Skocz do zawartości

3ds max na Mac'a ?


goat91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie na forum odnosnie Mac'ów. Wie ktos moze czy 3ds max działa na tych komputerach? Opłaca sie kupic Maca Pro zeby pracowac na nim w 3ds maxie czy lepiej kupic "tradycyjna" stacje roboczą? A moze miał juz ktos z was podobny dylemat :) Z góry dzieki za odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żaden problem odpalić maxa przez boot campa na macu. Mój kumpel tak ma i wszystko ładnie działa. Po prostu tworzy się dodatkową partycję na dysku dla windowsa. Nie testował wydajności w porównaniu do zwykłego pc ale no działać działa i wyraźnych problemów nie ma (tylko trzeba mieć Leoparda bo wcześniejsze wersje OSa nie obsługują już boot campa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bootcamp to zawsze reinstal systemu.

Za makiem jest ciut wieksza stabilnosc. Sprzet dobry, ale jedno ale.

Nawet jesli przesiadziesz sie na Maye, Modo czy C4D czy inne to i tak bedzie ciezko, bo np nie zainstalujesz CrazyBumpa, czy Roadkill czy wiele pluginow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być ten tańszy mac pro, to lepiej pc - to to samo co zwykły i7, tylko dla picu procesor xeon. Natomias 2 procesorowe mac pro wcale nie wypadają tak źle w porównaniu z odpowiednikami pc a często mają ekskluzywnie najnowsze procesory intela jeszcze zanim są dostępne na rynku. (tak było np. z xeonem 3.2 ghz). Aby zainstalować windows na bootcamp - osobnej partycji, nie trzeba przeinstalowywać systemu. Natomiast wszystkie vmware, paralels i inne techniki wirtualizacji nie zdają egzaminu w 3d ze względu na potrzebę współdzielenia ramu między 2 systemami, słabą akcelerację 3d w viewportach i narazie ograniczenie do 4 rdzeni.

Czyli mac pro do 3ds max tak, ale tylko w wersji 2procesorowej i przez bootcamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że Mac jest drogi to nie do końca tak jest.. My porównujemy Maca z blaszakami które składamy sobie z reguły sami.. w zestawieniu z firmowymi kompami Della, Hp itp wcale, wcale Mac tak drogo nie wypada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że Mac jest drogi to nie do końca tak jest.. My porównujemy Maca z blaszakami które składamy sobie z reguły sami.. w zestawieniu z firmowymi kompami Della, Hp itp wcale, wcale Mac tak drogo nie wypada!

 

Powiedziałbym, że nawet wypada tanio :), szczególnie w USA. U nas niestety spora marża, dużo lepiej kupić w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

zawsze mozna zainstalowac maxa w virtualboxie pod mac'iem

virtualbox.org

 

ja tak mam windowsa pod linuxem, bo mam licencje na lapka (Windows Vista) ale pracuje pod Linuxem, to Windowsa zainstalowalem w virtualboxie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności