Skocz do zawartości

Projekt WWW: dla przyjaciela....


dziadek3D

Rekomendowane odpowiedzi

Włączę się do dyskusji...

 

Dopóki HTML, nie będzie intepretowany w taki sposób jak kod PHP (czyli fatal error i strona nie działa), nie ma żadnego znaczenia w jaki sposób napisany jest kod... dopóki strona działa w/g założenia i we wszystkich przeglądarkach.

 

Korzystanie z CSS, ma w chwili obecnej sens czysto naukowy i jak się go pozna to ułatwia kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

torm

...nareszcie ktoś krótko, po ludzku i zaraz nie z ambony..... z tym ułatwianiem to prawda.... przeca za pisanie sklepu się nie wziąłem, tylko za stronę dla przyjaciela.... a wszystkiego nie umiem tylko tyle, do tego w miare starczy...:)). Dla mnie najważniejsze żeby była, czytelna, komunikatywna, szybka i w miarę oryginalna bo przy tej ilości stron to koniecznosć, na szczeście temat też jest oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wychodzi mi ten EOT - mea culpa :D

 

tjviking - skad ta masturbacja zaraz? Jak sie pytam mechanika "panie, zreperowalem sobie samochod, ale ciekawym opinii speca" To nie bede mu potem mowil "pan sie do tych srubek samozadowalasz! U mnie, patrz pan, na gumie do zucia i dziala!" :D

 

dziadek3D - zdarzylo mi sie ostatnio - z musu - sklecic kawalek kodu. Dzialal. Ale byl tragiczny. Czemu mialbym go bronic? Szit byl, a nie kod.

Mnie nie chodzi o kod - mnie chodzi o twoje osobiste podejscie do osob starajacych ci sie pomoc. Z lekarzem tez sie klocisz jak ci jakies leki zapisuje?

A co do stronki - graficznie tez tam nie powalasz o czym juz ci napisalem w pierwszym poscie - do tego rowniez sie nie odniosles. Po co sie w ogole pytasz? A moze chciales sie pochwalic jaki jestes wspanialy i nie do konca wyszlo? ;) Powodzenia w dalszych latach... nauki.

  • Piękne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tjviking - ja sobie dobrze zdaję sprawę z tego, że karmię trolla, po prostu myślałem, że po kilku postach użyje tej swojej inteligencji i będzie potrafił jakoś normalnie odpowiedzieć, a nie łapać się jakichś zdupy argumentów, bez ładu i składu. Co do czepiania się kodu, ja o tym nawet nie wspomniałem, skomentowałem jedynie to na czym się znam, grafikę... ale On i tak nie rozumie... mam za mało postów na forum (chociaż nie powiedziałbym, że wszystkie w tym temacie, zresztą ilość postów nie jest miarodajna, jestem głównie obserwatorem, który spokojnie w akademikowym zaciszy szlifuje swój warsztat), zamiast pokazać portfolio to ujawniłem tylko 1 projekt (tyle samo co @dziadek3D) i w ogóle muszę dorosnąć :-) Śmieszny koleś, prawdopodobnie nigdy nie odpowie na moją krytykę, ale dla @torm, który ma wygodną dla Niego opinię już przytaknął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam czekam na dzien w ktorym ktos na forum przyczepi sie ze trzymam myszke

prawa reka podczas modelowania, bo przeciez bardziej jazzy, filthy i trendy jest teraz leworecznosc... kogo to obchodzi? liczy sie efekt - jak jest-> to dobrze, jak nie ma->to nikomu css juz nie pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czas wkroczyć bo coś niedobrego dzieje się w tym wątku.

 

Stonujcie troszeczkę i nie obrażajcie się wzajemnie. Offtopic zrobił się dosyć duży.

 

Aby uciąć te dyskusje, proponuję pozostawić w takim razie wątek CSSa w spokoju i co najwyżej skupić się na wizualnej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wracając do strony graficznej strony:

strona index'owa ok nie podoba mi sie umieszczenie " POLSKI ENGLISH LINKI" po prawej stronie, linki przerzuciłbym pod kontakt a wybór języka zrobił jako stronę index'ową.

obrazek pod tekstem w każdej zakładce ładnie wygląda jak jest krótkie, wszędzie a miare ok oprócz "BIOGRAFIA" proponuje w tym miejscu zmniejszyć obrazek i zrobić "suwak" w środku, tak żeby tylko treść sie przesuwała.

 

Obrazek pod tekstem zrobiłbym równy dla wszystkich zakładek.

Kosmetycznie: np z (http://www.witoldwarzywoda.republika.pl/litografia/images/htm33b_07.jpg) usuń czarne tło zapisz jako *.png (obecnie *.jpg). Dzieki temu przy zmianie koloru tła nie trzeba będzie edytować wszystkich grafik (ten usuniety kawałek będzie przezroczysty).

 

Domena i serwer: widze ze wszystko jest na republika.pl, polecam nazwa.pl rejestrujesz na firmę (przyjaciela) > domena 1rok gratis + 6misiecy serwer gratis.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorence

.... chciałbym uprzejmie zwrócić Ci uwagę, że to jest strona dla profesora ASP, a nie choinka z bąbkami i transformersm na czubku, dla sktera ze spodniami z krokiem opuszconym do kolan..... czujesz różnicę..... nie mogę inaczej napisać do ochrona Prazydenta patrzy mi naklawiturę....:)).

Przepraszm wszystkich skaterów .... ale użyłem tu tylko takiego porównania dla wzmocnienia efektu..... mam nadzieję że nie jojo....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorence

.... chciałbym uprzejmie zwrócić Ci uwagę, że to jest strona dla profesora ASP, a nie choinka z bąbkami i transformersm na czubku, dla sktera ze spodniami z krokiem opuszconym do kolan..... czujesz różnicę..... nie mogę inaczej napisać do ochrona Prazydenta patrzy mi naklawiturę....:)).

Przepraszm wszystkich skaterów .... ale użyłem tu tylko takiego porównania dla wzmocnienia efektu..... mam nadzieję że nie jojo....:)))

 

 

a co ma choinka z babkami do moich uwag ?? napisałem Ci co zrobić żeby usunąć nadmiar "bąbek"

 

pytasz o innych zdanie: odpowiadamy

 

troche nie rozumiem Twojego podejścia, chciałeś krytyki/rad to je otrzymujesz.

 

proponuje zrobić jeszcze galerie bo jak wspomniałeś Twoj przyjaciel to "płodna bestia i sporo prac jeszcze czeka na zreprodukowanie i wstawienie" w galerii łatwiej będzie Ci to wszystko ogarnąć. Tutaj masz wszystko ładnie i prosto opisane jak to zrobić:

http://www.kurshtml.boo.pl/skrypty/skrypt_galerii,galeria.html

 

oczywiście na tabelkach też będzie działać :)

 

pozdrawiam i powodzenia

(bez odbioru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zrozumieć jak postać, która w swoim portfolio ma tylko i wyłącznie jedną stronę WWW zachowuje się tak arogancko. Prosi o krytykę tylko po to aby następnie zmieszać wszystkich z błotem podpierając to jakimiś zdupy argumentami. A najbardziej dziwię się, że moderatorzy usuwają moje posty, zamiast przypiłować ego dziadka3D. Aby nie było, proszę bardzo, moje portfolio: www.gnacik.com, ale zaznaczam, bardzo dłuuugo nieaktualizowane. Kilka aktualnych prac "in progress" można zobaczyć na www.gnacik.nazwa.pl/erbud/ samo portfolio jest w trakcie modernizacji, dojdzie grafika 2d, 3d, www, fotografia, rysunek oraz modelarstwo :-)

 

Pozdrawiam,

Janusz

  • Piękne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorence

... przepraszam pana Przezydenta ale bedzie kilka kolorowych przykładów bo egzemparz nie rozumie:

Wyobraź sobie taką sytuacje lorence (wierzę ze dasz radę):

Pozszedłeś do teatru, w połowie pierwszego aktu wstajesz odwracasz się do publicznosci i mówisz: ja jestem krytykiem teatralnym światowej kalsy.... i uważam że to jakieś nieporozumienie, ta pani powinn wyjść z lewej i mówić ciszej, światło powinno być zielone a reżyser powinien sie leczyć..... i co by się wtedy stało..... a no przyszło by dwóch panów z ochrony i by Cię wyprowadziło.... i zadzwoniło po spychologa.

Koniec przykładu.....

morał: "nikt o nieznanych osiagnieciach nie może nauczać bo nie występują ku temu żadne....powtarzam żadne powody"...!!!

....i koniec moich rozmów z Tobą ..... pstryk....:))).

Przepraszam Panie Prezydencie .... już nie bedę z nimi rozmawaił.....!!!...ani czytał co pisze....:))... zebym się znowu nie musiał ustosunkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[edit] Ciekawy jestem czy jesteśmy właśnie w trakcie Premiery Strony Internetowej, czy na próbach..? Tak czy owak w pierwszym poście jest dowód na to że Scenograf wyszedł na scenę i wykrzyczał do publiczności: "Co na to prowebmasterzy...???". I tu prawdziwy morał tej historyjki - kulturalni widzowie powinni siedzieć, milczeć albo wyjść zażenowani. Żałuję że nie należę do takich widzów, ale czuję się stałym bywalcem tego Teatru. Przynajmniej nie rzucam pomidorami, tak jak scenograf, kryjący się za kurtyną doświadczenia i wieku.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziedku :> chociaż do mojego dziadka brakuje Ci jeszcze 15lat ;)

 

Wyobraź sobie taką sytuacje (wierzę ze dasz radę):

Jesteś początkującym reżyserem, wystawiasz sztukę, zapraszasz krytyków, kolegów i innych. Prosisz ich o rady, sugestie, krytykę. Po sztuce dostajesz masę krytyki, okazuje sie że nie tylko musisz zatrudnić nowych aktorów, zmienić wystrój ale również napisać od nowa scenariusz bo obecny jest słaby.

Nagle wstajesz i mówisz do wszystkich " nie znacie sie w^&*(lać".

Potrafisz sobie to wyobrazić??

 

Tak sie właśnie zachowujesz.

 

życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że czas zakończyć dyskusję. Dziadku do mnie należeć będzie ostatnie zdanie.

 

Charakter Twoich postów tutaj i w kilku innych wątkach na forum wydaje się być przeciwieństwem tego czego zasadniczo (jak sam piszesz) oczekujesz. Z jednej strony zachęcasz do komentowania (wystawiasz prace na forum czyli godzisz się na krytykę jakakolwiek by nie była) a z drugiej strony obruszasz się na krytykujących (zwłaszcza tych negatywnie) jeśli w ich profilu nie znajdziesz czegoś co Cię zachwyci lub chociaż odrobinę poruszy.

 

Mniemam, że za tą maską pozornej zabawy, czai się człowiek traktujący innych ludzi nie do końca na poważnie. Co więcej mogę śmiało zarzucić, że posty które są "odpowiedziami" mają za zadanie jedynie więcej jątrzyć całą już i tak mocno zaognioną sprawę.

 

Dziadku, szanuję Twoje przekonania, szanuje Twój wieloletni warsztat, szanuję Twoje podejście do życia ale proszę - wręcz wymagam od Ciebie tego samego. Odrobiny pokory w rzeczach o których masz dość blade pojęcie. Jakieś tam ciężkie lata na karku nie upoważniają Cię do moralizatorstwa, wywyższania się czy wyśmiewania kogokolwiek.

 

Nie piszę tego jako moderator tego forum a po prostu jako zwykły człowiek który z coraz większą trwogą obserwuje w komentarzach rosnące olewanie innych rozmówców.

 

Metoda "nie znasz się bo ja sądzę że nie wiesz nic" naprawdę nie ma przyszłości. Jeśli nie chcesz zrazić do siebie większej ilości ludzi, przyhamuj to co piszesz na temat innych. Nie wiesz nic o tych ludziach a oceniasz książkę po okładce.

 

Wątek zamykam, przykro mi. Sam sobie jesteś winny. Utrzymanie dyskusji na poziomie to przywilej autora. Nie skorzystałeś z tego po raz kolejny. Szkoda. Wiek i doświadczenie jak widać nie wystarczą aby w człowieku wykształcić... po prostu człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności