Skocz do zawartości

Animacja: Centrum handlowe w Moskwie


mjasinski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na wizualizacje taką...to fajnie chyba :D

Ładnie, estetycznie. Fajnie dobrana muzyka.

 

Na poczatku, gdy wyświetlane były nieruchome obrazeczki...zastanawiałem się czemu nie ma jakieś animacji...a jak pojawiła się animacja...to uznałem, ze duże lepsze byłoby gdybys wystylizował to na takie "mini modele" dodając głębie z przodu i tyłu...Jakoś sie to profesjonalnie nazywa...ale nie pamietam jak :P

 

Ale ogólnie fajnie :) Zwłaszcza z tą muzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej, co ja mam powiedziec...animacja cierpi na to, na co cierpia wszystkie Wasze animacje

- bezsensowna schematycznosc (animowane sztampowo logo, mapa, lajfstajle, poruszajmy wizkami, wrzucmy jeszcze nic nikomu nie mowiacy plan i przejdzmy do animacji)

- bezsensowne ujecia, nielogiczne, nieciekawe

- nuda, nuda, nuda

- a tutaj jeszcze na dokladke prawie ciagle to samo miejsce jest pokazywane

- i jakos cholernie blado to wyglada. podciagnalbys kontrast i juz byloby chyba przyjemniejsze w odbiorze;)

 

no ale dobrze wiem jak wyglada u Was robota, wiec sie nie bede specjalnie czepial. szkoda tylko ze jakos nikt nie probuje przeforsowac czegos ciekawszego. bo potencjal byl. a gdyby sensownie poprowadzic ujecia, podciagnac kilka pierdol byloby dobrze. plus za delikatne novum w postaci dofa i wolumetryki;)

pozdr.

mt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej, co ja mam powiedziec...animacja cierpi na to, na co cierpia wszystkie Wasze animacje

- bezsensowna schematycznosc (animowane sztampowo logo, mapa, lajfstajle, poruszajmy wizkami, wrzucmy jeszcze nic nikomu nie mowiacy plan i przejdzmy do animacji)

- bezsensowne ujecia, nielogiczne, nieciekawe

- nuda, nuda, nuda

- a tutaj jeszcze na dokladke prawie ciagle to samo miejsce jest pokazywane

- i jakos cholernie blado to wyglada. podciagnalbys kontrast i juz byloby chyba przyjemniejsze w odbiorze;)

 

no ale dobrze wiem jak wyglada u Was robota, wiec sie nie bede specjalnie czepial. szkoda tylko ze jakos nikt nie probuje przeforsowac czegos ciekawszego. bo potencjal byl. a gdyby sensownie poprowadzic ujecia, podciagnac kilka pierdol byloby dobrze. plus za delikatne novum w postaci dofa i wolumetryki;)

pozdr.

mt

 

Mateusz. Sam pracowałeś w tej firmie chyba dłużej niż ja i wiesz jak jest.

Dla klienta świętą zasadą jest aby pokazać logo, lokalizację inwestycji, następnie wizualizację

(i skoro za nie zapłacił to nie możę to być zbyt dynamiczne by mógł je na spokojnie każdy obejrzeć), no i w dalszej kolejnośći animacja

pokazująca wszytsko poooowooli nawet kilka razy te same miejsca.

Skoro klient płaci to i nawet tor kamery czasami sam musi ustalić, albo i muzykę dzień przed oddaniem

animacji zmienić na zupełnie poważną (jak to się stało w tym przypadku zmuszając mnie do przemontowania

totalnie wszytskiego od a do z) ale w końcu to jego prawo.

Nie udało się tego przeforsować Tobie i nie uda się mi. Tak było i będzie.

Zastanawiałem się nad dynamicznym montażem wszytskich moich animacji w postacji showreela, gdyż w takich

energatycznych klimatach dobrze się czuję, ale jak zwykle pojawiają się takie, jak u nas się mówi "szybkie animacje"

z którymi wszyscy walą do mnie co niezwyke skutecznie pozbawia mnie czasu.

Na pewno jest co "podciągać", wasze opinie podpowiadają mi przynajmniej co razi w oczy i na co musze znależć czas w pierwszej kolejnośći

przy najstępnej "szybkiej animacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawił mnie biegnący chłopak, który niemal w miejscu (jak robot) staje i zaczyna spokojnie iść. Zero dynamiki postaci. Że Rosjanie coś takiego kupują (?) Plastikowo, sztucznie i bez pomysłu. No ale tak jak napisałeś, klient nasz pan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a mnie się podoba i tak się zastanawiam. Zwracacie uwagę na elementy nie związane z głównym tematem wizualizacji czyli animacja postaci, ludzie, samochody, a to chyba dodatki.

 

Jak to jest w przypadku takich prac, jest to animacja, ale jednak wizualizacja. Te rzeczy chyba robione są chyba raczej dodatkowo? Więc ja raczej nie zwracam uwagi na animacje biegnącego chłopaka.

 

Nie znam tej branży i tak z ciekawości pytam, czy w tej chwili animacja do wizualizacji robi się pewnym standardem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - raczej na odwrot. jak sie robi animacje to wizki wtedy sa raczej standardem. Animki sa zarezerwowane dla klientow ktorzy maja na to kase. Oczywiscie nie mowie o puszczeniu byle-jakiej kamery przelatujacej przez statyczne osiedle - dla mnie osobiscie akurat takie "animacje" raczej dzialaja na niekorzysc inwestycji. juz naprawde lepiej pokazac kilka ladnych obrazeczkow, podciagnietych w fotoszopie, niz zrobic oblocik bez ladu i skladu, wygladajacy znacznie gorzej niz wizka.

Zrobienie takiej animacji jak zaprezentowal tutaj Marek to taka zupelnie inna bajka raczej. I w tej branzy wstawianie animowanych ludzi 3d, jezdzacych samochodow i cale to "ozywianie" ujec stalo sie niejakim standardem juz, wiec pewnie dlatego inni zwracaja na to uwage.

Zrobienie takiej animacji to duuuuuzo wiecej roboty niz zrobienie wizki (choc czesto model inwestycji w animacji jest duzo mniej szczegolowy niz w wizualizacji). Czasami wyglada to nawet troche podobnie do procesu tworzenia animowanego shorta, chociaz odpada etap robienia storyboardow, ale czasem pisze sie scenariusze, zawsze robi sie animatiki na uproszczonych modelach etc.

wiec raczej nigdy nie dojdzie do sytuacji ze animacja stanie sie standardowym dodatkiem do wizki. ojejusku, tak sie rozpisalem, a nawet nie wiem czy cokolwiek z sensem;) troche nietomny jestem;)

 

Marek - mi sie udalo cos z tym zrobic - odszedlem tam gdzie w kwestii animacji mialem w zasadzie wolna reke;) wiem jak tam u Was jest, licze po cichu na to ze jak publicznie ktos Wam to powytyka to moze wreszcie cos sie tam u Was ruszy, bo kurna szkoda potencjalu, a te Wasze animki to od kilku lat roznia sie tym ze jest w nich coraz wiecej poly. a szkoda. konkurencja dobrze wplywa na perystaltyke jelit;) czy jakos tak;)

 

pozdr.

mt

Edytowane przez mt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziwiam za czas realizacji - co zresztą wiesz, co do samej pracy - wizualizacji nie komentuję bo jak wiadomo skoro to obrazki z modelu z animacji, to nie bardzo jest co komentować - tzn samo przeznaczenie modelu było inne niż docelowo do wizualizacji - stąd ograniczenia.

 

- architektura hmm kiepska (ale tu akurat nie macie nic do powiedzenia)

- serio tak wysokie krawężniki są w tym centrum handlowym ? (to moje pierwsze wrażenie)

- za mało ludzi - w pewnym momencie inwestor chwali się że ma w zasięgu 8.9mln potencjalnych klientów, a po całym tym centrum szwenda się może z 50 osób. (gdyby dać jakiś tłum ludzi może by to wyglądało bardziej realnie), na razie wrażenie jest takie że każdy z nich przyjechał 4 samochodami :)

- muzyka w sumie pasuje mi do stereotypu mojego o Moskwie :D

- klimat troche cukierkowy wyszedł, co średnio mi podchodzi akurat, brakuje kontrastu jak mt słusznie zaznaczył.

 

 

dużo lepszy jest Plac Defilad (chyba też waszego wykonania) - szkoda że tamtego nie pokazałeś :) (znalazłem na vimeo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrom pracy! Bardzo ładnie to wszystko poskładane do kupy, szczególnie tła. Architektura w ogóle mi nie podchodzi, ale to nie Wasza wina.

Co do reszty to bardzo sympatycznie (fajne światło, modele i tekstury).

Jedyne co kuleje to animacja, dość sztuczna czy to w chodzie ludzi czy w jeździe samochodów. Ale wiem, że dopracowanie tego jest i trudne i czasochłonne. Jeszcze jednym minusem są ludzie. Przeraźliwie sztuczni, ale to już bolączka tych użytych modeli.

Tak czy inaczej ogromny plus za dociągnięcie tak dużego projektu.

 

P.S. chyba jest byk w słowie foodcourt ("7 foodcourt units") - zapomnieliście " r "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty mondziole naucz sie po polskiemu pisac, bo nie rozumim:P albo pij mniej kawy:P i bede Was krytykowal dopoki nie zaczniecie robic porzadnych animacji. macie zasoby ludzkie i sprzetowe zeby spokojnie robic na poziomie icube, albo nawet neoscape'ow, a walicie ciagle ta samo.

i jak tam Twoj filmik cfaniaczku? mnie gonisz do roboty a Ty jakos sie cos z tym robotem ogarnac nie mozesz:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek, bez beż zbędnego rozpisywania się spróbuje Ci wyjaśnić jak to jest.

Jak wspomniał mt animka jest dla bardziej wymagających z kasą i raczej jest opcją wykraczającą poza standard.

Chociaż robimy i animacje beż wizualizacji. Jeśli chodzi o ludzi to

podobnie jak z wizualizacją dobrze aby było widać, że do tego centrum ktoś przyjeżdża. Przeważnie inwestor preferuje tłumy, gdzyż ma nadzieję że po otwarciu tak właśnie będzie oblegana jego inwestycja. Pozatym działa to chyba również pozytywnie na podświadomośc widzów, ale w to nie wnikam. Jednak wstawianie ludzi czy w Photoshopie czy tym bardziej w Maxie trwa więc mając ograniczony czas trzeba iść na kompromis (nie tylko z ludżmi). Proces tworzenia jest w zasadzie podobny w każdej firmie i wygląda mniej wiecej tak jak wspomniał mt, tylko czasami masz większą swobodę a czasami klient ustala własny scenariusz i wybiera muzykę. Największym ograniczeniem jest jednak czas, który faktycznie nie pozwala poszaleć z montażem czy eksperymentować narażająąc się na poprawki.

Jeśli mogę Wam coś poradzić dobrze jest nauczyć się przewidywać oczekiwania klienta oraz szefa. Dzięki temu mój kontakt z szefem ogranicza się często do dwóch spotkań; na początku tematu i przy jego oddaniu.

Można to traktować również jako swobodę, a gdy animacja przechodzi bez żadnych uwag jak, i teraz was zaskocze - w tym przypadku, raczej można liczyć w przyszłości na dalszą współpracę.

Loki twoje uwagi są jak najbardziej trafne, też liczyłem się z poprawką typu "dostawcie więcej ludzi". Co do cukierkowego klimatu, bardzo się on podoba szczegółnie inwestorom od galerii handlowych. Czasami wręcz sami wygrzebują z naszych poprzednich inwestycji takie przesłodzone wizki i porszą o odwzorowanie identycznego klimatu.

Plac Defilad również wrzuciłem na forum, aby podgrzać dyskusję. To był dopiero kontrowersyjny temat ;)

Chłopaki (mt i mamba) prosze się nie kłucić bo to mało profesjonalne, trzeba podejść zdrowo do tematu pomijając złe wspomnienia czy też aspekt konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem okazje przygladac sie z boku powstawaniu tego projektu. Wiec wyrobilem sobie takie zdanie na ten temat:

Masakra !

Tempo jakie zostalo narzucone to juz byl jakis obled a przy tym nalezy pamietac o tym ze gro z tych rzeczy bylo poprawiane zgodnie z nazwijmy to przewrotnie "sugestiami klienta"

Zasada jest prosta nalezy sie zmiescic pomiedzy tym czego oczekuje klientela, a tym co chcialby zrobic autor. W tym przypadku ogromny respekt dla Marka ze zniosl to wszycho, chociaz niekiedy bylo juz niebezpiecznie hehe :) (dzieki ze oszczedziles moje biurko :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności