Skocz do zawartości

Evga Classified SR-2


Spyra

Rekomendowane odpowiedzi

Spyra:

 

Tak jak wcześniej pisałem zrzut ekranu na potwierdzenie ilości ramu zajętego przez scenę (podczas renderingu):

 

Najpierw dowód że scena jest i jest moja:

http://i963.photobucket.com/albums/ae111/BikeBarian/SR-2/2.jpg

 

A teraz zrzut z zajętością ramu:

http://i963.photobucket.com/albums/ae111/BikeBarian/SR-2/1-1.jpg

http://i963.photobucket.com/albums/ae111/BikeBarian/SR-2/1a.jpg

 

 

Jakość zdjęć słaba ale to już wina "photobucket-a"...ja wrzucam dobrej jakości a on coś konwertuje chyba.

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No właśnie jakość jest dosyć słaba bo mając trochę doświadczenia z różnym oprogramowaniem 3d wiem że można dużo zyskać i stracić, a zapchać dużą ilość pamięci nie jest specjalnie trudno, ale to temat nie na ten wątek.

Maxwel Render wprowadził funkcję Color dla Multilight, bardzo fajna rzecz renderujesz scenę, a następnie ustawiasz sobie dowolnie nie tylko siłę poszczególnych źródeł światła ale ich temperaturę barwową czy wręcz możesz całkowicie zmieniać ich kolor...i odświerzasz obrazek. Nie trzeba dużej wyobraźni aby stwierdzić że to super sprawa… ale jak dodasz color żre niebotyczne ilości RAM. Bez trudu można wyskoczyć poza 48GB i to bez ekstra wysokich rozdziałek. Mógłbym w obronie AMD powiedzieć że płyta SR-2 jest do d…bo „tylko” 48GB RAM. http://www.maxwellrender.com/mw2_multilight.php

Nie używam takich argumentów stawiając swoje zastosowania jako wykładnie dla uogólnień. Jest rzeczą oczywistą że pierwsza główna zaletą SR-2 są dwa procesory i moc obliczeniowa na tym głównie się skupiamy bo przynajmniej 9 na 10 użytkowników oleje RAM powyżej 16GB. Ty masz dosyć specjalistyczne i mniej uniwersalne zastosowania ale raz wskakujesz na swój zestaw, a raz z niego wyskakujesz jak ci wygodnie aby udowodnić tezę o braku alternatywy dla SR-2 na następne 1,5 roku. Ja staram się dyskutować na bardziej uniwersalnym gruncie dla wszystkich.

Podczas tej dyskusji pozwoliłeś sobie na parę osobistych wycieczek w moim kierunku. Ja tego nie robiłem. Forum jest po to aby się zastanawiać i dyskutować. Myślę że parę osób oprócz mnie zrezygnowało z SR-2 z różnych powodów. Na dzisiaj w postaci i7 2600K pojawia się alternatywa jeśli chodzi o moc obliczeniową, bowiem po podkręceniu na 2 komputerach w renderingu sieciowym będzie można bardzo zbliżyć się do wyniku SR-2 plus 2x6rdzeni. Po dopłaceniu za soft będą to wyraźnie mniejsze pieniądze niż za SR-2 i Xeony 6-core ale poczekajmy na ceny może Intel obniży też cenę Xeonów… ale wtedy to będzie inna dyskusja.

Ja pracuję w domu mam 2 komputery bo na drugi systematycznie przeganiam rodzinę. Nie zawsze jeden komp jest absolutnie najlepszym rozwiązaniem choćby z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ram to głównie ortofotomapy które mszą zajmować dużo miejsca. In dokładniejsze tym większa ich rozdzielczość i czesto 20000 x 20000 pixeli to standard. Dodatkowo mam sporo obiektów geometrycznych których nie chcę zastępować low poly (bariery drogowe na trasie i na obiektach, balustrady na mostach, oświetlenie drogowe i głównie samochody oraz model 3d terenu).

Oświetleniem się nie bawię bo mam tylko MR Daylight System.

SR-2 wspiera więcej niz 48 Gb ramu pod warunkiem że zastosujemy pamięć ECC-R. Te 48Gb dotyczy non ECC lub ECC. (potwierdzone prze jednego z userów SR-2 który ma 80Gb ramu zainstalowane i działa).

 

Podczas tej dyskusji pozwoliłeś sobie na parę osobistych wycieczek w moim kierunku. Ja tego nie robiłem.

 

Starałem się nie przekraczać pewnej granicy (granicy której ja sam bym sobie nie życzył aby do mnie się tak odzywano) ale jeśli Cię w jakikolwiek sposób obraziłem to z góry zapodaje przeprosiny. A tak poza tym to dyskusja momentami była gorąca bo często postulowałeś jakieś twierdzenia na które dawałem Ci odpowiedź w postaci wyników i zrzutów ekranu a które to pozostawały bez twojego komentarza. Tak jakbyś je ignorował dlatego też ciągle pisałem o tym że teoretyzujesz.

Tez mam rodzinkę ale żona ma swój komputer i mam jeszcze jeden stary ale jary w pogotowiu na wszelki wypadek. Staram się oddzielać sprzęt który służy mi do pracy od tego na którym reszta rodziny może się wyzywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn jakie masz pamieci obecnie? chce cos dobrac do zestawu opartego na 1090t i crosschair IV obecnie typuje w corsair dominatory gt. Docelowo zestaw ma byc na powietrzu krecony ile sie (jesli pozwoli do 4,2ghz). Z nowymi pamieciami zabardzo nie mam doswadczenia , czy dedykacje pod konkretna marke ma jakies znaczenie procz marketingowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn

Nie odnosiłem się do pewnych twoich zrzutów ponieważ owszem one coś udowadniają ale równocześnie każdy z w miarę wprawnych obserwatorów sam sobie dopowie czy to ma większy czy mniejszy sens. Co z tego że udowodnisz iż SR-2 plus 2xX5650 osiągnie 21 zamiast 19 w Cinebench, każdy wie ile procent postępu, a cena zestawu jak skała ok. 3000 USD tyko za procki i płytę.

Moja irytacja to wynik drapania się po głowie i ważenia plusów i minusów. Aktualnie nie mam zestawu który specjalnie ustępuje Twojemu pod katem mocy obliczeniowej chociaż jestem rozbity na dwa komputery. Maxwell Render ma na tym forum prawdopodobnie więcej wrogów niż zwolenników ze względu na szybkość i zapotrzebowanie na moc. W wypadku SR-2 podniecało mnie wyłącznie 2x6 core. Ale nie mamy nieograniczonych budżetów, a dodatkowo dochodzą inne dylematy w rodzaju OCZ RevoDrive X2 240GB czy Nvidia Quadro 4000, które w pośredni sposób rywalizują z dwoma prockami za ponad 2300 USD, bo też w aktywny sposób definiują pojęcie Workstation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCZ RevoDrive darowałbym sobie jeśli mamy łączyć w duecie z SR-2. wielu userów narzekało że się gryzą i oddawało Revo z powrotem do sklepu. Nie wiem jak z innymi platformami.

 

Co z tego że udowodnisz iż SR-2 plus 2xX5650 osiągnie 21 zamiast 19 w Cinebench

 

No właśnie my się o te punkty spieraliśmy bo samemu podałeś że AMD 24 core wyciąga 26 pkt a kręcone SR-2 2 x 6core co najwyżej 23 pkt...podjąłem temat i podałem inny przykład a teraz mówisz że 2pkt w tą czy w tamtą to mało istotne. Wg mnie mało ale wtedy sądziłem że ma to dla Ciebie znaczenie skoro porównywałeś platformy bazując na tych punktach.

 

PS

3000 USD tyko za procki i płytę

ja bym poprawił na 2600$ + 400$ na 24Gb RAM-u zostaje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn jakie masz pamieci obecnie? chce cos dobrac do zestawu opartego na 1090t i crosschair IV obecnie typuje w corsair dominatory gt. Docelowo zestaw ma byc na powietrzu krecony ile sie (jesli pozwoli do 4,2ghz). Z nowymi pamieciami zabardzo nie mam doswadczenia , czy dedykacje pod konkretna marke ma jakies znaczenie procz marketingowego?

 

Cos dla Ciebie:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Kingston_vs_GoodRAM_-_OC_pamieci_na_AMD_AM3-3375.html

 

Zwykły GoodRAM starczy z nawiązką. Ja mam najtańsze 4Gb kingstony 1333MHz do których założyłem radiatory i podniosłem napięcie z 1.5V do 1.65V i podkręciłem na 1600MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pisanie ze "tylko" 48GB ramu ta płyta obsługuje to juz szukanie dziury w całym (;.. Wąpie by tyle ramu ładowane było w nawet Work-stacje w studiu PIxara na których powstają bajki typu Wall-E. TO extremalne przypadki kiedy 48GB ramu było by bało... ba nawet 24GB ramu.. W większości przypadków grafik pokazywanych na tym forum (kore nieraz dostają nagrody i 1 miejsca) wystarczało 8GB ramu(w przypadkach kiedy autorzy opisywali swój sprzęt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxymilianMax

Przede wszystkim film to mała rozdzielczość. Duża rozdziałka i ilość źródeł światła w scenie plus opcja color załatwia 48GB bez problemu. Da się bez tego żyć ale w Maxwellu fajnie jest szukać wyjątkowego klimatu jak opadnie szum. Zastosowania raczej dla poligrafii i to na lepszym poziomie.

Ale masz rację co do ilości RAM która daje pełne zadowolenie w większości przypadków.

KONAn

2600 USD to ciężko

3600+3600+2600 = 9800 PLN czyli ponad 3200USD

USA -1156+1156+589 = 2901USD dzisiaj newegg

W porównaniu punktów chodziło o brak alternatywy na określonym poziomie cenowym który wskazałeś, JEDNĄ z alternatyw było AMD które ja wskazałem. Może już nie obracajmy kota ogonem po raz kolejny, bo nie ja postawiłem dogmat.. „nie ma alternatywy na kolejne 1,5 roku”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re: KONAn

 

Jak robisz takie scenki to zamiast kombinować jak zwiększyć ilość ramu, lepiej byś wyszedł na odpowiednim oskryptowaniu renderingu, 90% tej geometrii jest tak daleko że nie wnosi niczego do klatki. Przy pomocy skryptów albo prostym pluginem można określić jak daleko od kamery w danej chwili znajduje się obiekt i na tej podstawie podmienić go na mniej skomplikowaną wersję (LODy). Rzecz jasna pojawiają się pewnego rodzaju artefakty w momencie przełączania z jednej wersji na drugą (popping), ale da się z nimi sprytnie walczyć. Tak samo tekstura nie jest ci potrzebna w każdym miejscu w takim gigantycznym detalu, oddalając się od kamery, teren może być teksturowany z MIPmappingiem - 20 metrów najbliżej kamery z tekstury 1:1, 50 kolejnych metrów z tekstury 1:2, 100 kolejnych metrów z tekstury 1:4, etc... Takie techniki są stosowane od dawna w realtimie, który musi sobie dużo lepiej radzić z problemem skali i odpowiednim wyznaczaniem geometrii którą należy wyświetlić a którą można pominąć. Lepiej weź programistę i zamów taki soft/plugin jeśli robisz dużo podobnych projektów, wyjdziesz na tym lepiej niż jakbyś dorzucił i 128gb ramu.

 

PS: no nie mówiąc o tym że takie sceny można renderować w passach ze względu na całą scenę: drzewa osobno, autostrada osobno, teren osobno, etc.... albo ze względu na czas: pierwsze 200 metrów autostrady + z-buffer, kolejne 200 metrów + z-buffer, etc... i złożyć to w postprocesie

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyra,

 

No rzeczywiście podskoczyły ceny więc będzie drożej niż moja kalkulacja, ja miałem wycenę z niższymi cenami.

 

Jedną z alternatyw było AMD ale jak już wcześniej wykazałem do pracy na co odzień do wszechstronnej "workstacji" na której tworzymy i renderujemy to się marnie nadaje (patrz porównanie ilości FPS w cinebench opengl test przy 4GHz i przy 2GHz CPU)

 

dokturpotfor

 

Dzięki za porady ale ja aż taki dobry w te klocki nie jestem. W moich pracach nie chodzi o super realizm tylko o pokazanie geometrii drogi, zajętości terenu, rozwiązań w planie i profilu, lokalizacji urządzeń ochrony środowiska oraz ekranów dźwiękochłonnych...chodzi o to żeby przenieść projekt w 3D aby zwykły kowalski miął pojęcie co mu inwestor w jego okolicy "serwuje" i jaki to może mieć wpływ na niego samego. Oczywiście jak jest czas to staram się dopieszczać różne elementy ale nie zawsze da sie to ze sobą pogodzić. Takie wizki robi się zazwyczaj jak projekt jest już na ukończeniu i wszyscy nagle oczekują że zobaczą wizualizacje i się dziwią czemu jej nie ma skoro projekt już jest na ukończeniu...

Wyszedłem z założenia że kupie sprzęt który uciągnie całą scenę i będę robił wizki "po swojemu" bo mam już opracowany "workflow" i jakoś to idzie. Wizek nie ma tez tak dużo żeby jakieś pluginy i programistów zatrudniać Ot po prostu dodatkowa robota związana z moim podstawowym zawodem projektanta dróg.

Jedynie co mnie intryguje to te renderpass-y o których wspominasz. Jeśli masz linki do ciekawych tutoriali to z chęcią to zobaczę. Z tego co dotychczas widziałem daje to wymierne efekty w postprodukcji.

Mam w głowie inne rozwiązanie i nawet zakupiony sprzęt ale muszę poczekać do wiosny aby wypróbować "matchmoving". Problemem są tylko małe Cesny których wynajęcie trochę kosztuje aby polatać nad scena przez godzinkę...

 

PS

o co chodzi z tym "z-buffer" ??

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn

Stary ręce opadają jak się z Tobą dyskutuje trzeba mieć świętą cierpliwość.. „jak już wcześniej wykazałem do pracy na co odzień do wszechstronnej "workstacji" na której tworzymy i renderujemy to się marnie nadaje (patrz porównanie ilości FPS w cinebench opengl test przy 4GHz i przy 2GHz CPU)”… jacy my ? i co właściwie wykazałeś. Ja w oknie patrzę na same druty i jadę podgląd na odpowiednim poziomie w Maxwellu. Jak mam przeładowaną scenę i problem z płynnym kręceniem to marzę raczej o Quadro, a nie zegarze procesora. Jest masa kombinacji softu i sposobu pracy gdzie AMD się super nadaje więc g…wykazałeś.

Ta nasza dyskusja jest też trochę zafałszowana ponieważ ja lubię OC i Ty lubisz OC ale większość ludzi nie będzie kręciło sprzętu do granic możliwości bo mają za poważne rzeczy do policzenia. Ja też nie ryzykował bym kręcenia do granic możliwości mając SR-2 bo kilka-kilkanaście godzin liczenia to norma. Są plusy i minusy jeśli chodzi o AMD. Ale zrobili jedną rzecz która mi zaimponowała 4-procesorową platformę w cenach dla żuczków. Zobacz co się dzieje w tym temacie u Intela. 4 –procesorowa platforma AMD zużywa 635W a jak podkręcisz SR-2 do poziomu 4370Ghz 774W. Nawet trochę zaniżyłem wynik bo w Cinebench jest 27.2 dla 4xAMD Opteron 6174. Powtarzam są plusy i minusy ale nie stawiaj już kolejnych dogmatów w imieniu nie wiadomo kogo.

http://www.tecchannel.de/server/prozessoren/2030258/test_amd_opteron_6174_dell_poweredge_r815/

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn

Stary ręce opadają jak się z Tobą dyskutuje trzeba mieć świętą cierpliwość..

Heh...coś w tym musi być...no ale pociesze Cie..jak odpowiadam na twoje posty tez się we mnie czasami gotuje :p

 

i co właściwie wykazałeś. Ja w oknie patrzę na same druty i jadę podgląd na odpowiednim poziomie w Maxwellu. Jak mam przeładowaną scenę i problem z płynnym kręceniem to marzę raczej o Quadro, a nie zegarze procesora. Jest masa kombinacji softu i sposobu pracy gdzie AMD się super nadaje więc g…wykazałeś.

 

No widzisz teraz to mi ręce opadają...jak chłop krowie na rozstajnej drodze tłumacze Ci że karta graficzna przy słabym procku choćby nie wiem jaka by była wypasiona nie będzie dobrze się spisywać (patrz wyniki przytoczone w jednym z moich postów gdzie porównałem chociażby ilość FPS w teście OGL Cinebench..przy 2GHz jest 30FPS a przy 3.8 GHZ 51FPS) Nawet jak tylko wireframe masz włączone. Nie wiem na jakich modelach pracujesz ale w mojej scenie to i na wireframe nie było łatwo...wydasz kupę kasy na wypasione quadro i nie wykorzystasz jego potencjału bo będzie Cie procesor ograniczał. Potraktuj powyższe jako aksjomat o którym już pisano i udowodniono nie raz ale Ty chyba o tym jeszcze nie wiesz.

 

 

Ta nasza dyskusja jest też trochę zafałszowana ponieważ ja lubię OC i Ty lubisz OC ale większość ludzi nie będzie kręciło sprzętu do granic możliwości bo mają za poważne rzeczy do policzenia. Ja też nie ryzykował bym kręcenia do granic możliwości mając SR-2 bo kilka-kilkanaście godzin liczenia to norma

 

To już temat na inny wątek :D

 

Są plusy i minusy jeśli chodzi o AMD. Ale zrobili jedną rzecz która mi zaimponowała 4-procesorową platformę w cenach dla żuczków. Zobacz co się dzieje w tym temacie u Intela. 4 –procesorowa platforma AMD zużywa 635W a jak podkręcisz SR-2 do poziomu 4370Ghz 774W. Nawet trochę zaniżyłem wynik bo w Cinebench jest 27.2 dla 4xAMD Opteron 6174.

 

I chwała AMD za to bo Intel czuje bata i może obniży ceny Xeonów jak wyjdą 16 rdzeniowe procki AMD na G34. Jeśli chodzi o platformę 4 CPU intel-a to tutaj popieram w 100%...jakiś cenowy kosmos to jest...

Teraz zostawmy porownanie platform 4CPU i zajmijmy się porównaniem $$$

 

4CPU AMD kosztuje na dzień dzisiejszy 4x1300$(CPU)+760$(CPU)=5960$ ...ramu już nie będę liczył bo to indywidualna sprawa a reszta sprzętu i tak będzie musiała być podobna dla obu platform. Jeśli powyższą kwotę przyrównamy do cen 4CPU intela to jesteśmy na duuuzym plusie...ale porównajmy do SR-2, które będzie trochę mniej wydajne ale za to dużo tańsze...2x1150$([email protected])+600$ SR-2=2900$....oświeć mnie i napisz czy ta różnica wydajności jest warta tych 2900$ więcej za AMD ?????.

Pójdę Ci na rękę i weźmiemy do porównani wstawimy tańsze proce tj 4x770$+760$=3840$...nadal mamy różnice prawie 1000$ ale i wydajność 4CPU nam maleje. Już chyba drugi raz robię takie zestawienie i udowadniam Ci że Sr-2 nadal jest tańsze od 4CPU AMD przy lekkiej przewadze wydajności dla AMD w multicpu ale za to z gorszym wynikiem przy pracy ze scena (patrz cytat i moja odpowiedź wyżej). Osobiście gdyby zależało mi tylko na renderingu to wziąłbym AMD..ale jak już wyjdzie 16CPU i inwestowałbym w platformę 4CPU...ale mi jeszcze zależy na komforcie pracy ze sceną oraz bardziej na uniwersalności jaką daje jeden komp niż cała renderfarma. Ot takie moje zdanie.

 

jacy my ?

Powtarzam są plusy i minusy ale nie stawiaj już kolejnych dogmatów w imieniu nie wiadomo kogo.

 

Użyłem trochę mylącego określenia..piszac w tej formie nie miałem na myśli konkretnej osoby np. Ciebie tylko ogół ludzi którzy tak jak ja potrzebują mocnej workstacji. Po prostu uogólniłem.

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn

Żółty, niebieski…Boże Drogi.

No i znowu „na mojej scenie nie było łatwo”. A na moich scenach nie będzie problemu. Nie będę dyskutował o Quadro i moich doświadczeniach bo nie mam zdrowia. Te wszystkie wyliczenia zrobiłem sobie dawno sam. Przypominam że krytykuję Intela za politykę cenową. AMD jest bardzo fajnie zestopniowane od 275USD za 8-rdzeni i 770USD za 12. Co do wydatków i wydajności czyli analiz co jest warte dołożenia co nie jest itd. Trzymamy się tego Cinebench, bo to mniej lub bardziej „kulawe” odzwierciedlenie możliwości w konkretnym renderingu. Jeśli popatrzymy na rekordy, to widzę pełno X5680 i 22.90 na szczycie.. ale to jest hardcore… 4.56 Ghz x2 cała platforma zacznie się zbliżać do 1Kw poboru mocy, a rendering to wszystkie rdzenie na 100%. Po przeciwnej stronie AMD 4x1.9GHz wynik w granicach 23.5 procki schłodzone pasywnie, stabilność jak skała żadnej mordęgi z kręceniem, takim czy innym chłodzeniem, a zużycie energii raczej poniżej 600W. Cenowo AMD będzie tańsze nie tylko od X5680 ale również od X5670 licząc z płytą główną. Ludzie kupują X5680 i to u nas (jak widać) niektórzy nigdy nie będą kręcić. A co powiesz na Intela bez kręcenia i bez „odsieczy” ze strony SR-2. Kiedy myślę o alternatywach biorę pod uwagę więcej czynników i jeśli już chcąc niechęcąc muszę przekroczyć 3000USD zaczyna się inne myślenie.

http://www.cbscores.com/

 

Na koniec moja mała wycieczka osobista. Marnujesz się… Jesteś materiałem na spin doktora i powinieneś być na wizji w TVN24 non-stop w samym środku naszego dyskursu politycznego obojętnie po której stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re: up

 

Z-buffer to jest bitmapa (często nie w postaci kolorowej RGB/grayscale - tylko w postaci liczb zmiennoprzecinkowych, w celu zapewnienia lepszej dokładności) która opisuje jak daleko od kamery (na jakiej odległości Z) znajduje się piksel. Mając dwa obrazy częściowe i dodatkowo dwa "bufory Z" można je połączyć biorąc do końcowego obrazu piksel z tego obrazka który jest bliżej. Oczywiście problemy się zaczynają kiedy pojawiają się elementy półprzezroczyste lub elementy z dwóch obrazów są w interakcji (np odbijają się w sobie) - ale z tym też można walczyć.

 

Prosta metoda - robisz dwie wersje sceny - z pełnym detalem i wersję low poly (na której skomplikowane obiekty i ciężkie tekstury zastępujesz mniej skomplikowanymi) następnie renderujesz scenę dwa razy. Pierwsza "warstwa" to obraz z wersji z pełnym detalem z ustawionym clippingiem geometrii np na od 0 do 200 metrów. Druga warstwa to obraz tego samego przelotu kamery (bo z tego co zrozumiałem to robisz takie jakieś fly by po autostradzie?) z tym że scena jest ustawiona na wersje "low poly" a clipping jest ustawiony od 200 metrów do 2 km. Renderujesz z włączonym niebem chmurami w obu przypadkach, z tym że w frontowej warstwie wypluwasz także alphę. Następnie w programie do montażu nakładasz na tło w niskim detalu, przezroczystą warstwę z 'przodem' w wysokim detalu. To nie idealna metoda (jeśli za blisko ustawisz granicę pomiędzy warstwami, albo obiekty low poly będą się bardzo różniły konturami od tych w wysokiej rozdzielczośc, to możesz mieć lekki efekt szumienia obiektów w oddali), ale może rozwiązać twoje bolączki z pamięcią przy renderowaniu.

 

ps:

 

przyjezdzają do nas na katedrę nowe serwerki, min:48 rdzeni AMD, kilka na xeonach, jakiś zestaw z czterema teslami 2050 - spróbuje je pomęczyć

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyra...

Jeśli mówisz o tych kolorach to mam już pewność że w końcu zauważyłeś i przeczytałeś to co napisałem.

 

Jeśli biorę pod uwagę platformę SR-2 to chyba oczywiste że chcę kręcić...inaczej bym w ogóle o intel-u nie myślał bo bez kręcenia Intel odpada w przedbiegach w porównaniu do czystej mocy obliczeniowej 4CPU AMD.

 

Jeśli chodzi o cenę to już dwa razy Ci pokazałem że żadne 4x12 CPU AMD nie jest tańsze od SR-2 x5650 (tak tak o tych procach mówię bo ideą kręcenia jest to że bierzemy najtańsze i kręcimy stabilnie ile się da..tylko wtedy jesteśmy z kasą "do przodu"). A wydajnościowo to mi nie zależy żeby mieć 1-2 pkt więcej za 1000$ różnicy.

 

Co do "wycieczki"...dzięki za komplement...czasami sam się łapie na tym że burzliwe dyskusje polityczne to byłoby coś w czym mógłbym czasami czynnie uczestniczyć ale spin doktor...chyba jednak nie byłbym w stanie...są pewne granice których moja moralność nie pozwoliłaby mi przekroczyć.

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka Improwizacja kasa-wydajność.

Jeden kolega który się naprawdę zna na rzeczy, bardzo mnie zasmucił,:( powiedział (compromise free) nie ma alternatywy na 1,5 roku dla Intelków X5650 i SR2. I co ja teraz zrobię muszę się jakoś (oczywiście teoretycznie) pocieszyć …AMD i co my tu mamy… 4szt 8-core 2Ghz za równe 1100usd zostaje 56 USD trzeba dołożyć 100USD na płytę :( . Ale po co mi buda mam w spiżarce gniazdko i półki postawie tam sobie płytę poziomo na górnej półce przy okazji będzie cieplej :). Ten sam kolega doradził, że zegar jest ważny (bardzo, bardzo ważny) mam tu jeszcze ponad 1000 USD (bo nie buliłem za wielgachną budę i nie kupiłem drugiego okazyjnego X5650). Kupię sobie komputerek na i72600k (procek i płyta 600-700USD) będę miał 8-wąteczków 5 Ghz, a nie śmieszne 3.8 Ghz(oczywista, natychmiastowa dyskwalifikacja ze względu na boskie fps) . Do tej małej budy (która już mam) powkładam inne ważne bebeszki. Sofcik już mam aby śmignąć jak należy w duecie… i co my tu mamy… Cinebench ponad 25 (to dane obrazowe dla kolegi) ale ale !!.. to można zrobić na Intelakch X5650 trzeba tylko zgrać parę elementów, opanować kolejne zakładeczki i dogadać się z elektrownią najlepiej wodną. Mam też gniazdeczka G34 i procki do opchnięcia w 2011(Interlagos) za które dałem po 275USD szt. Za pół roczku LGA1366 to będzie bardzo trefny towarek. Ale ja jestem teoretyk i moja skarpetka zdrowo zatęchła więc to wszystko tylko żarty no i jeszcze te 16 GB Ram z którymi trzeba jakoś żyć (ale wstyd !) więc wybaczcie …to wszystko tak dla jaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humorystycznie podsumowałeś swoje wymagania i nikt Cie nie zmusi do innych zakupów..i tak kupisz co tam chcesz.

Ja już kupiłem i też jestem zadowolony. Twoje wymagania są zgoła inne niż moje więc i sprzęt będziesz miał inny.

 

PS

LGA 1366 jeszcze pożyje co najmniej rok...zanim wejdzie cokolwiek na LGA 2011 (tyle czasu do premiery)...dolicz do tego podatek od nowości i zanim ludzi będzie stać na LGA 2011 dotychczasowe gniazdo będzie się miało dobrze.

 

My jesteś raptem małą grupką ludzi co kupują bardzo wydajne maszyny.

"Otóż okazuje się że w dalszym ciągu króluje niepodzielnie podstawka LGA 775, znacznie wyprzedzając pozostałe platformy Intela. Łącznie Core 2 Duo, Core 2 Quad, Pentium’y i Celeron’y stanowią aż 65% wszystkich sprzedawanych układów. Procesory dla LGA 1156 stanowią 27% wszystkich dostaw, Atom’y to 5%, podczas gdy TOP’owe układy dla LGA 1366 to zaledwie 1% wszystkich sprzedanych przez Intela CPU." (inf. z TwojePC.pl)

 

Z LGA 2011 będzie podobnie...

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieję się równocześnie z samego siebie i całego procesu gonienia króliczka. OC to poważna choroba a SR-2 to już produkt kultowy. Musiałem dokonać wewnętrznego wysiłku aby oprzeć się pokusie… duża część prawdy to OC. To choroba przed którą trzeba się jakoś bronić. Bezustanne poszukiwania optimum, a człowiek jest jak sejsmograf. Kiedyś w lipcu gorąco jak diabli, a ja liczę już parę godzin na podkręconym zdrowo kompie, nagle czuję zapach..pierwszy odruch pstryczek na zasilaczu i szlag trafił liczenie.. wychodzę na balkon, a tu smarują smołę na dachu sklepu obok.

 

No i nie ma problemu 16GB... tylko skąd wziąć zwykłe kości po 8GB.

http://twojepc.pl/news22816.html

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - powracam do wątku Mojego zestawu.

 

Przepraszam tych komu nie odpisałem i tych, którzy liczyli na różne testy które miałem wykonać. Wybaczcie. Moje oczy śmigają ostatnio na zapałkach, a brak porządnie działającego sprzętu doprowadza mnie to wciąż narastającej depresji zimowej...

 

Okazało się, że poprzedni wynik sceny Evermotion (proponuje powrót na strone 23-24 ) działał na moi dziwnie skonfigurowanej maszynie. Czyli procesory nawet nie miały standardowego 3,33. Kolejny kolega ,który podjął się pomocy, wszedł do biosu i zauważył że proce są ustawione na 3,1 :confused:

Nie mam pojęcia co to znaczy i skąd takie ustawienia. Po odebraniu sprzętu miałem ustawione 4,0 a w domu okazało sie że jest 3,1 - nic nie kapuje...

 

Dodatkowo komp nigdy sie nie odpalił normalnie. Zawsze sie resetował ilekroć go odpalałem po dłuższej Przerwie. W momencie ładowania WIN-a zacinał się i wyskakiwał blue Screan na jakieś pół sekundy, nie zdążyłem nawet zobaczyć co tam napisane było i był restart kompa i czarny monit o przywracaniu systemu. Tak się działo do momentu przywrócenia biosu do początkowej opcji. Restartowanie zniknęło. Ale pojawiło sie dzisiaj po raz kolejny. Będę robić format Windowsa, bo nie mam już innego pomysłu.

Nikt mi tu w Białymstoku nie umie pomóc przy optymalizacji mojego sprzętu. Ja sam sie na tym nie znam.

 

Ogłaszam przetarg na na optymalizacje. Piszcie ile to bedzie kosztowało i czemu tak drogo ;) Jestem odchudzony z kasy, wiec milionów nie zapłacę ale moge w weekend przyjechać do kogoś kto wie jak wszystko poskładać do kupy - okolice: augustów warszawa Olsztyn - ogólnie okrąg 250-300km wokoło Białegostoku.

 

Ustawienie proców na 4.0 ,optymalizacja, instalacja maxa design 2009, 2011 V-ray 1,5 sp5 v-ray RT

 

z resztą sobie poradzę.

 

Sprawdzę Jeszcze przez Super PI co sie dzieje. Czy jest to wina hardware czy software -

 

 

KONAn - jeśli 3-miasto bedzie jedynym rozwiązaniem - to nie sie na nie zdecyduję, wiec liczę ,że Twoja propozycje będzie aktualna gdy tutaj nikogo nie znajdę.

 

Załączam test CINEBENCH 11.5 Windows 64 Bit - na zwykłych ustawieniach. 2x xeon 5680 3,33

 

Nie porywa swoimi osiągami, jest to po zresetowanych ustawieniach biosu zwykły wynik.

 

Evga -Sr2

2x xeon 5680

16Gb ram intel 1333

GeForce GTX 460 Gigabyte 1024MB/256bit DVI&HDMI (PCI-E) OC

dysk na system Win 7 ultimate 64bit - ssd 80 Intel MLC

dysk na dane 1000GB - samsung 7200 obr.

be quiet P8 Pro 1000W

chłodzenie armagedon na każdy proc + wiatraki noctula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem pokaże Ci zrzuty ekranu bios-u jak powinieneś ustawić żeby mieć punkt wyjścia przy podkręcaniu. Zaczniemy od szyny 166, pamięci ustawimy na 1333, poluzujemy timingi i zajmiemy się najpierw procem. Potem dogramy ustawienia ram-u bo to one są w dużej mierze (oraz kontroler IMC w procu) odpowiedzialne za BSOD. Dobrze by było gdybyś jeszcze ustawił kompa żeby się automatycznie nie resetował gdy będzie BSOD wtedy można by wyczaić kod błędu i sprawdzić co jest na rzeczy. Aha i najważniejsze..jaki masz bios oraz jaki dokładnie model pamięci..ile kostek, czy ECC, i jakie napięcie zasilania...

 

Ok zaczynamy:

Jeśli jeszcze nie zrobiłeś updejtu biosu do wersji A50 to klikasz tutaj:

http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=652355

 

i zgodnie ze wskazówkami na w/w stronie updejtujesz bios.

 

Po updejcie robisz "Load default settings" i reset kompa. Nie odpalasz windy tylko wchodzisz do biosu i ustawiasz sobie dyski:

Systemowy jako AHACI (jeśli podłączasz dysk do kontrolera ICH10R czyli w czarne porty SATA to ustaw na RAID a jeśli do kontrolera Marvell SATA 6Gb/s czyli w czerwone porty na płycie) to ustaw na AHACI

Dysk na dane bym dokupił drugi i ustawił je w RAID 1. Z doświadczenia wiem że taka konfiguracja ograniczy twoja ilość siwych włosów o połowę ;)

Ustaw datę w biosie i zabieramy sie za ustawianie procka i ramu. W linku poniżej masz moje ustawienia. Traktuj to jako obrazy referencyjne po poruszaniu się w biosie.

http://www.evga.com/forums/tm.aspx?high=&m=632226&mpage=2#644005

 

Zaczynamy od tego:

http://www.evga.com/forums/download.axd?file=1;644005

Ustawiasz prawie wszystko tak jak na obrazu ale wprowadzasz nastepujące zmiany:

CPU Frequency Settings: 166

CPU Multiplier Settings: 23

Memory Frequency: DDR-1066

MCH Strap: 1600 MHz

CPU Uncore Frequency (MHz): 16x

 

W zakładce Voltage configuration:

Vdrop ustaw na włączone

Vcore (bootup and eventual takie same wartości): dla obu procesorów ustaw 1.35V

Vtt: 1.35V

Vdim: i teraz nie wiem jakie masz pamięci ale na razie zostaw na auto..ramu na razie nie podkręcamy.

IOH: 1.35V

 

W zakładce signal tweaks ustaw wsio na AUTO

W zakładce CPU configuration wyłącz turbo, C1, speed step etc

C-State: Disabled

TurboMode: Disabled

SpeedStep: Disabled

 

Wróc do zakładki gdzie ustawiasz szyny, uncore i pamięci i zapisz w Save profile" w dowolnym profilu. Możesz tylko jeden zapisać bo bios jest skopany i gdy zapiszesz drugi w innym slocie to ten pierwszy sie skasuje.

 

teraz F10 --> Yes --> ze dwa razy się płyta sama zresetuje i jak odpali to nadal podczas botowanai będziesz widział że proc nie jest podkręcony ale to tylko podczas botowania. Na płycie masz wyświetlacz LED, który podczas bootowania wyświetla różne kombinacje cyfr i liter. Obserwuj i jeśli utknie na jakiejś kombinacji to zapisz na jakiej. Czasami się zdarza że nie będzie bootował bo dyski zostały na nowo ustawione i bios gubi się i nie wie z jakiego bootowac. Trza wtedy podczas uruchamiania wcisnąć F10 lub F11 (nie pamiętam) i wybrać z którego dysku ma system bootowac.

Jeśli już się uruchomi komp to mamy 30% sukcesu :p. teraz testy stabilności (polecam Linx 0.6.4) monitoring temperatury itd itp. Z tego co sie orientuje to 6 core wykręcone do 4GHz+ potrzebuje już napięć rzędu 1.375V wzwyż co pociąga za sobą konieczność posiadania dobrego chłodzenia.

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dobrze ze znalazł sie dobry człowiek.. bo czytajać posta Keepa szkoda mi go było , i chciałem juz brać sie za podręcanie przez internet ;) .. Sprzęt był b. drogi więc dobrze by było gdyby sie te 4Ghz udały.. :)

 

Keep. wynik z CInebecnh przy takim ustawieniu biosa/proców wcale nie taki zły.. normalny wręcz jak na 3.33Ghz .. przy 4Ghz powinieneś mieć ok 21 lub troche ponad.

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilności to ja osobiście polecam prime95. Na linxie mi ładnie wszystko chodzilo a prime po kilku godzinach potrafił jednak zrobić blue screena. Także po podkręcaniu obowiązkowo kilka-kilkanaście godzin prime :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilności to ja osobiście polecam prime95. Na linxie mi ładnie wszystko chodzilo a prime po kilku godzinach potrafił jednak zrobić blue screena. Także po podkręcaniu obowiązkowo kilka-kilkanaście godzin prime :)

 

A testowałeś LinX-a z maksymalna ilością ramu ?? bo wtedy ma to sens. Obciążony jest procek i kontroler pamięci procka. W Prime95 w zależności jaki test wybierzesz różnie obciąża proc..tzn cały czas 100% ale są różne porcje danych (Small ftt, blend, max heat) i czasami na jednym przechodzi a na drugim się wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testowałeś LinX-a z maksymalna ilością ramu ?? bo wtedy ma to sens. Obciążony jest procek i kontroler pamięci procka. W Prime95 w zależności jaki test wybierzesz różnie obciąża proc..tzn cały czas 100% ale są różne porcje danych (Small ftt, blend, max heat) i czasami na jednym przechodzi a na drugim się wywala.

 

 

 

SMallFFT najbardziej grzeje/obciąza procesor, A BLend bardzo obciąza proca i ram.. gdy coś nie tak z ramem to test Blend szybko to wyłapuje..

 

PO Pire95 dla pewności polecam też bardzo test stabilności z Everesta lub AIDA64 (to to samo co Everest tylko ze pod zmienioną nazwą teraz wychodzi) ... Nazywa się to System Stability Test (w dziale Tools) . I można zaznaczyć jaki komponent ma być stresowany ;) . Najbardziej proc grzeje Stres FPU(nie znam progemu kóry by bardziej grzał procesro,, łącznie z LInxem i Prime95).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na informację, która mnie kompletnie zaskoczyła i szczerze powiem, że nie wiem co o tym myśleć. Podobno po wyłączeniu w bios HT wydajność w niektórych wypadkach wzrasta, sprawa dotyczy konkretnie dwuprocesorowej konfiguracji na Intel Xeon X5660, ale nie wiem jaka płyta. Sprawa dotyczy benchmarku Benchwell czyli renderingu gdzie z włączonym HT wynik wyniósł ok. 4,20min a z wyłączonym 3,31min…Czy robiliście jakieś testy pod kątem wyłączenia HT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn - Wielkie dzięki !!!!! . W ten weekend wydrukuje to wszystko co mi Napisałeś i krok po kroku się zorganizuje, żeby to wykonać. Cieszy mnie takie podejście i zaangażowanie. Pozdrawiam

 

 

Jak tam postępy przy podkręcaniu ??

 

Jeśli jeszcze nic nie kombinowałeś to zerknij tutaj:

http://hardforum.com/showpost.php?p=1036223866&postcount=142

 

Może być dla Ciebie pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawgaw

Do kogo mogę zwrócić się po wycenę sprzętu ?

EVGA SR-2; 2x Xeon 5670, RAM 18 albo 12 GB w Tripplechannel; zasilacz 1200 W, grafika nV 250, obudowa, chłodzenie cieczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części kupować u Pana Jarka z Łodzi - sklep ddr2

najlepiej wyszedłem na tej transakcji i korzystnie cenowo

 

koNan - dziękuje za pomoc

 

"Jak tam postępy przy podkręcaniu ??

-----------------------------------------------------------------

Jeśli jeszcze nic nie kombinowałeś to zerknij tutaj:

http://hardforum.com/showpost.php?p=1036223866&postcount=142

 

Może być dla Ciebie pomocne.

 

Jak tam postępy przy podkręcaniu ?? "

-----------------------------------------------------------------

 

KoNan - w tamtym tygodniu dopiero miałem czas żeby zając się komputerem.

 

I tak: Wydrukowałem wszystko co mi napisałeś, razem ze zrzutami z ekranu w załączonych linkach i pojechałem do Mistrza , który się na tym zna. Ustawił zgodnie z Twoją rozpiską oraz niewielkimi własnymi przemyśleniami.

Bo sprawa dotyczyła innych procesorów.

 

System został postawiony od zera na nowymi biosie.

Problem był z cholerną nvidią - której najnowsze sterowniki wywaliły system w cholere. komp sie nie odpalał ani nie mógł stabilnie pracować. Wiem ,że Muszę kupić Quadro do mojego zestawu ,żeby normalnie pracować, ale tym się zajmę jak już zalegalizuję działalność, która jest juz w toku dokumentów.

 

Wracając do Komputera. Szkoda ,że sam nie umiem się zająć ustawianiem tego, bo chętnie bym skorzystał z tego co mi podesłałeś teraz.

 

Wklejam test z cinebeach jak komp działa - choćnei działa wszystko bo wogóle nie chce mi open gl-a liczyć - co pokazuje komunikat który też wkleiłem.

 

Ogólnie mam problem z opaleniem 3D Studio Maxa design. Program nawet w wersji trial - się nie odpala. Jakby cośgo blokowało i przeszkadzało. Drażni mnie to bardzo, gdyż na starym pececie P4 z windowsem XP mi wszystko działało, a na moim nowym legalnym Win 7 ultimate wszsytko tak topornie idzie ,że mnie to dobija.

 

Jakby ktoś miał jakieś INFO Co do tego jak zrobić ,zeby mozna było uruchomić triala 30- dniowego 3D studio Max 2009 design lub 2011 design - to proszę o jakąś pomoc. Będe kupować oryginał - ale muszę sprawdzić czy to u mnie bedzie śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo mogę zwrócić się po wycenę sprzętu ?

EVGA SR-2; 2x Xeon 5670, RAM 18 albo 12 GB w Tripplechannel; zasilacz 1200 W, grafika nV 250, obudowa, chłodzenie cieczą?

 

 

skąd jesteś kolego ???

 

keep

 

 

Pokombinujcie jeszcze coś z tym GTX-em 460...powinno wsio działać..możliwe że masz uwaloną kartę. Sprawdź ja na innym kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn

 

Moje miasto to Białystok :cool:

sprawdzę kartę - może rzeczywiście nie działa - ale sprawdzałem przez Super PI i nie wskazywało na to żeby coś było nie tak - dzięki za kolejną podpowiedz, może rzeczywiście coś z nią nie tak... Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn

 

Co do renderingu na podkręconych procach - wygląda na to samo...

 

Dokładnie tak samo renderuje - nic szybciej nic wolniej - oto render z testu z archmodels12_02. oryginal na ich ustawieniach 34min oraz draft ten drugi oczywiście szybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tu mie nie pasuje...

 

Ok widać sprawa wyglada tak ze byłes u tego "mistrza" i podkreciliście kompa na 4Ghz, uzyskujac stabilości i stawiajac na tym system? Czy po zainstalowaniu systemu, "mistrz" robił jakies testy stabilności (Orthos, Prime95 czy AIDA64... itp? ) .

 

Kolejna sprawa to Twój tekst > "o do renderingu na podkręconych procach - wygląda na to samo..." - mam rozumieć ze piszezz ze przy 4Ghz renderuje CI tak samo szybko jak miałeś fabryczne ustawienia bez kręcenia???

 

 

PS: programy maja problem z instalacja i działaniem na nie odpowiednio zoptymalizowanych ustawieniach podkręconego kompa. gdy własnie brakuje im stbilnosci i sypią procesory błędami. System moze dalej chodzić ale jego/programów procesy mogą sie wywalać. Dlatego spytałem czy testowany był jakimkolwiek programem na stabilność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn

 

Co do renderingu na podkręconych procach - wygląda na to samo...

 

Dokładnie tak samo renderuje - nic szybciej nic wolniej - oto render z testu z archmodels12_02. oryginal na ich ustawieniach 34min oraz draft ten drugi oczywiście szybciej...

 

no ni ma bata...musi szybciej renderować...może masz ustawione w scenie/sofcie żeby nie korzystał ze wszystkich redzeni (HT off)...masz 100% obciążenia jak to renderujesz ??.

 

PS

pytanie o miasto pochodzenia dotyczyło innego użytkownika (pawgaw), który to chce SR-2 kupić i założyć WC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie... jaka wkoncu obudowa pasuje do sr-2

bo rozne opinie slyszalem... mi innymi o koniecznosci nawiercania i gwinowania li-lianow...

ma ktos sprawdzony model do ktorego wchodzi sr-2 + woda bez problemu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności