Skocz do zawartości

Jak oddać zamówiony towar?


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka mam pytanie,

Zamówiłem sobie ostatnio w necie bluzę do biegania. Wszystko jest z nią absolutnie ok. Sklep, w którym złożyłem zamówienie również bardzo dobrze wywiązał się z zamówienia (towar ładnie zapakowany, dostawa w dwa dni itp)

Problem polega na tym, że zamówiłem XL która jest na mnie trochę za duża.

Przed chwilą napisałem do nich maila w sprawie ewentualnej wymiany na L.

Jak myślicie czy mogę liczyć jedynie na ich dobrą wole czy może mogę się wesprzeć na jakiejś podstawie prawnej (coś, kiedyś, że gdzieś słyszałem, ktoś mówił;) że każdy towar można oddać w ciągu zdaje się dwóch tygodni)?

Może coś wiecie w tej sprawie..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

serwus :)

Kulki - masz raczej 10 dni a nie 14 z tego co pamietam. To dotyczy WSZYSTKICH zakupow robionych przez net w sklepach netowych. Jeśli podaczas kupowania nie zostałes o tym prawie poinformowany ( a najczesciej pomijają to milczeniem :D ) to masz dodatkowe 3 miesiace na zwrot towaru - BEZ podawania przyczyny. Czyli np. kupujesz plazme na impreze syslwestrową a potem ją oddajesz :D

 

poza tym na kazdy towar w polsce masz 2 lata - jesli cos sie popsuje . ZAWSZE 2 lata - nawet jesli gwarancji jest np. 1 rok. To se nazywa rękojmia. Na kazdy towar w polsce jest rekojmia i gwarancja jednoczesnie .

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

http://www.kannu3d.com/ Łukasz Kowalik 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu, nie wprowadzaj w błąd. Gwarancja jest udzielana przez producenta sprzętu nieobowiązkowo. Jest to tylko i wyłącznie jego dobra wola, no i nie ma się co oszukiwać, jedyna słuszna droga na dzień dzisiejszy, jeśli chce się utrzymać na rynku, żeby takiej gwarancji na sprzęt udzielać. Okres na jaki udzielona jest gwarancja zależy również od producenta. Nie ma narzuconego okresu. Zależy od producenta i rodzaju produktu. 24 miesiące, o których wspominasz, to okres, kiedy klient może powołać się na ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży. Wtedy nie oddajesz sprzętu/produktu 'na gwarancję', ale informujesz sprzedawcę, że chcesz skorzystać z ustawy. Wtedy już zgłaszasz się do konkretnego sprzedawcy (dot. dużych sieci - musi to być ten sklep, w którym produkt zakupiłeś), dodatkowo musisz załączyć na piśmie na co się powołujesz z jakiego tytułu, opisać kiedy zakupiłeś towar, jak wykryto usterkę/wadę, załączyć dowód zakupu i gwarantuję Ci, że jest to droga przez mękę, bo wtedy stroną, która zobowiązana jest do usunięcia wady/usterki, jest sprzedawca, nie producent, czyli wiadomo, każdy sprzedawca będzie bronił się przed tym jak może, żeby nie ponosić kosztów, więc będziesz się ze sprzedawcą przepychał na pisma, aż komuś się znudzi. Ustawa ma pewien dość kontrowersyjny zapis i niekorzystny dla sprzedawcy, który mówi, iż jeśli wada (pojęcie ogólne) ujawni się do 6 miesięcy od zakupu, uznaje się, że owa wada była już w momencie zakupu. Dodatkowo klient ma 2 miesiące na zgłoszenie tej wady od chwili jej wykrycia.

Rękojmia, o której wspominasz, a raczej 'reklamacja' wynikająca z niezgodności towaru z umową ma zastosowanie tylko wtedy, kiedy wada/niezgodność uniemożliwia lub z znacznym stopni ogranicza możliwość użytkowania towaru. Co do dobrania złego rozmiaru, jest to raczej tylko dobra wola sprzedawcy, ale sprzedaż internetowa i tak się temu wymyka, bo faktycznie jest 10 dni na zwrot bez podania przyczyny:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

nie rozumiesz touch tego co napisalem. Jest dokladnie tak jak napisalem . I co wiecej - Ty napisales to samo . Po prostu czegos nie zrozumiales.

Dokładnie to napisałem - rekojmia w polsce jest OBOWIAZKOWA - i wynosi 2 lata. dodatkowo producenci mogą ( i czesto to robią) dać gwarancje na swoje produkty. Czasem to jest poł roku, rok, dwa, trzy .

I kupujac produkt masz DWIE ściezki - z tytułu gwarancji i z tytułu rękojmi.

Przechodziłem przez sciezkę rękojmi z produktem na ktory gwarancja skonczyła się po roku. Podpowiem ze rekojmie realizuje się w oparciu o ustawę o szczególnych warunkach sprzedazy konsumenckiej.

Nie wiem gdzie widzisz nieslisłość w tym co napisałem - ale nawet jesli widziałes, to mam nadzieję , ze rozwiałem niejasnośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

Kulki - masz raczej 10 dni a nie 14 z tego co pamietam. To dotyczy WSZYSTKICH zakupow robionych przez net w sklepach netowych. Jeśli podaczas kupowania nie zostałes o tym prawie poinformowany ( a najczesciej pomijają to milczeniem :D ) to masz dodatkowe 3 miesiace na zwrot towaru - BEZ podawania przyczyny. Czyli np. kupujesz plazme na impreze syslwestrową a potem ją oddajesz :D

Tutaj kolega ma 100% racji.

W następnej części wypowiedzi - 0% :D

 

Rękojmia nie obowiązuje w stosunkach między kosumentem a przedsiębiorcą - od tego jest niezgodność towaru z umową. Są to dwie różne instytucje. Rękojmia ma zastosowanie tylko w relacjach konsument - konsument i przedsiębiorca - przedsiębiorca i uregulowana jest w kodeksie cywilnym, natomiast niezgodność towaru z umową - w ustawie o szczególnych warunkach sprzdaży konsumenckiej i zmianie kodeksu cywilnego.

 

PS. Gwarancji może udzielać producent albo sprzedawca, albo nawet jeszcze inny podmiot.

Edytowane przez maaaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki dzięki za wiedzę tym razem się nie przyda ale moż w przyszłości..

 

Dziś dzwonił do mnie kolo ze sklepu i powiedział, że nie ma sprawy bluzę w rozmiarze L wyślą mi już dziś a ja mam im tą XL wysłać w miarę jak najszybciej także spoko:)

Jakby ktoś chciał podobne zakupy to polecam..

http://sklepbiegacza.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to będziesz miał 2 bluzy ;) ! jak najpierw założysz tą L to potem ta XL będzie jak znalazł a zima idzie ... taki kiepski żarcik na dobranoc.

 

myślę, że pomysł z ankietą byłby niezły " co Kulki ma zrobić z bluzą?" pobawmy się w ONET ;) będzie klawo. taki "monty 3d pajton"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz taki temat dziwny to zapytam pana biegacza (bo zakladam, ze ta bluze kupiles do biegania faktycznie :D ) - jakie bys polecil buty do biegania wlasnie. Biegam w zwyklych jakichs "no name" i jaaakos tam daje rade ale czas na cos porzadniejszego zanim mi stopy odpadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Nezumi no jakie buty hmm.. jakieś dobre ja miałem takie se i mi paznokieć z dużego palca zlazł:D

Jakie no jakieś takie do biegania.. firmy które takie buty robią to np Umbro, New balance. W cholere tego jest wiadomo.

Jedyna na co musisz zwrócić uwagę to to abu miały dobrą amortyzacje (zwłaszcza jak biegasz po asfalcie)

Ja zrobiłem tak, że poszedłem do kilku sklepów sprzedających tą samą markę kupiłem takie które polecono mi w trzech sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności