Skocz do zawartości

Terranova - Short Film Rascal & Bhaal


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie ekstra te dwa obrazki, tylko mała uwaga - na tym drugim brakuje smug dymu przy wejściu "głazu" w atmosfere, i moze jakies particle odrywane z impetem potęgujące wrażenie prędkości i wielkosci skały. A zresztą zróbcie jak uważacie :)

 

Pozdrawiam, czekam na finał jak i większość na forum :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 755
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja was podziwiam ale jednocześnie śmiać mi się chce, że dwóch zapaleńców jest w stanie dorównać (no prawie) niektórym produkcjom filmowym z Hollywood, przecież to się w głowie nie mieści :D kiedyś ludzie robili takie oczy O.O jak zobaczyli co to za efekty nam prezentują filmowcy a dzisiaj ci sami ludzie siedzą sobie w domu w ciepłych bamboszach i zajadając ciacho tworzą kolejne części Armageddon na sofcie, który jest już dostępny praktycznie dla każdego... w głowie się nie mieści! ;P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt brakuje takich smug ktore sie ciagna za taka skala wlatujaca powoli w atmosfere ktora jest wynikiem wyparowywania gazow i innych mieszanek, chcialem cos takiego zrobic jednak trzeba nad tym wiecej posiedziec aby otrzymac zadowalajace rezultaty, o ile mi wiadomo najlepiej w takich akcjach sprawdza sie soft produkcji SideFX o nazwie Houdini.

 

Jest jeszcze pomysl kiedy niektore czesci skaly zaczynaja sie nagrzewac wytwarzaja cieplo przez co sie tworzy tzw. efekt Heat haze, mozna go zaobserwowac kiedy rozgrzane powietrze zaczyna wpadac w turbulencje co widac przy wylotach silnikow odrzutowych.

 

Calkiem nie maly krok do przodu zrobilismy odkad powstala Grupa, ja sam przyznam ze swego czasu reprezentowalem poziom raczej marny, teraz moge smialo powiedziec ze jest znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dałem ciała z tym zasilaczem, ale przecież nie o to tu chodzi ;) Najważniejsze jest to, że se radzicie!!

 

Apropos tych kadrów - są świetne. Całość mi się podoba, tylko własnie te wpomniane już smugi. Dopracowłabym tez teksturke na asteroidzie. Bo teraz wygląda to trochę jak drobny kawałek łupka skalnego o rozmiarach 10/15 cm pokazanego z bliska.

Do poprawienia jest też cień jaki pada na kamien i na Ziemie - jakby się dobrze przypatrzeć to wygląda jakby światło padało na każdy obiekt z innego źródła, a jeśli taki własnie był wasz zamiar, to światło od daleko usytuowanych gwiazd nie daje aż takiego blasku. No a wsumie to właśnie............ gdzie są gwiazdy?

 

Rrozumiem, że to tylko początek tego ujęcia i poprawicie to na pewno ;)

Generalnie kawał dobrej roboty :) Oby tak dalej

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie i to raczej na drobny kawalek nie wyglada, ale jeszcze beda pewnie jakies zmiany. Swiatlo jest niezgodne bo do testu wolalem wlasnie taki jego setup, gwzy beda pozniej.

 

Zarowno ta jak i wczesniejsza to byly realne zdjecia z orbity, jak narazie jeszcze nie udalo mi sie zrobic naszej planety na zadowalajacym poziomie, tak wiec tymczasowo aby wypelnic kadr sa zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze nie jest zle, takie praktyki sa czesto stosowane i juz nie chodzi o hybrydy kiedy ujecie jest zmontowane zarowno z grafiki 3D oraz 2D ale tez w innych polaczeniach. Oczywiste jest jesli jest bardzo niewielki ruch w ujeciu tak sie wlasnie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm....,a jakby określić mniej więcej, to jaki jest procent zakończenia waszej pracy?? Pamiętam że premierka miala być na grudzień 04', a tu nic.

 

Ja umieram z ciekawości, a wy mnie i innych zdumionych waszą pracą ludzi bezlitośnie dobijacie. Uszanujcie moje zdrowie (wczoraj wróciłem ze szpitala), bo niedługo zaczne se z głowy wyrywać włosy pojedyńczo pensetą :/(a to boli)

 

WEŹCIE SIĘ W GARŚĆ I DO ROBOTY !!!!

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja :P ja dalej czekam na zasilacz... eh... w tej polsce załatwić coś to trzeba się napocić :/ można tłumaczyć ludziom a i tak co innego zrobią. jakieś tłumoki chyba siedzą w tych firmach niektórych. nie bójcie się, pracujemy dalej :) robimy teraz porządny animatic i zaczniemy renderować scenki, pzdr. for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho ? Mi sie wydaję że zapał Bhaal'a, Rascal'a i Mellodeque'a po prostu wygasł. Jeśli tak nie jest, niech udowodnią to jakimś wrzutem na forum. Już dawno nić ciekawego się tu nic nie działo, nawet sie nikt nie kłócił, więc NUDA!!

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho ? Mi sie wydaję że zapał Bhaal'a, Rascal'a i Mellodeque'a po prostu wygasł. Jeśli tak nie jest, niech udowodnią to jakimś wrzutem na forum. Już dawno nić ciekawego się tu nic nie działo, nawet sie nikt nie kłócił, więc NUDA!!

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, robimy filmy dalej, narazie obiekty low-poly do aniamtica, poza tym czekamy też na reszte szkiców od Kalena. Żeby nie było, że nic nie ma z nowości to załączam stacej badawczą na marsie (szkic autorstwa Kalena). Poza tym robimy też na bitwe samochodzik więc troszke to tak się przeciąga :P ale projekt nie udpał. PZDR.

 

PS. Obrazek doda Rascal, bo jak mówi, coś czasami się chrzani z miniaturkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, robimy filmy dalej, narazie obiekty low-poly do aniamtica, poza tym czekamy też na reszte szkiców od Kalena. Żeby nie było, że nic nie ma z nowości to załączam stacej badawczą na marsie (szkic autorstwa Kalena). Poza tym robimy też na bitwe samochodzik więc troszke to tak się przeciąga :P ale projekt nie udpał. PZDR.

 

PS. Obrazek doda Rascal, bo jak mówi, coś czasami się chrzani z miniaturkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt caly czas powoli brnie do przodu, kazdy ciagnie kazdego zeby wziol sie do roboty w skladzie Bhaal, Mell o`Deque oraz Kalen domagaja sie updatow i jak najmniejszego lenistwa heheh no coz w grupie razniej :-)

 

Tym razem przystapilem do realizacji modelu 3D konceptu Kalena. Obiekt ten byl pierwszym tego typu i jest jednym z wazniejszych na marsie ma on przeznaczenie badawcze a w centralnej czesci znajduje sie caly kompleks labolatoriow i roznych instytucji.

 

rd30c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie cokolwiek... ;] od dawna śledze ten temat i mało updatów jest (wiem wiem, nie ilość a jakość :)). W każdym razie podoba mi się to co widziałem dotychczas, życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dotychczas pokazywalismy wszystko to nich chociaz ruch kamery pozostanie nie odkryty do konca.

 

Pozatym cala ekipa chce wszystkim podziekowac za odwiedzanie watku i udzielanie sie w nim, bowiem tym wlasnie sposobem pokonana zostala bariera 500 postow i ponad 40 000 odwiedzin na liczniku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe. Jaki typ tekstur planujesz - jakies szczegolowe, czy "tak z grubsza" -wrzucone na jakims mapowaniu cylindrycznym ? (uogolniam) , i jaki poziom zblizen planujesz ? Od tego duzo zalezy. Fachowe teksturki trudno byloby Ci zrobic - tutaj sie ujawni Twoj zapal "do dlubania" . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności