Skocz do zawartości

Evga Classified SR-2


Spyra

Rekomendowane odpowiedzi

Organizacja pracy to podstawa najgorzej jak mamy coś co teoretycznie ma wychodzić spod ręki i czekamy na bieżąco - jeśli coś trwa już parę minut to można wykonywać inną robotę w trakcie. Jedno jest pewne ze względu na procesory i wątki taki zestaw nie będzie się prędko rwał. Ale dobre zestawienie kompa vs. aplikacje to temat na osobny wątek. Ludzie często obwiniają procesor za grzechy dysku lub pamięci a czasem OS robi spory gnój. Nie ma bardzie irytującej rzeczy jak głośny wiatrak chłodzący chipset który jeszcze na dodatek nie daje rady więc twoje plany wodne są bardzo rozsądne. 4 Ghz dla tych procków 32nm 4-rdzenie to raczej temat bezwysiłkowy.. problemy tkwią gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mansoner, TO Cię pocieszę( i pewnie wiesz), że takie 3.5Ghz z tych nowych Xeonów jest więcej warte niż 3.5Ghz starego Core 2 Duo, i mówię o wydajności 1 rdzenia. Czyli inaczej mówiąc znacznie wiecej wydajnosci przypada na każdy Mhz nowych Xeonów zwłaszcza w nowej arch. (no i HT do tego) . Myślę ze na tej nowej platformie czas liczenia takich bitmap spadłby z tych 10min na 5-6min.

 

Ale fakt, że psychologicznie znacznie wiecej frajdy dałoby pracowanie na takiej własnej maszynie przy stabilnych 4 Ghz na każdy rdzeń :) NO i jeszcze wieksze poczucie dobrze wydanych pieniędzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dokładnie opiszę co i jak. Łącznie z moddingiem obudowy, temeraturami wszystkiego i wynikami testów. Mam już na tą okazję nawet urlop wzięty;) Obudowę musiałem z Niemiec ściągać ale powinna do mnie dojechać czwartek/piątek. W tym tygodniu płyta ma być dostępna w Polsce. Co do pamięci to zdecydowałem się wesprzeć polską gospodarkę i zamówiłem 2x

GoodRam DDR3 3X 2GB 1600MHz CL8 Play. Przy podkręceniu e5620 na około 3,5ghz RAM powinien być w okolicy 1600mhz wiec pewnie albo nic nie zmienie i będzie pracował sobie na standarodwych uystawieniach albo obniżę tylko CL z 8 na 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mansoner: Trzymam kciuki ! i powodzenia przy składaniu monstrum , bo zawsze są jakieś akcje z nie tą śrubką albo leje się krew bo radiator ma odpromienniki ostre jak brzytwa :D Znam ten ból ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów EVGA odwołało dostawę tej płyty do europy - masakra ! Najwcześniej można się jej spodziewać w okolicach końca sierpnia-początku września. Ja postanowiłem zamówić tą płytę z USA. Jeden facet w PL mi to ściągnie. Całkowite koszty dostarczenia do ręki to 2699zł. Jeśli ktoś chce zamówić to proszę o kontakt ze mną. Jeśli będzie kilka zamówionych płyt to koszty przesyłki powinny spaść. Nie ma innej opcji zamówienia tej plyty. Dzwońcie jeśli chcecie dowiedzieć się więcej szczegułów lub decydujecie się na zamówienie. Sugeruję jak najszybciej się decydować. Czas realizacji to ~tydzień.

Tel. 531 504 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HOT NEWS> W przyszłym tygodniu (możliwe ze pon/wtorek)ma podobno przyjść paczka od EVGA na Europę z tymi płytami, tzw. pierwszy rzut. Rozmawiałem właśnie z człowiekiem który odbiera ok 15st sztuk... część idzie do 8osób czekajacych w kolejce, pare do hurtowni..

 

 

z USA lepiej nie zamawiać, bo jak coś to trzeba tam wysyłać..

 

W ciągu doby powinno byc to potwierdzone w centrali EVGA bo jak sie okazuje pojawiają sie sprzeczne informacje..

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy ja rezygnuję z zakupu sr-2:( Niestety nie mam czasu już dłużej czekać na nią - muszę mieć kompa na dniach sprawnego. Zdążyłem już zamówić obudowę do tej płyty evga - Lian-Li P80 Armorsuit. Jest mi ona w sumie w tej chwili niepotrzebna bo zamontuję w kompie zwykłą płytę i tańszą/mniejszą obudowę. Jeśli by ktoś chciał to mogę odsprzedać tą obudowę w takiej cenie jak ją zakupiłem czyli zapłaciłem za nią 1399zł + 69zł koszty przesyłki = 1468zł. Obudowy nawet nierozpakowywałem - jest oryginalnie zapakowana. Jeśli ktoś by się decydował to proszę o info na priv. Ja pokryję koszty przesyłki kurierem więc 1-2 dni robocze i macie obudowę u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mansoner uspokój emocje skoro już zamówiłeś obudowę i ją masz to kilka dni oczekiwania na SR-2 cię nie zbawi. Płyta jest pożądana i nie ma się czemu dziwić stąd problemy nabywcze szczególnie z punktu widzenia 3d, ale wcinają się też typowi podkręcacze, którzy do końca nie wiedzą po co im ten sprzęt jednak magia benchmarków działa tu z nieodpartą siłą. Konfiguracja którą zaplanowałeś jest bardzo rozsądna i szkoda odpuszczać właśnie teraz. Co do mnie to ja akurat nie pakował bym tej płyty w żadną obudowę mając na uwadze rendering 24h;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem żadnej informacji potwierdzającej. Mnie już kilka razy różni goście obiecywali, że "na pewno będzie za tydzień" i w ten sposób czekam sobie już ładny kawałek czasu, robota stoi i mnie krew zalewa. Zamówiłem sobie i7 980X i inną płytę. Wyjdzie trochę taniej i trochę wolniej - trudno. Reszta sprzętu zostaje mi taka sama (12 gb ramu itd.). Jeśli macie czas to czekajcie śmiało bo płyta fajna, ale nie wiem nawet czy się ktokolwiek załapie na pierwszą dostawę, która jeśli nawet będzie za tydzień to i tak już są porobione rezerwacje na tą płytę więc znając moje szczęście pewnie bym się nie załapał i znów czekanie do następnej dostawy:(

 

Co do obudowy to się zastanówcie bo sprzedawca na allegro już podniósł cenę na tą Lian-Li P80 i jeśli przyjedzie dostawa, popyt wzrośnie to ceny pójdą jeszcze wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą z ddr2.pl i twierdzi on, iż za około tydzień powinien dostać 10 szt. tych płyt jak dobrze pójdzie.

 

Wiadomość odnośnie dostawy sr-2 (wypowiada się pracownik evga eu):

 

"Ich nehme die zusätzlichen 4 St. in Rückstand.

 

Es scheint leider ein paar technische Probleme gegeben zu haben mit der

Produktionsserie (Speicheranbindung). Die versuchen sie gerade zu lösen.

Wenn wir Glück haben, schicken Sie endlich Ende nächster Woche ein paar aus

Asien an uns ... aber vermutlich noch nicht sehr viele ..."

 

PS

 

28 lipca ma wjechać do PL dostawa z najnowszymi zasilaczami od Corarza - seria AX z certyfikatem 80+ GOLD, które mają sprawność nawet ponad 90%.Idealne rozwiązanie do wysokowydajnych kompów. Pełne modularne okablowanie, 7 lat gwarancji producenta, cichutkie, chłodniutkie, nawet do 1200W mocy i stosunkowo dobre ceny w porównaniu np. do Enermaxów.

Ja prawdopodobnie wezmę dla siebie AX850W.

Edytowane przez Mansoner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą z ddr2.pl i twierdzi on, iż za około tydzień powinien dostać 10 szt. tych płyt jak dobrze pójdzie.

 

Wiadomość odnośnie dostawy sr-2 (wypowiada się pracownik evga eu):

 

"Ich nehme die zusätzlichen 4 St. in Rückstand.

 

Es scheint leider ein paar technische Probleme gegeben zu haben mit der

Produktionsserie (Speicheranbindung). Die versuchen sie gerade zu lösen.

Wenn wir Glück haben, schicken Sie endlich Ende nächster Woche ein paar aus

Asien an uns ... aber vermutlich noch nicht sehr viele ..."

 

PS

 

28 lipca ma wjechać do PL dostawa z najnowszymi zasilaczami od Corarza - seria AX z certyfikatem 80+ GOLD, które mają sprawność nawet ponad 90%.Idealne rozwiązanie do wysokowydajnych kompów. Pełne modularne okablowanie, 7 lat gwarancji producenta, cichutkie, chłodniutkie, nawet do 1200W mocy i stosunkowo dobre ceny w porównaniu np. do Enermaxów.

Ja prawdopodobnie wezmę dla siebie AX850W.

 

Też od 2 miesięcy rozmawiam tym Panem. Już po połowie maja miały być dostępne, ale jak widać póki evga nie wyda oficjalnej informacji i nie da rzutu na europę to do tego czasu nie będzie ona dostępna bez sprowadzania. Zastanawia mnie również jak będzie z ceną tej płyty za miesiąc czy dwa gdy raczej będzie juzona bardziej dostępna i gdy można będzie bardziej realnie ocenicpotrzeby rynku. W maju w ddr2 cena wynosiła 2130, później 2360, obecnie 2630. Jednak adekwatnie co do jej możliwosci i kursu walut jest ceną znośną czy nawet dobrą. Również na początku gdy były jej zapowiedzi wydawało się, że nie będzie aż takich problemów z jej dostępnością. Podobne płyty serwerowe są niewiele tańsze i raczej nie obsługują ddr3 i max 4 kart w sli. Jak dla mnie najbardziej przekonywujące są możliwosci OC tej płyty. A jak wiadomo xeony w oc są bardzo dobre. Jeśli ktoś kupuje 2x x5650 za 7500zł to wiadomo, że nie będzie oszczędzał te kilkaset zł na płycie.

Planuję zakup tej płyty we wrześniu i mam nadzieję, że nie przesunie się to wszystko o kolejny miesiąc lub 2. Również miło by było gdyby cena znacząco nie wzrosła.

 

Z zaciekawieniem czytam ten wątek i powoli udziela mi się wasza ekscytacja dla SR-2.

Znalazłem w sieci ciekawe info dotyczące pamięci RAM do tej płyty : http://www.chip.pl/news/sprzet/pamie...ieci-ddr3-1900

Dobrze, że część osób podaje również informacje i linki o podzespołach które świetnie będą współpracować z sr-2. Jeśli chodzi o te pamięci i serię ripjaws to są one bardzo dobre do OC procesora. Na wersji 2gb ripjawsach z cl7 i 1.65v bezproblemowo podkręciłem AMD 1090t z bazowego 3,2 GHz na 4,037GHz. Niestety mam problemy z zasilaczem i jest ona trochę niestabilny i jonizuje powietrze (iskrzy trochę czasami).

 

Mansoner- A jak to ma wyglądać z zasilaczami dedykowanymi do evga? Gdzieś były informację, że jakaś firma (coolermaster?) ma wydać serię pod evga sr-2. Jeśli jednak zasilacze Corarza 1200W będą w granicach 1100-1200zł to warto je będzie zakupić. Warto mieć zapas mocy a i gtx480 jak wiadomo lubi dużo jeść. Również mam pytanie. Czy bardziej opłaca się (wydajnosciowo, nie cenowo) zakupić karty ATI czy Nvidia. Generalnie chodzi o fpsy w programach i mozliwosci karty. Generalnie chodzi mi o karty ATI HD5970 oraz Nvidia gtx480.

Jednak bardzo ciekawym rozwiązaniem jest seria kart ATI przeznaczonych dla profesjonalnych zastosowań. Chodzi mi o serie ATI FirePro Vxxxx. Alternatywą dla 2x gtx480 lub quadro 4800 wydaje się zakup ATI FirePro V8800 do której można podłaczyć nawet 4 niezależne monitory o przekątnej 30 cali. Tym bardziej, że cena najsilniejszego modelu wynosi ok 1500$ czyli ok 5500- 7000zł u naszych hojnych sprzedawców. Jednak za tą cene myślę, że będzie warto. Dziś i jutro dokładnie przestudiuje testy tych kart ati bo zapowiada się ciekawie.

pozdrawiam

Edytowane przez tulips24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RAM to 24 GB to max docelowy. Nie widzę sensu inwestowac tyle kasy w 48 GB przez najbliższe lata. Tulips24 do września to będziesz ją miał na 100%.

Jeśli chodzi o zasilacz jaki EVGA poleca do tej płyty to mowa jest tylko o jednym modelu i jest to Antec Quattro 1200W. Miałem go w domu i odesłałem bo już mi taki bydlaczek nie jest potrzebny. To naprawdę dobry zasilacz jeśli średnie zużycie prądu będzie oscylować w okolicach powiedzmy ponad 600W.

UWAGA przy takich monstrualnych zasilaczach należu zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię - nie ma sensu kupować zasilacza 1200W jeśli Wasz komp nigdy nie przekroczy np. 800W. Takie mocne zasilacze mają ten problem, że jeśli komp będzie w idle i okaże się, że będzie pobierał tylko np. 250W to mozę się okazać, zę zasilacz straci stabilność i komp się zwiesi. Dlaczego? Bo zasilacz trzeba dobrać tak, aby komp pracował w jego środkowym przedziale. Jeśli będzie pracował cały czas na 90-95% to się zjara. Jeśli na 20-25% to też jest nie dobrze. EVGA poleca ten zasilacz z 3 powodów:

1) Bo uciągnie quad-sli

2) bo ma wystarczającą ilość złącz do podłączenia wszystkich gniazd na płycie gł.

3) bo moze pracować ciągle pod obciążeniem ponad 1000W

 

Jeśli nie zamierzacie spełnić któregoś z tych punktów to nie kupujcie go! Ja np. wybrałem obecenie zasilacz Corsair AX850W z certyfikatem Gold. Dlaczego? Bo po obliczeniu zakresów pracy komp będzie pracował między powiedzmy 300 a 700W czyli idealnie. Do tego kompa taki Antec 1200W jest za mocny i tracił bym na wydajnosci. Lepiej kupić zasiłkę o mniejszej mocy, ale z lepszymi parametrami niż sugerować się tylko jak największą mocą W. Z tym AX850W zrobili taki test, że podłączyli do neigo kompa który miał pobór ponad około 1050W czyli o około 200W więcej i zasilacz i tak działał stabilnie i przeszedł jakiegoś tam 3Dmarka 15 minut.

 

Jeśli chodzi o karty graficzne to do zastosowań profesjonalnych (nie mówię o rozrywce) - tylko nVidia (ze względu na sterowniki i stabilniejszą pracę) chyba że ATI Fire. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem w tej chwili jest zakup któregoś z geforców z serii GTX 4xx. Mają pamięci ECC (korekcja błędów) więc nie wysypie Wam się projekt z winy grafiki. ATI w standardowych kartach tego nie ma. Fire to drogie karty. Jeśli nie jesteś zawodowcem i nie zarabiasz w ch... sianka to nie inwestuj w tą kartę tak jak i nie w Quadro. GTXy mają wystarczającą wydajność nawet pojedynczo. Poza tym technologicznie (konstrukcyjnie) są z zapasem na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już złożyłem kompa ale nie na sr-2. Wiem, że nie powinienem pisać tutaj o innych podzespołach, ale pewnie i tak większość z Was będzie zainteresowana pozostałymi podzespołami, które będą montowane na sr-2. Skoro już złożyłem kompa to mogę Wam podać prawdziwe dane, a nie teoretyczne tak jak na aukcji.

 

Złożyłem kompa na i7-980x.

Niskie temperatury pracy - bardzo. Chłodzenie mam Noctuy NH-D14 z założonymi 2 wiatrakami. Przy niewielkim obciążeniu, proste programy, net itp. to temperatura jeszcze nie przekroczyła mi 32 stopnie - max wartość dla 1 rdzenia, gdzie w tym czasie inne mają nawet 20-25 stopni.

Przy maksymalnym nagrzaniu kompa 3dmarkami, cinebanchem, fryrenderem czy normalnym renderem w maxie, max temp. rdzenia jaką udało mi się uzyskać to 55 stopni gdzie inne miały zazwyczaj po 40-50 stopni.

Procka na razie nie kręciłem bo mam tymczasowo słaby zasilacz ale nawet nie widzę takiej potrzeby bo w normalnej pracy procek ma jeszcze spory zapas mocy. Ustawiony jest standardowo na 3,33ghz a w trybie turbo do 3,6 ghz max chociaz jak działają wszystkie rdzenie to max w turbo to 3470mhz ciągłej pracy 6 rdzeni.

Wychodzi na to, że przy podkręceniu do 4.0ghz nie powinien mieć temp. większej niż 65-70 stopni ale to Wam jeszcze napiszę za kilka dni. Można się więc spodziewać, że Xeony 5650 będą nawet chłodniejsze.

 

Zamontowałem 2 dyski WD Caviar Black 1TB WD1002FAEX 64MB cache SATA III w macierz Raid 0. Działają bardzo szybko (średni transfer stały ponad 200 mg/s). Słyszalna jest jedynie praca głowic przy większym wykorzystaniu dysków (stukanie) poza tym dyski bezgłośne w normalnej pracy i chłodne.

 

Instalacja Win 7 z formatowaniem, pobieraniem i instalowaniem aktualizacji (na gotowo) to niecałe pół godziny.

 

Wszystko postawione na płycie Asus Rampage III Extreme (sata 3, usb 3.0) działa w pełni stabilnie. Chipset nagrzewa się do temp. 48-52 stopnie - ale przesmarowałem radiator od razu pastą od Noctuy bo producent dał jakąś badziewną ciapę czegoś dziwnego na połowę powierzchni radiatora.

 

Tymczasowo jako grafikę mam GTXa 460 od palita - wersję z 768mb ramu. Temperatur na niej jeszcze nie sprawdzałem ale na pewno nie jest źle. Gorzej jak się karta rozkręci przy testach to wiatrak wchodzi na dokuczliwe dla ucha obroty:/ Przy pracy z aplikacjami pro nic nie słychać - tylko przy typowych benchmarkach graficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się zajmujecie że stać Was na stacje za ponad 20 kafli ale kupowanie i7-980x i nie kręcenie go jest skrajną rozrzutnością. Za cenę tego proca złożyłbyś cały zestaw na i7 920 i bez problemu podkręcił go do 4ghz. Mój i7 930 na powietrzu renderuje non-stop na 4.2ghz przez 24/7.

 

Nie wiem jakie macie doświadczenia z pamięciami, ale ostatnio renderowałem scenę z dużą ilością modeli roślinności. Plik maxa miał 1.2gb i musiałem długo kombinować w ustawieniach by max dobił do 6gb. Więcej nie udało mi się wycisnąć więc nie wiem czy jest sens wydawać kasę na większą ilość ramu do kolejnych kompów.

 

Widzieliście gdzieś może testy porównawcze tych nowych sześciordzeniowych xeonów z i7 dla maxa a najlepiej lepiej z vray'em? Zastanawiam się czy kupić jeden zestaw na xeonach czy może za tą samą cenę 4-5 nodów na i7 930 @4.2ghz.

 

 

Mansoner, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to przeformatuj dyski na AHCI. Z sata3 to dopiero daje zauważalnego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp mi wyszedł lekko ponad 10 tysa. a nie ponad 20. Nie kręciłem go jeszcze bo nie mam do tego zasilacza. Nowy mocniejszy przyjedzie w ciągu kilku dni i wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej o podkręcaniu. i7 920 czy 930 jest mocno w tyle - to już inna klasa.

Co do pamięci to szczerze mówiąc tak z 8gb pewnie byłoby wystarczające ale wziąłem od razu pełen zestaw - "będzie na zaś;)"

AHCI już jest;]

To są tak naprawdę moje pierwsze wrażenia z pracy na nowym kompie więc więcej informacji, wyników testów itd zamieszczę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans Serif. Pytani elekko techniczne.. co miałeś na myśli pisząć "sformatuj dyski na AHCI" ? . Czy chodziło CI po prostu o włączenie n asamym początku takiej opcji w BIOSie i dopiero wtedy stawianie systemu(z formatowniem włączenie) ?

 

Oraz czym Ty sie zajmujesz ze do wizek (statycznych?) potrzebujesz małego klastra/renderfarmę ? ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie doświadczenia z pamięciami, ale ostatnio renderowałem scenę z dużą ilością modeli roślinności. Plik maxa miał 1.2gb i musiałem długo kombinować w ustawieniach by max dobił do 6gb. Więcej nie udało mi się wycisnąć więc nie wiem czy jest sens wydawać kasę na większą ilość ramu do kolejnych kompów.

 

No właśnie...zależy czym się zajmujesz...30km drogi ekspresowej dwie jezdnie po 3 pasy ruchu...1200 samochodów, hektary ortofotomap, 8 węzłów bezkolizyjnych i 50 km dróg serwisowych...12 GB ramu nie starcza..trza dzielić trasę na 3 odcinki...15000 klatek...3miechy 24/7 non stop rendering....48 GB ramu by się przydało :). Dla porównania...niedawno było 3km drogi...kilkanaście samochodów HQ, sporo drzewek jako proxy i teoretycznie dużo ramu nie trzeba...ale doszły bardzo dokładne ortofotomapy z jakością jak zdjęcia lotnicze 20cm/pixel i 16 GB ramu ledwo starczyło..tak więc nie samą trawką i drzewkami człowiek się zajmuje.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś komentarz do linka? Jeśli to odpowiedź na moją prośbę o testy pod kątem renderingu to 3dmark nie jest chyba miarodajny. Gość w tym teście otrzymał wynik 24923. Mój i7 [email protected] 12gb GTX470 osiągnął wynik 25768.

 

KONAn, ja nie twierdzę że ktoś może nie potrzebować w szczególnych sytuacjach takiej ilości pamięci. Tylko ostrzegam potencjalnych zainteresowanych kupnem tak drogiego sprzętu przed nakręcaniem się wypowiedziami forumowych geeków którzy udzielają się tylko w dziale hardware a swoją wiedzę opierają na materiałach marketingowych producentów.

 

Swoją drogą animacja z przelotem w jednej sekwencji przez ponad 30km autostrady musi być chyba strasznie nudna. Może przydałoby się popatrzyć na zagadnienia montażu w branży filmowej ;P

 

MaxymilianMax, tak o to mi chodziło z AHCI. Zmiana z IDE na AHCI po instalacji systemu chyba nie zadziała. Z dyskiem do danych nie sprawdzałem czy potrzebny jest format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif

Chodzi przede wszystkim o fakt 4,4Ghz z Xeona 5650 były tu różne wątpliwości co do realnego potencjału OC dla konkretnych procesorów.

Twoje ogólne dywagacje są tu zupełnie bez sensu nie ma innej płyty na której można podkręcić dwa Xeony. Wystarczy podkręcić X5650 do 3,33 Ghz i oszczędzamy bardzo dużą kasę vs. 2 sztuki X5680.

Co to za bredzenie o marketingu jeśli mamy do czynienia z renderingiem 3D tu rdzenie i zegar przekładają się na wydajność i nic mądrego nie wymyślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pamięć RAM to zauważyłem ciekawą rzecz. Jak mam w kompie włożone 12 GB i Win 7 do tego to system widząc, że ma duży zapas RAMu ładuje do niego ile wlezie danych. Instalowałem Maxa 2010 + włączona przegladarka i coś tam się jeszcze kopiowało i zużycie RAMu dobijało mi do 3GB ! Nic innego się nie robiło w tym momencie na kompie. Na starym PC gdzie mam 4GB nie miał bym większego zużycia niż 1,5 GB. Dlatego chociażby warto mieć więcej RAMu.

Prawdopodobnie działa to na takiej zasadzie, że gdzieś w panelu sterowania Win 7 widziałem możliwość wyświetlenia raportu najczęściej używanych plików, programów itp. Im więcej ma się RAMu, tym więcej system ładuje z tej listy do RAMu, a jak widzi, że jest mniej to np. tylko 30 czy 50 % tych plików ładuje do pamięci.

Możliwe, że będzie tak samo z Maxem. Na PC z 4 GB RAMu projekt może zajmować np. 2GB w pamięci, a przy 12 GB może ładować 2,5-3GB ale to jeszcze sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Swoją drogą animacja z przelotem w jednej sekwencji przez ponad 30km autostrady musi być chyba strasznie nudna. Może przydałoby się popatrzyć na zagadnienia montażu w branży filmowej ;P

 

Jak już offtopujemy to ja jeszcze szybko coś od siebie dorzucę.

Jeśli chodzi o wizualizacje drogowe, którymi to się nijako "na boku" mojej codziennej drogowo-projektowo-inżynierskiej pracy zajmuje to trzeba przyznać, że nie były i nie będą one specjalnie porywające dla przeciętnego odbiorcy. Poza tym zainteresowani tematem ludzie nie chcą oglądać fajerwerków, wybuchów i efektów specjalnych tylko chcą widzieć którędy będzie biegła obwodnica i czy blisko czy daleko ich domów, gdzie jest najbliższa wioska, którędy będą mogli się przedostać na druga stronę drogi, gdzie będą ekrany dźwiękochłonne i ew. jak będą wyglądać obiekty inżynierskie :). Trawki, drzewka, sianokosy, zwierzyna leśna i V-RAY jest tu zbędnym dodatkiem, który podraża i mocno opóźnia powstawanie efektu końcowego i ew. mógłby cieszyć oko kogoś kto nie jest w ogóle zainteresowanym tematem. Poza tym cała wizualizacja to nie tylko przelot w linii prostej nad droga ale także przelot wokół węzłów drogowych zmontowane w całość i okraszone odpowiednia dawka informacji "orientacyjnych". A co najważniejsze...model 3D jest dokładnym odzwierciedleniem modelu projektowanej trasy bez żadnych "fantazji" wykonującego wizualizację.

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda gadać...cena jak to w komputroniku bywa...powala z nóg...zresztą i tak ew. będą brali od Jarka z http://www.ddr2.pl. Czyli może jedna dwie sztuki dostaną bo Jarek ma już komplet zamówień i jak dostanie 10szt. to większość pójdzie w Polskę. IMHO jeśli ktoś nie jest u Jarka w kolejce w pierwszej piątce to chyba lepiej będzie jak zakupi z Provantage za 612$. Maja chyba z 2-3 sztuki. Cenowo wyjdzie podobnie jak zakup w http://www.ddr2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link z danymi dot konfiguracji na evga sr-2 oraz porównanie między innymi wydajności kilku procesorów w cinebech.

http://i.imagehost.org/view/0586/195

ktoś się pytał prędzej o pełne porównanie miedzy innymi z 980x czy jakos tak. Kiedyś znalazłem takie porównanie odnośnie 3ds max i kilku innych programów (jeśli dobrze pamiętam to był tam nawet v-ray). Od intela quad i amd phenom do 6c xeonów i 12c opteronów. Jeśli uda mi się to znaleść to zapodam link. Testy wydawały się bardzo wiarygodne, gdyż zawsze porównuje część danych zawartych z innymi źródłami i były niewielkie uchybienia. Jeśli chodzi o dostawę do komputronika z ddr2 to jest to bardzo prawdopodobne wiem, że hypercube (ta stacja za 39k) bierze właśnie z ddr2 płytę/y sr2. Nie wiem na ile jest to prawda, ale pierwszy rzut z niemiec do polski ma dostać tylko ddr2. Jak będzie z następnymi to się zobaczy, ale na pewno bez zamówienia miesiąc lub dwa wcześniej nie ma co na tą płytę liczyć. Chyba, że za 3000 zł lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro opóźnia się dostawa tych płyt to proponuję nie spieszyć się z zakupem procesorów serii 5600. Na 24 sierpnia jest przewidziana prezentacja nowej mikroarchitektury AMD Bulldozer i chociaż raczej wielkich cudów wydajnościowych nie będzie, a nowe procesory do serwerów AMD mają pojawić się początkiem 2011r to jednak Intel może zareagować aby odciągnąć uwagę a to może odbić się na cenach procesorów. Może to płonne nadzieje ale daję sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje na gorąco..jak SR-2 będą to nie więcej niż 10 szt. ale i to jest wątpliwe. Niby w przyszłym tygodniu już maja być ale to słyszymy cały czas ;). Ja na swoją czekam już od marca więc dodatkowy miesiąc poślizgu mnie nie martwi ;). Jak tylko transport wjedzie do Polski to 1 szt. z rezerwacji leci do mnie. Procki, ram i reszta sprzętu czeka cierpliwie w rogu pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sobie podarowalem SR-2. Za duzo czekania, nie wyobrazam sobie sytuacji gdy nastapi awaria pkyty i trzeba bedzie ja odeslac do serwisu... Na dniach kupije zestaw oparty o 980X.

KONAn, szkoda, ze juz kupiles komponenty, codzienne sprawdzam ceny gratow ktore chce kupic i niemal codziennie jestem 100zl do przodu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn, szkoda, ze juz kupiles komponenty, codzienne sprawdzam ceny gratow ktore chce kupic i niemal codziennie jestem 100zl do przodu :]

 

 

Ja je kupowałem w lutym/marcu..jak dolaros był w dobrej cenie :D. Nawet teraz jestem do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, na tą płytę zbieraną kasę,, przewaliłem na dużej imprezie za Wrockiem (;.. zbieranie od nowa (; Ale jak już kupie i przesiadę się z mojego P3 503Mhz* , 384MB Ramu (czyli kompa sprzed 11-12 lat chyba .. to będzie dopiero skok ewolucyjny hehe ..

 

 

* Wiem wiem,,, mam najgorszego kompa na tym forum.. ale Max 8 dawał radę ;) Stworzyłęm na tym niedawno nawet kilka komercyjnych projektów które do dziś są pomyślnie wykorzystywane (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności