nadzieje ze nie masz slabosci do batow :D), tchnal entuazjazmem i zapalem :)

 

Faktycznie trzeba nowych renderkow, bo za bardzo to uchybien na tym sie nie zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, pochodna. :-) Nie pochodnia ;P ... jeszcze tego w szkole nie miałam.

 

Dopiero funkcje kwadratowe przerobiliśmy.

 

 

Szczerze?? Obierdzielam się chyba najbardziej z aktywnych użytkowników forum. :-) Gadam i nic nie robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Pussik - co mi obiecałaś?? :> Koniec opieprzania się i do roboty!! :[ Przywołuję Cię do porządku młoda damo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do działu o scizach i sie pochwal :P

 

a Porshe jak Porshe ......lepiej być nie mogło:D

 

i znowu twoj rozkład pracy idzie na marne , jak zrobisz urlop to juz powoli wykanczaj to porshe .......bo mi broda do ziemi urośnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, dawno tu nie zaglądałem, teraz żałuję, piękna robota, masz cierpliwość kobito. Tak z ciekawości zamierzasz ten model wystawić na sprzedaż czy poprostu zamierzasz zdobyć miano tej, która lubi bawić się w szczegóły ;) ?

 

Pozdrawiam i czekam na lakier

Gollum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

A nie mówiłem?? Wypaliła się :P Daje Ci Pussik 2 dni 0 jak nie wrócisz po nich świeża, wypoczęta i gotowa do działania to zobaczysz co się wtedy stanie :P

Tak, to jest groźba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie...przecie Pussik i tak jest najbardziej zawziętym foumowiczem...chyba nikt tak dokladnie i z takim poświęceniem nie robił tu modelu jak Pussik. Dajcie jej kilka dni odpoczynku, a da wam jeszcze popalić...:P

 

Pussik nie zawiedź nas !! Jesteśmy z tobą !! ;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Pussiku, nie widzę żadnych błędów i nie mówię tak dlatego że pozytywnie oceniasz mój model. Żadnych dużych błędów, bo tam w prawym dolnym rogu szyby przedniej coś mi nie pasuje. Ale pozatym great job!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie dolacze bo ty prawie zawsze oceniasz moj samochod ktory ci

sie podoba szkoda ze wiecej osob nie komentuje ale musze pochwalic

ciebie za naprawde dawke dobrego modelingu ktory plynie mnie w zylach,

mam nadzieje ze nie bede musial robic przerwy tak jak ty za to ja juz

zrobilem 2 tygodniowa :) .

Nie rozklejaj sie bo to nie po to jest to forum . Dziedina tego forum to

W.i.P Dlatego tez czekam na update...

powroc gdziekolwiek jestes pussik i wrzuc mnie ten HDRI.

Niech max bedzie z toba...

 

 

 

 

ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA :

 

Móje WIP-y:

Renault 25 : http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=11479

Audi A8 : http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=9455&page=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podobaja odbicia ale jestem za oryginalnym

kolorem bialym.

Jednak jego oryginalne najlepiej do niego pasuja ale musi to byc metalic nie przypadkowo wybrali taki kolor.

Rozwaz taka propozycje.

Pozdro dla wszystkich forumowiczow

 

 

 

 

ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA :

 

Móje WIP-y:

Renault 25 : http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=11479

Audi A8 : http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=9455&page=4

 

 

[Wyedytowany dnia 4-7-2004 > cine-FX]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już jest HDRI + GI. LOL

 

Tuning będzie po wakacjach. Nic z tego nie wyjdzie jeśli teraz zaczne je przerabiać. Wpierw skończe fabryczną wersję, potem będę modyfikowała.

 

Kolor ... docelowo ma być metalik, o taki:

http://www.members.lycos.co.uk/pussik/porsche_carrera_gt.jpg

 

Jeszcze takie pytanie... czemu to się tak krótko renderuje? Czego tu nie dałam? Czas: 630-670s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze co z cieniami.

 

Ale Sikham przywaliłeś teraz. \"Nierozumiem kobiet\"

Jeśli tka krótko się renderuje to chyba czegoś nie włączyłam co poprawia realizm renderów.

 

 

Próbuje renderowac ze światłem Sky light i mam takie coś:

 

 

error.JPG

 

Zarówno w D3D jak i Open GL. Help

 

[Wyedytowany dnia 4-7-2004 > Pussik]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model, szczególnie w nim cenie dbałość o szczegóły. Również w niedalekiej przyszłości chciałbym rysować takie modele jednak póki co przystałem na czymś prostszym. Według mnie krótki czas renderu jest spowodowany kiepskim światłem. Proponował bym dodać jedno skylight z cieniami + Target Direct. Napewno wydłuży to czas renderingu i będziesz miała satysfakcje. Jednak jeśli nadal będzie za krótko trwało proponuje zdobyć render brazil (lub inny) i przeczytać jakiś tutorial i ustawić wszystko na największe. Wtedy zapewne nie będziesz mogła nic robić na komputerze przez cały dzień a może jeszcze dłużej :)

 

PS: Jeśli nadal nie będziesz usatysfakcjonowana czasem renderu, to proponuje obciązyć komputer w ten sposób: Włoncz dwa razy maxa i w kazdym otwórz swój projekt, nastepnie rób dwa rendery na raz, z takimi samymi, wysokimi parametrami :) Wtedy na 100% będziesz zadowolona, oraz, kolejny plus, będziesz miała kilkudniowy urlop :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max_1989, dzięki za ironiczną odpowiedź.

 

Chyba nie czytasz uważnie, otóż nie mogę włączyć Sky Light.

 

 

Edit:

Nie mogłam właczyć sky light jako obiekt, ale to nie jest potrzebne.

 

Oto scenka z Target Directional:

 

 

lakier1011.jpg

 

919s render

 

lakier1203.jpg

 

852s render

 

 

[Wyedytowany dnia 5-7-2004 > Pussik]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski do bani totalnie ! Natomiast ten srebrno szary mi sie podoba. Dziwne bo auto nadal wyglada jakby lewitowało. Acha ... i zmien material felg bo wygladaja jak z plastiku :) Ale ogolniei wyglada to juz o wiele lepiej .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności