Skocz do zawartości

Evga Classified SR-2


Spyra

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cubitek HTPX Tank

 

Z małymi modyfikacjami Corsair Obsidian 700D i 800D (w miare rozsądnej cenie)

 

no ten corsair zdecydowanie cenowo lepszy :)

 

a jesli moge sie Ciebie jeszcze poradzic ;)

jakie polecasz chlodzenie dla 2x xeon 5650 ??

czy np corsair hydro h50-1 na procki -> ale co na full cover ??

 

zabieram sie za kompletowanie zestawu pod 3dmax-vray (viz arch + animacje)

sr-2

2x xeon 5650 (5660 moze)

2x 3x2gb ddr3 1600 gskil

crosair 1200w

woda ( procki + fullcover)

obudowa

gforce gts450 - albo cos w tym stylu

 

i ofcourse OV ;)

 

macie moze jakies uwagi do zestawu - sugestie ??

Edytowane przez qjub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na proce Switech GTX ew. Watercool HEATKILLER CPU rev3.0. Jak chcesz hydro to h70 co najwyżej ale jeśli znasz się na WC to polecam samemu składać. Na mobasa full cover EK (jutro u mnie będzie ale wyjeżdżam na tydzień więc będę montował w przyszłym tygodniu). Nie bierz nic do WC co ma plexi.

Na obudowę bym zaczekał. Xigmatek Assylum będzie ogromna i zmieścisz tam chłodnic ena dole i u góry. Ma też stacje dokującą na hdd "zintegrowaną" z obudową. Cena 200$. Ja musiałem Corsair Obsidian kupić bo przeprowadzkę miałem i trza było się "mobilnym" zrobić. Jest z nią trochę zabawy ale jak ktoś lubi i dremel mu nie obcy to można się bawić. Chłodnica powinna ci styknąć jedna 3x120 lub 4x120. Ja obecnie jadę na 3x120 i mam na tym GTX-a 285, 2x E5620 i niedługo full cover. Tempy w stresie na procach około 80 stopni. Akceptowalne ale będę zmieniał chłodnice na 3 oddzielne po 3x120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. na wc nieznam sie kompletnie.. ale ma nauke nigdy nie jest za pozno ;) hehe

czyli skladajac samemu - EK wb kit + 2x heatkiller 3.0

albo hydro h70 x2 - ale to jest tylko chlodzenie prockow bez plyty- tak?

trzeba cos do hydro dodatkowo dokladac??

co do obudowy to jeszcze sie zastanowie... zobaczymy kiedy finansowanie sie zamknie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na mobasa nie musisz mieć chłodzenia wodnego. Na powietrzu jest ok ale jeśli hałas ci przeszkadza to wtedy woda. Co do CPU...jeśli nie masz pojęcia o WC to lepiej hydro h70 założyć na proce i mieć to z bani. Jeśli masz czas cierpliwość i lubisz odrobinę emocji to sam złóż sobie WC...zawsze jakiś "przeciek" może się zdarzyć a wtedy tylko same problemy są. No i koszt samodzielnego WC z dwoma blokami na CPU, wentylatorami, chłodnica i inne bajery (złączki, węże, płyn) może do 1500 dojść. Na CPU można jeszcze ew. coś z EK (Supreme??) założyć.

 

H70 są tylko na CPU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Konan za instrukcję podkręcania proca. Pierwszy raz w życiu robiłem oc i podkręciłem bez problemu 2 xeony x5650 na 3,6ghz na chłodzeniu powietrzem. W sumie wszystko robiłem tak jak podałeś na przykładzie jedynie mnożnik x20 i bus speed 180 ustawiłem. Więcej nawet nie próbowałem bo to co jest w zupełności mi wystarcza a nie chcę katować stacji. Samo oc zajęło kilka minut jak narazie wszystko działa stabilnie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy np corsair hydro h50-1 na procki -> ale co na full cover ??

 

W testach to chłodzenie wypadło gorzej od dobrego powietrznego. h70 nieco lepiej, ale słabo w porównaniu ze składanymi z głową zestawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy do xeonow x5650 podkrecanych do okolo 3,6 wystarczy 2x hydrol h70 ?

czy moze jakies powietrze - ale jakie polecacie?

 

slyszalem ze przy podkrecaniu płyta dostaje ostro po temperaturze i zaleca sie chlodzic jeszcze dodatkowa samą płyte..... sa jakies patenty chlodzenia samej płyty bez rozbudowanego zestawu do wc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem ze przy podkrecaniu płyta dostaje ostro po temperaturze i zaleca sie chlodzic jeszcze dodatkowa samą płyte..... sa jakies patenty chlodzenia samej płyty bez rozbudowanego zestawu do wc ??

 

Dobra przewiewna obudowa z cichymi wentylatorami odpowiednio ukierunkowanym przeplywem powietrza powinna wystarczyc. Co do zamiennikow chlodzenia do mobo to chyba poza wc nic lepszego nie dostaniesz , ewentualnie pozostaje mierzyc otwory i szukac uniwersalnych zamiennikow radiatorow i cos budowac wlasnego.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli bedziesz montowac H70 to wez tez pod uwage to ze w porownaniu do zwyklego coolera on prawie w ogole nie wieje na plyte, wiec przewiew w obudowie powinien byc duzy, ja bym Ci proponowal jakas obudowe z duuzym wiatrakiem w sciance bocznej obudowy np. coolermaster haf 32 (chyba tak to sie nazywa) wyglada slabo ale schowana bod biurkiem moze byc :D tyle ze za cicha ona nie jest :) i dodatkowo mozesz wymienic ten jeden duzy na 4x12mm i nawiew bedzie na pewno jeszcze wiekszy. ale na rynku na pewno jest wiecej podobnych obudow...

 

a co do wydajnosci H50 to w porownaniu do mugena2 temperatury sa nizsze o 10stopni, jednak nie ma co sie oszukiwac, poskladany indywidualnie zestaw WC bedzie duzo duzo lepszy, zaleta tych corsarzy jest niewatpliwie wygoda montazu i obslugi, no i warto dodac tez dodatkowy wentylator oprocz stockowego

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyslalem zapytanie do kilku firm... i generalnie rozbiezności cenowe sa ogromne...

natomiast ciekawe jest to ze malo kto chce sie podjac kompletnego WC

proponuja np CPU: 2x Cooler Prolimatech Super Mega + Noctua 12CM

znacie moze jakies firmy do ktorych mozna by sie jeszcze zwrocic o wycene takiego zestawu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angela.pl ma nizsze ceny niz cooling.pl , rowniez ci pomoga w zlozeniu zestawu wodnego no i porzadne rabaty daja przy wiekszym zamowieniu.Czesci do swojego wucetu kupowalem w angeli.

W tych sklepach kupisz stuff do chlodzenia powietrzem i woda ale jednostki ci nie zloza chyba ze indywidualnie to jakosc dogadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduje sie jednak na powietrze x2 Thermalright Silver Arrow na procki

a na plyte to jeszcze niewiem... niewiem czy sie tam jeszcze cos zmiesci:(

 

a co do wc ...boje sie ze jak sam zaczne skladac wc to wydzie cos takiego ;)) :

Kaskada.jpg

Edytowane przez qjub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko sie rozchodzi o obudowe zeby pomiescila jak najwieksza wydajna chlodnice. Malym utrudnieniem w Twoim przypadku jest wielkosc plyty choc w tym temacie juz podawanych bylo kilka skrzynek :). Mysle na powietrzu na poczatek mozesz powalczyc ,a potem jesli stwierdzisz ze domowe CO ci nie potrzebne bo kompa robi swoje to mozesz zainteresowac sie wodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

jaka jest roznica ( poza CENA - prawie 600zl _ pomiedzy

sr2 - EVGA Classified SR-2 270-WS-W555

a

sr2 - EVGA Classified SR-2 270-WS-W555 E1

 

bo torche mnie to zaskoczylo... az 600zl roznicy

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

jaka jest roznica ( poza CENA - prawie 600zl _ pomiedzy

sr2 - EVGA Classified SR-2 270-WS-W555

a

sr2 - EVGA Classified SR-2 270-WS-W555 E1

 

bo torche mnie to zaskoczylo... az 600zl roznicy

????

 

 

Jedna ma panel ECP a druga nie ma. Ten panel to taki dodatkowy bajer który wyprowadza najważniejsze przyciski i zworki kabelkiem poza bodę. Tzn nie musisz mieć dostępu do płyty żeby zmienić napięcia, wyłączyć jeden procek, porty PCI-E, resetować bios, wyłączać i włączać kompa oraz resetować kompa. Na tym panelu jest tez wyświetlacz LED taki sam jak na płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki zastosowaniu "innowacyjnego" mocowania chłodzenia scythe yasha które mam na płycie, jeden radiator odleciał i 30 minut męczyłem się z ponownym zamontowaniem, jednak znów słabo się trzyma i jest 20 stopni różnicy na procu i po 5 min renderowania mam ładnego bluescreena. Dlatego proszę o polecenie bloku wodnego na procesory, takiego by nie trzeba było godzinę go montować i stosować wymyślnych kombinacji a la mcgaywer. Chłodzenie cieczą pójdzie tylko na proce, więc prosiłbym o podanie co by było jeszcze do tego potrzebne i w jakiej cenie bym się z tym zmiescił z całością obiegu (tylko na proce). Jestem w tym zielony i nie wiem jakie zastosować części zestawu by wszystko ze sobą optymalnie działało. Prosiłbym też, jeśli to możliwe o linki do sklepu internetowego odnośnie częsci, np do bloku wodnego itp. Z tego co pamietam w wątku Konan ma chłodzenie cieczą. Proszę o osoby mogące pomóc o informacje. Całość zamontowana w Lian Li PC-V2120, ale jest tam dużo miejsca więc powinno wsyzstko się jakossensownie zmieścić.

Edytowane przez tulips24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego pośpiechu. Dopiero za kilka dni planuję zakup chłodzenia cieczą. Ważne, że znajdzie się ktoś kto pomoże:) Z tego co widziałem na zdj w wątku masz chyba bloki Swiftech Apogee XT, ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...

Na proce jest kilka opcji:

Swiftech Apogee XT

Koolance 370

Watercool HEATKILLER

EK-supreme

 

Co bys nie wybrał to i tak będzie dobre i będzie działało. Ja mam XT inni mają coś innego co ładniej wygląda bo lubią patrzeć do wnętrza budy ;).

 

Pompka:

Laing DDC 1T+ i jej wariacje tzn to samo ale pod marka innych producentów (np. Swiftech) + dobry TOP dla zwiększenia przepływu.

 

Chłodnica:

Mam dla ciebie perełkę...Thermochill PA 120.3 używana przeze mnie i super wydajna. Ja się przesiadam na duuużo większa bo mam do schłodzenia jeszcze SR-2 i GTX-a 285 a w przyszłości dojdzie jakaś nowa grafika. PA 120.3 (3x120mm) w zupełności powinna wystarczyć na 2xCPU (temperatury będą większe ale to w nicyzm nie przeszkadza...ja obecnie mam 2xE5620 + GTX 285 na tej chłodnicy i temp max na procach nie większy niż 80st przy obciążeniu Linx-em...proce wydalają z siebie 2x160W + GTX 285 150W). Jeśli będzie mało to dokupisz kolejną 2x120 lub 3x120.

 

Rezerwuar:

Coś z EK lub Black Water O-Tank

 

Węże 10/16 + skręcane złączki (tańsze) Feser albo Enzotech lub Bitspower (cholernie drogie więc spokojnie feser-a albo enzotech-a Ci wystarczą)

 

Płyn:

Tutaj każdy mówi co innego. Ja mam Feser Black i nie polecam bo potrafi zapchać blok (dziwna pulpa się robi i blokuje przepływ - spowodowane to jest albo barwnikiem albo moimi wężami). Teraz mam przygotowane węże "Masterkleer" czarne i bezbarwny płyn FESER-a. Można też destylowana H2O + silver coil i jak chcesz mieć kolor to jakiś barwnik. Jeśli chodzi o to czy płyn przewodzi prąd to w teorii FESER nie przewodzi (w praktyce też) ale wystarczy że będziesz miał drobinki kurzu na płycie i wtedy płyn morze zacząć przewodzić prąd jak na płytę się wyleje.

 

Ze sklepów polecam Angela.pl - szybko sprawnie i w miarę tanio

Cooling.pl tez jest OK ale oni ostatnio drożsi od Angela.pl się zrobili.

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam bardzo dobre plyny sa firmy Thermochill lub Aquacomputer DP Ultra , feser syf na maksa nie znam osoby ktora by nie miala problemu z syfem, sami sprzedawcy z angeli odradzaja kupowania plynu tej firmy. Co do chlodnica u siebie w zestawie mam 4x120 phobye i 3x120 swiftecha. Jesli moglbym cos doradzic nie ma sensu pchac sie w nowa termochill 3x120 cena kosmos no chyba ze uzywana w dobrym stanie od Konana naprzyklad :). Polecalbym cos tanszego podobnej grubosci np Phobya G-Changer 360 60mm lub XSPC RX360 roznica w wydajnosci jest prawie nie zauwazalna.

Jesli chodzi o weze to polecam masterklera dobrze sie ukladaja, dobra jakosc, dobra cena.

Bloki na CPU to tak jak napisal KONAn, roznice wizualne w wydajnosci niewiele sie roznia. Ja mam blok Aquacomputer Cuplex Kryos HF. Pompa alternatywa moze byc np. OCZ HydroPulse pompka wodna 800L/h (to jest ta sama pompa co EK Water Blocks EK-DCP 2.2

tyle ze tansza) + doczepiany rez EK Water Blocks EK-Reservoir Combo EK DCP 4.0, zlaczki do wyboru do koloru pod srednice wezy.

 

Jeszcze mozna sie pokusic o panel kontrolny do wentylatorow i pompy. Osobiscie posiadam Lamptron Fan Controller FC5V2 czarny , na kanal do 30W! U siebie mam podlaczony na jednym kanale pompe dzieki czemu mam kontrole nad jej predkoscia i dzialaniem, na drugim 4 wentylatory na kolejnym 4 wentyle + dolaczone sa sensory ciepla. Panel dostarcza info o predkosci, napieciu , i temp. i umozliwia dowolna ich kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za informacje. Jakośdobioręodpowiedni zestaw. Konsultowałem się też ze sprzedawcą od którego kupiłem stację i zaproponował mi:

 

na proce cuplex kryos XT 1366 -2x 265zł

Hardware Labs Black ICE Radiator SR1 480- 450zł (za wersję 420 też 450zł)

Pompkę (chyba zatapialną) za 270-290zł nie podany model.

XSPC Acrylic Reservoir for Laing DDC- 127zł (w to pójdzie pompka, brak rezerwuaru)

Bitspower złączka prosta NK11 G1/4- 13,40 zł szt.

+węże, zaciski, płyn. Całość za około 1600-1700zł.

Całość idzie z de więc ceny trochęnizsze nizna angela czy cooling. Jednak trochę szkoda wydawać na chłodnicę 450zł. Fakt, że jest bardzo wydajna i jedna za najlepszych w swojej klasie, ale do oc 3,6-3,8 Ghz z 2,67Ghz raczej niepotrzebny wydatek. Na air bez problemy miałem 3,6Ghz i temperatury nie były krytyczne, stabilnie maszyna działała. Konan, wysłałem do Ciebie wiadomosc odnośnie chłodnicy, może dojdzie do transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złączki NK nie są skręcane..są to tzw "choinki" i na nie nakładasz wąż i zaciskasz opaską. IMHO bardziej awaryjne to rozwiązanie niż złączki skręcane. Pompkę weź Laing DDC 1T+ razem z zintegrowanym rezerwuarem EK. Mniej "pindolenia" z całym układem. Co do bloków CPU to nie pomogę bo ich nie znam. Aha no i jeśli to idzie z DE to jak chcesz na fakturę to musisz mieć NIP UE jeśli chcesz zwrot VAT-u europejskiego. Jeśli nie masz to tylko całą kwotę brutto wrzucisz w koszta a w takim wypadku bardziej może się opłacać brać ze sklepów w PL i odliczać VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konan - mam takie pytanie ... na jednej ze stron ktore polecales

znalazlem zestawienie ustawien do OC dla sr2 + 2x5650 @4,2

czy z twojego doswiadczenia takie ustawienia sa ok czy moze cos zmienic??

koles tam ma zestaw z 24gb ddr3-1600 - ja mam 12gb ddr3-1600 ale niewiem czy to ma jakis wplyw na ustawienia..??

 

http://hardforum.com/showpost.php?p=1036089513&postcount=7

 

ustawienia:

Bios settings for 4.0GHz overclock, very cool

 

Frequency/Voltage Control - main screen

CPU Frequency - 182

PCIE Frequency - 100

CPU Multiplier - 20

QPI Frequency - 4.800GT

Memory Frequency - DDR-1066

MCH Strap - 1067 (auto first - it affects SPD timings - see below)

CPU Uncore = 16x (twice your RAM divider = 2:8)

 

CPU Configuration screen

Max CPUID Limit - Disabled

Coherency Support - Disabled

A20M - Disabled

Speedstep - Enabled

Turbo - Enabled

C-State - Disabled

ACPI T state - disabled

Everything else is Enabled

 

Memory screen

see http://hardforum.com/showpost.php?p=...&postcount=142

 

Voltage

VDroop (both) - Without VDroop

Vcore (all) - 1.31250v

Vtt (all) - 1.350v

Memory CPU0 - 1.65

Memory CPU1 - 1.65

IOH - 1.350

 

Signal Tweaks screen

Voltage Tweaks - IOH QPI 0 = -72

Voltage Tweaks - IOH QPI 1 = -16

 

These apparently have an impact, they seem to help more at 190+ bclck. Based of Shaminos BIOS template

 

Idle = 270watts - (no c state)*

Folding = 528Watts*

Folding + GPU folding = 620watts*

 

* notes = power includes 2 HDD running = 10w for both, also, these figures are with 12 sticks of RAM in. = about 20watts more compared to 6.

 

With only 6 sticks of RAM, one SSD, one GTX-460 idle and hard drives off it is 495 to 500watts folding @4Ghz

 

---------------------------------------------------

moj zestaw to po wielu dylematach

sr2

2x xeon 5650

12gb ddr3-1600 - 6x2bg

chlodzenie wodne na procesory i fullcover na mobo.

1200w

li liana v2120

 

z gory dzieki za pomoc przy OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co podałeś jest jak najbardziej OK. Użytkownik "may I be worthy" (a jest to jego teamplate" jest doświadczonym userem SR-2 i można spokojnie tak ustawiać...a czy Ci pójdzie..to zależy od egz. procków itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorzucą chłodzenie pasywne chipsetu i mostka to się okaże że można z barku miejsca zamontować tylko 2 karty;) No ale podejrzewam że to tylko gadżet - cena będzie taka że lepiej będzie już kupić 2 xeony;)

 

Tak w ogóle zastanawiam się jak miałyby działać karty w takiej płycie. Można połączyć 3 karty ale przy 7 pewnie koszty komunikacji zabiłyby wydajność jednostkową. Może ktoś się zna i mi wytłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przez grzeczność i szacunek, nie pisze się o takich nowościach, aby szanowni użytkownicy tego forum mogli ewakuować się bezpiecznie ze starego 1366 :D. Ale mówiąc poważnie, to będzie ciekawie jeśli pojawią się 8-rdzeniowe Xeony na dwa gniazda, jeśli się nie pojawią, to bardziej opłacalnym będzie polowanie na starą SR-2 i stare Xeony, bo może być z 50% taniej ale tylko 10—15 % wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przez grzeczność i szacunek, nie pisze się o takich nowościach, aby szanowni użytkownicy tego forum mogli ewakuować się bezpiecznie ze starego 1366 :D. Ale mówiąc poważnie, to będzie ciekawie jeśli pojawią się 8-rdzeniowe Xeony na dwa gniazda, jeśli się nie pojawią, to bardziej opłacalnym będzie polowanie na starą SR-2 i stare Xeony, bo może być z 50% taniej ale tylko 10—15 % wolniej.

 

a dlaczego ma ich nie byc ? skoro sa na 4 to na dwa tez beda nawet 10 rdzeniowe tylko za 4k $ : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, pierwszy link z googl'a http://bladesmadesimple.com/2011/04/intel-announces-new-xeon-4-socket-cpu-e7dell-hp-and-ibm-slated-to-refresh-blades/ . Co nie zmienia faktu ze troche będa kosztowac te cpu, a moze tu nie chodzi o xeony tylko o np: i7 3930x 3ba czekac.

 

Spyra a co mi daje ta statystyka ? ;p czy mam 10 czy 10k postów to nic zmienia.

 

Lucek. Sam jestes jak ta "teoria".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wszelki wypadek gdyby ktoś jeszcze nie zauważył :D:

 

http://www.in4.pl/news_Następca_SR-2_od_EVGA_dla_Sandy_Bridge_E,23849.htm

http://pclab.pl/news47476.html

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/plyty_glowne/nastepca_evga_sr2_dla_sandy_bridgee_pod_lga_2011

 

 

Ja osobiście podziękuję ale nawet gdybym chciał to nie widzę sensu, wszak jeszcze moge zrobic upgrade u siebie do dual hex-a core :).

 

No ew. gdyby znalazł się kupiec na moja SR-2 + xeony to może bym się przesiał na nowa platformę ale pewnie ceny procków i płyty będą nie do przełknięcia.

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko apropo SR-2,

od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem SR-2, ale mam problem,

mam 2 karty graficzne GF GTX 260 i chciałem je podłączyć do portów 1 i 5

aby dostawały więcej powietrza i się tak nie grzały i tu powstał problem

bo świecą się tylko diody przy PCI 1,2,3 a 4,5,6,7 już nie i druga karta nie ma zasilania i nie chodzi.

Jak by tego było mało gdy podłączam ją pod 3 port to chodzi jak suszarka na full obrotach.

Sprawdzałem i przełączałem zworki i nic, mogę wyłączyć lub włączyć tylko 1,2,3 port.

 

Macie jakiś pomysł?

Edytowane przez golbarav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he.. nie ma to jak bezkrytyczny fan Intela, ale proste pytanie brzmi dlaczego mam wywalić platformę na 2xIntel Xeon X5690 Westmere-EP 3.46GHz i zamienić na 2x Xeon E5-2670 2.6 Ghz.. wystarczy za pomocą kalkulatorka przeliczyć zegar, architektura da postęp ale…. Trzymam się porównania cenowego na podobnym poziomie. Gdyby jeszcze chodziło o wymianę samych procków to pół biedy, ale trzeba też wymienić płytę, bo taka strategia ukochanej firmy. Można oczywiście zwalić wszystko na AMD, że rozwój hamuje, ale jak jestem klientem Mercedesa, to w ograniczonym stopniu oglądam się na BMW i oczekuję że następny model sam w sobie da odpowiedni postęp i klasę. Ale taktując kwestię bardziej analitycznie to potwierdza się to o czym pisałem wcześniej nie ma pełnej zgody na linii rdzenie-wątek-TDP i oczekiwania poszczególnych grup klientów i efekty widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności