Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Samolot Hawker Hurricane FIN


Kruku

Rekomendowane odpowiedzi

Elo wszystkim.

Zrobiłem taki modelik do testu w ok 7 dni, dawno nie widziałem tu samolociku ;p. Normal mapy kompletnie w PS.

Z czasem może wrzuce do UDK.

 

Siatka 3544 tri textury 2048x2048.

 

39505858.th.jpg

34432079.th.jpg

dif.th.jpg

spe.th.jpg

normu.th.jpg

Za grube te łączenia na blachach chyba wyszły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie wygląda samolocik, muszę przyznać że normalka jak na to ze z szopy to nieźle wygląda ale cholerka jak Ci się to chciało dłubać ręcznie ? ;)

 

Nie wiem jak inni ale ja zawsze staram się robić model HP bo wtedy ćwiczę wszystko ;)

 

Szkoda tylko że texturka jak na 2k to mało ostre ale sam mam z tym problemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie fajnie ale strasznie brak kontrastow i wyrazistosci. POstaraj sie tez lepiej zaprezentowac model, moze lepsze oswietlenie? Troche material mi sie nie podoba bo przypomina zabardzo kartonowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo wszystkim.

Zrobiłem taki modelik do testu w ok 7 dni, dawno nie widziałem tu samolociku ;p.

 

ignorant...wejdz do nowego działu w gejmarcie:P

 

samolocik fajny, szkoda ze nie w silniku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity w tych samolocikach były dodatkowo zeszlifowywane zdaje się.

 

Przede wszystkim, większość powierzchni Hurricane była kryta płótnem (skrzydła i początkowo tylna część kadłuba), a płótna się nie nituje ;)

 

Nity nie we wszystkich samolotach zeszlifowywano, Niemcy nawet swego czasu zrobili test, zanitowali samolot płaskimi nitami, zrobili testy, później nakleili na każdy nit połówkę suchego grochu i porównali wyniki. Wyszło im, że wypukłe nity na kadłubie nie przeszkadzają, na skrzydłach natomiast owszem. Poza tym, chyba niewielu z Was widziało samolot z bliska. Większość łączeń wygląda tandetnie, do tego są tam szpary i nierówności, gorzej niż w samochodach ;)

 

Wracając do modelu - nie otwiera mi się główny obrazek. Mogę obejrzeć tylko siatkę i textury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z tymi nitami to troszkę przesadzone jest. Z tym że to chyba nie były nity jeżeli mówimy o mocowaniu blach na przodzie kadłuba, tylko śruby w osłoniętych otworach (tak jak to miało miejsce w Spicie). Tutaj widać ładnie wielkość i kształt. Również na powierzchniach płatów:

 

http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/4/2/0/1026024.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0f/Hurricane.r4118.ground.arp.jpg

 

Generalnie model ok, ale taki troszkę oszczędny jak na współczesne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności