Skocz do zawartości

Projekt WWW: dla przyjaciela....


dziadek3D

Rekomendowane odpowiedzi

...robię strone dla przyjaciela artysty i pedagoga.... nie wszystko tam jeszcze jest, bo to płodna bestia i sporo prac jeszcze czeka na zreprodukowanie i wstawienie.... ale zasada jest i jako tako działa.

Oprócz tego polecam zawartą w nim część dydaktyczną o litografii... dla wszystkich dłubiących w tym temacie....:)).

Co na to prowebmasterzy...???...:))

 

http://www.witoldwarzywoda.republika.pl/

 

sorry strona póki co wisi niestety tam gdzie wisi...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prosta, przejrzysta, trudno by sie bylo na niej pogubic - to z pewnoscia na plus.

Kojarzy mi sie z opuszczonym mieszkaniem starego artysty - ciemnym, dusznym, zakurzonym - gdzie swiatlo niemal unika wnetrza. Dla jednych czern to elegancja, dla drugich to przygnebiajaca czern wymuszonego szacunku - cos jak sutanna spowijajaca suche, kosciste cialo ksiedza o twarzy mumii.

Pompatycznie powazna, niepotrzebnie smutna, krzyczaca z daleka, ze oto zarty sa tu nie na miejscu, ze bedziesz obcowal z Artyzmem niczym w sredniowiecznej nekropolii gdzie rzezbione aniolki spogladaja na ciebie ukradkiem swoimi kamiennymi oczyma.

Klimatem przypomina stype, jakby autor prac juz nie zyl a to bylo wspomnienie po nim, ostatni gest uczyniony przez przyjaciela.

Sztuka dla jednych to radosc, to tworzenie czegos co nadaje kolor pustej, surowej scianie, co nadaje ksztalt bryle gliny. Tutaj ta sztuka przygnebia, jest sztywna niczym pozbawiony poczucia humoru, wypalony starzec stojacy nad trumna.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi

...przyjaciel jest bardzo zasadniczy i metodyczny ..... to w litografii odromna zaleta, technologia techniki, stara żmudna wymagająca od kamienia jak i twórcy....... taka tez jest strona.... takie było założenie, dorobek, dydaktyka.... spokój i powaga.....:)). Cieszę się że się czyta w zrozumiały sposób... bo to chyba ważne przy tego typu stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli celowales w taki klimat to mysle ze zabieg sie powiodl. Moze czcionki nieco za cieniutkie - na wysokich rozdzielczosciach moga sie nieco gubic ale ogolnie rzecz biorac jest sucho, prosto, powaznie, bez cienia szalenstwa. Jesli tak mialo byc i w takiego odbiorce celujesz - wszystko gra.

 

Jednak jak dla mnie niemal kazda strona w linkach radzi sobie z podobnym klimatem lepiej - sa szarosci (mimo wszystko lepsze od grobowej czerni), sa animacje ale delikatne, sa ciekawe rozwiazania jak na stronie Dariusza Fieta, ktore przyciagaja do siebie oryginalnoscia i podaja wcale nie lzejsze klimaty w o ilez bardziej zjadliwej formie. U Ciebie jest chyba czysty html (moze tylko skrypcik do pokazania powiekszonego dziela), strona nieco traci myszka, jakby powstala wiele lat temu i bala sie uzyc czegos wiecej, chocby i nowoczesnej formy jak w galerii Albe Kanta ktora o wiele bardziej przyciaga moja uwage.

Pod rozwage. Najlepsze przyklady jak mozna poradzic sobie z taka strona masz w linkach ktore same umieszczales ;)

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr3d3k

...tak jak pisałem narazie musi powisieć w republice....:))... ekrany mamy coraz większe to i reklama za bardzo się nie wpycha...:))

a błędy są .... sam ostatnio coś znalazłem, ale poprawie przy wstawianiu następnych prac........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

...ale na ramkach?? :P Toż to technologia leciwa jak sam dziadek ;)

Tak zupełnie serio - strona ramkach może być źle wyświetlana na nowych wersjach przeglądarek - warto by o tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł na stronkę fajny, ale wykonanie kiepskie, chodzi mi głównie o jakość tych "papierów", wygląda jakbyś po prostu powiększył obrazki z jakiejś bardzo małej rozdzielczości, rozumiem, że będziesz to jeszcze poprawiał. Co do tego, że zbyt mroczny klimat, to ma swój urok, ale wg. mnie ciekawiej by to wyglądało gdyby tłem był stół z ciemnego drewna w równie ciemnym pomieszczeniu, a treść witryny byłby starej daty szkicownik który leżałby na owym stole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnacik

...sęk w tym, że litografia to druk płaski z kamienia, czyli piaskowca i to nie jest papier tylko kamień na którym preparuje się obraz, technika juz coraz rzadsza.... więc mogłeś o tym nie wiedzieć (no ale grafik powinien był to wiedzieć). Na stronie litografa wg. mnie powinien być kamień, bo to właśnie jego płaszcyzna pracy....:)))... tak też zrobiłem....!!

 

Kedzior

Robić to samo to nudne i że tak powiem rzemieślnicze.

To są ludzie od których sie uczyłem, a od byle kogo się nie uczę bo nie warto, no ale zanaleźć mistrza bardzo trudno.... ciągle to powtarzam na tym forum....:))

....spróbował bym jeszcze baletu klasycznego w Moskwie..... ale nie mam na bilet.......:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti

... to nie jest w ramkach... rozumiem chciałeś się wykazać ...:))... kod przecież możesz sprawdzić......:)).... no i jak Ci się jednak wyświetliło....to nie jest aż tak żle.....:)))

 

stary jest ŹLE !!

 

wizualnie moze i ok ale technicznie KLAPA !!

na tabelkach nie robi sie juz stron, brak css'a ...

 

div,y klasy +css no jeszcze możesz dorzucić gotowy skrypt php (stale elementy menu i np stopka wczytują sie tylko raz i sa statyczne zmienia sie sama tresc)

 

zakładek masz sporo wiec proponuje przekodować cała strone (poprawiać tu nie ma co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorence

 

....jak się nie robi skoro ja robię...:))... nie uogólniaj ....!!!

.....jak wizualnie jest ok.... i działa .....:))).... całą przekodować ...powiadasz.... oryginalna pomysła wobec powyższego...... dziekuję....:))).

Moze to co mówisz jest i mądre ale troche dla mnie bezpodstawne..... albowiem nie reprezentujesz żadnych wartości (to tutaj bardzo łatwo sprawdzić....pamiętaj.,,!!!!) .... jeszcze nam tu nie pokazałeś co potrafisz, załozyłeś 2 wątki o zakupie sprzętu.....:))) ....i ja mam uwiezyć że Ty coś potrafisz..... bezpodstawne trzepanie dziaobem .... najpierw trzeba pokazać..... potem udzielać rad.... takie to proste...... rozumiem nie wytrzymałeś.... Dziadek był na linii strzału.... Twója LEMańsko-Dodaistyczna fuzja wypaliła....... cały jesteś w skowronkach...... bedą mówili.... Sprytny Duszek....:))).....

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorence

 

....jak się nie robi skoro ja robię...:))... nie uogólniaj ....!!!

.....jak wizualnie jest ok.... i działa .....:))).... całą przekodować ...powiadasz.... oryginalna pomysła wobec powyższego...... dziekuję....:))).

Moze to co mówisz jest i mądre ale troche dla mnie bezpodstawne..... albowiem nie reprezentujesz żadnych wartości (to tutaj bardzo łatwo sprawdzić....pamiętaj.,,!!!!) .... jeszcze nam tu nie pokazałeś co potrafisz, załozyłeś 2 wątki o zakupie sprzętu.....:))) ....i ja mam uwiezyć że Ty coś potrafisz..... bezpodstawne trzepanie dziaobem .... najpierw trzeba pokazać..... potem udzielać rad.... takie to proste...... rozumiem nie wytrzymałeś.... Dziadek był na linii strzału.... Twója LEMańsko-Dodaistyczna fuzja wypaliła....... cały jesteś w skowronkach...... bedą mówili.... Sprytny Duszek....:))).....

 

Po 1. Niezły styl pisania. Tyle emotek i wielokropków nie widziałem już daaawno.

Po 2. Od analizy wartości porady jest mózg a nie ilość prac na forum.

Po 3. Strona wygląda normalnie i porządnie, bez szału co wcale nie jest wadą. Całość zbudowana na

co jest passe, stare, niedobre i be. Polecam zapoznać się chociażby z http://kurs.browsehappy.pl/Kurs/Spis .

+ typografia

http://www.smashingmagazine.com/2010/03/01/css-and-the-future-of-text/

http://ilovetypography.com/

http://welovetypography.com/

http://www.typographyserved.com/

http://www.gene-type.org/wordpress/

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Wysłać CV żeby post nabrał mocy? (ilość moich "prac" na forum może tego nie zrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSn4k3

...forum to takie miejsce, na którym można powiedzieć wszystko.... na co pozwoli moderacja.... nauczać natomiast może tylko ten co coś umie.... a tego na forum zwłaszcza graficznym nie robi sie za pomocą słów..... wpierw pokazujesz co umiesz, a ja na tej podstawie oceniam Twoją wartość ..... inaczej się nie da...... zawartość mózgu nie wylana na płaszczyznę jest dalej tylko szarą masą....

Pisanie w

... może być stare i passe... ale nie moze być niedobre, skoro działa i to częściej szybciej nisz nowe masełko Rama....:))).... u mnie na nic się nie czeka żadnych linijek ładowania..... jak to bywa w tych nowych i to przy ładowani jpg 40kb.....:)).

 

zakończe to starym chińskim przysłowiem:

Mistrz to ten którego szukają uczniowie,

a nie ten, który szuka uczniów.....:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym spamować w tym wątku, ale...co to są tabelki

?

Czy moja kuzynka, która jest po biologi i nie zna się na stronach pozna że strona jest :

 

Całość zbudowana na
co jest passe, stare, niedobre i be.

 

?

 

A mój kolega jest inżynierem budowy, czy jak mu pokażę tą stronę to da się to jakoś zauważyć że strona zbudowana jest nie tak jak powinna?

 

No i z ciekawości sprawdziłem w "nowych" przeglądarkach i działa na każdej (Google chrome, opera, firefox, IE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedzior

..dziękuję..... ale psujesz mi zabawę......żartowałem.....oczywiście...:))).

...próbuję tylko pokazać tych co wpadli tu z onetu i wp.... gdzie jek Radwańska wygra turniej to piszą ....ale jest brzydka...... i tam to się nazywa komentarz, a nie idiotyzm.....:))).

Wczoraj jeden Duszek Kasper robił mi cały wieczór wykład z planszami jak się fotografuje..... a okazało się że jeszcze nie zrobił żadnej fotografii..... :)))....cały wieczór miałem zabawe, a on się nadymał może pękł....... bo jeszcze dziś nic nie napisał........:))).

Oglądaliśmy wczoraj z żoną Twoje Beskidy.... i to jest to jak ktoś wjedzie na rowerze na np. Czantorie to ma szacunek dla natury i jej siły i to widać.......... anie słychać.......:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę że się nie zrozumieliśmy. Ludzie w dziale 3d pokazują prace i wszystko wygląda ok i super. Ale czasami ktoś prosi, żeby autor pokazał siatkę i wtedy zdarza się, że jest już parę rzeczy nad którymi wypadałoby popracować. Tu nie chodzi tylko o to czy działa, tylko o zen (a nawet Zen) i przywrócenie balansu mocy we wszechświecie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z troche innej strony: jakosc reprodukcji i elementow graficznych, jest bardzo slaba. za bardzo pokompresowane jpgi, nieostre reprodukcje, przejarane.

sam babralem lapki w technikach graficznych, od linorytu po akwaforty czy tinty.wiem ze ilosc detalu i stopien tonacji moze byc bardzo rozlegly, no i sam charakter prac ciezki do reprezentacji na plaskich monitorach, zwlaszcza druk wklesly czy wypukly. ale jestem pewny ze mozna to zrobic duzo lepiej.

 

inna sprawa ze najpierw prosisz o krytyke, a potem wymagasz przedstawienia portfolio.ktos z marnym portfolio moze bardzo dobrze radzic, nie raz mi sie zdarzylo taka korekte otrzymac. a twoje podejscie jest wynikiem chyba demencji starczej(no offence), chociaz i tak niezle bo nie wymagasz jeszcze papierow z uczelni artystycznej/informatycznej i dorobku conajmniej cwiercwiecznego.

 

a co do tabelek, to nie widzimisie... tylko ze wzgledu na specyfike sieci. tabela nie zostala zaprojektowana jako element do precyzyjnego umiejscawiania elementow na stronie, tylko prezentowania danych tabelarycznych(moze takiego wyrazu nie ma, ale domyslicie sie o co chodzi:). ale w starszych wersjach jezyka html, wykorzystywany z racji braku innych narzedzi do precyzyjnego pozycjonowania. obecnie skoro mamy juz dostepne swietne narzedzia do tego specjalnie zaprojektowane (vide:css) nie ma sensu uzywac nieergonomicznych przestarzalych rozwiazan, zwlaszcza ze zadnych wartosci historycznych to nie przedstawia, po prostu utrudnia przeplyw danych. rozwalasz transfer uzytkownikom(brak szacunku) i serwerowi na ktorym stronka stoi(rozrzutnosc).

a to ze twoja stronka sie laduje na wszystkich przegladarkach i szybciej niz te nowe stronki to nie argument. mozna zbabolic robiac cos na divach i zbabolic na tabelkach. ale uwierz mi ze ta wlasnie strona, ktora zrobiles na tabelkach, o niebo lepiej by dzialala na divach i css. nie mowiac juz o latwosci wprowadzania poprawek, czy nawet zmiany calego layoutu.

 

lorence dobrze radzi, ale uzywa zlych argumentow, dzieki php stopka nie wczyta sie tylko raz, ale tylko raz trzeba stopke zaimplementowac w skrypcie, dla uzytkownika bedzie ona przesylana przy kazdej stronie w ktorej jest uzyta ponownie, tyle ze tu wystarczy ze wpiszesz sobie to jeden raz do jednego pliku a nie do kazdego osobno.to ulatwienie dla ciebie,uzytkownik i tak dostaje czystego htmla. inna sprawa czy php to takie pro :), jest jeszcze django(python) czy ruby on rails(ruby) itp.

 

ergo, stronka zrobiona jak miliony innych tego tupy (czyt. portfolio artystow bawiacych sie niemal wylacznie w analogowych technikach) znaja kogos kto sie na kompiutrze zna, a bo to w wordzie pracuje, a bo widzial u niego na biurku jakiegos, a bo w maxie grafiki robi... no to ciach pytanko, a moze bys mi zrobil stronke, bo ciagle slyszy o tym internecie chlopak, pewnie nawet widzial, ale przekonania do niego nie ma. no i wychodzi amatroka niestety. ani to zaprojektowane nie jest, ani technologicznie poprawne. od wyczucia danego zleceniobiorcy zalezy na ile znosne graficznie, zazwyczaj tragedii nie ma, ale wiedzy tez niewiele i wychodzi takie nijakie, dyletanckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to prowebmasterzy...???...:))

 

http://www.witoldwarzywoda.republika.pl/

 

sorry strona póki co wisi niestety tam gdzie wisi...:)))

 

Co prawda nie mam doświadczenia w tworzeniu stron - ani w niczym innym. Ale może tym razem moje rady przydadzą Ci się jakkolwiek.

 

1. Nawet jeśli tymczasowo używacie onetu/republiki - trzeba uważać tam z wirusami, w ostatnim roku kilka razy odwiedzałem strony zawirusowane na tym portalu, więc przestroga - Jeśli zaczepi się tam jakiś "trojan" to odwiedzający może nie zobaczyć strony przez swojego antywirusa.

 

2. Światło międzyliterowe w Nagłówku można by delikatnie skorygować - "zyw" ma inne światło niż "wod" w Nazwisku. Takich miejsc jest więcej - "Wi", "War"...

 

3. Tła - kamień fajnie wyszedł jako tło - szkoda tylko że jest tylko jeden we wszystkich działach - narzędzia zmieniają się w poszczególnych działach (są super)(może brakuje gumy arabskiej i ). Sam wiesz najlepiej ile różnych kolorów oferują kamienie litograficzne. Jednak wielkość strony/czas ładowania na pewno się zwiększy. Warto byłoby też zadbać o pionowe krawędzie kamienia na tych podstronach.

 

4. Tło w dziale "studio ww" - ten papier wydaje się być obcy do całości. Dolne zakończenie też jakieś "wbrew optyce". :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSn4k3

.....obejżałeś siatkę i powiedziałeś, że jest niedobra i passe, ale jest normalna i porządna.......czyli tenisistka niby dobrze gra ale dyskwalifikuje ją uroda.... albo gra cienko ale dobrze wygląda dać jej medal......no taki masz zen ......:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedobra i passe nie może być normalna i porządna. Proponuję porównać jeszcze to do np. gotowania, wędkarstwa. Ba, dopiszmy do seneki myśli. Proponuję poczytać komentarze kolegów wyżej. Ja kończę bo jest to off-topic a w pracy jestem:-) Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to zgadzam sięw stu procentach z kengi, chciałem jedynie zwrócić uwagę, że po wejściu w studio www -> realizacje, wejście w home, biografia i litografia jest niemożliwe, przynajmniej bezpośrednie przejście z tej strony do tamtych, taki mały bug

 

co do wyglądu, dla mnie strona wygląda słabo, nie ma tragedii, ale do szału jej daleko, nikt jeszcze nic nie powiedział o typografii, biografia jest nieczytelna, trzeba wymęczyć oczy żeby to przeczytać, a na pewno zależy autorowi na tym, aby KAŻDY mógł swobodnie to przeczytać :)

 

a tak to właściwie faktycznie o gustach się nie rozmawia, bo gdy powiem, że kupa jest smaczniejsza od czekolady to jak mnie przekonasz do tego, że tak nie jest? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly

... jak zwykle nie masz doświadczenia ale masz zdanie ......jak celebryta...:)).

 

kengi

a to ze twoja stronka sie laduje na wszystkich przegladarkach i szybciej niz te nowe stronki to nie argument

.... bez komentarza....:)).

.... przypominam, że kiedyś od krytyki był krytyk, a nie od cieć.... takie były zasady no nie moja wina, że to ktoś pomianiał.....:)).

... ocena Twojej demencji nie należy do mnie, moja nie czuje się fachowcem w tej dziedzinie....:)).

...a nie wziąłeś pod uwagę że przedpotopowi analogowi.... na pierwsz rzut oka potrafią ocenić umiejetności takich których tu nazywasz profesjonalistami....... a wiesz po czym oni to oceniają ..... po jego portfolio..... to widać słyczać i czuć i nie interesuje ich pokazywanie swoich prac w cyrku....:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matizlob

nie ma tragedii, ale do szału jej daleko

... zrobiłeś mi i mojemu przyjacielowi wielką przyjemność.... to jeest dla nas wapaniała recenzja.

 

...jak nie zjesz ...jeżeli jesteś pro to pracujesz w reklamie którj zadaniem jas to tego doprowadzić...... i ma sukcesy.

 

Bugi...jeszcze są.....takie prawo demencji...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. chyba zle sie wyrazilem.

mowie ze twoj argument ze stronka jest szybka nie jest wystarczajacy.

gdybys porownal obecna stronke na tabelach, do identycznej zrobionej przez profesjonaliste na divach i cssi potestowal nie tylko na swoim komputerze. zobaczylbys jak duzo mozna zyskac. stad zarzut o wybraniu slabego rozwiazania (tabeli).

 

a jak potrafisz ocenic prace informatyka po portfolio, to chyba jestes informatyk. szacun. :)

 

wydaje sie ze zbyt wielka ufnosc pokladasz w przeswiadczeniu ze doswiadczenie w tradycyjnych technikach pozwala na obiektywna ocene wszelkich dziedzin graficznych, plastycznych. sam sie przejechalem na takim mysleniu. i wiem ze mimo iz jakis tam zmysl plastyczny posiadam w pewnych dzidzinach sie nie sprawdzam, bo po prostu zbyt malo wiem. i zgadza sie przedpotopowy analog od razu oceniu swietnie dobor kolorow, kompozycje czy inne elementy wspolne dla dziel plastycznych. ale nie o tym tu piszemy.

 

glowne zarzuty tej strony to zarzuty natury technicznej/informatycznej. a ty masz tylko jeden kontrargument, dziala wiec jest dobrze. ale to krotkowzrocznosc. dziala tylko w pewnych okreslonych warunkach, tobie moze to wystarczac, ale wlasnie to swiadczy o tym ze nie jest to dobre, dla tych ktorzy siedza w tym temacie troche wiecej niz tylko robiac strony sla przyjaciol.

 

a jezeli oczekiwales komentow w stylu, jest w miare ok. to powodzenia w dalszym zyciu :)

 

ps. nie ocenialem twojej demencji. tylko napisalem, zeby wzmocnic przekaz. przepraszam ze zrozumiales to inaczej, nie to bylo moja intencja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kengi

 

a jak potrafisz ocenic prace informatyka po portfolio, to chyba jestes informatyk. szacun. :)

 

 

..a jak potrafisz ocenić prace grafika po portfolio, nie będąc grafikiem.... pewnie tak samo jak ja w cytacie...... tłumaczenie niefachowcowi że będzie szybciej jak sie tam coś w środku pozmienia o czym on nie wie zwłaszcza ze się dodaje że w zasadzie nie będzie....... ja zwykle oceniam człowieka jako całość.... no ale na wykształcenie tej umiejętnosci potrzeba trochę czasu ..... :)).

 

a ty masz tylko jeden kontrargument, dziala wiec jest dobrze. ale to krotkowzrocznosc. dziala tylko w pewnych okreslonych warunkach
.... wszystko działa tylko "w pewnych określonych warunkach" i jak tu to ładnie nazywacie dla określonego targetu...."dla tych ktorzy siedza w tym temacie".... zupełnie wystarczy to nie jest strona dla informatyków oni by tam niczego nie zrozumieli i nie chcieli by zrozumieć i działa to takze w drugą stronę grafik warsztatowy niczego nie będzie szukał na stronie z szblonami css....:)))

 

Za jedno jestem Ci niewątpliwie wdzięczny, od dzisiaj przedstawiam się "analog z demencją"..... bardzo mi sie to spodobało... i oddaje sedno...!!!

Dlatego też znieniłem swój podpis w postach...... bardzo naprawdę, bardzo mnie cieszy.......:)))...jeszce raz dziekuję...:))).... i to nie jest złośliwosć tylko wzmocnienie przekazu...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej,

dlaczego warto zakodować stronę na divach+css ?

 

masz skończoną stronę Twój "kolega" jest zadowolony. Po jakimś czasie dzwoni do Ciebie i chce mieć nowa pozycje w menu "Galeria" i zmienić kolor i rodzaj czcionki. Jeżeli masz css'a zrobienie tego zajmuje niewprawionej osobie ok 3-5min.

Na tabelkach ten czas wydłuża Ci sie o ilość podstron na których musisz ten kod dodać/zmienić w Twoim przypadku ok 9x.

Im więcej modyfikacji/zmian tym więcej czasu tracisz mając źle zakodowana stronę.

 

I zrozum że nikt tutaj nie robi Ci na złość, chcemy tylko pomóc.

 

Jak już coś robisz rób to dobrze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorence

 

... rozumiem i nawet wiem o czym mówisz (ale ja tak bardzo koczam walkę z wszystkimi przeciwmosiami HTML-a... a jaka przyjemność jak sie uda..

)).... o wszystkim na stronie decyduje ja.... a jak przyjaciel będzie chciał zmian to albo je zrobię na piechotę(mam dużo czasu terminy mnie nie gonią).... albo nich idzie do kogoś innego.... nie obsługuje buraków z BMW7.... tylko z nimi się nie można dogadać...... bo wiedzą lepiej i Cię przetresują dla zasady..... dłuższy samochód rządzi. Z inteligentnym człowiekiem można się dogadać przed pracą bo on wie czego oczekuję.....:)).... ale co ja tu gadam to teraz w zasadzie surrealizm utopijny.....:)).

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz temat bo chcesz usłyszeć jakąś konkretną krytykę odnośnie tego co zrobiłeś, aby jak się domyślam móc to później poprawić. Ale nie, najlepiej jest mieszać wszystkich z błotem, bo Ty wiesz lepiej, w końcu jesteś artystą starej daty, takim po przejściach. Więc skoro jesteś taki super to po co w ogóle zakładałeś ten temat ? Stronka przecież śmiga, grafika rewelacja, zupełnie nie rozumiem.

 

Co do mojego wcześniejszego posta, to rzeczywiście, nie wiedziałem czym jest litografia, w takim przypadku motyw z książka na stole byłby nie na miejscu. Pozostaję więc przy tym co napisałem wcześniej. Pomysł dobry, ale wykonanie kiepskie, popracuj nad tym, bo jeżeli mierzyć Twoja miarą to patrząc na ten projekt to i Twoje portfolio prawdopodobnie jajec z zachwytu nie urywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnacik

.....witam po obiadku... smacznego....:)).

...możesz moją stronę odwiedzić w każdej chwili.... se zagogluj....Daniel Zagórski....:))....jak nie trafiłeś do mojego profilu....... w Twiom profilu natomiast widocznie zapomniałeś podać linka do swojej...:)))..... to się zdarza, tyle jest na głowie i świat tak pędzi........!!!! a bociany są już nad Bułgarią.....wiosna laski beda kwitły.....:))).

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie cie, dziadku3D to udreka. Udreka - bo jakos opierasz sie zasadom interpunkcji i ortografii (wielokropeczki "artystyczne" sprawiajace, ze czyta sie to jak jakale z zadyszka, pisze sie "tez" a nie "tesz"...). Do tego dochodzi krytykanctwo wszystkich i wszystkiego - juz raz ci napisalem o tym, ale jakos odpowiedzi sie nie doczekalem panie Wielki Artysto z Doswiadczeniem (http://bit.ly/a5iui4).

Pytasz o cos, ale tak na prawde oczekujesz tylko poklepania po ramieniu, potwierdzenia ze oto - o czym jestes swiecie przekonany - wykonales dobra robote. Tymczasem gdy pojawi sie glos krytyki - atakujesz na slepo siegajac do tylez wydumanych co nieprzystajacych porownan, byle tylko zachowac status quo ante, jakbys sie tej krytyki smiertelnie obawial. To ma byc droga do doskonalenia sie?

Skoro juz siegnales po porownania - twoja strona to jakby wygrac pojedynek kopem w jaja i uderzeniem cegla w potylice. Oczywiscie - wygrales. Ale gdzie finezja, gdzie zasady, gdzie sztuka i honor?

Jak chcesz jeszcze pojsc dalej w prostactwie to mozesz zrobic strone jako cale obrazki po prostu z polami do klikniecia. I tez zadziala. Dlaczego nie? Idz na calosc jesli juz. Tylko w oczekiwaniach poklasku zwroc sie raczej do swoich przyjaciol, ktorym najwyrazniej wisi jak ta strona jest zrobiona bo to tylko taki element, zeby moc powiedziec na przyjeciu "A owszem, mam, oczywiscie ze mam!".

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi

...skoro do mnie piszesz to widocznie czytasz te kropeczki i także czasami literówki..... z jakiego powodu to robisz Twoja tajemnica, chcesz mi otworzyć oczy, stanąć w obronie .... czegoś....????. tu były znaki zapytania i to jest pytanie, w tym pscie do którego mnie odsyłasz nie ma takich znaków wiec nie było pytania jak już sie czepiamy. Jak Cię mój bełkot męczy, nie musisz otwierac drzwi jak w Twoim pięknym porównaniu z sąsiadem...... wszak widzisz kto pisze posta..... prościunie...!!!!

Wracajac do strony, tytuł działu jest "Webart- grafika związana z internetem"..... to co tu mnie wszyscy prostują kodem.... i straszą jak ty plasterkami z PS..... a co nie wolno...??? Jak ktoś goli głowę, a inny ma długie włosy to który jest ok.....no ten który po wyjściu z domu spotka więcej podobnych do siebie.... ale to nie znaczy, że pozostali to idioci..... bo za chwilę się to zmieni....:)). Z Twojej statystyki na tym portalu wynika że zajmujesz się bardziej.... co nowego i jak w programach - czyli ortodoksyjna technologia.... to na artystycznych tematach powinneś się trochę hamować..... po co sobie robić krzywdę za płotem, jak u siebie jesteś gość....:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowujesz sie jak ci ktorzy puszczaja muzyke na caly regulator a potem mowia "jak pan nie chcesz, to pan nie sluchaj, w czym problem!?".

A moze tak odniosl bys sie do istoty rzeczy zamiast lawirowac? Bo rzecz w twoim wiecznym krytykanctwie, rzecz w nieumiejetnosci przyjecia krytyki o ktora - zabawne - sam prosisz. Tu juz trudniej, prawda? Wyobraz sobie ze nawet jak bedziesz mial 90 lat nie bedzie to koniecznie przydawalo ci madrosci i wiedzy we wszystkim czego sie dotkniesz. Bo odnosze wrazenie jakbys cala ta swoja teatralna ironie opieral na tym jednym - "jestem starszy, wiec wiem lepiej". Otoz, mily panie - niestety tak to nie dziala.

 

Zamiast podejsc do tematu logicznie, przyjrzec sie radom ludzi ktorzy chca ci POMOC - ty szukasz jakiegos haka, przegladasz portfolia, badasz statystyki aktywnosci na portalu... Szukasz jakiegos punktu zaczepienia jak tonacy chwytajacy sie brzytwy podczas gdy chodzi o jedno - twoja stronke o ktorej ocene sie zapytales i to ze nie potrafisz przyjac krytyki. Czego sie boisz? Ucierpi twoje przerosniete ego na tym jak ktos na forum wytknie ci blad? Z jednej strony piszesz zeby nie czepiac sie kodu a z drugiej probujesz bronic sie, ze szybciej sie laduje.

Nie probuj tego taniego chwytu z zamykaniem mi ust - zwlaszcza ze nic konkretnego nie powiedziales a tylko miotasz sie z kata w kat. Hamowac powinienes sie bardziej Ty sam, bo wchodzisz na cudze poletko i probujesz rozstawiac po katach. Tu jeszcze trzeba rzetelnej wiedzy (ktorej na przyklad o kodzie ja sam nie mam i dlatego prosze znajomego o pomoc a nie zgrywam jakiegos scyzoryka z 15 ostrzami do wszystkiego...), ktorej na temat robienia stron ci najwyrazniej brak. Brak ci tez wciaz szacunku do innych i ich pracy - jak widac przemijajace lata nie wypedzily z Ciebie arogancji... Podobno czlowiek uczy sie cale zycie. Jesli chce oczywiscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi

...marudny jesteś jak jakiś stetryczały dziadek.... wiec jeszce raz powtarzam... przyjmuję nauki od tych którzy, coś umieją.... i po to się siega do statystyk itp. bo Ty tu nawet nie masz twarzy i możesz udawać Dr. Hausa nie wierze póki nie zobaczę....... jak nic nie reprezentujesz to nie nauczasz..... ja Ci nie wchodzę na wątek i nie nauczam.....:))

Najkrócej jak mogę na... koniec Twoje gadanie mnie nie interesuje jak go nie podeprzesz udokumentowanymi umiejętnościami..... najlepiej w dziedzinie o którj mówisz......

Od tej pory będę odpowiadał Ci w kilku słowach..... bo na tyle zasługujesz...:)).

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bełkot. Weź się zastanów po co Ty w ogóle założyłeś ten temat, skoro i tak pozjadałeś wszystkie rozumy. Masz chyba jakiś kompleks, że ktoś młodszy krytykuje "starego wyjadacza-artystę" po przejściach. Może i w kilku dziedzinach szeroko pojętej grafiki masz niezłe umiejętności. Ale jeżeli chodzi o WWW to leżysz, Twoje portfolio też na kolana nie powala, jedyny ciekawy element to top, ale nie do końca, jest co poprawiać. Natomiast cała reszta to pożal się Boże, więc lepiej zacznij słuchać opinii innych i wyciągaj z tego wnioski.

 

Ja swojego portfolio nie zamieszczam, jest ono stare i daaawno nie aktualizowane, no i ogranicza się tylko do WWW. Nowe jest w produkcji, ale to jeszcze długa droga przede mną. A jeżeli bardzo chcesz zobaczyć coś mojego to w tym samym dziale tylko w innym temacie zamieściłem fragment jednej z moich prac, nad która aktualnie siedzę. Tylko w przeciwieństwie do Ciebie ja właśnie czekam na ostrą krytykę, bo tylko dzięki takiej się więcej nauczę i zrobię kolejny krok do przodu. Ty najwidoczniej wolisz stać w miejscu, a wcale tak daleko nie zaszedłeś, w innym przypadku bym jeszcze zrozumiał taką stagnację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnacik

... następny co to ma jeszcze w produkcji ,ale to jeszcze długa droga... i zamieszcza fragmenty....a nmie interesuje komentarz takiego co coś wyprodukował...... więc Ty odpadasz.... nie bedę czekał aż się zbierzesz......

tak jak poprzednikowi nie będę odpowiadał już szerzej na to bulgotanie...:))

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boisz sie prawdziwej, meskiej dyskusji w temacie, prawda? Uciekasz, chowasz sie za fasada jakis wydumanych wymagan jak urzedniczyna rzadajacy kolejnego papierka byle tylko nie pomoc petentowi. Tesknota za starymi czasami? Moze jeszcze gozdzik, buteleczke i koperte ci mam poslac, zebys laskawie rozwazyl co mam do powiedzenia? Zejdz na ziemie - to jest internetowe forum - tu sie nie wymaga dokumentow. Tu jestes zbrojny jedynie w gole argumenty i z tego co widze w twoim przypadku - bezradny.

 

Zasluguje na kilka slow? A kim ty jestes zeby to ocenic? A moze poprostu nie wiesz co powiedziec? Moze mijajace lata nie przydaly ci bieglosci w dyskusji? W koncu, moze wiesz ze tak na parwde nie masz racji ale nie chcesz tego przyznac?

 

Odpowiedz mi juz nie w kilku ale w jednym slowie - TAK lub NIE.

Czy uwazasz, ze ci ktorzy z dobrej woli radza ci prace nad kodem, ktorzy podsuwaja obecne od lat zastosowanie css'a nie maja racji czy ja maja? TAK, maja, czy NIE, nie maja racji?

Po mesku, bez lawirowania i rozpaczliwego lapania sie jakichs papierkow, dokumentow, statystyk. Mysle ze taka krotka odpowiedz wiele wyjasni. Bo jesli racji nie maja - to ty wiesz lepiej a oni bez sensu dopracowuja kod po nocach. A jesli racje maja to o co do cholery ci chodzi w tej slownej przepychance w ktorej gotow jestes powolac komisje sledcza i zaczac sprawdzac pochodzenie adwersarzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam po mesku i rzeczowo ze z tabelami to pierdzielicie az zeby bola,

css jest rownie skopany jak rendering tabel w roznych przegladarkach i jest to

czepianie sie juz na sile

 

passe :D wstyd to jest krasc, nie robcie z tworzenia kodu html konkursu na

najpiekniejsza linijke ktorej nikt nie zobaczy, dziala? dziala... nie krzaczy sie?

nie krzaczy... ale jak rozumiem kilka osob nie bedzie moglo spac, bo Dziadek

w swej niewiedzy o super trendach z wypierdem uzyl tagu

o my god! ilez z tego powodu dzieci umrze w Afryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w wątkach dziadka ożywione nastroje. Czasem już tylko dla nich warto wejść na któryś z wątków dziadka :)

 

Zazwyczaj mam wolną sieć, ale dzisiaj to już masakra stąd zbyt długo stronką się nie pobawiłem niemniej to, co widziałem na mnie sprawia pozytywne wrażenie. Trochę nie zrozumiałem dlaczego "Studio WW" ma inny styl niż pozostałe podstrony i ciężko mi powiedzieć co jest tłem dla tej podstrony (jakaś ryza papieru?). Mniejsza o to.

 

Technologii też się nie czepiam. Skoro widz zaglądający na stronie nie pozna różnicy to niech każdy koduje jak mu wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, padam ze śmiechu :-) Puknij się w łeb i pomyśl o tym co piszesz, bo jeżeli chodzi o WWW to jesteś mniej więcej na poziomie mojego 17-letniego brata, który dopiero zaczyna przygodę w PS'em. Nadymałeś się jak paw z portfolio, na którym mamy do czynienia z jednym projektem WWW + grafika samego portfolio, a od Nas bezczelnie wymagasz profesjonalnego z minimum 100 pozycjami. Więc przestań ględzić, bo jeżeli chodzi o WWW to na tym forum wcale nie pokazałeś więcej niż ja. Z wyrazami szacunku, ale to, że w innych dziedzinach osiągasz imponujące efekty nie oznacza, że możesz być taki arogancki w innych działach. I przestań się zachowywać jak małe dziecko tupiące nóżkami bo dostało nie tę zabawkę, którą chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzudzu

... przyjaciel ma też studio wydawnicze, no to trochę inna zabawa niz z kamieniami..... więc chciałem żeby było inaczej.....ale jak to bywa inaczej nie znaczy lepiej...:)))

 

gnacik

... masz na swiom koncie 13 postów od urodzenia ...wszystkie na moim wątku... to niezwykle miłe....czuję się wyróżniony....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnacik, wyluzuj, bo ci zylka peknie :D

Dziadek jest pokrecony i to niesamowicie, ale musisz zrozumiec dusze artysty,

kazdy artysta jest jak dziewica, rumieni sie, wstydzi sie ale w glebi duszy... sprobowalaby :D

 

i tak jest z Dziadkiem, przekomarza sie tylko z nami ze nie ceni naszego zdania, ze tak sobie tylko tutaj zagladnal i cos podrzucil, a tak naprawde przebiera nozkami i

nie moze sie doczekac co powiedza inni - brak akceptacji we wspolczesnym swiecie to chyba najwieksza katusza dla czlowieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek3D - Znaczy nie stac cie na rzeczowa odpowiedz, prawda? Smiechu warte.

 

A skoro juz tak filozoficznie podszedles do uniku - nicosc, dziadku, nie istnieje wiec nudna byc nie moze. Znowu zaczynasz o czyms o czym masz male pojecie... Ego musi pobolewac. Juz sie nie znecam - EOT.

 

tjviking - na tej zasadzie to moze w cholere zamknac to cale forum i leciec do Afryki pomagac glodujacym? ;) Bo w koncu wszystkie niemal pytania sie o rade, tematy CG, niemal kazdy problem tu podejmowany nie ma fundamentalnego znaczenia dla istnienia planety i dobra ludzkosci? A te "gupki" siedza i jakies cssy wymyslaja, jakies standardy - zamiast drzewa isc sadzic i wode oczyszczac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjviking - na tej zasadzie to moze w cholere zamknac to cale forum i leciec do Afryki pomagac glodujacym? ;) Bo w koncu wszystkie niemal pytania sie o rade, tematy CG, niemal kazdy problem tu podejmowany nie ma fundamentalnego znaczenia dla istnienia planety i dobra ludzkosci? A te "gupki" siedza i jakies cssy wymyslaja, jakies standardy - zamiast drzewa isc sadzic i wode oczyszczac...

 

css piekna rzecz, ale niedorobiona i gowno nie standard niestety,

raczej "wannabe one and only standard" ale niestety nie wychodzi, tak

dlugo jak beda wojny przegladarek i bezmozgi z Microsoftu beda

wypuszczac kolejne wersje ich straszydla

 

bez sensu bijecie piane, gdybym pokazal stronke na forum

graficznym to raczej chcialbym uslyszec zdanie na temat wygladu,

koncepcji, estetyki... jakbym chcial dostac kotwica po plecach od

masturbujacych sie do css guru to bym wybral inne forum

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności