Skocz do zawartości

Scena 3D: Dom jednorodzinny


plug

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe.. tyle tu zajeb... domków, nie umywam się, ale co mi tam, daje swój^^'

 

Tylko nie bijcie! Będzie całe osiedle domków tego typu, to postaram sie z domku na domek sie poprawiac..

Edytowane przez plug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No jak jest za drzewem to drzewo rzuca cień, ale tam gdzie nie rzuca to światło powinno operować. Ja wiem że teraz jest zima i trudno sobie przypomniej jak słońce potrafi dawać po gałach, ale kilka dni temu też było słoneczko i było dużo jaśniej i bardziej kontrastowo. Cienie ciemniejsze - światło jaśniejsze. Słońce to jest gdzieś za plecami. Ide sprawdzić ile minusów dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest potencjał, drewno polecam zmienić na coś mniej panelowego trącącego polskim m2. IMO domek dosyć ciekawy jak na polski dach dwuspadowy urzędowy. Ma potencjał na dobrą domówkę BONKERS! epicką dla wtajemniczonych. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiększaj natęzenie environment lighta (skylighta czy coś tam) a jak bedzie sie przepalać to osłabiaj swiatłokierunkowe. Dodatkoko możesz pokręcić parametrami color maping.

Całkiem przyjemna trawa. Ogólnie troche smutno, za mało słońca. I troche dziwne swiatło. Patrząc na ciebie jakby słońce było za kamerą a cień od domu pada w strone kamery. To chyba źle ustawiona mapa hdri. Ja bym generalnie olał świecenie hdrką. Dłużej sie renderuje a efekt bywa trudny do opanowania.

 

No i dziwne momenty są takie jak odbicia w rynnie (też chyba problem z hdr)

 

Mi sie kolor drewna podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam problem z zapisaniem pliku, wszystko pieknie wyrenderowało sie z trawka, kwiatkami, drzewkami, tylko nie chce zapisac sie w zadnym katalogu i penie... probowałem jako rozne pliki, ale nie wchodzi.......2 dni pracy i zeby COS miec to przez corel capture...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobna akcję, polecam przeinstalowanie vraya, mozesz tez spróbować ustawić odrazu w głównych ustawieniach randera zapisywanie pliku(spróbuj czy tak samo sie dzieje na jakim kolwiek renderze bo jesli nie to musisz tylko sprawdzic wszystkie ustawienia świateł kamery i samego vraya w tej scenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak ze jedno ze swiatel nie działalo jak trzeba render sie robił ale jak go probowalem zapisać to pisał ze nic nie ma do zapisu lub tworzył tylko czarny ekran w formie jpg. Tak czy siak najlepiej przeinstaluj vraya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render jest calkiem dobry. Design za to bardzo nieprzyjazny w moim odczuciu.

Wszystko ma dramatyczny charakter, bardziej jak baza wojskowa ewentualnie domek

dla ex-majora, ktory nie chce mimo braku czynnej sluzby zatracic tego uczucia, ze zawsze jest wsrod swoich;)

 

Technicznie radzisz sobie fajnie i moze warto od innej strony spojrzec...ale byc moze entuzjastow takiego designu znajdzie sie sporo i moze byc to z mojej strony nietrafna uwaga.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe masz odczucie, ale to dobrze....ale projekt nie mój ;) A domek ma byc odskocznią od typowych skośnych dachów. Może jak pokaże inne domki z tej grupy to Cię przekonam ;) Jeszcze wnętrza dojdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności