Skocz do zawartości

Społeczności Max3D.pl na Facebooku, Blipie i Twitterze


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na początek news niezwiązany bezpośrednią ze światkiem grafiki komputerowej, a jedynie taka informacja lokalna. Wiele osób pytało mnie i prosiło o dodanie oficjalnych grup, kont serwisu w takich serwisach jak Facebook, Twitter czy Blip.

 

Od pewnego czasu możecie śledzić newsy pojawiające się na Max3d.pl (i nie tylko newsy) w takich serwisach jak:

 

blip-logo.jpg facebook-logo.jpg twitter-logo.png

 

Twitter: twitter.com/max3dpl

Blip.pl: max3d.blip.pl

Facebook: www.facebook.com/pages/Max3Dpl/171285366019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no wiesz, jak sie nie ma czasu na pisanie profesjonalnych newsow... to mozna potweetowac i sypac tym co slina na jezyk przyniesie :P

taki swiat, taka moda, takie bezuzyteczne informacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że niektórzy z tego nie korzystają, ale wiele osób trakuje czy to twittera, czy facebooka jako platforme do śledzenia wielu serwisów bo nie ma czasu sprawdzać co chwilę. Taka alternatywa też dla RSSów ale coś wiecej ...

 

Jest to tez jakaś alternatywa wysyłania krótkich wiadomości.

Tam nie tylko newsy będą się pojawiały ale i linki do ciekawszych wątków czy tak jak napisał tjviking informacje, które nie do końca nadają się na newsy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Reanimatora. Używam Facebooka, bo mam na jednej stronie najważniejsze newsy z wielu serwisów, również branżowych (cgtalk na przykład też ma tam swoją stronkę), nowości wielu producentów jak Artemide czy Vitra, Platige, Pixologic, Adobe... także jak najbardziej popieram inicjatywę. Jeśli ktoś nie chce używać to nie widzę żadnych przeszkód, nie widzę też żadnych problemów jeśli ktoś używa.

 

Pozdrawiam

Szymon

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twitter ostatnio po wprowadzeniu tzw. list jest rewelacyjnym agregatorem. Nawet jeśli ktoś nie twittuje, dosyć fajnie można śledzić wiele osób, serwisów ... jest się na bieżąco. Często szybciej informacja tam się pojawia niż w RSSach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie te kanały, mini blogi czy to służące do "rss" czy nie to wielki syf, one są takie brzydkie, że szkoda gadać ..., zawracacie głowę bzdurami - nie obrażam broń boże, ale ja naprawdę jak wchodzę na te strony to mi się rzygać chce. Jeśli ja Was nie przekonałem to może taka myśl: Twórcy komputerów i Naukowcy robią wiele, aby komputery nie tworzyły tak wiele co2, a Wy co robicie? dodajecie kolejną stronę i wspieracie tą brzydotę czyli ich serwery ... nie obraźcie się, ale jeśli Macie fajną stronkę, to po co Wam to, a do rss są lepsze rozwiązania takie jak np. http://my.live.com/ - wspaniała strona - podgląd email, pogoda, rss witryn, plikowni - wiele ustawień jak np. wybór kompozycji! a co społeczności to Ludzie uciekają w te właśnie przez Was wspomniane serwisy, zamiast zrobić Sobie fajną stronkę, albo używać takie serwisy społecznościowe jak od microsoft space live plus Windows Live Messenger. Wspomniana strona do rss jest też od microsoft, bo teraz wszystkie usługi są połączone i dostępne na każdej stronie [poprzez skromne linki i informacje] ;] Polecam i mam nadzieję, że życie „Eco”zagości na łamach max3d.pl .... ;] ;] ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy przy przydatności i nie przydatności takich portali i miniblogów to przyznam, ze kiedyś byłem do tego rónież sceptyczny...ale teraz odkryłem jakie niesie to ze soba możliwości. Twitter stał się moim głównym źródłem informacji. Nie mam czasu na śledzenie wszystkich z moich 600. zakładek i wchodzić na każda stronę osobno. Rss by mi kopa zatkały, i sa problematyczne i nie fajne. Tak więc to co uznałem za wartościowe i co mogłem podłączyłem sobie pod Twittera i zawsze dostaje co pare minut nowe aktualizacje z ciekawostkami. Max3D tez sobie podłączyłem, mimo, że zaglądam regularnie co jakiś czas, a właściwie to siedze tu cały czas ;) Podpinanie się pod takie rzeczy uważam za fajny pomysł. Zamiast na minibloga spójrzcie na to jak na kanał RSS :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajawkarz taaa... windows live... jakiś czas temu chciałem sobie skonfigurować konto w telefonie - okazało się, że to płatne :) dziękuję, wolę domenę podpiętą pod gmaila. i ludzie przestańcie krytykowac tak facebooka itp. Nie chceta to nie używajta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sceptycznie do wszystkiego podchodzę. Do dzisiaj nie wiem, jak się RSSów używa.

 

Nie mam czasu na śledzenie wszystkich z moich 600. zakladek

Wyłącz komputer i przejdź się na spacer po okolicy zamiast monitorować cały Internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz komputer i przejdź się na spacer po okolicy zamiast monitorować cały Internet.

 

Dobry pomysł, marnowanie czasu na chodzenie po próżniaku jest lepsze niż dostarczanie bezużytecznych informacji które pomagają rozwijać synapsy, by na jesień życia udrożniać sedes od kubka kakao xD Po za tym monitorując internet może przypadkiem dowiedzieć się czegoś użytecznego, a to by było straszne xD

 

Sorry, nie mogłem się powstrzymać xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-pigeon ─ Wow, jaki pęd do wiedzy. Ciekawe, czy to wszystko pamiętasz, co przeczytałeś do tej pory.

Podczas, jak to nazwałeś, chodzenia po próżniaku można samemu sobie pomyśleć o czymkolwiek, co do głowy przyjdzie, co, moim zdaniem, jest znacznie bardziej rozwijające niż surfowanie po próżniaku w Internecie tylko przyswajając przetrawione przez kogoś dane. Przeglądając 600 stron dziennie nie powiesz mi, że masz czas, by samemu wszystko dogłębnie zanalizować i przemyśleć. Mi wystarczą dwie, trzy strony, by dowiedzieć się bieżących informacji o świecie. A jeśli coś mi umknie, np. fakt ślubu jakiejś śpiewającej lalki z jakimś aktorzyną, albo porwanie kolejnego statku przez piratów, to chyba nie jest to wielka strata i można żyć dalej. Bo chyba nie pisałeś o tym, że przeglądanie stron ze śmiesznymi obrazkami, klipami czy komiksami rozwijają synapsy w większym stopniu, niż np. gra w szachy.

 

edit: @Reanimator: właśnie wróciłem. :]

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcze gadki ciąg dalszy, widzę. Moi drodzy, ani nikt nikogo nie namówi żeby przestał używać, ani żeby zaczął używać, jeśli nie chce. Jakkolwiek szanuję pomysł wyjścia na spacer to nasuwa się tutaj oczywiste pytanie: ile można spacerować i uciekać przed współczesnością, szczególnie jeśli praca większości osób tutaj obecnych wiąże się ze spędzaniem wielu godzin przed komputerem?

 

Zajawkarz: proszęprzeczytaj co napisałeś, sam uśmiałem się setnie. Jesteś przeciwny takim rzeczom, a zaraz piszesz o stronie, na której możesz zobaczyć pogodę i... zmieniać kompozycję? Według Twoich pierwszych słów po co mi taki pierdół jak zmiana kompozycji? ;) A przerzucanie się na wielkie twory MS to już w ogóle według mnie mija się z celem.

 

Poza tym w tych... hmm... nazwijmy to, serwisach, jak FB czy Twitter idzie o to, że masz na jednej stronie, w jednym miejscu, informacje z wielu, wybranych przez Ciebie, tak w tematyce, jak i ilości, stron. Twój.live to ma? FB dodatkowo daje możliwość łatwego podejrzenia co Twoi znajomi czy koledzy po fachu lubią, dając jednocześnie temat do wspólnych konwersacji.

 

Heh, wspomniałem na początku, że nikogo się nie przekona, a właśnie napisałem jakbym chciał. :D

 

Ale podsumowując: inicjatywę popieram, uważam za świetny pomysł, a jeśli komuś się nie widzi, nie ma przymusu, może iść na spacer, i spacerować do śmierci. ;)

 

Pozdrawiam

Szymon

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek

Hehe, ja bym tego nie nazwał pędem od wiedzy :) To coś jak czytanie gazety lub nauka od gimnazjum do średniej, w większości nie dowiadujesz się użytecznych informacji, większość z tego zapomnisz (to co było niepotrzebne do egzystencji xD ), ale przygotujesz mózg i pamięć na użyteczną wiedzę :) Tworzą się w ten sposób nowe połączenia synaptyczne które to ułatwiają. Degeneracja mózgu na starość to w 80% wina braku treningu jaki zapewniała nam szkoła.

Cóż, ale nie ma sensu o takich bzdurach gadać, ja wole sobie myśleć o różnych rzeczach przed snem raczej, a niżeli na spacerze :P

Kto co lubi, kto co morze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe połączenia cały czas Ci się tworzą :) Jeśli umiesz patrzeć to ze spaceru możesz wyciągnąć więcej niż z niejednej książki ;)

 

ale przygotujesz mózg i pamięć na użyteczną wiedzę :)

 

Jedyna użyteczna wiedza to ta, która jest Ci potrzebna w tej chwili (nic poza nią i tak nie istnieje), więc po co przygotowywać mózg, skoro można już zdobywać to co użyteczne. Swoją drogą koncept "przygotowywania" mózgu jest głupi, mózgu nie możesz przygotować. Możesz jedynie zamknąć się w swojej wiedzy przez co potem utrudniasz sobie uczenie. Jedyny błąd jaki możesz zrobić to stwierdzić, że już wiesz i mieć stabilny obraz siebie, przekonań i wiedzy. Degeneracja nie jest efektem starości, lecz zamknięciem na wiedzę. Dziecko uczy się tak szybko bo jest w pełni otwarte, dorośli gorzej bo są b.zamknięci, a staruszkowie najgorszej bo są zbyt stabilni, zbyt wierzą w to co wiedzą.

Edytowane przez imprecis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pressenter nie do końca jestem przeciw takim rzeczom, kompletnie nie zrozumiałeś to jest moje zdanie wyłonione po obejrzeniu stron w tych "portalach", a funkcją i stylistyką dużo lepszych i dawno dostępnych rozwiązań na czytanie rss..., - nie porównuje facebook-a itd. do http://my.live.com, bo pierwsze twory to graficzne dno z beznadziejnym "renderingiem czcionki", a drugie to "piękno i to przemyślane" ... ech nie ważna każdy i tak zrobi co będzie chciał, a większość moich zdań była dla Webmasterów max3d.pl ... kończymy ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synuś - dziecko nie tylko jest w pelni otwarte ale tez niewiele wie. Jak juz dziecko dowie sie tego co wiedza dorosli i staruszkowie to samo przestanie tak chlonac jak na poczatku. Naturalna kolej rzeczy - sucha gabka chlonie szybko a mokra wolniej lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności