Skocz do zawartości

Wywiad z Marcinem Filipkiem nt. filmu "Bieg"


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No tak norden jak na 3 miesiące pracy film jest nawet bardzo dobry ale co z tego, niedługo ktoś zrobi film w 1 dzień i też będzie chciał żeby to docenić, że tak mało czasu......

(P.S. nie obraź sie dziadek ale pożyczyłem patent z kropkami, bardzo tutaj pasował :P)

(P.S. chociaż zostane pewnie niedługo pokarany za to co tu napisałem, bo czeka mnie moja animka). A pozatym taka dyskusja ciekawa jest, przyjemnie sie czyta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś dorzucić od siebie czytając te wszystkie posty, modele są ukręcone z niewiadomo czego i niewiadomo przez jakiego lamusa;) ale zamiast tego napiszę, że w 19 sekundzie linku, który zapodał Kris jest dźwięk, który towarzyszy śmierci Impa w Doomie I i II ;)

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SkAi

...mam co prawda na to patent, ale jak używasz ponizej 50% ....tego co ja to nie wysyłam prawników....:)).

 

Kris_R

... żeby to zmaina proporcji postaci za pomocą karty (i tu bez krypto) była tak prosta, to nikt by się nie musiał tłumaczyć i nikogo by nie rozliczano....:))). Atmosfera jest w sam raz, tylko jak ludkowie się nakręcą to można się wiele rzeczy dowiedzieć....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nes: widzialem filmiki robione w 3d do ogladania na kolorowych papierowych okularach i byly naprawde swietnie przygotowane a obiekty az wychodzily z monitora wiec jesli efekt zle wyglada to zalezy on od techniki wykonania a nie od zlego wyswietlania czy wady wzroku.

 

reklama jako reklama fajna ale juz jesli chodzi o 3d to slabo. w tego typu filmikach gdzie kamera jest z boku dorzucanie drugiej kamery i ogladanie w okularach to bardziej ciekawostka niz film3d. w takich filmach nawet bez okularow widac i czuc przestrzen bo im dalej rozmieszczone plany i obiekty tym wolniej "przesuwaja" sie wzgledem pierwszego planu i juz to sprawia wrazenie glebi.

 

moje uwagi dotycza tylko ruchomej bocznej kamery, w innych przypadkach stereo sprawdza sie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi all

sporo zajeło mi przekopanie się przez te wszystkie komentarze.. cieżko na tym etapie się wgryźć w tak zaciekłą dyskusję.. ale od siebie dodam tylko kilka zdań.

News odnosił się do artykułu który przez dłuższy czas klecilismy z adkiem.. ale w komentarzach pojawily sie chyba tylko 3 czy 4 uwagi apropo tresci wywiadu. Rzeczywiście wyszedł troszkę ogólnikowo, ale następnym razem postaram się skupić na większych szczegółach dot. produkcji kolejnych projektów.

 

Pisałem już o tym przy poprzednim wątku na temat "Biegu" , jesli mowa o 3 miesiącach pracy to nie jest to usprawiedliwianie się , bardziej naświetlanie realiów. Projekt to zawsze suma balansu miedzy 3 podstawowymi punktami 1.jakość 2.Budżet 3. Czas... i tak zmniejszanie czasu albo obniza jakosc albo winduje budzet, sek w tym zeby umieć wyważyć proporcje i zdążyć w terminie.. bo termin jest jedyną rzeczą krtórej zmienić się nie da.

 

Uwagi co do modelu bohatera czy postaci drugoplanowych które tu padały między innymi od Jacentego i Lukiego ,są po częśći słuszne ,ale jednocześnie obnażają troszkę wasze podejście do produkcji. Dostajecie maly wycinek -model postaci i to jest wasze zadanie na kilka tygodni. Ale kilkuminutowy film to nie tylko ten model, nawet jesli jest głównym bohaterem. Moglibysmy poswiecic na niego 3 miechy i dopracowac tak że żaden Pan z max 3d by się nie przyczepił ( co byloby pewnie niezmiernie trudne, no ale może) ale co z tego jesli film by nie powstal. To co mówił już kilkakrotnie bagins to jest sytuacja 0:1 albo cos jest takie albo tego wogóle nie ma.. wg. ważniejsze jest to że udalo sie to zrobić i skonczyc jako zamknięta całość która ma swoje wady, ale pozolila tez nam posunąc sie o krok dalej.

 

na koniec male podziękowanie dla nes`a który wyręczył mnie w tych kilku pytaniach w czasie mojej nieobecności.

 

 

Jeśli komuś nasuną się jakieśmerytoryczne pytania poza obrzucaniem się cwanymi docinkami.. chętnie odpowiem.

 

Padlo gdzies pytanie ,czy mielismy jakieś niespodziewane sytacje w czasie tej produkcji.. tak bylo kilka średnio jedna w tygodniu:) chociaz najbardziej mąciły nam zmiany głównego utworu na etapie 2/3 pracy , pod który to utwór robiony był montaż i animacja.. i stalo sie to az dwa razy, o dwa za duzo:)

 

Juz zupelnie na koniec

-projekt juz dawno skonczony, juz dawno po premierze.. serio nie ma sie co spinać.. warto wyciagnac wnioski na przyszlość . Za moment premiery kolejnych filmów , które nieźle pewnie też namieszają. Będzie o czym dyskutować.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sith_Lord - no tak, ja to doskonale rozumiem, że malo czasu, że postacie to tylko mały fragment itd. Ale czy to znaczy że nie mogę powiedzieć swojego zdania? No bo właściwie na wszystko odpowiedzią jest "było 3 miesiące". I na wszystko pada odpowiedź, że to kwestia "zrobić jak jest, albo nie zrobić wcale". Kurna, przy ocenach filmów kinowych jakoś nikt się nie pieści, nikt nie pyta o kulisy i timing.

Jeśli tym co ma mnie powstrzymywać przed napisaniem tego co myślę, jest to że możecie to przeczytać, to widzę tu jakiś błąd w logice. Rozumiem, że pewne zarzuty powtarzają się cyklicznie, ale może to o czymś świadczy? Z mojej strony, to nie sposób pamiętać wszystkich wątków i postów, wszystkich pytań, ewentualnych pochwał czy zarzutów. Więc może to świadczyć o kiepskiej pamięci, o tym że pewne błędy rzeczywiście występują, o ignorancji komentujących, o tym że niektórzy mają jakiś problem z tym ile wam płacą i że na pewno za mało, i to dlatego wszystko źle i do kitu:D.

 

Co do kwestii ilość gadania vs ilość powstających filmów, z pewnością łatwiej robić filmy mając sponsora, budżet od studia. Pozostałe powstają latami, zdychają w trakcie, nie widzę w tym nic dziwnego. Jak ktoś chwali to mu się nie wyciąga portfolio, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki luki - ale piszę przecież. Krytykuj co chcesz, do woli, ale z drugiej strony czego oczekujesz w odpowiedzi? Oskarżony ma ma prawo do obrony. ;-)

 

Ja to widzę tak: jest postawiona kwestia, jest odpowiedz i ok, nastepne pytanie. A tutaj nierzadko walkuje sie jedna kwestie do znudzenia, przestajac w ogole juz dotykac jej istoty, tylko juz jadac osobiście, zaczyna się slynne "zrób sam lepiej" , albo "znowu zadzieracie nosa". Jak zauwazyl Sith, na te sto pare postów w tym wątku tylko kilka dotyczyło wywiadu, a tylko parę więcej to pytania dotyczące filmu na które nie było odpowiedzi wcześniej. Reszta to wałkowanie tych samych kwesti w ten sam sposób.

 

No i właśnie. Czego oczekujesz? Jak się wczytasz w odpowiedzi w tym wątku i w innych to wcale nie "na wszystko" - odpowiadamy że "za mało czasu" albo "bo musiało tak być" . Odpowiadamy tak na te pytania dla których to będzie najcelniejsza odpowiedź po prostu. Nie rozumiem, czemu taka odpowiedź miałaby kogoś zaraz urazić.

 

To prawda, że czasem ktoś z ekipy PI coś walnie, ale tu nie każdy musi być zaraz dyplomatą, i nie każdy jest, ale wtedy no chciałbym, żeby nie było w ruchu odpowiedzialności zbiorowej, a często jest.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh wtakim razie najlepszym rozwiazaniem chyba bedzie zebyscie to na jakims zachodnim forum wystawiali jednoczesnie .Tam ludzie wogule nie slyszeli o platige i nikt nie bedzie pisal ad persona .I bedziecie mieli porownanie co sadzic o swojej pracy .Ja tak od niedawna robie bo chce poznac jaki naprawde poziom reprezentuje i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zio_mal:

oczywiscie, tak jak napisalem na efekt wyplywa tez "nieudolnosc ustawienia, [..], zly dobor kolorow, etc"

 

Pytanie bylo o kamery rownolegle vs krzyzujace sie. Roznica miedzy tymi dwoma metodami, a raczej efektem ich uzycia, jest na tyle subtelna, ze w w tak krotkim materiale, do tego ogladanym w kiepskiej jakosci, bylaby niezauwazalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baggins - najgorsze w tych forumowych rozmowach jest to, że w realu one nie miałyby szans się aż tak rozkręcić i jeśli nawet nie zrozumienie, to akceptacja pewnych spraw przyszłaby znacznie szybciej. Właściwie nie wiem jak zakończyć tę trochę już bezproduktywną dyskusję;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym, żeby nie było w ruchu odpowiedzialności zbiorowej, a często jest.

 

Haha, chcialbys! ;)

 

Ja niedawno bezrefleksyjnie napisalem na naszym forum cos o Dragon Age i na najwiekszych forach growych bylem cytowany, jako przedstawiciel Redow, atakujacy giganta Bioware;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoj trafiłem i tu...widzę ,ze dziadka awansowaliście do rangi szamana...szacun, 3D max zaczął się rozwijać(lepiej później niż wcale...jak mówią emeryci)

...do tych co się z fuch tłumaczą zwykle ...zapraszam do ckowa na terapie, gwarantuje , ze nabierzecie zdrowego rozsądku i wyluzujecie...

 

PS a swoja droga dziadek ma racje o tych normalnych i tych nadnormalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności