Skocz do zawartości

Architektura: Wizualizacja łazienki


Azael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dla zabawy zrobiłem wizualizację łazienki. Nie ma jeszcze lustra i drobnych przedmiotów. Piszę gdyż wygląda to nienaturalnie. Zastanawiałem się czy tekstury nie są za wyraźne bo w Waszych pracach większość rzeczy jest rozmazana. Może źle kolory lub/i textury dobrałem?

 

W przestrzennym (dużym) obiekcie łatwiej jest pokazać światło :(

 

Poniższe załączniki są screenami z wizualizacji realtime a nie renderami więc nie są przygotowane ;)

 

Nie jest to praca skończona lecz prosiłbym o jakieś wskazówki co do poprawek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dla mnie sam projekt jest trochę niespójny.

 

1. po co wolno stojąca wanna jak się ja zamyka parawanem,

2. kolorystyka do siebie nie pasuje,

3. styl to już kwestia gustu ale trochę to wygląda jak sprzed 10 lat.

4. tę półkę na geberita można by schować w ściane, i po co geberit skoro kibel stoi na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerstwe to pod każdym względem

 

Chodzi o wygląd łazienki czy jakość zrobienia?

Czemu od razu od początku?

 

1. po co wolno stojąca wanna jak się ja zamyka parawanem

 

Np by nie chlapało. Wymyślałem na bieżąco ale poniekąd masz rację.

 

2. kolorystyka do siebie nie pasuje,

 

Ciężko mam z doborem kolorów ale popracuję nad tym.

 

3. styl to już kwestia gustu ale trochę to wygląda jak sprzed 10 lat.

 

Tego najbardziej się spodziewałem ale takie miało być. Urozmaicona mała łazienka w bloku komunalnym. Nie ma to być wizualizacja nowoczesnego super>extra pomieszczenia.

 

4. tę półkę na geberita można by schować w ściane, i po co geberit skoro kibel stoi na ziemi.

 

Chciałem po prostu obudować spłuczkę.

 

Dzięki za odpowiedzi. Interesuje mnie jednak najbardziej fakt czemu to wygląda jak z gry komputerowej - chyba że ja mam tylko takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzio: czyli nie zostało wyrenderowane w 3ds max, tylko jest to zapewne jakiś program w którym można realnie poruszać się po pomieszczeniach. Swego czasu nagminnie wykorzystywany sposób przez małe biura koncepcyjne aby szybko przedstawić klientowi o co biega.

 

OT:

mi to wygląda na skyline

co to jest skyline?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to zrobione jako wizualizacja opcjonalna. Nie jest ani video ani render. Poniekąd tak bo jest renderowana na bieżąco podczas działania wizualizacji ale nie osiągnie takich efektów jak render statyczny maxa co często jest jeszcze filtrowane przez inne programy. Niektórzy by się wycwanić obrabiają photoshopem lub innym podobnym w działaniu lecz do obróbki wideo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wyglada na scanline albo jakis slaby realtime

 

Czemu SŁABY realtime? Poza tym napisałem że to screen z realtime.

 

w jakim sofcie to robiles? CADkuchnie?

 

Pośmiejmy się ha ha. Poważnie podajcie pomysły do poprawienia ogólnego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośmiejmy się ha ha. Poważnie podajcie pomysły do poprawienia ogólnego wyglądu.

 

Poważnie? To jest nie zaprojektowane. Idź z tym do architekta...

 

albo j.w. kolega napisał - pooglądaj chociaż jakieś książki ze zdjęciami wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wg mnie jest dość prosta- jeśli nie powiesz w czym robiłeś, to nikt, nawet jakby bardzo chciał, nie będzie w stanie nic poradzić.

np. tekstury są do zmiany - ale może jest to program, który ma tylko jeden typ tekstur do wyboru.

http://www.duravit.pl/produkty/serie/seria-1930-useo6ptm9y.html skoro lubisz takie klimaty to może w tym kierunku. nie do końca rozumiem zamysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słabo, nie chodzi tylko o światło materiały, kamerę. Wygląda to na 3 minuty przypadkowego wrzucania obiektów i tekstur. Jesteś dumny i się puszysz na komentarze, ale tak naprawdę Twoja praca jest za słaba na taką publikacje. Lepiej już WIP. Co do projektu : każda płytka inny wymiar, fugi nijak mają się do siebie, kolory okropne. Sprzęty z przed 10 lat, funkcjonalność bezsensowna - wanna wolno stojąca (której atutem i urokiem jest to że stoi :) ) Ty ją zakryłeś brzydkim plastikowym parawanem. Brzydka bateria wychodząca ze ściany. Dywaniki :-) Wysokość pomieszczenia i sprzęty sprawiają że mam wątpliwości co do skali. Sorry MAN ale to nie jest jeszcze projekt, poprzeglądaj fotki, poznaj zasady projektowania, płytkowania, ciekawe rozwiązania wymyślaj, ale z sensem. Powiedz w czym to robiłeś, bo puki co tajemnica!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest robione ręcznie (obiekty, kamera, światło itp) programowałem oddzielnie Tylko dwie textury są z netu. Nie chodzi mi o dobre wykonanie architektoniczne tylko poprawne zrobienie naturalnie wyglądającego pomieszczenia. Macie racje obiekty wrzucałem tak by były widoczne w małym zakresie ruchu a nie żeby to ładnie wyglądało.

 

godzio - łazienka którą pokazałeś jest wytworem architekta który ma tworzy z myślą sztuki. Jest na tyle łatwa do wykonania gdyż jest strasznie jasna i prześwietlona.

Edytowane przez Azael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to ja już nie wiem o co chodzi?

programowałeś sam - czyli napisałeś program do renderingu?

chodziło mi bardziej o styl całości a nie o konkretny przypadek,

nie do końca wiem jaki efekt chcesz uzyskać- może pokaz jakieś wizualizacje lub projekty, które się Tobie podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest robione ręcznie (obiekty, kamera, światło itp) programowałem oddzielnie Tylko dwie textury są z netu. Nie chodzi mi o dobre wykonanie architektoniczne tylko poprawne zrobienie naturalnie wyglądającego pomieszczenia. Macie racje obiekty wrzucałem tak by były widoczne w małym zakresie ruchu a nie żeby to ładnie wyglądało.

 

godzio - łazienka którą pokazałeś jest wytworem architekta który ma tworzy z myślą sztuki. Jest na tyle łatwa do wykonania gdyż jest strasznie jasna i prześwietlona.

 

Zrozum tylko ze to co pokazales, nie da sie poprawic, nawet nie ma zadnego punktu zaczepienia od czego zacząć.

Nie mow ze to co w linku jest podane, jest latwe do zrobienia, bo nie masz zielonego pojecia o tym. Ogarnij bardziej temat a pozniej wypowiadaj sie ze cos jest latwe a cos trudne bo to co tu pokazales to nawet latwe nazwac nie mozna niestety i musisz to zrozumiec dla wlasnego dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mow ze to co w linku jest podane, jest latwe do zrobienia

 

Nie napisałem. Napisałem że jest łatwiej zrobić oświetlenie wnętrza gdy jest dużo okien.

 

Mam pytanie... Używacie gotowych modeli i tylko je ustawiacie? Może sami zrobiliście sobie kilka i je ciągle powielacie? Czesto piszecie że robicie pomieszczenie w jeden dzień. Hmmm.

Jak jest właśnie z projektem? Patrzycie na zdjęcia, plany, szkice? Bez takich pomocy chyba jest nierozsądne robienie? Może macie wyrobioną technikę i nią lecicie z pamięci dopasowując do wymogów?

 

programowałeś sam - czyli napisałeś program do renderingu?

 

Nie do końca :)

 

Zrozum tylko ze to co pokazales, nie da sie poprawic, nawet nie ma zadnego punktu zaczepienia od czego zacząć.

 

Fanatyk tego sportu zacząłby to kreować po trochu. Stylista nie robi 'na ogół' od zera tylko poprawia/zmienia.

Myślę że trochę kolorystykę zmienić > texturę ścian > głębsze odbicia bo bez ruchu są niewyraźne/niewidoczne > cienie. Z tym oświetleniem jest problem bo nie mogę znaleźć ciekawego rozwiązania.

 

może pokaz jakieś wizualizacje lub projekty, które się Tobie podobają

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=62940 - ciekawe jak to wygląda bez światła i odbić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wydawało mi się, że to dział "ARCHITEKTURA", a wszyscy zaczęli komentować te wizki jakby to była FW 3d... nie przesadzacie troszkę?

 

No niestety co do projektu to kojarzy mi się dość mocno z jakimś hostelem, szczególnie przez to małe, zaokraglone lusterko nad umywalką. Co do reszty, prosto i bez szału do bólu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i fajne tylko że twórca za bardzo sie podparł gotowymi produktami evermotion, oczywiście tyczy sie to tej wizki z buddą w tle. Co do twoich niektórych pytań to czasami musisz sam uruchomić szare komórki ostatni projekt jaki robiłem był poprostu z karti z jakimiś bazgrołami klienta i jego wizjami, dlatego w takich przypadkach musisz mieć odrobinę fantazji. Hihi pewnie ze super jest jak sie pracuje na gotowych siatkach dwg

Edytowane przez wooky73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli chcesz, aby ktoś ci pomógł w zrobieniu "naturalnie wyglądającego pomieszczenia" to musisz powiedzieć w jakim programie pracujesz, wtedy ktoś się znajdzie co zna ten program i np. podpowie jakie ustawienia itp.

 

 

Projekt jako łazianki sam w sobie, nie graficznie, do kitu, nawet jeżeli jest to zwykła łazienka w starym budownictwie. Wanna, piękna duża wanna, powinna być jak najbardziej wyeksponowana, boisz się, że będzie chlapać, to jest łazienka, powinno chlapać :)

 

Obudowa spłuczki, nikt już podczas remontu nie montuje normalnej spłuczki tylko "geberity" ty masz taki zabudowany ale miska jest od zwykłego, www.kolo.com.pl , podpatrz na ich produktu, udostępniają też modele 3d.

 

Jakaś pólka pod umywalką by się przydała, pomyśl nad umywalką nablatową, szafka ukryje rury.

 

Lustro nie musi mieć ramki, no i duże lustro ładniej wygląda :)

 

Fugi poustawiaj żeby się zgadzały (ściana/podłoga) i teraz w modzie są duże rozmiary ;)

 

A możesz dać render a nie screena?

 

Co do tworzenia modeli, każdy ma swoją bazę, szybciej się pracuje jak się ma modele pod ręką, ale jeżeli akurat klient zamówił sobie obiekt którego nigdzie nie ma, trzeba zrobić.

 

Burzysz się, że ludzie używają photoshopa do upiększania swoich prac, od tego jest! Sam program 3D nie wystarczy, tak jak kobieta nie pomalowana jest ładna, ale już z makijażem to już jest piękna :) (przeważnie:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności