Skocz do zawartości

Evga Classified SR-2


Spyra

Rekomendowane odpowiedzi

Na Win Serwer działa chyba wszystko bez problemu.

 

+ dla AMD :)

 

Dobre silniki 3d będą śmigać jak należy wykorzystując wszystkie rdzenie wcześniej podałem wynik w Cinebench 26.24… raczej tego nie osiągniesz z SR-2 nawet przy mega-kręceniu dla 2 x X5680. Procki można chłodzić pasywnie, a płyta jest droższa od SR-2 o 150USD. AMD Opteron 6168 Magny-Cours 1.9GHz czyli najtańszy 12-rdzeni kosztuje 750 USD więc 4 procki masz taniej niż 2 x Intel Xeon X5680 Westmere 3.33GHz… to co ratuje dupę Intelowi w tych porównaniach to SR-2 i podkręcone Xeony...

 

hmm...4x750$=3000$ co daje prawie 10k...dwa intele X5650 dają cenę 7k i zostaje na SR-2...po podkręceniu wynik ciut gorszy od 4P AMD....wiem wiem...po podkręceniu..ale to już indywidualny wybór użytkownika..jedni wola kupić i jechać na stock a inni lubią sie pobawić w OC :)

Co do wyniku w CINE...racja dobry wynik ale Intel tez nie grzeszy...patrz załączniki

 

,ale nadchodzi 32nm u AMD i 16 rdzeni więc mam nadzieję że w końcu ceny spadną

 

hehe...wiesz co mówią o tych co maja nadzieje ;)...w tej branży nie ma co czekać tylko trzeba brac co jest tu i teraz osiągalne...intel tez szykuje nowe procki sandy bridge co na chłodzeniu powietrznym kręcą się do 5GHz i tak koło się zamyka...popatrz na ceny poprzedniej generacji xeonów...45nm...dużo poleciały w dół gdy weszły xeony 32nm ???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

KONAn

Na pewno nie chcę w tym miejscu wszczynać kolejnej wojny Intel vs. AMD, tym bardziej że założyłem ten watek i SR-2 uważam za prawdziwy hit, tym niemniej staram się opierać na faktach i prowadzi sensowną dyskusję. Nie wiem skąd wziąłeś ceny Intela ale jakby co to daj namiary… ja opieram się na newegg.com, a tam na dzisiaj widnieje cena 1723 USD za sztukę Intel Xeon X5680. Co do realiów to zwróć uwagę kiedy założyłem ten wątek, a kiedy zaczęły działać SR-2 na Polskiej ziemi… AMD zapowiedziało 16–rdzeni na początek 2011 a mamy koniec września. To co mnie wkurza to pycha Intela, natomiast nie jestem fanem żadnej z marek... niech sie gryzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyra,

 

Spoko ja też się przez chwilę zastanawiałem nad platformą AMD ale SR-2 mnie urzekła :). Co do cen...ja patrze na ceny X5650 czyli najtańsze 6 jajek serwerowych intela...3600 zł...nie ma sensu brać prawie 2x droższego skoro i tak będziemy to kręcić :). AMD nie da się kręcić więc tam trzeba inaczej na ceny patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak sam stwierdziłeś liczy się podstawa z której startujemy ze względu na BCLK więc masz inny potencjał OC z X5680. Swoją drogą ciężko dobrać się do dobrych informacji dotyczących platform 4-procesorowych ponieważ mała ilość ludzi na tym robi, ale co ciekawe można było lekko podkręcać AMD na platformach 4-procesorowych i to z drogimi procami serii 8300 chyba na chipsetach nvidii jeden gość też podkręcał AMD Magny–Cours, ale miał jakieś wersje przedprodukcyjne. Gdyby można było podkręcać AMD to już była by kaplica dla Intela ponieważ te procki na G34 mają bardzo duży potencjał OC, ale cóż .. ja to wszystko obserwuję bardziej pod kątem zbicia cen… AMD zaimponowało mi jeszcze zużyciem energii… kupa rdzeni 45nm a żre całkiem mało. Jakby na to nie patrzeć posiadając SR-2 trzeba dziękować AMD za wywieranie presji na Intela który na pewno nie pali się do rozdawania procków za darmo..i jednak trochę żal SR-2 bez 12 rdzeni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz było by głupotą kupować procki za tę cenę, ale myślę że nie trzeba będzie długo czekać na obniżki ..nie ma co płakać i narzekać, to co jest fajną rzeczą u Intela to bardzo uniwersalne gniazdo, co oznacza że można obracać prockami bez większych strat o ile tylko nie przepłaciliśmy na starcie i tego głównie trzeba się strzec. A tak swoja drogą ile ludzie wyciągają na X58 z Xeona E5620..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zależy od płyty głównej...wg. mnie tylko max BCLK cie limituje...te proce idą powyżej 4GHz na 1.2V...przy odpowiednio dobranym ramie i zmianie Uncore na powietrzu możesz spokojnie 4GHz osiągnąć a na wodzie to i więcej...4.4 -4.5 GHz...daje to 233 BCLK co jest osiągalne na niektórych płytach. Ja mierze na 211 BCLK co da mi równe 4GHz i wtedy będę w pełni usatysfakcjonowany :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem. chodzi mi o rendering gpu i szybsze działanie aplikacji wykorzystujących wsparcie gpu jak np. photoshop. dodatkowo kwestia ramu na kartach przy cząsteczkach i teksturach. raczej nic nowego. Po prostu przy obecnych mozliwosciach sprzętu i softu nie ma problemu by wspierać się 3d w dużej częsci zleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Waszych watpliwosci czy wszystko dziala na win 2008 server, pracowalem jakis czas temu na takim systemie jeszcze przed wersja R2 - jakies pol roku i wszystko dzialalo jak trzeba, znacznie stabilniej niz na windzie (moim zdaniem porownywalnie do win 7), mialem wtedy maxa 2009, vray, pakiet adobe cs4 , wszystko smigalo elegancko, faktycznie nie wszystkie gry chcialy ruszyc, ale nie jest to kwestia ktora nas interesuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba można przetestować „bezkarnie” przez jakiś czas… temat oczywiście jest sensowny przy serwerowych tematach. Ale w naszym kąciku pojawił się temat 2 proce Intela vs. 4 proce AMD którego dramatyzm będzie narastał, więc wszelkie informacje dotyczące konkretnych możliwości Win Serwer mile widziane… mnie interesują również detale dotyczące sterowania zdalnymi pulpitami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

win server ma obsluge polaczen terminalowych co jest podobne do polaczenia zdalnego ale daje mozliwosc wiekszej ilosci polaczen jednoczesnie, wersja trial byla wczesniej 180-dniowa, nie wiem jak jest teraz; ale bardzo fajny system, szczegolnie wersja enterprise, polecam sobie potestowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie.

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem pierwszej Lian li V2120 w Polsce - wiec zaczęto montować wszystko.

 

-Sr-2

-2x Xeon 5680 3,33

-80GB ssd intel

-1T samsung 7200

-grafa gtx 460 gigabyte 1GB 256Bit wersja OC

-18GB ram

-zasilacz Be Quiet Dark power Pro8 1000W

-chłodzenie Armagedon

 

 

Niebawem firma która mi to składa - HYPER CUBE - zamieści testy w internecie.

 

Tak wiec bedziemy mieć namacalne info.

Fotka tuz po przymierzeniu Płyty do Obudowy V2120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aby napewno ze kasa wylozona na ta maszyne przelozy sie na moc konkretnie stosunek ceny do wydajnosci nie wyglada za dobrze

 

W rzeczy samej...jest TRAGICZNY...nie wiem za ile keep kupił te proce ale patrzyłem na necie i one po ~6000 chodzą....IMHO bez sensu...lepiej brać X5650 i kręcić do 4GHz..w końcu po to ta płyta została stworzona..kręcić !!! a nie kupowac gotowce 3.33 GHz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

 

Dzięki za troskę o moje finanse. Jednak nie targnąłbym się na ten zakup gdybym nie uzyskał naprawdę niskiej ceny. Nie mogę zdradzić w jakiej cenie kupiłem xeony 5680. Obiecałem sprzedawcom ,że nie wydam tej informacji. Podobnie było z pozostałymi komponentami...

 

Co do ciekawostek mogę dodać, że Ten model Xeonów, traktowany jest wewnątrz firmy jako PRO intel, jest inaczej skonstruowany, i nawet przy podkręcaniu spokojnym na 4.0 i 4,2 generuje nie wielkie temperatury.

 

Mnie interesuje Rendering wielogodzinny zakładając animacje na parę dni, bądz duże obrazki statyczne. Dlatego tak bardzo liczy się Moc. Na razie będą oba ustawione na 4.0 żeby zobaczyć jak to śmiga przez 2 miesiące. Jak sie trochę odkuje finansowa - zafunduje sobie chłodzenie cieczą, wtedy 4,5 nie będzie problemem.

 

Ktoś by mi zaraz powiedział, skoro potrzbujesz mocy, to czemu nie kupie 2 kompów na dwuprocesorowej płycie i Xeonami w cenie około 3000zł za sztukę - moc byłaby wydajniejsza. Odpowiem ,że same proce to nie wszystko. Żeby działać w NETRENDERING w maxie musze mieć identyczne jednostki. Ta sama płyta, proce, grafika, dysk, wszystko musi być jak odbicie w lustrze. Bo paski które są generowane będą miały inny odcienie, barwy i jakość. Testowaliśmy to już przy renderingu na 5 kompów. Dwa były identyczne i 3 różne od tamtych. Po złożeniu Obrazka do kupy okazało się, że nie nadaje się to do wypuszczenia. Kompy o tych samych parametrach liczyły całą scenę identycznie i nie było żadnych różnic, pozostałem 3 przeliczały paski tak że każdy różnił sie od siebie i trzeba było w fotoshopie podkręcać barwy, jakość zeby to pasowało.

 

Podsumowując: Wolałbym mieć 2 kompy - jednak mnie na nie nie stać. Dlatego dołożenie do mocniejszych proców jest TAŃSZE niż zakup nowej stacji ze słabszymi procami.

 

Mówię tylko z perspektywy doświadczenia 8 lat pracy, mogę się mylić, wiec jeśli macie dobre argumenty, to chętnie poczytam. Ale wszystko juz kupiłem, wiec na tym etapie nie ma juz cofania się.

 

Pozdrawiam - keep

 

Ps: Sprya - o jakich problemach pisałeś ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keep

Miałem na myśli osiąganie odpowiednio wysokich zegarów. Ale przy takich prockach natychmiast walczyłbym o minimum 4,3 - 4,5 Ghz. Chłodzenie wodne biorąc pod uwagę koszt całości to już mały pikuś chyba że te procki dali ci prawie za darmo. Poza tym jeśli to ma chodzić non-stop to super chłodzenie jest podstawą aby podnieść żywotność procesorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re: keep

 

Coś ściemniasz z tym sieciowym renderingiem. Na pewno nie potrzeba takich samych kompów, sprawdzone osobiście (mamy chyba z 5 różnych konfiguracji, intele, amd, różne procki, amd x4, x6, core2 quad, etc...) i przez setki mniejszych i większych studio. Najprawdopodobniej coś zrypaliście w ustawieniach softu, nie rozrzuciliście wszystkich potrzebnych assetów (np. często ludzie dostają różne bugi w bucket rendererach albo rozdzielając klatki na różne kompy, bo zapominają przesłać wszystkich tych dodatkowych plików które automatem się nie przenoszą: point cachy, fg/irradiance cachy, ies'ów, etc...), albo ręcznie chcecie liczyć na różnych wersjach softu (taki np backburner pilnuje aby zadania wykonywały się jedynie na takich samych wersjach bibliotek). Drobne różnice które wynikają z niedeterminizmu algorytmów renderowania można zniwelować za pomocą kilkupikselowych zakładek (na których obraz będzie płynnie uśredniony, pomiędzy wynikami z różnych kompów). Na podzielonym na 'paski' obrazie, z poziomu "net render" da się to zrobić automatycznie.

 

Więc jeśli wolisz mieć dwa kompy, to może lepiej odkryć dlaczego wam netrender się zwalił. My po jakimś czasie opracowaliśmy sobie pipeline do rozpylania pracy na wiele komputerów i w końcu zaczął działać jak należy.

 

PS: z istotnych rzeczy które musza być takie same to (w naszym przypadku): max, z dokładnością do wersji, architektury (x86/x86-64), service packów i hotfixów

 

PS2: btw, wymaganie aby np. dyski twarde były takie same jest zupełnie niczym nie uwarunkowane

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keep z tym lustrzanym sprzetem mam podobne zdanie jak dokturpotfor. O Twoj portfel sie nie martwimy :). Jesli dostales te procki ponizej 4 tys to mozna to jeszcze w granicach sufitu przelknac. Pozatym jestem ciekawy jak ta maszyna bedzie spisywac sie w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re: up

 

To tez jakaś legenda. Nikt nie robi osobnego krzemu żeby wydać jedną wersje procesora która na dodatek ma może z 0.05% rynku. Jak dla mnie to po prostu jest 'top bin' czyli krzem ze środka wafla krzemowego, który ma wysoką jakość materiału, mało błędów i znosi wysokie częstotliwości. Wg specyfikacji intela, x5650, x5670 i x5680 to takie same jednostki, poza częstotliwością i emisją ciepła:

 

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=47916

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=47921

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=47920

 

PS: co do tej wysokiej podatności na kręcenie to też bym podchodził do tego z pewną rezerwą, procki x5660, x5670 etc... mają TDP (czyli emisję cieplną) na poziomie 95W, x5680 na pudełkowej częstotliwości 3.3 ghz ma już 130W, czyli część z tego potencjału do kręcenia już firmowo wykorzystano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Mam w domu i7-980x czyli teoretycznie ta sama specyfikacja co X5680 (nie licząc kilku małych różnic jak podwójna szyna QPI w przypadku xona itp.). Procek działa w tej chwili spokojnie na 4,2 i jeszcze ani razu mi się nie zwiesił podczas renderów. Procek wstaje nawet przy 4,5 ale przy renderach już się wywala. To wszystko na chłodzeniu powietrznym by noctua. Więc Keep skoro posiadasz Xeona (czyli teroetycznie tak jak pisał dokturpotfor masz proca wykrojonego z lepszego kawałka kszemu) to te 4,2 masz gwarantowane stabilne, a ja bym próbował nawet wyżej. Przy tym taktownaiu 4,2 proc nie przekracza podczas renderów 80 stopni. Przy zabawie w podkręcanie tego modelu zauważyłem, że kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniego Vcore. Różnica o zaledwie 0,05V potrafi zmienić temp proca o kilka stopni. Na początku jak chciałem zbadać max stabilne taktowanie to ustawiłem proca na prawie 1,4V i temp dochodziły do okolic 85 stopni nawet. Później schodziłem przy tym 4,2 stopniowo w dół, aż osiągnąłem z tego co pamiętam chyba ~1,28V stabilne, ale na wszelki wypadek ustawiłem go ciutkę wyżej (chyba 1,3V) i temp max wychodzi mi wtedy około 78 i wszystko jest max stabilnie.

 

BDW z proca i w ogóle z kompa jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały test - Oryginalna scena ARCHINTERIORS VOL.12 scena /02

Odpalona na 3D Max Design 2011 . Scenka nic nie modyfikowana, przerenderowane na ustawieniach Evermotion - czyli jak zwykle dość wysoko.

 

Nic nie zmieniałem - puściłem tylko Render

 

Wynik - to obrazek poniżej - czas: 34min 27s.

 

Pozdrawiam i Proponuje Przerenderowanie tej scenki w oryginalnych ustawieniach tym co uważają że podkręcony i7 to jest to samo co X5680...

 

Porównajmy, oceńmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

 

Co do ciekawostek mogę dodać, że Ten model Xeonów, traktowany jest wewnątrz firmy jako PRO intel, jest inaczej skonstruowany, i nawet przy podkręcaniu spokojnym na 4.0 i 4,2 generuje nie wielkie temperatury.

 

Tak tak, bo on nie jest z krzemu tylko z grafenu... czego ci sprzedawcy nie wymyślą żeby przyciągnąć klienta :-D

 

@ Mansoner - nic nie ma bankowo - Xeony kręci sie zupełnie inaczej. Każdy kawałek krzemu to też zupełnie inna historia i różnie moze reagować. W końcu ty masz odblokowany mnożnik, wiec to także nie to samo.

 

Oczywiście nic z tych rzeczy nie zmienia faktu, że 4,2 rzeczywiście powinno być do osiągnięcia na tej konfiguracji.

 

BTW: aż sie musiałem zarejestrować czytając te niestworzone historie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keep...spakuj tą scenkę i udostępnij do ściągnięcia..chętnie porównam u siebie ale tylko na max 2010 i V-ray SP4

 

PS

zrób test taki jak ja w tym wątku:

http://www.max3d.pl/forum/showpost.php?p=980696&postcount=136

 

Keep podaj swoj konfig..tzn przed i po podkręceniu i jak podkręcasz...mnoznik czy szyna etc...

 

Ja swoje testy robie na takim zestawie:

Dual Xeon E5620 [email protected]

BCLK: 200MHz

Mnożnik: 19x

Uncore: 19x

QPI: 7200GT/s

Vcore: 1,33V

Vtt: 1,33V

Vmem: 1,65V

IOH: 1.45V

24GB DDR3 Kingston KVR 1333D3N92/4G x3 @1600MHz (9-9-9-24-1T)

GTX 285 1GB

 

CPU i GPU zwodowane...płyta czeka na wodę.

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały test - Oryginalna scena ARCHINTERIORS VOL.12 scena /02

Odpalona na 3D Max Design 2011 . Scenka nic nie modyfikowana, przerenderowane na ustawieniach Evermotion - czyli jak zwykle dość wysoko.

 

Nic nie zmieniałem - puściłem tylko Render

 

Wynik - to obrazek poniżej - czas: 34min 27s.

 

Pozdrawiam i Proponuje Przerenderowanie tej scenki w oryginalnych ustawieniach tym co uważają że podkręcony i7 to jest to samo co X5680...

 

Porównajmy, oceńmy

 

Nie chcem cię martwić ale jeśli ty masz dual X5680 podkręcone do 4GHz to musisz popracowac ostro nad optymalizacją...pewnie firma HyperCube która ci sprzęt składała poszła po najniższej linii oporu i podkręciła ci proce samym mnoznikiem..czyli lipa. Ja na swoim 2x Xeon E5620 @3.8GHz osiągam wyniki zbliżone do Twoich.

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konan napisał: "...Keep podaj swoj konfig..tzn przed i po podkręceniu i jak podkręcasz...mnoznik czy szyna etc...''

 

 

Konan - niestety - ja kompletnie sie nie znam na tym. Jestem w 100% uzależniony od tych co znają temat. Mam zbyt dużo pracy by wnikać jeszcze w sprzęt. Zapłaciłem i chciałbym żeby śmigało...

 

Ale widzę, że Muszę w to wniknąć... Bo skoro u Ciebie jest tylko 3 min różnicy... to rzeczywiście można popróbować...

 

Zajmę sie tym tematem i jak tylko Będe mieć jakieś efekty to Napiszę...

Dzięki za tą cenną uwagę.

 

Pozdrawiam. PS: Jakby ktoś chciał tą scenkę do testu, to podrzucę na maila

mój: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba szyna BCLK się pobawić, pamięci podkręcić troszku, timingi dobrać uncore poprzestawiać na max wydajne itp itd. Ja mam wszystko na max wykręcone tzn w granicach rozsądku...kompromis miedzy wydajnością a ilością wydzielanego ciepła. Teraz testuje dodatkowe 100MHz na prockach ale chyba dam se spokój dopóki nie zwoduje płyty bo bym musiał IOH na 1.475V ustawić oraz Vtt na 1.375V oraz Vcore na 1.35V dać. Ciekawe czy udało by mi sie wycisnąć 4GHz z dual x5650 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keep zycze ci tego jak najbardziej ! Przetrzepac calosc od sprzetu zaczynajac konczac na sofcie... Moglibyscie jeszcze inne testy porobic roznie to czasem wychodzi. Ale suma sumarum mam nadzieje ze mozna cos jeszcze wykrzesac. Mialem kiedys podobna sytuacje dlatego teraz z nowinkami jestem strasznie ostrozny marketing dziala cuda w praktyce wychodzi naga prawda :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: Nie Obrażajcie Chłopaków z Hyper Cube - to na prawdę w porządku Goście i nie wierzę, że Chcieliby dla kogoś odwalić lipę... Ogólnie Jeszcze nie pozbyliśmy się pewnych problemów systemowych... Nie dało się zainstalować i uruchomić normalnie maxa... To Dlatego może komp śmiga, ale jeszcze nie na swoich możliwościach. Zobaczymy. Chłopaki sami dzwonią do mnie z pytaniami, jak co chodzi, śmiga... i się interesują, wiec dla mnie to profeska. Trzeba wniknąć... a ja nie mam czasu na to w tym momencie... Musze go znaleźć, bo inaczej nie będę w pełni wykorzystywać sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ich nie obraża...ale za ta kasę to trzeba bardziej się przyłożyć...zwłaszcza gdy ktoś oferuje na aukcjach komputery z podkręconymi procami. Tu już trzeba być ostrożnym i mieć wszystkie ustawienia obcykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z Hyper Cube mi po prostu pomagają za friko.

Części kupiłem tanio gdzie indziej i wszystko dowiozłem do nich do firmy. Tam zakupiłem jeszcze parę podzespołów, wiec po pierwsze nie zarobili na mnie bo Chcieli pomóc i złożyć ten sprzęt a po drugie szanuje sam gest i chęci pomocy przy składaniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z Hyper Cube mi po prostu pomagają za friko.

Części kupiłem tanio gdzie indziej i wszystko dowiozłem do nich do firmy. Tam zakupiłem jeszcze parę podzespołów, wiec po pierwsze nie zarobili na mnie bo Chcieli pomóc i złożyć ten sprzęt a po drugie szanuje sam gest i chęci pomocy przy składaniu. :)

 

Jesli tak to OK...szacuneczek dla nich za chęci i poświęcony czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHodzi ogólnie o to że trzeba im pokazać te testy, i pokazać że inni tu na 2x 4ro rdzeniowy proc osiągnęli prawie ten sam wynik co Ty na 2x 6cio rdzeniowym. Tak nie może być! Ja jak sprzedaje klientowi komputer podkręcony to pare godzin poświecam testowaniu róznych ustawień by w miare krótkim czasie osiagnąć próg stabilności/wydajności(mam wprawę) . Jak nawet(bardzo rzadko) ktoś do mnie zadzowni i powie że miał raz blue screena, to robię malutką poprawkę i juz nie dzownią w takiej sprawie nigdy. Z Tą płytą pewnie by mi wiecej troche czasu zajęło osiągnięcie tego samego. Lecz po złożeniu jednego takiego zestawu, konfiguracja nastepnego już leci z górki.

 

DOmyślałem się ze to pierwszy taki komputer złożony przez ta firmę i experymentują sami. Narazie wychodzi na to ze ten komputer chodzi na zaciągniętym "ręcznym"? ;) I ok 40-50% mocy się marnuje

 

 

PS :a testy róbcie tak jak chłopaki z zachodu, na CineBenchu 11.5 , łatwiej porównać Wasze konfigi

 

http://www.maxon.net/downloads/cinebench/cinebench-115.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Cinebench mam 13 pts. Ale wg. mnie to się bezpośrednio nie przekłada na wydajność w MAX-ie...więc wg. mnie Cinebench może być do szybkiego porównania a dokładniejsze testy można robić w max-owych scenach.

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa z tą całą imprezą, a wszystko przez te cholerne ceny procków. Byłem pewien że na dzisiaj 6- rdzeni będzie kosztowało ok. 500 USD a tymczasem kosztuje 1000 za 2.66 Ghz i co… i to że jeśli prawdą jest wyciek cen co do nowych Sandy Bridge z odblokowanym mnożnikiem za 1400 Pln, które z natury śmigają na dużo wyższych zegarach to lepiej poskładać 2-3 osobne budy i dopłacić za soft. Intel mnie zdrowo wk…cholera wie jakie gniazda na przyszłość co do serwerów itd.

http://twojepc.pl/news22757.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności