Skocz do zawartości

TexTools 3.0+


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że ostatnio pojawia się coraz więcej ciekawych darmowych narzędzia dla programu 3ds Max. Dzisiaj Hendrik-Jan Schoenmaker poinformował o wypuszczeniu nowej wersji narzędzi TexTools, które mogą się przydać w pracy z teksturami. Zachęcam do obejrzenia wideo.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1003

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

troszkę skaszanione są te checkery na filmiku , mam nadzieję ze nie zrobi czegoś złego z teksturami - trzeba sprawdzic - juz dla samej projekcji chyba warto (o quick pelt i peel pipe nawet nie wspomnę ;)

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocne!jutro trza po testować. Kolejny przykład, że ludzie za darmo robią rzeczy lepsze niż Autodesk za kilka tysięcy (wypinając się na pseudo update).Ciekawe czy go wykupią :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozecie cos wiecej opowiedziec? Dlaczego jest taki fajny?

 

Tym nowym sie jeszcze nie bawiłem,ale w starym można zmieniać checkera guziczkiem,zmieniac typ shadingu w viewporcie,pociąć uv szwami na podsawie smoothgroup,zastosować symetrię na kawałku uv(np.po pelcie),wyrównać vertexy w pionie albo w poziomie i pare innych rzeczy;)

Zainstaluj szecierz za darmo daja a warto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla posiadaczy PS CS4 polecam export obj bezpośredniość do PS i tam zabawę z texturami, mocno daje rade

 

pozdro

 

 

o widze powodzi sie ;) najdrozsza wersja fotosklepu widzie zakupiona z peb'u :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orcher--> kolego w bieszczadach 10 lat mieszkalem za mlodu: ] wiec..... hehe.

Textool nie jest trudy tylko zajeprzydatny(choc 3,0 sredni mi sie podoba, mimo ze usuneli kilka zbednych guzikow) uzywam obecnie 2,9. najprzydtniejsze dla mnie to stitch(zawsze o czyms takim mazylem, cudowne narzedzie) i Align to, tak samo mega super wypasne. nie wiem dlaczego nie chce mi dzialac Rectify, wydaje sie tez byc mega pomocnym. ogolnie caly tool jest pro. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Don Wasyl

Witajcie

Robiłem wszystko tak jak na filmiku, ale niestety gdy importuje teksture do PS'a, grafika pokolorowana jest na różowo i ma jakieś artefakty, nie wiem co z tym zrobić. Próbowałem importować w różnych bitów na kanał, ale nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności