Skocz do zawartości

Pojedynek 3D: [Grek] Mafida vs Vega [Rzymianin]


Vega

Rekomendowane odpowiedzi

Szlaczki na hełmie na tych nausznikach wyglądają jakieś nieprzemyślane / namalowane byle jak (chyba dlatego że swoim kształtem nie odnoszą się wystarczająco do nausznika).

Ale to taki szczegół, z daleka będzie wyglądało dobrze. Oprócz tego ładny hełm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Mafida: Na razie nie :)

@Ania: Chodzi Tobie o to pięcioliniowe pociągnięcie pędzla rozpoczynające się prze zausznikach i idą w stronę przodu hełmu? Jak tak to chciałem tam dać osobny element, ale wszystko chce mieć wyrzeźbione :) Jednakże jest tutaj kilka elementów osobno np. śrubki, "guziki" ozdobniki, grzywa. Więcej nie potrzebuje.

 

Jutro poprawiam hełm, a w niedziele wrzucam tarcze :P Bo w wt. śr. mnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafida te zrzuty co zapodajesz to są prosto z viewportu czy rendery?

Jeśli viewport to podejrzewam, że to nie jest 3d max?

 

To ze Zbrusha:)

 

@Mafida: Na razie nie :)

A tak byłem ciekawy co tam z baszy wymodziłeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie inaczej :P

Tarczą powale bo mam fajny pomysł?

 

Jak zrobisz tarczę na podstawie opisu tarczy achillesa z illiady i odysei to normalnie wygraną masz w ręku. Dobrze zgaduję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafida - a wiesz jak robiono takie helmy ?:D

cos u ciebie strasznie pomarszczona ta blacha ;) jakby nie bylo grekom wychodzily to ostatecznie lepiej :D klepano malym "miekkim" mloteczkiem te blachy az uzyskaly prawie ze gladka powierzchnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,nie będzie pomarszczony:).Tak go na szybko popsułem żeby ciekawiej wyglądał.

Mam gładką wersję,będzie tylko drobna faktura brązu i może pare jakichś wgnieceń i rys po uderzeniach.Co do młoteczków to nawet w dzisiejszych czasach są jeszcze np. w Indiach rzemieślnicy kujący metal w ten sposób,3 dni roboty i łyżka gotowa.Ale za to jaka ładna:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiem, ale wtedy ta tarcza będzie zbyt nudna. Ja na pewno nie będę jej teksturować. Muszę dodać coś od siebie :)

2. Być może :D

3. Nie koniecznie bo w necie znalazłem kilkanaście rodzajów tarcz rzymskich :) Jedne były w kształcie koła, drugie prostokątne, a inne owalne. Do tego każda inaczej pomalowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko vega wiesz... co jak co ale chyba rzymianie wtedy nie stosowali jeszce takiej technologi typu matryca i prasa :D bo za cholere zaden kowal by tego nie wykul :D chyba ze jakies owalne ksztalty tak jak miales na helmie - punktakiem

chyba ze tarcze zrobsiz drewniana malowana, albo obita cieniutka warstwa blachy a na blaszy nanitowane ozdoby... rama tarczy stalowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morphe: No prawda w tym jest. Po tym jak przeczytałem post Mafidy zostawiłem 2x wersje tarczy :) Czystą i z tymi wzorami (ten pojedynek czegoś uczy :) ).

Może daliby rade jak takie rzeczy robili: Rzeźba 1 Rzeźba 2

 

chyba ze tarcze zrobsiz drewniana malowana

Raczej nie będę malował :)

 

@Mafida: Wrzuć coś bo nie wiem za co się zabrać :D Hmm... Chyba za ciało powinienem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że za ciało:),bez ciała to ani butków ani pancerza nie zrobisz bo trzeba na czymś zawieśić.

A co mam wrzucić,trampki tylko zrobiłem:D.Nie miałem czasu ani chęci przez ostatnie 3 dni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzezba, w kaminiu, czy w drewnie to jedno, odlewy to jeszcze cos innego, a kucie tarczy tez cos innego ;) pozatym nie bylo w wiekach antycznych czy srednich, poza tak zwanymi backlerami (pewnie jeszcze inne nazwy i odmiany by sie poznajdywalo, ale male) tarcz pelnostalowych - poprostu za ciezkie.. zla amortyzacja.. same pudziany musialy by biegac po bitwach :D

zdobione zroje paradne czy oręz to tez cos innego.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka tarcza odlana z kawału stali z tymi wystającymi elementami ważyłaby pewnie z 50 Kg.Robili z drewna a nawet skóry,najwyżej obite cieńką blachą na wierzchu.Ta osłona na ręke na środku(umbo) była stalowa.Jak tam strzała wyszła kawałek z drugiej strony tarczy to nie była jeszcze tragedia,ważne że się w brzucho nie wbiła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja :)

 

Taka tarczę czy raczej pawęż musiałby Pudzian nosić, a i tak pewnie by się zmęczył po paru krokach patrząc na jego ostatnie wyczyny.

Gdyby tarcza zrobiona była ze stali- żadna strzała by się w nią nie wbiła. Dlatego średniowiecze poszło się machać (strona uzbrojenia) bo Anglicy wytrzaskali swoje cisowe longbowy, które mogły przebić stal. W antyku raczej nie używano długich łuków. Metalowe zbroje też były rzadkością, nie zakrywały całego ciała etc.

Pawęż drewniana też jest masakrycznie ciężka i np. za cholere nie nadaje się w walce 1vs1. Obita blachą tak, ale na bokach, bo to boki się zużywają najczęściej. Drewno pokryte warstwami przyklejonego do siebie żywicą materiału, na których malowało się herby etc. ale co do tego to nie wiem na który to okres dokładnie przypada i czy tak było w Antyku.

Niema sensu używać zdobionych tarcz do walki, no po co ?:) Paradnej tarczy z metalu za cholere sobie nie ponosisz w 1 ręce... nie no parę kroków zrobisz ale nie będizesz wyglądał zbyt "paradnie" ;)

Moje zdanie? Chyba trza zrobić nową tarczę;)

edit: no dobra Spartanie uzywali metalowych tarcz ;)

Edytowane przez kotisded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vega dołoży nity i nie będzie stalowa tylko z przymocowanymi ozdobami.Nie ma co przesadzać z realizmem,przecież to nie rekonstrukcja historyczna,byle fajnie wyglądało:)

Zrobiłem kawałek bucików.Hełm nie ruszany z maxa,tarcza tez z maxa.Teraz sie wezme za ciałko,żeby reszte ubranka było na czym zawieśić.Ręce rozbełane,będe robił.

Vegosławie jak tam ciało wojownika,zrobiłeś coś?

 

2d8qqoj.jpg

 

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazniew-dzięks:).Brad mial butki to zrobiłem butki:)

plasti-che,che lepiej sie nie zakładaj bo nie dokończe i bez majtów zostaniesz:D

KLICEK-chi,chi przewidziałem to i się asekurowałem zawczasu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

ale rozumiem ze gear to stary dobry poly modeling ? Fajnie to wyglada, ale no moglbys jakiegos clseupa an te butki dac no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mafida: Na razie nic nie ruszałem :) Wróciłem z UAM z Poznania. Nie wiem jak tam można jeść :) Wszystko drogie i małe.

 

@Brazniew: Grecy nie używali sandałów :) Oni mieli buty (na pewno Achilles miał buty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewne obawy co do samego watku, bo pamietam jak konczyly sie takie watki w przeszlosci, nie wroze wam nic dobrego ;) nic fajnego nie wyniknie z tego watku jezeli nie bedziecie sobie pomagac itp, gawiedz sie zleci i bedzie sie spuszczala nad modelem jednego a cisnela z modelu 2giego i poleca syte foszki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewne obawy co do samego watku, bo pamietam jak konczyly sie takie watki w przeszlosci, nie wroze wam nic dobrego ;) nic fajnego nie wyniknie z tego watku jezeli nie bedziecie sobie pomagac itp, gawiedz sie zleci i bedzie sie spuszczala nad modelem jednego a cisnela z modelu 2giego i poleca syte foszki ;)

 

No to chyba zależy od poziomu uczestników ;] (a wydają się dość dojrzali by nie foszyć) Vega zła wiadomość jest taka że mafida to jednak nie twój poziom ;p to nie jest poziom wielu z nas (jeszcze nie!!!). Pojedynek ma sens bo pewnie wiele się nauczysz. Tak czy inaczej lejąc na wynik rób swoje Vega bo jak sam widzisz wszyscy są bardzo zainteresowani prackami ;] Następnym razem chętnie sam spróbuję bo jak widać niezły sposób by podnieść skilla (np z tobą ;]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Forestt: do niedzieli chyba poczekasz :D

@Klicek: "jezeli nie bedziecie sobie pomagac" :D Często jest zależy od pierwszego komentarza :)

@Khatake: Pojedynek ma sens i to duży. Ja chciałem zrobić rzymianina po tym jak zrobiłem poprzednią głowę. Natchnienie złapałem podczas programowania w szkole przeglądając sieć. Tak się stało, że Mafida w tym samym czasie chciał zrobić też wojownika :) Takie pojedynki to fajna sprawa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mini update żeby wątek nie spadł na druga stronę,kamizelka jeszcze ni99e gotowa.Dołożę zbroje i pas to ją sensowniej pomarszcze.Butki będę poprawiał jeszcze.

 

Klicek-;)

 

vpj40h.jpg

 

Pozdr:-)o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

Bardzo, bardzo:D Tylko w 3 ujęciu wygląda trochę jak ubrany w spudniczkę mini- powinno być imho trochę luźniej:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

eee ale cialka tos chyba jeszcze nie zaczal co? bo taki gluciaste calyczas sie zdaje i mordka trochu nieciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć mafida jest dla mnie mistrzem jeśli chodzi o sculpty to ja całym sobą jestem za Vegą i trzymam za niego kciuki. A co do prac to narazie jest nieźle, mam nadzieje że dojdą do końca i będzie co podziwiać :)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Plasti: W tym tygodniu to chyba siedziałem tylko 1h. Nie mam zbytnio czasu, ale dzisiaj skończyłem UMK więc będzie trochę luzu.

@WilL: Heh :D Dzięki

@Mafida: Trochę taki gej Ci wyszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joł pipoł:)

 

kakaku-chichi-masz racje nie miałem refek od tyłu i uzyłem refki panienki w mini:D

forestt-też masz racje:)

Morte-w ciałku trochę rączki poprawiłem,nie wiem czy robić mordkę.Chciałem przerobic na twarz Brada Pita ale kurde jak mu hełm zakładam to wogóle twarzy nie widać i nie wiem czy sie warto produkować:D.Nie rzeżbie ciałka za bardzo bo myslałem żeby upozować na końcu i sie boje że detal się porozjeżdża i trzeba będzie jechać drugi raz.Ma być bardziej wyżyłowany?Rzeżbę mięśni podkreślić?

WilL-słusznie popieraj Vegę ZDRAJCO;)

Vega-Pamiętasz,mówiłem że to geje byli:D

plasti-:)

 

Taka poza 17 minutowa na próbe,docelowo raczej taka bardziej w stronę tego co Vega wrzucił w pierwszym poście raczej będzie...

 

10dwevn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja całym sobą jestem za Vegą

Tu bardziej gej wyszedł :P

 

Udo w lewej nodze powinno byc bardziej naprezone wkoncu na niej stoi :) Przedramię i biceps w ręce z tarczą też bo waży parę kilo, chyba że nie będzie widać. No i jak miecz trzymasz to też naprężasz. Tyle odemnie.

Miazga Mafida :)

Vega staraj sie staraj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności