Skocz do zawartości

Mitsubishi Evolution X


Berger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

evobug.th.png

 

Troszkę namazałem, mam nadzieje że rozeznasz się w tych kolorkach;-)

głównie to chamfery troszkę krzywią blachę, zbyt duże szpary, sprawiają wrażenie plastikowości, no i te dwa przetłoczenia nad nadkolami są niedokładne. Jeszcze przesłoczenie w przednim zderzaki nad bocznym dyfuzorem wygląda jakby było zbyt małe, ale może to wina oświetlenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter_f:kit :) Wymodelowane było fatalnie dlatego...:

frontya.th.jpg

frontnms.th.jpg

backlv.th.jpg

backnms.th.jpg

Stary model mam na dysku, ale nie wiem dlaczego cały czas karoseria sypie mi błędami. Aha i modelował będe techniką mid-poly ( fajter :), narazie baza przed ms.

Edytowane przez Berger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie że moje nauki jednak coś daja;)

cala ostra krawędź do okola tylnej szyby do wywalenia. to samo ta pionowa krawędź z tyłu przedniej świateł. To że tam sie zaczyna światło nie znaczy że jest kant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

back2yt.th.jpg

back2gd.th.jpg

Edit:

Wprowadziłem drobne zmiany:

sideog.th.jpg

I mam takie pytanie: czy poprowadzenie inaczej paru linii będzie ok?:

sidefix.th.jpg

Miejsce zaznaczone czerwonym okręgiem: nie wiem jak tam poprowadzić siatkę, nie wiem czy jest to poprawnie ale odbicia układają się tam dziwnie.

Edytowane przez Berger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ten próg do samego dołu a to miejsce na dyfuzor czy co to tam ma być wytniesz po ms. Wlasnie do takich miejsc jest ta metoda.

 

EDIT: czyli z tego co widze zostaw tak jak było zanim ruszyłeś to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem małe chamfery, gdzie niegdzie zostawie ostre krawędzie z MS'a:

frontnms.th.jpg

sidenms.th.jpg

sidems.th.jpg

backnms.th.jpg

backms.th.jpg

Mały fix przodu:

frontfixnms.th.jpg

frontfixms.th.jpg

Zostało mi do dodania parę chamferów na dachu, po czym jeśli wszystko będzie ok mogę chyba konwertować :)

Mały problem. Nie mam pomysłu jak go ominąć:

topky.th.jpg

topnms.th.jpg

Edytowane przez Berger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smoothing groups tak dziala. Jesli na dachu i szybie masz ostre kanty to nie licz na to, ze te blachy idealnie sie dopasuja do słupków:) zostaw tak jak jest, pozniej po przekonwertowaniu na mid poly wyrownasz sobie dach i szynbe do ksztaltu slupka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skonwertowaniu tego do ed. poly tam gdzie byly ostre krawędzie siatka zostanie zagęsczona w taki sposób, że wygładzi to miejsce ale kształt zostanie. Wystarczy tylko dodać chamfery i jest ok. Siatka:

siatkaz.th.jpg

siatka2.th.jpg

Edytowane przez Berger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mały update tyłu. Spoiler jest nieco upośledzony( grubość, "to coś" na czym się trzyma ), po jego imporcie zapomniałem to poprawić:

21413718.th.jpg

Inna wersja kolorystyczna:

16919871.th.jpg

14139124.th.jpg

Edytowane przez Berger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. właśnie tam w rogu, gdzie zaczyna sie rowek rozdzielający zderzak od całej reszty. I w ogóle tak patrzę, ze szczególnie górna część światła tam faluje dość mocno. Jakoś dziwnie krzywo wydaje się też na łączeniu dołu tylnej szyby z bagażnikiem. Faluje jakby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne swiatla na zderzaku oraz dyfer kiepawe::) ten tyl troche plastelina zajezdza

sprostowanie, dyfer to chyba dyferencjał a tobie chyba chodzi o dyfuzor bo co jak co ale dyferencjału nie widze ;) co do modelu to teraz materiałów jest mega dużo i tych modeli też mogłeś poszukać, zwłaszcza że JohnZi zrobił ten model świetnie i miałeś się na czym wzorować, błędy co chwile wymieniaja więc nie będe się powtarzał, obserwuj sam więcej bo jak widzisz błąd i go nie poprawisz to sam się nie ukryje a inni też mają oczy, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności