Skocz do zawartości

Evga Classified SR-2


Spyra

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na tym polega strategia głodu na produkt...wywołuje się lekką psychozę i pożądanie, a potem każdy się modli byle kupić mniejsza za ile. Skoro Komputronik ma dużą ilość za 3k to widocznie są bardzo optymistycznie nastawieni. Nadziwić się nie mogę że przy takim odzewie rynkowym inni producenci nie ruszą tyłków i nie przygotują odpowiedniego biosu...bo tak naprawdę do tego to się sprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno wyciągnąć logiczny wniosek o czym mówię... wiadomo że o płytach wieloprocesorowych. Podkręcanie platform wieloprocesorowych nie jest odkryciem EVGA. Można było wcześniej zazwyczaj lekko podkręcać nawet płyty cztero-procesorowe. Jak powiedziałem potrzebny jest przede wszystkim odpowiedni bios.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo było tylko przykładem. Kolejną kwestią tego typu są np. sloty PCI-E. Większość płyt serwerowych ma jeden taki o szesnastokrotnej prędkości, co czyni płytę stworzoną do "podkręcania" lekko bezużyteczną. Chcę tylko pokazać, że wypuszczenie płyty dla zupełnie innego segmentu klientów to trochę więcej roboty niż napisanie nowego BIOSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale szum wokół tej płyty wynika jednak przede wszystkim z dwóch gniazd LGA-1366 i możliwości podkręcania Xeonów. Co do fanów podkręcania wszystkiego co popadnie w celach bliżej nieokreślonych to oczywiście stanowią oni dużą część potencjalnych klientów tej płyty, ale oni właściwie nie wiedzą po co im 12 rdzeni i 24 wątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i "chodzi", ale jakoś od tygodni nikt Was, zainteresowanych, nie jest w stanie jej kupić.

 

Poniedziałek/wtorek...jeden egzemplarz z ddr2.pl będzie u mnie. Cyknę fotki i się pochwalę :P. zawsze to 500zł taniej niż w komputroniku "od ręki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta dzisiaj wyjeżdża z DDR2.pl wiec jutro będzie u mnie...niestety ciągle brak obudowy oraz zasilacza (Corsair AX1200) spowolni prace "montażowe". No jeszcze bloki wodne Switecha i resztę osprzętu trzeba domówić...

Jak widzę żartów nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie

 

Też mam SR-2 od od Pana Jareczka z DDR2 - czekam na Obudowe Lian Li X2000FB - strasznie się to przeciąga - generalnie mam już wszystko żeby kompa złożyć. Brakuje Obudowy

 

Pytanie - czy ktoś analizował - do jakiej budy moge zapakować tą SR-2 Oprócz Lian Li P-80 i X-2000F ? może to być Tanie, Zalezy mi na czasie, jak juz sie odbije finansowo to sobie kupie X2000F ale narazie najważniejsze jest uruchomienie jednostki. - czekam 3 miesiące już na wszystkie pozdzepoły, a czas zacząć pracować i zarabiać... Jakby ktoś coś wiedział to proszę o info, gdyż nie mogę żeby klienci czekali już dłużej.

 

pozdrawiam i dzięki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej każda e-atx powinna nieprawdaż?

 

No niestety ale żadna E-ATX nie pasuje...ta płyta jest w nowym "standardzie" EVGA czyli nie pasuje do niczego ;P. Ja samemu projektuje bude pod moje potrzeby robię ale to trochę potrwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie

 

Też mam SR-2 od od Pana Jareczka z DDR2 - czekam na Obudowe Lian Li X2000FB - strasznie się to przeciąga - generalnie mam już wszystko żeby kompa złożyć. Brakuje Obudowy

 

Pytanie - czy ktoś analizował - do jakiej budy moge zapakować tą SR-2 Oprócz Lian Li P-80 i X-2000F ? może to być Tanie, Zalezy mi na czasie, jak juz sie odbije finansowo to sobie kupie X2000F ale narazie najważniejsze jest uruchomienie jednostki. - czekam 3 miesiące już na wszystkie pozdzepoły, a czas zacząć pracować i zarabiać... Jakby ktoś coś wiedział to proszę o info, gdyż nie mogę żeby klienci czekali już dłużej.

 

pozdrawiam i dzięki za wszelkie info

 

 

Do X-2000F ta płyta nie wejdzie...z tego co widzę na stronie Lian Li to ona ma 340mm głębokości a płyta SR-2 ma 390mm...

 

http://lian-li.com/v2/tw/product/upload/image/pc-x2000f/x2000f-28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak armorsuit się komuś nie podoba z wyglądu to polecam Corsair Obsidian 800D. Wg mnie ładniejsza i tańsza. Za 1099zł jest bardzo dobra do evga sr-2. Tym bardziej jeśli ktoś będzie chłodził cieczą.

 

http://i808.photobucket.com/albums/zz5/th3odor0s/DSCN1040.jpg

 

PS obudowa może wymagać małych modyfikacji, ale tak to ok.

Edytowane przez tulips24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tulips24

 

Beznadziejne ułożenie dysków pionowe w tej budzie :) . Dyski nie powinny tak pracowac to skraca ich żywotność.. .CO to jest to pomarańczowe obok płyty? Dyski SDD?

 

CO do chłodzenia wodnego to ten ktoś , chłodzi tam prawie nią wszystko, łącznie z fazami zasilania proców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Już Płyte SR-2 na dniach będę kończyć składanie kompa, stawiam go na 2-óch X5680 3,33 - czy ktoś realnie może mi doradzić, czy warto te proce podkręcać ?

 

Sprzęt Bedzie wykorzystywany w 100% do 3D Max Design 2011 + v-ray - możliwa Bedzie też praca wielogodzinowa przy renderowaniu architektury exterir, interior, oraz animacje.

 

Czy podkręcenie tych proców i równe ustawienie ich zegarków na 4.00 Bedzie dobrym posunięciem ? Mam wątpliwości co do podkręcania proców zakładając, że będą mielić non stop... Dlatego proszę o komentarz. Zależy mi na fachowej poradzie, gdyż dużo mnie kosztowało zakup całego sprzętu i chcę ,żeby mi stabilnie pracował przez najbliższe pare lat.

 

Dzieki za wszelkie wypowiedzi

 

Keep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tym dyskom pionowe ułożenie chyba jednak nie robi różnicy..

 

Dokładnie..dyski SSD mogą pracować w dowolnej pozycji. Zwykłe talerzowe HDD obecnie tez już nie maja ograniczeń co do sposobu montażu, kiedyś miało to znaczenie ale teraz już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Już Płyte SR-2 na dniach będę kończyć składanie kompa, stawiam go na 2-óch X5680 3,33 - czy ktoś realnie może mi doradzić, czy warto te proce podkręcać ?

 

Sprzęt Bedzie wykorzystywany w 100% do 3D Max Design 2011 + v-ray - możliwa Bedzie też praca wielogodzinowa przy renderowaniu architektury exterir, interior, oraz animacje.

 

Czy podkręcenie tych proców i równe ustawienie ich zegarków na 4.00 Bedzie dobrym posunięciem ? Mam wątpliwości co do podkręcania proców zakładając, że będą mielić non stop... Dlatego proszę o komentarz. Zależy mi na fachowej poradzie, gdyż dużo mnie kosztowało zakup całego sprzętu i chcę ,żeby mi stabilnie pracował przez najbliższe pare lat.

 

Dzieki za wszelkie wypowiedzi

 

Keep

 

 

Podkręcenie do 4GHz w niczym im nie zaszkodzi o ile zastosujesz napięcia w granicach zalecanych przez producenta. Co do stabilności - zależy od sztuki i wielu innych czynników, jak masz czas chęci to podkręcaj, jeśli stabilność nie będzie zadowalająca to albo kombinuj z ustawieniami albo w ogóle nie kręć i ustaw wszystko na default.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keep..

Po co kupiłeś SR-2 skoro masz rezygnować z podkręcania ???. Nie jest powiedziane iż masz wyciskać ostatnie soki, ale nawet przy „delikatnym” podkręcaniu zanotujesz ogromne zyski na wydajności w 3d. Masz znakomitą pozycję wyjściową posiadając X5680 i skoro wybuliłeś tyle kasy na procki to zlituj się człowieku i zapodaj przynajmniej 4GHz, co w tym wypadku należy uznać raczej za delikatne podkręcenie. Co do żywotności procesorów to swego czasu katowałem niemiłosiernie Q6600 mocno podniesionym napięciem i zegarem oraz pracą 24h trwało to blisko 2 lata i nie zdążyłem się przekonać jaki to ma wpływ na jego żywotność bo nadszedł i7. Obserwuj przede wszystkim temperatury to one są wyznacznikiem stabilności itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tym dyskom pionowe ułożenie chyba jednak nie robi różnicy..

 

spojrzcie na prawy dół tego zdjęcia i o tym pisałem,,, wiem ze SSD to nie szkodzi az taki słaby w sprzęcie nie jestem ;)

 

 

Tak 4Ghz bez nawet ruszania napięć powinno być stabilne,, tylko dobre chłodzenie im załatw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrzcie na prawy dół tego zdjęcia i o tym pisałem,,, wiem ze SSD to nie szkodzi az taki słaby w sprzęcie nie jestem ;)...

 

Zacytuje sam siebie:

Zwykłe talerzowe HDD obecnie tez już nie maja ograniczeń co do sposobu montażu, kiedyś miało to znaczenie ale teraz już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieści się na wysokość. SR-2 potrzebuje miejsca na 10 slotów z tyłu obudowy. W tej budzie widać że płyty są montowane na dole a zasiłka na górze więc na dole nie starczy miejsca bo SR-2 jest wyższa niż standardowa płyta. Do tej budy zmieści się "na styk" zwykła płyta ale nie SR-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje sam siebie:

 

napisałem to bo pare osób nie zauwazyło HDD ;) ...

 

CO do pozycji HDD to ma to wpływ,, i bedzie miało dopoki w tych dyskach bedą ruchome elementy..

 

CO do tego co napisałeś,,,,, jednak MA ZNACZENIE położenie dysków,, Widziałeś kiedyś dysk w środku, oraz jak pracuje bez obudowy? Pionowa pozycja zwiększa obciązenie głowic i ich mechanizmu w porównaniu do poziomego położenia oraz zmienia sie obiciązenie na łożyskach silnika krokowego kręcącego talerzami,, Tym samym ma to wpły na obciązenie całego silnika... Grawitacja robi swoje... Pisze to by jak najwiecej ludzi unikało tych wymyślnych sposobów montowania dysków HDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili poszukam ale teraz z pamięci odpowiadam...kiedyś miało znaczenie..pamiętam nawet że chyba sam producent dysków wypowiadał się na ten temat i sam napisał że teraz już nie ma tych ograniczeń. Technologia idzie do przodu i dla normalnego cyklu żywotności HDD nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxymilianMax - talrze w dyskach są napędzane silnikami wrzecionowymi, nie krokowymi, a obciążenia, o których piszesz, są znikome w porównaniu z drganiami samych talerzy przy prędkościach rzędy 7200 rpm.

 

no to zaszły jakieś zmiany, bo nawet na elektrodzie.pl pamietam jak w przypadku HDD mówiono co chwile o silnikach krokowych ;) ...

 

Obojętnie co mówi nawet szef Seagate czy WD , dyski tradycyjne będe zawsze poziomo montował.. zbyt cenne dane.. (: tak samo montują w wielu Data Center (;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wrażenia na razie pozytywne. O podkręcaniu nie ma mowy bo chłodzenie marne. Z ciekawostek dodam że box-owe chłodzenie od I7 pasuje...ale po przeróbkach, trzeba trochę po doginać finy radiatora żeby nie stykał się z chłodzeniem na mobo. Trochę też trwa zanim wszystkie biosy kontrolerów się załadują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dolaczam do grona posiadaczy SR-2. Sprzet juz zlozony, choc brak mi jeszcze obudowy i coolerow do CPU. Przetestowalem troche BIOS - opcje jak w kazdej dobrej plycie z X58. Obecnie probuje z hackintoshem, dla innych haslo: http://www.macintouch.com/reviews/supermax/

Jak ktos mialby jakies postepy w temacie, to prosze o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie link fajny.. ale czy już konkretnie wiadomo na dzisiaj ile można podkręcać maksymalnie poszczególne modele Xeonów dzięki SR-2, mam na myśli te 6-rdzeniowe. Bazowanie na Xeon X5680 to jednak cenowa masakra. Wszystko się przeciąga w czasie i dla mnie biorąc pod uwagę rendering zakup SR-2 dzisiaj (kiedy to w ogóle staje się możliwe) to jednak nie to samo co pół roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie link fajny.. ale czy już konkretnie wiadomo na dzisiaj ile można podkręcać maksymalnie poszczególne modele Xeonów dzięki SR-2, mam na myśli te 6-rdzeniowe. Bazowanie na Xeon X5680 to jednak cenowa masakra. Wszystko się przeciąga w czasie i dla mnie biorąc pod uwagę rendering zakup SR-2 dzisiaj (kiedy to w ogóle staje się możliwe) to jednak nie to samo co pół roku temu.

 

Co do podkręcania hexacore'ow - czlowiek z USA z ktorym mailuje ma wlasnie X5680. Spokojnie dzialaja na 4,4Ghz, ale po zmianie na WC sadze ze bedzie mial lepsze osiagi. Moje E5620 smigaja na 3,5Ghz - ale produkcyjnie zamierzam je ustawic na jakies 3,2Ghz. Tez sadze ze obecnie nie warto w 6-rdzeni wchodzic, zmienie procesory jak stanieja. Obecnie zakup SR-2 to nie problem. Od momentu podjecia decyzji o zkaupie do pojawienia sie plyty u mnie minely 2 tygodnie. Klopot jest z obudowami, praktycznie nie ma wyboru. Pol roku temu nie bylo nic lepszego na rynku, ale teraz tez nie ma :-) Jestem milo zaskoczony jakoscia SR-2, choc zrobienie na niej hackintosh'a jest jednak bardzo pracochlonne. Jezeli ktos pracuje pod Win i zalezy mu na wydajnosci to nie powinien sie zastanawiac - ciagle nie ma alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jest alternatywa i to mnie wstrzymuje do dzisiaj od SR-2 mam na myśli oczywiście rendering i to na odpowiednio zoptymalizowanych silnikach które umieją wykorzystać wszystkie rdzenie. Tą alternatywą są 12-rdzeniowe AMD które można „posadzić” na 4-procesorowych płytach. Liczyłem na to że Intel zaoferuje lepsze ceny dla 6-rdzeniowych Xeonów ale na dzisiaj jest za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty są tylko „nieco” droższe od SR2 tzn. ok 750USD i to ze stajni Supermicro natomiast procesory .. http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=2010340727%201652756958&name=Socket%20G34. To co jest istotne … 4 procesory tu trzeba mieć inny system operacyjny.. ale Intel w tym temacie każe płacić już niebotyczne kwoty i to za dyskusyjną wydajność http://www.tecchannel.de/server/prozessoren/2026908/test_review_benchmarks_intel_xeon_7500_octa_core/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Sprzet juz mam skompletowany. Jedyna brakujaca rzecz to obudowa, ale mam zamiar przerobic PowerMac'a G5, o ile tylko da sie wsadzic tam SR-2. Poki co zainstalowany mam WIN7 Pro oraz OsX'a 10.6.4. Mecze jeszcze sieciowki na plycie i obsluge HD5770 pod SL'em, bo poki co nie smigaja (pod SL'em uzywam GF 8500). Dziala spokojnie dolozona sieciowka Intela na PciEx. Jak by ktos mial ochote zrobic z swojej SR-2 hackintosh'a - to w Warszawie moge pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hackintosh… z tego co ja analizowałem jeśli chodzi o 3d to Linuks w niektórych przypadkach bije wszystko na głowę. Windows zaczyna mnie zdrowo wkurzać tym swoim sprytem robienia nie wiadomo czego i żarcia pamięci.. oczywiście wszystko dla „dobra” klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

 

Wielkie dzięki, co to wypowiedzi na temat podkręcania Xeonów 5680 3,33 na Płycie SR-2 - po wielu rozmowach z różnymi osobami, miałem pewną tezę, że nie będzie problemu ustawienie ich równo na 4.0 każdy - moc - przy dwóch sztukach powinna być zadowalająca. Wasze wypowiedzi utwierdziły mnie w tym przekonaniu, że to dobra opcja. Choć po jednej z wypowiedzi, gdzie przeczytałem iż ktoś już ma tą bazę i ustawione ma spokojnie na 4.4 - to mój apetyt rośnie... Nie zamierzam na razie chłodzić cieczą, dlatego o tym wyniku mogę zapomnieć, ale 4.0 na pewno ustawie.

 

Co do obudowy do SR-2 - przewaliłem cały net w poszukiwaniu. Zanlazłem 2 pozycje.

 

1. Lian li v 2120 - dostępna dopiero w październiku...Wygląda idealnie

 

http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2010/08/25/lian-li-v1020-v2120-preview/4

 

2. Prototyp cooler mastera - tez jeszcze nie dostepmpny:

 

http://www.hardwarecanucks.com/news/cases-power-cooling/cooler-master-developing-prototype-case-support-sr2-motheboard/

 

3. Lian li P80 - wielka i brzydka... jak dla mnie, ale SR-2 wchodzi:

 

http://hardforum.com/showthread.php?t=1521909

 

4. Lian li PC-A77F Full Tower:

 

http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=238992&mpage=2&print=true

 

 

Jeśli Macie coś fajnego i dostępnego... To Piszcie

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności