Skocz do zawartości

Łazienka w drewnie


s_vimes

Rekomendowane odpowiedzi

Utknąłem z projektem łazienki na podaszu coś mi render szaleje (długie czasy renderingu wybitnie za długie a efekt lepiej nie mówić), mam trochę czasu i taki pomysł na łazienkę, na poczatek wrzucam render samego pomieszczenia bez wyposażenia87094306.jpg

A to render po potexturowaniu desekatex.jpg

Jak macie jakieś zastrzeżenia lub porady to je piszcie, zastanawiam sie jakie zostawić cieniowanie ostre jak na pierwszym renderze czy może popracować nad miękim cieniem

Edytowane przez s_vimes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki, na razie nic nie majstrowałem przy materiałech, na razie poteksturowałem te pieruńskie deski (też mnie poniosło aby każdą robic osobno). Ale się poprawię ;), teraz sie biorę za wrzucanie wyposażenia łazienkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęki pozostaną bo też mi sie podobają, co do cienia to tez myślałem zeby było cos pomiędzy, a co do desek na podłodze to mnie tak naszło a dwa widziałem gdzieś już taką łazienke w realu i przyznam że mi sie to podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny render, napewno sa jakieś błedy awię cupraszam o ich wytknięcie, narazie wyposarzenie jest pokryte materiałem ścian, bede teksturował jak już zagracę całe wnetrze. Z góry dzieki za porady ;)

atex3.jpg

Cos mi dziwnie cieniuje nad umywalka i nie zabardzo wiem z czego to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem może tak: chyba dziurawy sufit jest bo pod łukiem występuje jakieś przebicie światła, cienie lepsze są, deski choć modelowałeś je pojedynczo to wygląda to tak jak jedna wielka tekstura zwłaszcza pod sufitem( nic w takiej łazience jakby ją robić nie będzie idealnie może więc kilka desek odsuń może nabierze to większego realizmu), teraz tło: wydaje mi się, że ta łazienka się zaraz obali na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sufitu to sa to pojedyńcze deski tylko że nie fartownie połaczyłem je w jeden obiekt, tak to każda decha ma nałożone materiał osobno i uvw mapping jest też rózny dla każdej deski, a sufit ma niestety jeden dla wszystkich. Pokonbinuję zmienie to. Sufit dziurawy juz poprawiłem, zaczął mnie nachodzić pomysł na przezroczysty sufit ale to na razie tylko pomysł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

w ościeży okna po lewej "prześwituje" chyba krajobraz z tła, wygląda jakby ściana była z plane'a i miała jednostronny materiał, może spróbuj ustawić na 2-sided. Jeśli to to, to i fugę powinno rozwiązać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o fugi miedzy tymi zielonymi an podłodze, to może problem jest w ich wielkości? maja co najmniej 1cm u Ciebie. takich się chyba nie robi. zanim płytki były cięte robiło się te powiedzmy 5mm a teraz kiedy płytki często są rektyfikowane to fuga przeważnie ma 2-3mm. może spróbuj na mniejszej - mniej widocznej fudze. btw umywalka nie ma syfonu?

 

ogólnie bardzo fajnie wszystko wygląda. to Twój projekt? tylko faktycznie na ścianie jakby prześwitywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie bedzie prześwitywało, zrobiłem całasciankę na nowo poprzednio to był plane, teraz płytki juz są osobno i właśnie je ustawiam tak aby fuga była mniejsza (te na podłodze maja tak zostać cały urok w tej dużej fudze), co do projkektu to pisałem ciut wyżej ze inspirowany widziana kiedyś łazienką tyczy sie to tych dech reszta własna wyobraźnia;). Co do syfony to dzieki, sie zapomniało zrobić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dunuś:Render niepełne 2h, na ustawienia musisz poczekac bo trzepie inny render i zełba nie podam, że scenka oświetlona jest vraysun+vraysky i 2 vraylight, camery vraypsyh. napewno ustawiony jest adaptive dmc + mitchell+exponential(0,6;1,2;1,7) właczony tylko AB,W GI is on ale obie opcje śa nie odfajkowane IM+LC, subdiv 900 sample 0,03 odfajkowane Scp i AT, AM 0,34 i NT 0,004 tyle mniej wiecj pamietam

Edytowane przez s_vimes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności