Skocz do zawartości

Architektura Wnętrz - Living Room


drobcio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pare uwag do projektu. Czy ten kominek to atrapa czy normalnie działający ? Bo jak normalnie to wątpie czy zmieści się w 12cm - 14cm wnęce i do tego gdzie komin :) ? Troszkę brak tu konsekwencji w stylu - rzecz gustu. Szafka nad sofą moim zdaniem brzydka :) Idąc dalej jeśli to projekt to jeden punkt światła to za mało.

 

Co do renderingu to color bleeding za duży i ten wieczorowy coś nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kominek jest prawdziwy,a nad nim wisi 37 cali TV i zeczywiscie jest taki stosunek wielkosci TV do kominka.Komin jest po zewnetrznej czesci budynku(za sciana),sciana jest plaska a pomysl na wneki to moj idea,zreszta izolacja bo ciepla sciana+Tv ja tego nie widze.Swiatlo pada zawsze od strony szafki ktora Ci sie nie podoba.Blending moze zeczywiscie zbyt duzo ale tez duzo tego pomaranczu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trochę za duża mieszanka stylów, ten stojak na drewno, żyrandol i szafka wyglądają jak z różnych projektów, ale daje to poczucie... domowości? Nie jestem architektem i trudno mi to wytłumaczyć, ale ogólne wrażenie bardzo fajne jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie,kobieta mojego lanlorda to wsiowa baba i postawila zeby dywan byl na calej powierzchni domu,a ja musze sluchac zleceniodawcy.I tak duzo musialem sie im natlumaczyc.Jemu to nie robilo roznicy a nawet sie bardzo spodobalo ale jego panna to siano z butow:///

Idac na kompromis,ja ten projekt bardzo lubie,a te pomarancze mowia,protect yourself,chyba ze ktos lubi dzieci:P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ciężko mi w to uwierzyć że tam jest przewód spalinowy, jeśli już to jest tam wentylacja - komin równo z ewlewacją - ciężko w takiej architekturze. Jeśli chodzi o wymiary to izolacja od ściany komina to z tego co pamietam min 8cm plus wkład to min. 30 - 45 cm "ni pyty" by było tak jak na wizce. Ciepło idzie do góry to raz, biada Ci telewizorze, dwa konkurencja dla oglądanego obrazu w tv w postaci nisko zamontowanego komina w którym świeci mocne światło żaru - grozi zezem. Często montuje się kominki na jednej ścianie z tv ale zazwyczaj z prawej lub lewej strony , dla ściemy i klimatu.

 

Jeśli chodzi o ten design to mówisz o klientce że jej słoma z buta wychodzi ,ale to Ty jej projektujesz i możesz to zrobić zajebiście bez względu na to co ona sobą reprezentuje. Ja wiem po sobie, są różni klienci z różnym gustem i zawsze robiąc swoje i zgadzając się na pewne rzeczy zrobisz dobrze. Sam pomarańcz nie jest zły, ale projekt jest słabiutki. Powodzenia.

Edytowane przez jahred6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominalem sciana na wysokosci TV z kominkiem idzie plasko z sciana gdzie okno,a zeby chronic TV zrobilem wneki i wiesz co,TV sie nie grzeje,bo mialem okazje sprawdzic na zywo i to sie sprawdzilo.Komin jest na zewnetrznej sciane jakis metr wystaje(photo attached).Propo kominka dostalem wytyczne ze zostaje w tym miejscu jak jest a TV ma byc na wysokosci oczu.Widzialem wiele kominkow w jednej linii z TV i kominek nie szedl ani na lewo ani na prawo a i zezem nic nie grozilo,sprawdzilem na zywo...po obu stronach konika sa okna wiec gdzie bys chcial dac ten TV na bok od kominka!!!

Pomyśl tak, jesli klijent zyczy sobie patio door i bialy dywan na powierzchni calego pokoju i moje sugestie nic nie dają,ze nikt nie bedzie butow sciagal na dworze a tego sobie zycza.

JA ten projekt lubie bo z ciemnego pokoju,szarego,burego zrobilo sie zywo i soczyscie.

Wole oczywiscie modern style ale inwestor chcial domowo sielankowo bo dzieci itd.

Lubie stal,beton itd,duzo prac tu tego typu ale nie kazdy to lubi,mysle ze pod tym wzgledem ten projekt sie wyroznia i ja staralem sie zrobic to co lubi inwestor.

Dziekuje za konstruktywne opinie oczywiscie i pozdrawiam

Edytowane przez drobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do angielskich domów to wszystko jest możliwe , kominy na ścianach szczytowych to normalka ,podobnie jak okna otwierane na zewnątrz , malowanie wszystkiego olejną ,

nieprawdopodobnie strome i wąskie schody, i wiele innych ciekawostek jak nie zobaczysz to nie uwierzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dom to wogole porazka.Wlasciciel wymyslil se dobudowke taka jak po lewej ale po prawej domu,wypozyczyl koparke na weekend sam dziure pod fundamenty wykopal,przyjechala betoniarka,beton wylala,panowie zrobil dobudowke(dobrze ze ocieplonie chodz jest)Okna od strony tylko polnocnej,wiec ciemno i wyglada to jak bunkier:/A tam gdzie dobudowka obecnie bedzie nowa,6.60X7.40m

Jakos to nie pomyslane,za duzo pokoi o tej samej funkcji,wszystko robione na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie,ze nie.Gosciu ma łeb na karku,dorobil sie itd,wie jak prowadzic interesy.

Zrobilem z nim wywiad co do dobudowki tej 660x740,padly moje propozycje,uslalilismy co i jak,jedynie czego nie chcial to zadnego "industrial".Doszlismy do porozumienia a nastepnego dnia dostaje od jego dziewczyny liste na kartce co ona chce miec i Mi sie odechialo.

Dolaczam zdjecie,Ja bym sie pod tym nie podpisal,chcieli wizualke to im zrobilem i tyle.W przeciwienstwie do pokoju z pomaranczowymi dodatkami gdzie sa moje pomysly tu to juz zadna moja inwencja.Nawet ten zelandor ktory tam jest ona by wstawila KRYSZTALOWY do tego wszystkiego wiec róbta co chceta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VS_ nie wiem dlaczego tak ci to przeszkadza, ale zgadzam się. Przede wszystkim leży skala obiektów. Materiały są w ogóle nie ruszane. Obiekty są źle pomapowane. W ogóle widać brak jakiegokolwiek projektu. A co do klienta - zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem Panowie nie przesadzacie z tymi agresywnymi wypowiedziami nie zawsze komentując rendery ? Czy każdy pokazujący tutaj wizualizacje, który wspomniał ze zarabia w ten sposób, musi mieć od razu pro poziom z renderami lepszymi niż zdjęcie ? Czy czasem bardziej chodzi o zazdrość typu " co jest ze mną ze nie potrafię znaleźć klienta, a gościu robiący gorsze wizki ma dla kogo robić i robi to za $"

Przecież to jest dział W.I.P i pamiętam tutaj większe gnioty jeżeli chodzi o wizualizacje, jednak tam bardziej oceniali wnętrze a nie wypowiedzi autora.

A co do wnętrza, niestety dużo do poprawiania, jeżeli już zaczynasz robić wnętrze skup się nad jednym pokojem tak byś był z niego zadowolony, staraj się przy detalach. Poczytaj troszkę na temat GI i samych materiałów. Nie wiem jakiego rendera używasz wiec nie podpowiem co zmienić żeby było lepiej. Z wizualnego punktu widzenia, za mocne kolory w pierwszych wnętrzach, modele które średnio ze sobą pasują itp to podstawowe błędy na początek. Im wcześniej zaczniesz naprawdę przykładać się do wnętrza tym szybciej twój poziom wzrośnie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie gniewam ale, tez nie pisałem po to by kogoś urazić. Ogólnie lepiej czasami obejść obok wątku szerokim lukiem zamiast zwymyślać autora, lub napisać w jaki to sposób zrobił wizualizacje dla landlorda i ze rent będzie mniejszy :) A ze autor wątku pisze, co pisze to już jego problem ;)

 

peace !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient powiedzial WOW i pobiegl zadowolony.

Jak robie cos co ma rece i nogi to sie przykladam bo nie moge sie doczekac efektu a jak robie cos pod dyktando i jeszcze ma byc do bani to jaki ma to sens?

Robisz komus a ktos ci powie zyrandol bedzie i tak krysztalowy.

Moze po paru latach praktyki bede wymiatal,narazie ok. 15 miesiecy z 3Ds Maxem nie jest zle.Propo glownego projektu,mi sie i tak podoba,ilu ludzi tyle gustów,krytyka jest ok,znaczy,ze jeszcze bardziej musze sie wziasc do pracy.

PS...ale mnie zjechaliscie

Pozdrawiam i biore sie do roboty:-)

Edytowane przez drobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,mi sie pomarancze tez podobaja:-)))

Co jak co,narazie daruje robienie sobie wizualek a skupie sie na modelowaniu roznych organicznych kształtów,obiektów.Miedzy czasie przeczytam jeszcze raz V-ray Complete Guide.Mysle,ze bardzo pomogło by mi praca w teamie,mieć możliwość nauki od innych,bo samemu można sie nauczyć do jakiegoś poziomu.Tak jak kiedyś z modelarstwem kartonowym,zawsze mogłem jakieś sztuczki podpatrzeć od innych jak zaginać papier nie robiąc załamań itp,tak i z 3ds Maxem

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że VS_ utrafił w sedno. Kiedyś ludzie latami się uczyli żeby osiągnąć jakiś poziom. Teraz wystarczy komputer, forum i 3dmax z torrenta.

Forum to teoretycznie powinno trzymać jakiś poziom a nie być śmietnikiem dla każdego wannabie, który akurat postanowił, że będzie architektem. Nikt jednak nie będzie zabraniał ludziom wrzucać swój stuff - to od ich samych powinno zależeć czy chcą się narazić na ew. krytykę i jak ją zniosą. Ja na przykład znoszę ciężko, więc nic nie wrzucam, dlatego doceniam śmiałków, którzy to robią.

Co do wątku to uważam, że kiepski gust inwestora nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla architekta. Nawet dla największego wsioka da się zaprojektować dobrą architekturę i wcale nie nowoczesną w sensie beton i nierdzewka. Może być ciepło, domowo i z kryształami a za razem gustownie i ze smakiem. Ba! Kryształowe żyrandole są super - ostatnio zdarza nam się wrzucać do prawie każdego wnętrza :) Ludzkie gusta można kształtować - nawet kogoś, kto lubi białe kozaczki i różowe firanki można przekonać do dobrej architektury. Na rynku jest obecnie tak wielka gama środków, że nie idąc w 'industrial' i surowy beton-styl można zrobić świetne wnętrze. Na punkcie którego zwariuje każda kura domowa :)

good luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumiec,dopoki nie jestes pro,nie pokazuj efektow swojej pracy?

Tyle ile umie teraz, samo tez nie przyszlo i znam biura gdzie naprawde robi sie gnioty a mimo to architekci oddaja je klientowi.

Ja was troche nie rozumie,wiadomo,ze sie wymaga od siebie zawsze wiecej(czym więcej umiesz,tym bardziej od siebie wymagasz i dostrzegasz więcej błędów) w kazdej dziedzinie ale dopoki nie bedziesz najleprzy nie pokazuj tego publicznie?Czasem robie wizualki dla pewnego biura architektonicznego,zatrudniaja 8 architektow i zaden z nich nie potrafi zrobic nawet tyle.

Kiedys gdy zajmowalem sie modelarstwem,owszem byly krytyki,ale nikt nie jechal na calego bo trzeba bylo to powiedziec komuś w twarz a poza tym, po to byly te spotkania,zeby wzajemnie sobie pomóc,podpowiedziec i myslałem ze taka rola tego forum,a nie,jestem anonimowy to zjade gościa.

PS.Mimo waszych opinii i tak nadal bede pracowal w 3D bo poprostu to lubie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem inaczej : rób referki, zanim nauczysz się projektować. Będzie Tobie i oglądającym milej i będzie to podstawą do jakiejś sensownej konwersacji. Tu (w wątku) już trochę bije się piane - bez sensu.

 

Chyba nie dało się tego lepiej ująć. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem inaczej : rób referki, zanim nauczysz się projektować. Będzie Tobie i oglądającym milej i będzie to podstawą do jakiejś sensownej konwersacji. Tu (w wątku) już trochę bije się piane - bez sensu.

 

Ta, a w jednym z wątków (chyba Chrupka), zarzucono autorowi, że robi kopie (z referki) czyjejś juz wykonanej pracy 3D. Autor dalej tłumaczy, że chce się nauczyć robić wizki ale nie ma własnych projektów, więc korzysta z cudzych (niekomercyjnie oczywiście) i został zjechany z góry do dołu. To ja juz nic nie kumam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności